DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1025786  autor: adziu82
 14 paź 2018, 12:48
Witam,
Mam takie pytanie bo nie za bardzo rozumiem sytuację.
Kolega ma abonament T-Mobile, rodzinna oferta na trzy karty, jedna koszt 30zł od 3-4 miesięcy jest już na okresie bezterminowym.
Ale pytanie nie o to, a o roaming zagraniczny.
Jest on 7 m-cy w DE a 5 m-cy w PL ( 5 dni w tygodniu w DE, a weekend w PL ), wydzwoni/odbierze 200-300 minut, ma 1,6 GB i często całość wykorzysta.
Ale od kiedy wszedł RLAH nie dostał FUP-a, kiedy jest w kraju, nie korzysta z internetu ani praktycznie nie dzwoni.
Czy te dwie karty które są w kraju ,,pracują'' na tą jedną za granicą?
Nie mam pojęcie ile minut wykorzystają, jego żona i córka oraz danych, ale czy jest to prawdopodobne, że te karty w kraju to robią?

RawStyle
 #1025819  autor: Karlos20
 14 paź 2018, 13:41
Możliwe, że ma starą ofertę aktywną przed 25 stycznia 2018, a w nich RLAH jest na starych warunkach - no limit + spory pakiet neta bez dopłat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025902  autor: adziu82
 14 paź 2018, 17:28
@Karlos20, tak ma starą ofertę, ale przecież kiedy wszedł RLAH, to był regulamin o FUP-ie, więc co to ma wspólnego, że to jest stara oferta.

RawStyle
 #1025915  autor: Karlos20
 14 paź 2018, 18:11
Ma dużo wspólnego, bo gdyby znieśli pełny RLAH w trakcie umowy (no limit minut/SMS/MMS + duża paczka neta), można by ją zerwać bez kar. ŻADEN OPERATOR nie pozwoliłby na odpływ klientów.
Dlatego - Nowe numery mają no-limity minut/SMS/MMS na pierwsze 30 dni + 1 GB bez dopłat, a gdy się przekroczy 1 GB masz 1 gr za 1 MB do końca limitu, czyli na fakturze pojawi się dodatkowa kwota do zapłaty.
Obecni Abonenci (przed 25 stycznia 2018) mają 4 miesiące no-limitów + paczkę neta w UE równą kwocie zobowiązania, ustaloną w cenniku roamingowym T.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025917  autor: adziu82
 14 paź 2018, 18:18
Czyli co, wg Twojej informacji, umowa przed 25 stycznia 2018 była rewelacyjna.
Można dzwonić i sms-ować oraz używać danych ( wg 5 zł = ileś tam ) do woli?
Przecież od samego początku był punkt o FUP-ie.
Czyli jeżeli byłeś w ciągu 4 m-cy więcej za granicą oraz więcej korzystałeś za granicą niż w kraju, to dostajesz FUP-a.
Koleś był 60 % w ciągu 4 miesięcy w roamingu jak w kraju, jak by korzystał tak jak ja, w kraju więcej niż w roamingu by nie dostał.
A on nie korzysta w kraju praktycznie w ogóle, do tego więcej jest za granicą a FUP-a nie ma od prawie półtora roku.
Mam nadzieję, że Ty mnie rozumiesz, bo ja Ciebie nie :-)
Nie mam pojęcia co ma umowa sprzed 25 stycznia 2018 do FUP-a, jak zapis był od samego początku o FUP-ie.

RawStyle
 #1025919  autor: Karlos20
 14 paź 2018, 18:43
Czyli co, wg Twojej informacji, umowa przed 25 stycznia 2018 była rewelacyjna.
Tak jest. Sam mam takie warunki w Play. 4 miesiące no-limitu + 1,57 GB za free w UE, przekroczę neta, mam dopłatę 3 gr/1 MB, nie przekroczę, nie dopłacę.
adziu82 pisze:Czyli jeżeli byłeś w ciągu 4 m-cy więcej za granicą oraz więcej korzystałeś za granicą niż w kraju, to dostajesz FUP-a.
Dokładnie.
adziu82 pisze:Koleś był 60 % w ciągu 4 miesięcy w roamingu jak w kraju, jak by korzystał tak jak ja, w kraju więcej niż w roamingu by nie dostał.
Jeśli używanie będzie częstsze w UE niż w PL gdy będziemy nieprzerwanie te 4 miesiące korzystać z roamingu, a oni to wyliczają, operator wysyła ostrzeżenie o dopłatach i jest 14 dni na zmianę aktywności. Poza tym resetują się w każdym okresie rozliczeniowym dane billingowe, więc można w wielu kwestiach pokombinować.
adziu82 pisze:Nie mam pojęcia co ma umowa sprzed 25 stycznia 2018 do FUP-a, jak zapis był od samego początku o FUP-ie.
Wytłumaczę prościej:
FUP jest, ale aktualnie bardziej rygorystyczny.
> Umowy po 25 stycznia 2018: Gadasz i piszesz ponad 30 dni - dopłać. Przekroczysz darmowe jednostki za neta, masz do ustalonego limitu dopłatę 1 gr/1 MB, gdy przekroczysz - dopłać 3 gr/1 MB lub więcej. Gdy przekroczysz 4 miesiące z mniejszymi dopłatami, one wzrastają do wartości ustalonych w cenniku.
> Umowy przed zaostrzeniem FUPa: możesz gadać i pisać aż 4 miesiące bez limitów. Po tym czasie masz dopłaty wyższe ustalone w cenniku. Internet: w porównaniu do nowych umów, cały limit neta zgodny z kwotą zobowiązania masz za darmochę, gdy przekroczysz limit masz dopłatę.

Dodatkowo w obu rozliczeniach roamingu w UE masz dostępne specjalne pakiety roamingowe. Gdy je włączysz, omijasz dopłaty, a FUPy masz wstrzymane do wykorzystania jednostek wykupionych. A przy roamingu w starej wersji masz już sposób, żeby nie mieć dopłat przez cały czas, oprócz "wyłączenia telefonu / trybu samolotowego" :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025923  autor: SACZI
 14 paź 2018, 18:54
adziu82, po wakacjach 2017 UKE pozwolił na zmianę zasad naliczania kosztów za usługi w roamingu.
Po tym operatorzy wprowadzili nowe regulaminy. Pojawiły się obostrzenia czasowe, dopłaty itp.
Sam też mam taryfę już z 15 miesięcy po terminie i za 30PLN jest 2GB internetu.
Ty jesteś dokładnie w tej samej sytuacji.