DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #15189  autor: GregPepe
 01 wrz 2005, 15:31
Plus i Idea mają usługę pozwalającą ustalić położenie telefonów np. członków rodziny w Erze tego nie ma. Napisałem maila do bok w tej sprawie, ale napisali zeby patrzec na stronie czyli "nie wiedza kiedy bedzie i nie wiedza dlaczego"
Może ktoś bardziej się orientuje jakie mogą być przyczyny braku takiej usługi w Erze, techniczne albo inne ??

 #15190  autor: WitekT
 01 wrz 2005, 15:42
Teoretycznie możliwości są - wystarczy zakupić odpowiedni serwer i oprogramowanie do analizy wyników otrzymanych po "wywołaniu" telefonu. :)

 #15198  autor: D@rio
 01 wrz 2005, 17:39
W Erze jako a'la lokalizacje masz CB na kanale 50 :-D

 #15223  autor: GregPepe
 01 wrz 2005, 21:30
D@rio pisze:W Erze jako a'la lokalizacje masz CB na kanale 50 :-D
Jak to działo chociaż króciutko, pliz :)

 #15228  autor: D@rio
 01 wrz 2005, 22:44
GregPepe pisze:
D@rio pisze:W Erze jako a'la lokalizacje masz CB na kanale 50 :-D
Jak to działo chociaż króciutko, pliz :)
Hehe, nie jest to profesjolna lokalizacja senso sctricto ;) ale jakas tam jest :-D A jak to dziala...jak masz Nokie to wystarczy wejsc w USTAWIENIA => USTAWIENIA TELEFONU => INFORMACJA O SIECI => TAK.
A jak masz inny telefon to najczesciej w menu WIADOMOSCI musisz znalezc opcje "wiadomosci sieciowe/kanaly CB" albo jakos podobna nazwa ;) i tam dodac kanal 50. Nazwa moze byc jaka chcesz. Pozniej zaznacz aby sie to wyswietlalo i juz ;) ...na wyswietlaczu telefonu bedzie sie wyswietlac albo ulica, albo dzielnica, albo miejscowosc albo Bog wie co ;) ...taki fajny bajer ;)

P.S
Aaaa, zapomnialem ;) jak masz SonyEricsson to tam masz cos takiego jak info stacji bazowej ;) (we wiadomosciach). Wystarczy zaznaczyc TAK i juz powinno dzialac ;)

Pzdr.

 #15230  autor: Frasio
 01 wrz 2005, 22:49
A rzeczywiście dzięki d@rio. Bo w swoim SE miałem to od początku włączone i nie wiedziałem czy da się wyłączyć.

Obrazek

 #15232  autor: GregPepe
 01 wrz 2005, 22:53
D@rio pisze: ...na wyswietlaczu telefonu bedzie sie wyswietlac albo ulica, albo dzielnica, albo miejscowosc albo Bog wie co ;) ...taki fajny bajer ...
Dzieki. Tego to już używam i nawet mam netmonitorka w mojej 3310, kupiłem se kabelka na allegro i sam włączyłem :)
Ale mi chodzi o to zeby miec własnie takie informacje ale o położeniu drugiej komórki np. mojego dziecka albo komórki schowanej w aucie które mi właśnie buchneli takie coś ala system satelitarnego śledzenia skradzionego pojazdu :)

 #15288  autor: GregPepe
 02 wrz 2005, 17:33
Dowiedziałem się, że jest taka usługa w Erze, ale dla firm "Mobilny Pracownik" dostęp do danych jest poprzez aplikację. Wystarczy żeby umożliwili uzyskiwanie informacji poprzez sms i mogliby to udostepnić dla osób fizycznych.
Tylko dlaczego tego nie robią?
To taka fajna usługa!
Może ich zmolestową mailami? :)

 #15294  autor: Przemek
 02 wrz 2005, 17:56
Bo Era to biedna sieć :-D