DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 55
 #1024287  autor: Robin560
 06 paź 2018, 16:53
wiosek złożony to zobaczę co i jak

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1024305  autor: poziom
 06 paź 2018, 20:33
timi pisze:Czy można przenieść do nich dwa swoje numery?
Złożyłem jeden wniosek, drugiego nie przyjmuje. Pisze, że ten email został już wykorzystany.
Nowy wniosek z nowego maila? o to chodzi?
Ktoś się orientuje?
Jeden numer przeniosłem ekspresowo, pracownik dostarczył karte w ten sam dzień co złożyłem wniosek i po ok 5dniach numer był w rebtel.
Drugi numer: podpisałem dokumenty 12.09 i cisza.

Na maile odpowiada dziewczyna która nie za bardzo ma pojęcie o czym pisze. Pytam o status wniosku nr xxx i to, że nie dostałem sim i dostaje strzały typu:
'
Dopiero po otrzymaniu przez Pana karty SIM, będziemy mogli rozpocząć proces przeniesienia numeru do Rebtel :)'

Amatorszczyzna totalna.
Radzę również uważać na połączenia międzynarodowe, na własnym przykładzie:

https://www.rebtel.com/en/rates/belgium/
Pięknie wygląda 0,57gr/min.
Wybieram numer i idzie takt 1,64zł/minuta.

Skrobie maila, że dzwonie na belgijską lyca mobile i nie wygląda to ani na premium number, ani special service. Zwrócili opłate uznając, że dzowniłem na special service :D
Tak więc nigdy nie wiecie ile zapłacicie za rozmowe ze światem.

Co do połączeń, o dziwo działa HD Voice.
 #1024307  autor: jutek
 06 paź 2018, 20:55
poziom pisze: Skrobie maila, że dzwonie na belgijską lyca mobile i nie wygląda to ani na premium number, ani special service. Zwrócili opłate uznając, że dzowniłem na special service :D
Tak więc nigdy nie wiecie ile zapłacicie za rozmowe ze światem.
U odbierającego pokazuje się poprawny numer telefonu?
poziom pisze: Co do połączeń, o dziwo działa HD Voice.
Pozytywnie zaskakująca informacja.
 #1024613  autor: Gryfolud
 08 paź 2018, 20:03
Rebtel w regulaminie mówi o 10 tys. minut i 10tys. sms miesięcznie potem może uznać to za nadmierne wykorzystanie, ale kto tyle miesięcznie gada lub pisze? Inna sprawa regulamin mówi też o jakości połączeń na poziomie 3 (dostateczne) w pięciostopniowej skali. Oraz regulamin mówi o zaokrąglaniu minut i o tym, że nie ma naliczania sekundowego tylko minutowe i każda rozpoczęta minuta jest traktowana jak cała wydzwoniona, czyli jak gadamy 7 minut i 10 sekund operator nalicza to jako 8 minut.
 #1024627  autor: jutek
 08 paź 2018, 21:20
Gryfolud pisze:Oraz regulamin mówi o zaokrąglaniu minut i o tym, że nie ma naliczania sekundowego tylko minutowe i każda rozpoczęta minuta jest traktowana jak cała wydzwoniona, czyli jak gadamy 7 minut i 10 sekund operator nalicza to jako 8 minut.
W przypadku połączeń krajowych raczej nie robi to różnicy skoro są za darmo, a w przypadku połączeń międzynarodowych u opów komórkowych to raczej norma. Przy okazji, przejrzałem ich cennik połączeń międzynarodowych i na niektóre kierunki mają naprawdę dobre ceny, np. do Niemiec na komórki 0,123 zl/min, do Wielkiej Brytanii od 0,082 zl/min do 0,164 zl/min na większość numerów. Dodatkowo jak napisał @poziom jest prawidłowa prezentacja numeru. Można powiedzieć, że w tym segmencie to konkurencja dla Klucza i Lycamobile.
 #1024641  autor: Gryfolud
 08 paź 2018, 23:43
@jutek nie ma też co zapominać o tym, że połączenia do Rebtel za pomocą ich aplikacji są bezpłatne nie ważne w jakim kraju się znajdujesz pomniejsza ci tylko to twój pakiet internetu. Mnie osobiście w tym operatorze denerwuje, że musi być przypięta karta płatnicza na stałe. Wiem, że jest im to potrzebne bo to sposób doładowania (mogliby "odkryć" normalny jak u innych operatorów), ale również dzięki temu według ich regulaminowi jest ważny/aktywny numer, innymi słowy jeśli masz ważną/aktywną kartę płatniczą masz aktywna kartę SIM Rebtel. Gdyby nie przymus podpiętej karty płatniczej mój numer zasiliłby ich szeregi.
 #1024651  autor: darekka1983
 09 paź 2018, 06:50
Wymóg podpięcia karty płatniczej(1 karta wystarcza do 2 numerów) jest zabezpieczeniem przed nadużyciem(zamówieniem dużej ilości numerów i handel nimi co jak wiemy w naszych warunkach byłoby czymś powiedzmy normalnym dla jednostek zwanych "byznemenamy"), który wraz z koniecznością użycia numeru minimum raz na 3msc. skutecznie odsieje leżaki. Sama karta płatnicza w zamyśle Twórców oferty ma umożliwić dokupowanie pakietów poprzez 1 kliknięcie w aplikacji Rebtel(powodem takiego zamysłu jest fakt, iż sieć skierowana jest do młodych dla, których świat wirtualny czyli bycie non stop online jest czymś naturalnym i liczą, że 1GB będzie za mało więc zarobią na dodatkowych pakietach neta, które nie są jak wiemy zbyt tanie).

P.S. aby ścisłość była nie ma limitu SIMek na 1 osobę pod warunkiem, że:
-masz kilka cały czas aktywnych kart bankowych(1 karta starcza do 2 numerów i można nieważną kartę odpiąć i dodać aktywną)
-użyjesz dany numer choć raz na 3msc(bez tego numer skasują bezpowrotnie)
 #1024846  autor: antekwars
 09 paź 2018, 19:28
Nie chcę pisać nazwy konkurencyjnego portalu bo jest na nim artykuł cytuję: Rebtel rozszerza swoją działalność na całą Polskę, ambasadorzy w czterech kolejnych miastach Po uruchomieniu swoich usług we Wrocławiu, szwedzki operator Rebtel poszerza obszar działania i udostępnia usługę w całej Polsce. Marka rozszerza także sieć swoich ambasadorów o cztery kolejne miasta: Kraków, Poznań, Łódź i Gdańsk.
 #1024847  autor: darekka1983
 09 paź 2018, 19:31
Było o tym na konferencji-te 4 miasta mają być terenem na zdobycie ambasadorów, a oferta od dziś jest na cały kraj(DPD dostarczać będzie przesyłki) i od wczoraj można zamawiać nowe numery.
 #1024882  autor: WellDone
 09 paź 2018, 22:06
W jaki sposób złożyć zamówienie na MNP kolejnego numeru? Składając zamówienie wyskakuje informacja z linkiem do poprzedniego zamówienia...

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1024884  autor: darekka1983
 09 paź 2018, 22:17
Jak wpiszesz dane swoje i dostaniesz komunikat, że takie dane już mają pojawia się przycisk wysłania nowego linku. Klikasz otrzymany link i sporo danych masz już wpisane(ze starego zamówienia) ale na dole strony masz wybór Chcesz zachować swój numer?. Dalej wszystko wypełniasz i podpisujesz dokument zlecający zmianę operatora lub zamawiasz nowy numer.


Przypominam, że do 1 karty płatniczej da się przypiąć 2 SIMki.

@aupol gdzieś mi się obiło o uszy 8)
 #1024885  autor: aupol
 09 paź 2018, 22:26
W Regulamini jest taki zapis
Należy mieć na uwadze fakt, że karta SIM pozostaje własnością firmy Rebtel
Ciekawe co to konkretnie oznacza :?:
 #1024985  autor: Robin560
 10 paź 2018, 12:41
w sobotę wniosek złożony i cisza

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
  • Strona 4 z 55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 55