DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1024871  autor: xxcrsxx
 09 paź 2018, 21:41
Cześć,

Od 15 lat jestem użytkownikiem Ery/T-Mobile. Konczy mi sie umowa, T-Mobile nie potrafi zaoferować nic fajnego i zastanawiam się nad przejściem do Play.
Szczególnie ze 6 m-cy za free przy przejściu, Tidal, Nolimit itd. Ale nigdy z Playa nie korzystałem. Głównie chodzi mi o opinie o Internet mobilny. Jak działa? W abo dają Nolimit i lejek po 30GB. Proszę, napiszcie, jak to działa na roamingu krajowym? Zamiast 4g/LTE jest 3G? Dotychczas działam na T-Mobile 3G i smiga calkiem ok, to mi wystarcza.

Jestem sporo w podroży, internet jest dla mnie koniecznością.

Pozdrawiam
 #1024878  autor: szyman12
 09 paź 2018, 21:55
Pytanie jest lekko bez sensu. Raz że w Twojej okolicy Play może super, a wyjedziesz 15 km dalej i nadajniki będą zapchane.
Roaming działa też w oparciu o LTE w Plusie i Orange(?). Natomiast na romingu krajowym masz prędkość do 3 Mb/s, niezależnie od technologii.
Ostatnio przeszedłem z Orange do Playa i jest okej. Tam gdzie jest słaby zasięg to przeskakuje mi na roaming. Prędkości w centrum Warszawy są różne od 6 do 20 Mb. Jedynie co to mam wrażenie że rozmowy są cichsze.
 #1024954  autor: piotrzet
 10 paź 2018, 10:22
"Jestem sporo w podroży, internet jest dla mnie koniecznością."
To zdanie skreśla Play na samym początku. Nie mają dobrego pokrycia kraju jeszcze zasięgiem a RK to ograniczenie do 3 Mb/s i drenuje to baterię. Zdecydowanie do twoich wymagań Play nie będzie dobry. W obecnej chwili to chyba najgorszy wybór jeśli chodzi o takie wymagania.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1024959  autor: iphoneski
 10 paź 2018, 10:48
Kup kartę i sprawdź, to jedyne dobre rozwiązanie. Zobaczysz wtedy czy ograniczenie w RK stanowi dla ciebie problem czy nie, jak prędkości i zasięg u ciebie itd. Ostatnio było podobne pytanie, chodziło o to czy zostać w T-m czy wybrać coś innego. Pytający przedłużył umowę w T, mimo, że nie miał u siebie zasięgu między innymi po wypowiedziach kolegi @piotrzet. Po naszych namowach kupił starter play i zasięg jest, szkoda że kontrakt na 2 lata z innym operatorem też.
A argument z drenowaniem baterii przez RK dobitnie pokazuje poziom aktualnej wiedzy. Gdy przez dłuższy czas nie ma zasięgu to wybierasz partnera RK na sztywno i o drenowaniu nie ma mowy. A na automacie karta po jakimś czasie nie próbuje tak często łączyć się z macierzą i siedzi w RK.
 #1025021  autor: spotify
 10 paź 2018, 16:05
xxcrsxx pisze: Proszę, napiszcie, jak to działa na roamingu krajowym? Zamiast 4g/LTE jest 3G? Dotychczas działam na T-Mobile 3G i smiga calkiem ok, to mi wystarcza.
Jestem sporo w podroży, internet jest dla mnie koniecznością.
Działa kiepsko. Jakość połączeń bardzo słaba. LTE oraz net w roamingu tylko do 3Mb/s.
Osobiście uważam, że jak jeździsz po Polsce wybierz coś z Orange lub Plusa, jeśli oferta w TM jest słaba. Orange to prawie to samo co Tmobile jeśli chodzi o zasięg, z tym że prawie robi różnicę ;) Play bym rozważał dopiero za dwa lata, gdy dostawią te ponad 2k stacji i pokryją Polskę.
Sam tak chce zrobić ;)

Play ok, jeśli poruszasz się po mieście lub ewentualnie w okolicach miasta i nie potrzebujesz RK.
 #1025023  autor: Pabloeq
 10 paź 2018, 16:57
xxcrsxx pisze:Jestem sporo w podroży, internet jest dla mnie koniecznością.
No to wybierz wszystko oprócz MVNO i Play. Play dla podróżujących dużo to najgorszy możliwy wybór.
 #1025052  autor: Karlos20
 10 paź 2018, 21:32
Tak jedziecie Playa, a w moim wypadku przy ok ponad 1/4 powierzchni woj Pomorskiego - szczególnie w części wschodniej, jak i między Malborkiem a Trójmiastem nie miewałem kłopotów z zasięgiem, a RK występował na ogół bardzo rzadko (częściej na styku woj pomorskiego i warmińsko-mazurskiego), ale jest ogromna różnica, niż jeszcze rok temu, gdy RK był u mnie "normalnością", poza strefami aglomeracyjnymi.
Najpierw sprawdzajcie, potem oceniajcie. No i miejcie dobre urządzenia, a nie "chinole" za kilka stówek z wykrojonymi pasmami np. LTE, które obniżają wiarygodność testowania zasięgu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025053  autor: xxcrsxx
 10 paź 2018, 21:36
Karlos20, czyli Ty polecasz? ;)
bo ja to glownie jestem w Trojmiescie, czesto w Warszawie i na Slasku, stad te moje "podroze" ale raczej duze miasta.
Telefon na iOS, wiec tez "porzadny".

Dodatkowo w obecnej promocji Play wyjdzie mnie to 9zl miesiecznie za NOLIMIT, 30gb, Tidal... Chyba spoko opcja. Ale boje sie tego zasiegu, bo jestem przyspawany do TMobile.
 #1025054  autor: Karlos20
 10 paź 2018, 21:43
xxcrsxx pisze:czyli Ty polecasz?
Domyślnie polecam rozwiązania, z których jestem zadowolony.
Może to jest 3 mega na RK, ale na smartfona wystarczy, więc nie przesadzajmy, Roaming Krajowy ma służyć jako opcja zapasowa, gdyby coś się działo na łączach własnych Playa. Nie oszukujmy się, jakość usług jest na podobnym poziomie, lecz z siłą sygnału jest bardzo losowo u każdego operatora. Zawsze możesz wybrać zasięg poprzedniego operatora, ale sprawdź też macierzysty Playa, a jest coraz lepiej z każdym dniem.

Kup starter, włącz jakiś pakiet internetowy, wykonaj kilka połączeń i SMSów i przekonaj się sam.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025055  autor: Pabloeq
 10 paź 2018, 21:48
xxcrsxx pisze:Ale boje sie tego zasiegu, bo jestem przyspawany do TMobile.
I słusznie że się boisz. Po przejściu z T-mobile do pleja odczujesz to raczej na minus, właśnie w pracy przerabiam temat kolegi który po blisko 2 latach w pleju chce iść do T-m bo żona ma i chwali, z kolei koleżanka z pracy w tych samych miejscach w których przebywamy ma telefon a na wyświetlaczu prawie zawsze Play(T-mobile), a pracujemy w aglomeracji śląskiej.
Najlepiej przetestuj na własnym terenie, natomiast w skali kilku województw czy ogólnopolskiej play - zdecydowanie nie.
 #1025056  autor: iphoneski
 10 paź 2018, 22:00
Karlos20 pisze:
xxcrsxx pisze:czyli Ty polecasz?
Domyślnie polecam rozwiązania, z których jestem zadowolony.
sprawdź też macierzysty Playa, a jest coraz lepiej z każdym dniem.

Kup starter, włącz jakiś pakiet internetowy, wykonaj kilka połączeń i SMSów i przekonaj się sam.
To samo pisałem wyżej. No i trzeba pamiętać, że do końca tego roku będzie uruchomione jeszcze ok 500 stacji.
Niestety ale większość ludzi, którzy jadą tu play ostatni raz korzystali z tej sieci kilka lat temu, gdy zasięgu nie było. Widać to choćby po wypowiedziach „wystarczy wyjechać z miasta i brak zasięgu” itp.
@spotify też podobnie pisał a po testach lekko spuścił z tonu. Przy tak prężnej rozbudowie żeby się obiektywnie wypowiadać trzeba mieć dostęp do karty play na bieżąco. Stawiają kilka stacji dziennie i tam, gdzie przykładowo w czerwcu czy w maju zasięgu nie było teraz albo za miesiąc zasięg już może być.
@Karlos Sorry że tak ci post obciąłem przy cytowaniu ale był długi.
 #1025061  autor: piotrzet
 10 paź 2018, 23:02
Play się nadaje dla osób, które malo się przemieszczają po kraju np praca-dom i czasem wypady jakieś jeśli masz zamiar często przemieszczać się po Polsce to play zdecydowanie nie co potwierdziło kilka osób.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1025071  autor: JFK2016
 11 paź 2018, 00:42
Pabloeq pisze: No to wybierz wszystko oprócz MVNO i Play. Play dla podróżujących dużo to najgorszy możliwy wybór.
Na dziś niestety takie są fakty (mimo zachwytu wielu że sieć się pojawiła poza miastami powiatowymi , gdzie jeszcze 3 lata temu nie było nic), oczywiście jeżeli ktoś korzysta ze stałej trasy/tras to warto sobie przetestować na prepaid w realu.
Karlos20 pisze: Może to jest 3 mega na RK, ale na smartfona wystarczy, więc nie przesadzajmy, Roaming Krajowy ma służyć jako opcja zapasowa, gdyby coś się działo na łączach własnych Playa. Nie oszukujmy się, jakość usług jest na podobnym poziomie, lecz z siłą sygnału jest bardzo losowo u każdego operatora. Zawsze możesz wybrać zasięg poprzedniego operatora, ale sprawdź też macierzysty Playa, a jest coraz lepiej z każdym dniem.
Używałem kilka lat voice Play, czasami w RK gdy podróżowałem i proszę nie zachwalać tej opcji-transmisja danych i lejek 3Mbps to najmniejszy problem, tak telefon szybciej się rozładowuje, wybór stałego partnera RK nie rozwiązuje problemu, ale przede wszystkim tj. problem jakości połączeń voice, zestawienia połączeń.
Karlos20 pisze: Kup starter, włącz jakiś pakiet internetowy, wykonaj kilka połączeń i SMSów i przekonaj się sam.
To najbardziej racjonalne/niezawodne i miarodajne rozwiązanie. Jeżeli Play się sprawdzi, nie widzę powodu aby nie brać oferty tego operatora, tym bardziej że 6 m-cy free, w Plusie identycznie (sam stoję przed podobnym wyborem z tym że ja mniej podróżuję, wyłączają tą patologię z DIL, także zdecyduję się raczej na Play z 6 miesiącami free, Orange nie ma na dziś nic sensownego do zaoferowania).
piotrzet pisze:Play się nadaje dla osób, które malo się przemieszczają po kraju np praca-dom i czasem wypady jakieś jeśli masz zamiar często przemieszczać się po Polsce to play zdecydowanie nie co potwierdziło kilka osób.
Dokładnie, może to się zmieni za 2 lata jak piszę @spotify.