DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 51
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 51
 #1089395  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 13:15
pedros1: w przypadku przeniesienia numerów do innej sieci i pozostawienia karty netowej, Play przestanie ją rabatować i poniesiesz za nią opłatę, zgodną z umową/regulaminem oferty. Opłatę sprawdzisz w regulaminie oferty, na którą masz podpisany kontrakt.
Abyś nie miał żadnych kosztów podczas transferu numeru, wypowiedz jednocześnie umowę na kartę internetową.

Jeśli chcesz mieć super oferty na przedłużenie umowy, musisz poczekać do czasu, w którym zostanie Tobie miesiąc może 2 miesiące do końca umowy. Poza tym jeśli teraz przedłużyłbyś umowę, czas kontraktu wydłuży się o jej pozostałą część oprócz tych kolejnych 2 lat - NIE WARTO.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089421  autor: perdos1
 04 lut 2020, 19:40
@Karlos20
Gdybym przedłużył na opcję za 25 zł 3 miesiące przed zakończeniem umowy to zdecydowanie warto. Pozostałe zobowiązanie 3x110 złx3=990 zł. Nowe zobowiązanie 3*25 zł*27=2025 zł. Czyli efektywnie 1035 zł. Dzielone na 27 miesięcy daje trochę ponad 38 zł miesięcznie za 3 numery.
 #1089423  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 19:59
pedros1: O ile ją otrzymasz lub będziesz chciał dostać większą paczkę neta z bezpiecznym lejkiem. W Play nie dostaniesz szybko dobrych ofert, tym bardziej, że wybiórczo traktują klientów, oczywiście dając na początek każdemu opcję standardową, jak dla nowego klienta.
Ja sam chciałem zachować lejek 1 mbps ale żeby była większa paczka danych niż te 10GB w dotychczasowej opcji za 25 zł, ale Play nie miał dla mnie oferty. Byłem w stanie nawet te 5-10 zł dopłacić za te dodatkowe 5GB neta, ale nie, P4 woli nowego naiwnego klienta złapać, a obecnego kroić jednorazowym pakietem za 15 zł, który przywróci pełną prędkość neta o te 5-10GB, gdzie u konkurencji za dodatkowe 5 zł mam 3x więcej neta.
Dlatego mam Orange Flex, a z Playem się rozstałem. Może do nich wrócę, jak będą mieli coś konkurencyjnego wraz z opcjonalnym eSIM-em, ale obecnie pomarańczka mi pasuje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089426  autor: gepard
 04 lut 2020, 20:19
Widzę rzucili trochę GB do Solo, ale nie planuję zmieniać. Mam teraz 10GB + lejek, starczy, a niestety w nowych umowach roaming UE jest płatny, w mojej starej Solo mam za darmo.
 #1089427  autor: Adriano
 04 lut 2020, 20:54
gepard pisze:
04 lut 2020, 20:19
Widzę rzucili trochę GB do Solo, ale nie planuję zmieniać. Mam teraz 10GB + lejek, starczy, a niestety w nowych umowach roaming UE jest płatny, w mojej starej Solo mam za darmo.
Co to znaczy? Ta oferta z 25GB wygląda tak, że jak ją otrzymam to nie mam już pakietu w roamingu UE? Tak poza tym są jakieś znaczące róznice i haczyki?
 #1089429  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 21:04
Wrzucili GB w UE wszystkim bo to wymóg prawny. Nowe taryfy to jakieś nieporozumienie. Brak lejka, niewielkie i drogie pakiety, aby odpalić ponownie neta po wyczerpaniu GB. Dobry Play w abonamencie się skończył, czas strzyc owieczki.

Dla informacji Limity GB w ofertach PLAY SOLO/DUET/RODZINA są w ramach abonamentu i pomniejszają paczkę GB do zużycia w Polsce. Po ich przekroczeniu opłata za 1GB danych w roamingu UE to 18,88 zł z naliczaniem co 1kB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089430  autor: Adriano
 04 lut 2020, 21:09
Czyli na tą chwilę orange flex i nie zastanawiać się? Co jeśli wysłałem już wypowiedzenie do Play? Nie przeszkadza w niczym czy jak już to zrobiłem to poczekać na telefon od nich i walczyć o 25GB? Dodam, że czy bym został czy przeszedł tu i tu chce płacić dalej 25zł.
 #1089432  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 21:16
Adriano: jeśli jesteś zdecydowany i złożysz wniosek o przeniesienie numeru do Orange Flex - WYCOFAJ WYPOWIEDZENIE z Play (nowy operator sam taki wniosek o rozwiązanie umowy wysyła do P4). Wydłuży to czas transferu numeru nawet o miesiąc. I tak zaczną Tobie proponować pozostanie w Play do tego czasu. Możesz nadal powalczyć o kultowe 10GB z lejkiem 1 mega za 25 zł o ile jest jeszcze dostępne.
Wybór należy do Ciebie. 10GB z lejkiem, 25GB bez lejka, może dopłata 5 zł i za 30 zł/mies. masz 30GB i Social Pass w Orange Flex z brakiem faktur...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089433  autor: Adriano
 04 lut 2020, 21:20
Karlos20 pisze:
04 lut 2020, 21:16
Adriano: jeśli jesteś zdecydowany i złożysz wniosek o przeniesienie numeru do Orange Flex - WYCOFAJ WYPOWIEDZENIE z Play (nowy operator sam taki wniosek o rozwiązanie umowy wysyła do P4). Wydłuży to czas transferu numeru nawet o miesiąc. I tak zaczną Tobie proponować pozostanie w Play do tego czasu. Możesz nadal powalczyć o kultowe 10GB z lejkiem 1 mega za 25 zł o ile jest jeszcze dostępne.
Wybór należy do Ciebie. 10GB z lejkiem, 25GB bez lejka, może dopłata 5 zł i za 30 zł/mies. masz 30GB i Social Pass w Orange Flex z brakiem faktur...
Ja właśnie tą kultową ofertę posiadam.
 #1089434  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 21:34
To masz ten sam problem, który ja miałem kilka miesięcy temu. Porównaj sobie ceny.
Masz te 10GB z lejkiem 1 mega za 25 zł. Zostawiasz ofertę ale chcesz sobie zwiększyć neta szybszego. Zapłacisz ekstra 15 zł. To już jest aż 40 zł.
Wybierzesz ofertę bez lejka. Przekroczysz pakiet i net się po prostu zatrzyma. Wówczas możesz kupić 1GB za ekstra 5 zł.
Korzystasz z aplikacji i stron social media? Net bardzo szybko ucieka. A w Orange Flex nie jest na te apki i serwisy zjadany transfer podstawowy, również na zamieszczone tam materiały video.
Słuchasz dużo muzyki? Za 5 zł ekstra masz nielimitowaną muzykę na Spotify czy Tidal. Ustawiasz na najwyższą jakość streamingu muzyki i nie musisz męczyć się z lejkiem 1 mega i przycinaniem lub słabszą jakością utworów. GB nie schodzą.
Tego w Play nie ma.

Mając Orange Flex neta mi starczy na calutki miesiąc (mam 15GB + Social Pass + Music Pass za 30 zł). W Play już po 2 tygodniach męczyłem się z lejkiem 1 mega. Pliki ważą coraz więcej, apki też.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2020, 21:37 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089436  autor: Adriano
 04 lut 2020, 21:37
Ok skoro wysłałem już te wypowiedzenie mailem i dostałem wiadomość, że zostało zarejestrowane, to jak to wycofać teraz?
 #1089437  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 21:39
Adriano: zadzwoń pod 730 300 300 > wybierz 5 (Oferty) i 1 (Przedłużenie umowy). Pogadaj równocześnie czy coś dla Ciebie mają, no i możesz tam wycofać rezygnację. Połączenie bezpłatne. Możesz też skorzystać z czatu w aplikacji Play24.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089445  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 22:03
W moim wypadku Orange ma lepszy sygnał i szybszego neta, tym bardziej, że Play powoli olewa klienta, który dotychczas ma kłopot z jakością zasięgu macierzystego, a jest obecnie odcinany od roamingu krajowego z Plusem, a za chwilę z Orange...
Moje średnie prędkości na smartfonie w Play to były między 10 a 20 mbps, w Orange jest do 3x szybciej, nocami to prędkości są jakbym miał neta światłowodowego w opcji 100 czy 200 mega. Play nawet setki nie dociągał. Wszystko zależy od budynków, obciążenia i zaawansowania technologicznego telefonu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089447  autor: Adriano
 04 lut 2020, 22:20
Załatwiłem wycofanie wypowiedzenia przez czat. Czekać na potwierdzenie jakieś sms do jutra i dopiero sobie przechodzić do orange flex czy już można działać?
 #1089448  autor: KC-KARLOS
 04 lut 2020, 22:22
Wypowiedzenie jest już wycofane, więc możesz jakby co działać. Gdybyś miał jakieś dodatkowe pytania, zapraszam na PW, aby nie psuć wątku.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089473  autor: gepard
 05 lut 2020, 09:47
Karlos20 pisze:Dla informacji Limity GB w ofertach PLAY SOLO/DUET/RODZINA są w ramach abonamentu i pomniejszają paczkę GB do zużycia w Polsce. Po ich przekroczeniu opłata za 1GB danych w roamingu UE to 18,88 zł z naliczaniem co 1kB.
Czyli coś się zmieniło, nie śledziłem tematu.
W tej mojej ofercie, o ile pamiętam też ją posiadałeś, nie ma dopłat za połączenia i GB. Później to zmienili w umowach od 26.01.18 i zrobili dopłaty od początku korzystania poza PL.
Karlos20 pisze:
04 lut 2020, 21:16
Adriano: jeśli jesteś zdecydowany i złożysz wniosek o przeniesienie numeru do Orange Flex - WYCOFAJ WYPOWIEDZENIE z Play (nowy operator sam taki wniosek o rozwiązanie umowy wysyła do P4). Wydłuży to czas transferu numeru nawet o miesiąc.
Warto w ogóle wycofywać i czekać kolejny najmniej miesiąc, albo i dłużej zależnie jak się trafi z okresem rozliczeniowym?
Po wypowiedzeniu i przejściu na kartę przenosisz się z dnia na dzień.
 #1089475  autor: iphoneski
 05 lut 2020, 10:20
Co do roamingu bo chyba część nie jest w temacie - Play miał zgodę od UKE na stosowanie tych groszowych dopłat, teraz już zgody nie dostali także w Roamingu musi być za darmo w ramach przyznanego pakietu. Tylko nie pamiętam do kiedy te dopłaty mogły być i nie mam czasu teraz szukać, jak komuś to potrzebne był news na Telepolis.
 #1089485  autor: KC-KARLOS
 05 lut 2020, 13:50
Gepard: po przejściu na kartę, do Flexa nie przeniesiesz się w jeden dzień, drogą online MNP trwa o te kilka dni dłużej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1089525  autor: gepard
 06 lut 2020, 03:14
Przekartkowałem pobieżnie i chyba faktycznie wróciliśmy do normalności.
Teraz to można pomyśleć i rozważyć 10+lejek czy 25-lejek :D
  • Strona 5 z 51
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 51
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 51