DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1159968  autor: Vieslav
 05 lis 2023, 20:58
Karlos20 pisze:
09 paź 2023, 09:13
Vieslav: jaki masz aktywny plan taryfowy w nju podstawowym? Co pokazuje po zalogowaniu numeru na koncie klienta (strona nju)?
Nie zauważyłem wcześniej Twojego posta. Mam abo za 29 zł.
Jeśli chodzi o VoLTE to działa, ale zauważyłem, że dość często znika. Wcześniej w tym samym aparacie używałem Orange, później Plusa. VoLTE było cały czas. Teraz mi zanika więc to mnie zmyliło, że niby nie działa.

Co do 5G to okazuje się, że Orange ma zdecydowanie gorsze pokrycie w moim mieście niż Plus. Po prostu nie jestem w zasięgu. Ale dostęp mam, bo już pokazywał się znaczek.

Akurat u mnie w mieście były testy "prawdziwego 5G" a moje przenosiny numeru nałożyły się na to. Może dlatego tak dziwnie wszystko działa?

Nurtuje mnie natomiast jedna rzecz. Używam od ponad miesiąca nju. Dzień po zakończeniu okresu rozliczeniowego dostałem smsa powitalnego z informacją, że mój numer jest aktywny w nju :shock: a korzystałem z niego już przez miesiąc. Musiałem kiedyś zadzwonić na infolinię i po podaniu PESELu konsultantka zaczęła mi dyktować jakiś inny numer, że to niby mój. Na pytanie co to jest za numer stwierdziła, że musiałem sam źle wprowadzić przy weryfikacji. Prefix wydaje się taki jak numeru tymczasowego, który dostałem... Pomimo upływu prawie 2 tygodni od końca okresu rozliczeniowego nie dostałem jeszcze FV. Nie mam wykazu połączeń. Nju online pokazuje prawidłowo numer, umowę, zużycie transferu. Nie pokazuje FV i wykazu połączeń. Niby wszystko ok a jednak wydaje mi się, że nie ok.
 #1159974  autor: KC-KARLOS
 05 lis 2023, 22:34
Vieslav: jeśli skorzystałeś z oferty MNP do nju abonament - to przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe nie otrzymasz faktury (co najwyżej pobierzesz sobie wykaz połączeń). Rozliczenie salda wyniesie 0,00.
Poza tym gdy założyłeś konto obsługowe w nju podając numer tymczasowy, przestaje on działać, gdy numer docelowy zostanie przeniesiony z innej sieci - dostajesz maila w tej sprawie wraz z info, że Twoim nowym loginem jest przeniesiony numer ze starej sieci. Wszystkie dane będą dla Ciebie dostępne, po prostu usługi działały jeszcze w ramach numeru tymczasowego.

Przy kwestii 5G / IMSa w nju, wypowiedziałem się w innym wątku.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159975  autor: Vieslav
 05 lis 2023, 22:44
Numeru tymczasowego nie używałem. Nawet nie wkładałem karty gdy był on aktywny. Pierwsze działanie w nju było dopiero gdy wyłączyli numer w Plusie. Konto założone już na docelowy numer, bez żadnego problemu.
Miesiąc używałem numeru docelowego już po przeniesieniu a tu nagle dostaję SMSa "witaj w nju. Przenieśliśmy twój numer"... :shock:
Póki co wszystko działa to może nie będę psuć :lol: .
Karlos20 pisze:
05 lis 2023, 22:34
Przy kwestii 5G / IMSa w nju, wypowiedziałem się w innym wątku.
W którym? To sobie poczytam.
 #1167199  autor: KC-KARLOS
 28 lut 2024, 11:40
Więcej GB na start i na staż w nju abonament, nju subskrypcja i nju internetowy. Info: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jes ... ju-mobile/

Ładna zmiana w nju internetowym, aż 120 GB więcej niż poprzednio za staż ponad 2 letni w ofercie. 300 GB ze wstępem do 5G za 29 zł to super opcja internetu "na żądanie". Bez konieczności aktywacji tymczasowych promocyjek jak u konkurencji.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167203  autor: KC-KARLOS
 28 lut 2024, 12:02
forum_tg: GB będą zaktualizowane od najbliższego nowego okresu rozliczeniowego - nie później niż do 31 marca 2024 (dotyczy to też nju subskrypcji). Jeśli ktoś ma stare oferty głosowe bez wstępu do 5G i Orange TV GO (pakiet podstawowy), nie dostaną większej ilości GB i muszą zmienić formę rozliczeń na koncie (zmiana taryfy - płatność na stałą kwotę niezależnie od aktywności czyli koniec z zasadą "nie korzystasz-nie płacisz" czy "korzystasz mało-płacisz mało").
nju internetowy zmianę odczuje od najbliższego nowego okresu rozliczeń.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167224  autor: Durek
 28 lut 2024, 20:50
Czy dobrze kombinuję (trochę przycebulam :mrgreen: ) Mianowicie z uwagi na te większe pakiety znajoma chce przenieść 2 numery do NJU. Może od razu przenieść do nju subskrypcja i będzie płacić 19 + 19, ale ... w abonamecie jest promocja, że przy przeniesieniu jest 3 miesiące za 0. Czy lepiej wskoczyć na abonament a po 3 miesiącach przejść na subskrypcję czy się nie da tak ?
 #1167226  autor: KC-KARLOS
 28 lut 2024, 21:54
Durek: możesz spróbować - ja przeciwwskazań do przejścia z abo do subskrypcji nie widzę, tym bardziej, że subskrypcja jest lepsza - szczególnie przy kilku numerach na jednym koncie (max do 5), gdyż nie ma wspólnej puli neta, a każdy numer ma swój pakiet GB. Nabyty staż z abonamentu nju przejdzie do subskrypcji, więc tylko na tym zyskasz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167228  autor: kszaq
 28 lut 2024, 22:23
Migracja z abonamentu do subskrypcji trwa dosłownie kilka minut i można przenieść od razu wszystkie numery z "grupy" abonamentowej. Polecam robić to w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego.

Wady subskrypcji w porównaniu do abo to brak usług dodatkowych, jak np. połączeń premium, w tym na infolinie 801, oraz brak pakietów Bezpieczny Internet poza UE - to chyba jedyna oferta Orange, w której nie zostały wprowadzone.
 #1167230  autor: KC-KARLOS
 28 lut 2024, 22:59
kszaq: zgodzę się z usługami premium, że ich brak (mogą działać numery bezpłatne 800), a nowszą odsłonę pakietów roamingowych poza UE do subskrypcji wprowadzą po 31 marca, gdy wygaśnie promocja pakietów, zbliżonych dotychczas z Flexem.
I widzę w cenniku, który dziś zmienili (większa ilość GB za staż), że nie ma przesłanki o limicie 1050 mbps downloadu w ramach 5G n78. Czyżby to nie było dostępne w tej ofercie?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167234  autor: KC-KARLOS
 29 lut 2024, 05:08
lee: zaraz będzie pytanie, czy Flex będzie mieć lepsze pakiety podstawowe, bo mają mniej neta niż w nju abo/subskrypcji...

Karta też ma program stażowy + 9 GB za 9 zł. Dostali też niedawno nowe, tańsze rozwiązania roamingowe poza UE.
5G ma opcja "wszystko za nie więcej niż 29 zł". Zresztą to zastanawiające, że karta miała odrobinę więcej klientów, niż abonament - zasługa "konta po wieki" czy zachowania starego, elastycznego systemu rozliczeń versus stałego "ryczałtu" w postpaidzie? Karta i nju internetowy nadal mają mega korzystny cennik podstawowy (19 gr/minuta i 9 gr za smsa). Nie przypadkowo w abo ciągle jest promocja 3 miesięcy za 0 zł dla przenoszących z innej sieci, a z karty zachęcają do przejścia na subskrypcję, która daje mnóstwo internetu i funkcje niedostępne w prepaidzie (tracąc jedynie usługi premium).
Jednym zdaniem - karta wygodna, niedroga, uboga;
abonament z "ryczałtem", z dużą ilością GB do podziału;
subskrypcja - alternatywa dla karty z korzyściami abonamentu.

Sam bym przeszedł na spokojniejszą nju subskrypcję (mają dużo więcej GB na stałe w niskiej stawce miesięcznej), ale Flex nadal oferuje więcej możliwości. eSIM naokoło nadal trzeba ogarniać bez wygodnej karty-klona w razie potrzeby.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167240  autor: asziatko
 29 lut 2024, 08:56
Na Telepolis.pl pojawiła się informacja https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... nju-mobile że Orange daje jeszcze więcej GB i też skorzysta na tym NJU Mobile.

Korzystam z NJU Mobile Subskrypcja z TV i jak możemy przeczytać to
dla obecnych klientów nju na abonament (korzystających z usług „nju 29 zł z TV”, „nju 39 zł z TV”, „nju 49 zł z TV”, nju komórkowy oraz nju internetowy) od początku najbliższego okresu rozliczeniowego
Od dnia 29 lutego br. mam nowy okres rozliczeniowy ale nie mam więcej GB - 60 GB, tylko jeszcze 20 GB.

W Kontakcie,
Artur
 #1167242  autor: kszaq
 29 lut 2024, 09:05
Karlos20 pisze:
28 lut 2024, 22:59
I widzę w cenniku, który dziś zmienili (większa ilość GB za staż), że nie ma przesłanki o limicie 1050 mbps downloadu w ramach 5G n78. Czyżby to nie było dostępne w tej ofercie?
Jest dostępne, prędkości powyżej 800Mpbs nie są problemem.

Co ciekawe, jest komunikat o zmianie cennika "nju na kartę" i "nju komórkowy" (czyli subskrypcja), od 22 lutego:
https://www.njumobile.pl/b/articles/osw ... mobile.pdf
 #1167275  autor: KC-KARLOS
 29 lut 2024, 14:02
asziatko: ale po co się powtarzasz, skoro ja o tym poinformowałem dzień wcześniej z oficjalnej strony Orange?
Jeśli masz nowe taryfy z wstępem do 5G (te z Orange TV GO), GB za staż dostaniesz automatycznie wraz z pierwszym dniem nowego okresu rozliczeniowego, w przeciwnym wypadku dzwoń na darmową infolinię *610 i proś Maxa o połączenie z doradcą.

kszaq: to już mogli te cenniki uzupełnić, bałagan tylko robią :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167276  autor: asziatko
 29 lut 2024, 14:08
Karlos20 nie zauważyłam przyznam się że wspominałeś o tym.

Mam taryfę z 5G plus TV GO ale myślę tu nie o stażu np. półrocznym co zwiększają się GB, a o tym że powinno być 60 GB na start, a nie 20 GB po zmianie Cennika.

A dzisjaj mam pierwszy dzień nowego cyklu i nadal mam 20 GB, a nie 60 GB.

W Kontakcie,
Artur
 #1167277  autor: KC-KARLOS
 29 lut 2024, 14:14
asziatko: to jak wspominałem, zadzwoń do BOK nju. Albo poczekaj do jutra, konto w njumobile.pl dosyć powolnie aktualizuje dane.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167279  autor: asziatko
 29 lut 2024, 14:42
Poczekam do jutra na aktualizację danych na koncie, jak nic nie będzie zadzwonię na infolinię.

W Kontakcie,
Artur