DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 74 z 77
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
 #1155846  autor: Remington
 12 sie 2023, 23:30
@surface123

Niekoniecznie. To czy klientom Vikingów daje Play dostęp do dodatkowych sieci i czy robi to od razu bez konieczności proszenia się zależy od Play. Pytanie jest więc zasadne.
 #1155849  autor: fwitkowski17
 13 sie 2023, 08:06
Akurat miałem okazję sprawdzić roaming u Vikingów (Subskrypcja 60 GB) w praktyce:

Niemcy:
Telefon w trakcie podróży skacze między o2-de a Vodafone. Obie sieci wpuszczają do LTE (O2 jednak z większym oporem). Do Telekomu ręcznie nie wpuści - tylko automat maks. 2G.

Holandia:
Telefon zalogował się domyślnie do Vodafone. Reszty sieci nie sprawdzałem (zbyt krótki czas pobytu w NL)

Belgia i Francja: Telefon loguje się do tamtejszych sieci Orange. We Francji telefon nie chce się ręcznie logować do Boguyers i Free.

Wygląda że Viking ma albo inne priorytety, albo Play zmienia głównych partnerów roamingowych. Co ciekawe żadna z sieci nie jest oznaczona jako "zakazana".
 #1155853  autor: Remington
 13 sie 2023, 10:33
fwitkowski17 pisze:
13 sie 2023, 08:06
Niemcy:
Telefon w trakcie podróży skacze między o2-de a Vodafone. Obie sieci wpuszczają do LTE (O2 jednak z większym oporem). Do Telekomu ręcznie nie wpuści - tylko automat maks. 2G.

Czyli zachowanie jak u klientów Play z aktywnym dostępem do dodatkowych sieci.

Tak, odkąd Iliad przejął Playa, zachowanie za granicą się poprawiło - zapewne doszły sieci, z którymi współpracuje Iliad. Stąd np. Vodafone DE w standardzie, bo kiedyś była tylko Telefonica O2.
 #1156058  autor: fwitkowski17
 17 sie 2023, 20:45
Dorzucę jeszcze Wielką Brytanię:
Play: Telefon z automatu loguje się do sieci Three UK (co ciekawe podobnie karta T-Mobile). Ale jest możliwość korzystania z vodafone UK (na LTE) oraz EE (również LTE). Dostęp do O2 - zablokowany (sieć zakazana).
Co ciekawe, telefon znajduje mi również sieć Virgin Mobile (ale i tak nie mogę się do niej podłączyć z karty Play).

W UK obecnie jeśli chce się mieć dostęp do bardzo dobrej oferty na zasięgu sieci EE z 5G, eSIM i RLAH, to obecnie tamtejsza LycaMobile jest jedynym rozsądnym wyborem - zwłaszcza że swego czasu EE wprowadziło ograniczenie prędkości internetu do 25 Mb/s dla prepaidowców oraz płatny RLAH (£2.50 za dzień lub £10 za tydzień).
 #1156418  autor: kwistas
 24 sie 2023, 01:02
Aktywację dodatkowego dostępu do sieci roamingowych w Play przychodzi wam jakiś SMS, że aktywowano czy nie?
 #1156905  autor: mikkel07
 03 wrz 2023, 12:04
W Play są dziwne zależności. Obecnie skacze sobie troche po UE i mam dużo doświadczeń. Najdziwniejsze doświadczenia z Playem. Po pierwsze od tego roku nie ma możliwosc zalogowania sie do LTE w DT w DE. 5G w play na roamingowych sieciach w DE i FR działa bardzo dobrze tzn Orange i Vodafone. Co ciekawe mam też karte DT niemiecką i w Pl nie da sie zalogować do Play czyli nie mają chyba ze sobą umowy już bo nawet recznie mając usługe wiecej sieci roamingowych i po recznym zalogowaniu się do DT tylko 2G połączenia zestawic nie moge. Przychodzą tylko smsy. A w GB to już wogole. Play nie może sie zalogować do sieci o2GB a mam też simke o2 GB i znowu w Pl loguje sie tylko do Play jako podstawowa i do tmobile (brak danych, tylko rozmowy) Porypane.
Jeszcze tak odnośnie orange. Na kartach esim orange flex i nju roaming smiga fantastycznie. 5G leci pod 800Mb/s. Tymczasem na kartach prepaid orange free są porąbane lejki w każdej sieci i max 15/20Mbs. Chociaż czasem nawet flex i nju vodafone w Gb i DE blokuje od siebie karty orange jak sie sporo przesle np 2-3Gb za dzien. Narazie wg mnie liderem jak chodzi o raaming na polskich kartach tam gdzie byłem jest plus (testowane na karcie sim Phox) Każda sieć 5Gbez ograniczen, najniższy ping. Na festiwalach EDM w DE gdzie przez mobilne btsy najlepiej wyposażone bo z 5G na 3,6Ghz miał Deusche Telekom to plus działał w taki sam sposób jakbym miał niemiecką karte DT. Wiadomo korzystałem z plusa bo jednak DT jest koszmarnie drogi nadal. Nawet te pare Gb kosztują nieproporcjonalnie ze dużo.
Tmobile z polskich kart słabo testowałem. Mam jeszcze karty Drei.at, vodafone.de, DT.de, o2.GB, orange france no i wszystkie sieci z Pl.
Remington pisze:
25 lut 2023, 18:32
mikkel07 pisze:
01 lut 2023, 18:38
Wystarczy napisać w P24 na chacie o możliwość włączenia dodatkowej ale darmowej usługi o której mało kto wie a mianowicie więcej operatorów roamingowych.

Sam testowałem np w Deuche telekom w Niemczech i hulało aż miło. W normalnych warunkach do Telekomu nie da sie za nic zalogować. :-)

Poleciłem Twój patent znajomemu przebywającemu w większości w Niemczech.

I faktycznie - bez problemu włączyli mu tę usługę na dwóch numerach i na obu może logować się już do Telekomu. Sukces jednak jest połowiczny - na obu numerach loguje się tylko do 2G, a próby logowania do LTE są odrzucane. W Play coś posprawdzali i odpowiedzieli, że u nich jest OK i to sprawa Telekomu.
Niestety tak jak pisałem wyżej Play i DT nie mają już prawdopodobnie umowy a jeżeli to tylko jakaś bardzo ograniczona. Karta DT nie jest wpuszczana wogóle w Pl do sieci Play. A play loguje sie tylko do 2G i nie zawsze udaje sie jeszcze zestawić połączenie. Rok temu normalnie leciało LTE.
 #1156911  autor: Remington
 03 wrz 2023, 12:29
Miałem kiedyś podobne obserwacje co do jakości roamingu Plusa za granicą.

Czy jednak w DE nie zrzucało Cię do Vodafone? U mnie to się zdarzało, pisałem o tym tutaj: viewtopic.php?f=3&t=129949 i choć zależało mi na sieci DT, to miałem ją tylko po wyborze ręcznym, co wymuszało kolejną manipulację przed powrotem do kraju.

Natomiast w Vodafone DE zauważyłem wieczorami i w nocy na siłę zrzucanie do 2G - zarówno kart Plusa jak i Play.

Do korzystania z DT najlepsza jest karta TM, bo sieć firmy-matki ma w automacie.
 #1156912  autor: mikkel07
 03 wrz 2023, 12:42
Remington pisze:
03 wrz 2023, 12:29
Miałem kiedyś podobne obserwacje co do jakości roamingu Plusa za granicą.

Czy jednak w DE nie zrzucało Cię do Vodafone? U mnie to się zdarzało, pisałem o tym tutaj: viewtopic.php?f=3&t=129949 i choć zależało mi na sieci DT, to miałem ją tylko po wyborze ręcznym, co wymuszało kolejną manipulację przed powrotem do kraju.
Zgadza się. Albowiem Vodafone jest globalnym głównym partnerem Polkamtela na arenie międzynarodowej. Mają partnerstwo honorowe czy jakoś tak jeszcze od czsu przejęcia Polkomtela przez Z S-Ż. Dlatego wszędzie gdzie jest vodafone będzie uparcie się trzymać tejże sieci.

Vodafone lubi wyrzucać karty roamingowe. Miałem założony kilkukrotnie lejek na kartach orange i to 3ch. Od flexa po ofnk. Plus też miałem lejek. Play mi poprostu vodafone po pobraniu około 2GB wyrzucało z sieci i przełączało błyskawicznie na o2

A wracając do Play to obecnie są poznieniane umowy roamingowe po przejęciu przez Illiad. Od tego momentu w każdym kraju domyślnie są dostępne 2-3 sieci z czego jedna (zazwyczaj tam gdzie operuje vodafone łącznie z kooperatorami i orange) ma najwyższy priorytet łącznie z 5G. Dodatkowo jeszcze 1 lub 2 sieci z LTE z mniejszym priorytetem w zależności ilu operatorów jest w danym kraju. Reszta sieci i to tylko przy uruchomionej usłudze więcej operatorów dostęp do 2G only (zazwyczaj to są córki matki DT czyli T-mobile lub gdzieniegdzie jak w GB o2) Obecnie czy ta usługa jest włączona czy nie i tak skutek jest podobny. Rok dwa czy nie wspominając o czasach wcześniejszych a używam odkąd znieśli opłaty w 2017r to bez tej usługi domyślnie dostępny był tylko jeden i to najtańszy-czytaj najgorszy operator. I włączenie tej usługi znacząco poprawiało sytuacje bo nagle większość sieci można było na lte lecieć.
 #1156925  autor: Remington
 03 wrz 2023, 14:54
Dostałem cynk do znajomego z Niemiec, że żadna z jego kart, na których miał aktywne dodatkowe sieci, nie loguje się do Telekomu - nawet do 2G. Czyli albo jemu wyłączyli to na wszystkich numerach, albo DT przestał wpuszczać karty Play. Niestety nie namówiłem go na kontakt z Playem i wyjaśnienie tego.

Kiedy sprawdzałeś logowanie do 2G DT u siebie?
 #1156938  autor: mikkel07
 03 wrz 2023, 19:50
Maj/czerwiec. Ale tak jak pisałem nie mogłem zestawić połączenia. Skoro karta DT w Pl ma Play zakazane i też sie nie loguje + sytuacja ze znajomym to wygląda że nie mają całkowicie już ze sobą umowy. Najprawdopodobniej od 30 czerwca bo z reguły umowy partnerskie są w cyklach półrocznych aktualizowane. Ja sam w wolnej chwili sprawdze bo cały czas jestem w DE jak to teraz wygląda.
 #1156948  autor: Remington
 03 wrz 2023, 21:12
Jeśli chodzi o Niemcy, to trochę się tam bawiłem naszymi kartami SIM:

Play, Orange i Plus trzymają się najbardziej O2 i Vodafone, Telekom widziałem na automacie sporadycznie jedynie w Orange.

T-Mobile od razu łączy się z Telekomem i jest traktowany jak własna karta (porównywałem w telefonie z dual SIM).

Cenowo jak to w UE czyli przelicznik 1GB za każde 5,20 zł wydane na pakiet krajowy. Osoby wpadające w FUP na internet mają bezkonkurencyjną ofertę w Play Odnowa gdzie 1GB kosztuje 10 zł (lub nieco mniej w większych paczkach) bez FUP. FUP można łatwo i w pełni zgodnie z zasadmi unijnymi unikać wykorzystując więcej internetu w kraju przynajmniej raz na 4 miesiące.

Lokalny internet w prepaidzie jest nadal drogi, a w abonamentach bez okresu zobowiązania ciekawe są oferty fraenk (submarka Telekomu), Freenet Flex (na sieci Vodafone) i SimOn (submarka Vodafone) oraz sezonowo submarki należace do 1&1 (na sieci O2), ale nie o tym jest ten wątek.
 #1156963  autor: mikkel07
 04 wrz 2023, 08:17
No ja cały czas siedze w Hesji i wszystko przerobiłem. No i czasami tripy gdzieś do Francji, Austri, Belgii itd
Co do FUP to ja mam kilka kart i jak mi przykdzie już komunikat. To zabieram te karty do Pl, wkładam do starego telefonu, uruchamian apke smsforwarder i generuje potem przez nastepne 4 miesiące sztuczny ruch w Pl przekazaniem smsów. Po 4 miesiącach można znowu korzystac na granicą xD telefon stary cały czas pod ładowarką w kącie. Możesz rozwinąć jak w odnowie wychodzi 10zl za GB? Skoro i tak jest 10,43 obecnie dopłaty jak wejdzie FUP? I tak jest pakiet 3Gb za 28 zł co wychodzi 9,33 zł za 1GB. I jak już mi wejdzie to tymczasowo z tego korzystam. No i nie wspominając, że wplay z racji odnawiania limitu 1go można mieć tego roamingu więcej w FPnK
Orange obecnie ma największy priorytet i loguje sie do o2. Plus od razu vodafone, play od razu vodafone, tmobile od razu DT i sie tego trzyma. I tak jak piszesz na automacie oprócz tmobile reszta W3 do DT połączą sie tylko jak nie ma zasięgu o2 i vodafone całkiem. Tak to trzeba ręcznie. Ale jak już sie połączysz to normalnie 5G pod 700-800Mbs jak na karcie prepaid DT leci. Plus jednak najlepiej, praktycznie jak lokalna lub tmobile.
Co do tych submarek i oferty subskrybcji lub bez terminowych umów to cenowo lepsze nawet niż prapaid ale niestety zazwyczaj 25 lub 50Mbs i często brak 5G.
Obecnie lycamobike.de ma bezkonkurencyjne ceny. Działa 5G na tych kartach nawet a teraz wprowadzili esim. Oczywiście działa na vodafone
 #1156975  autor: pingpong123a
 04 wrz 2023, 10:29
Na stały pobyt dobra jest karta z UA. Cenowo 1 zł za każdy GB, brak FUP i najważniejsze łączy się tylko do Telekom.de :D
 #1156989  autor: mikkel07
 04 wrz 2023, 12:49
Sprawdzałem. Ping ponad 200 bo serwy na ukrainie. Reklamy po Ukrainsku, kilka stronek polskich nie działa. Miałem wrażenie że DT troche jeszcze od siebie blokuje tą karte tak jak Drei.at gdzie jest lejek tylko w DT. Oczywiście mowa o Lifecell. To już lepiej vodafone UA. Troche drożej ale mniejszy ping, wszystko działa. Łączy sie ze wszystkimi sieciami.
 #1157089  autor: Defqon
 05 wrz 2023, 21:00
Czy ktoś wie, jakiś jest pakiet GB w roamingu w Play, za pakiet 500 MB ( za doładowanie w aplikacji 1 GB ) koszt 5 PLN i też za 10 PLN, oba jednorazowe.
 #1157092  autor: Remington
 05 wrz 2023, 21:31
Trudno mi to zrozumieć, ale zasada jest prosta - przysługuje proporcjonalnie 1GB za każde 5,20 zł jakie zapłaciłeś za krajowy pakiet zawierający internet.
 #1157093  autor: Defqon
 05 wrz 2023, 21:49
To w Play dostałem za 5 PLN ( pakiet 500 MB w kraju ) 0.42 GB do wykonania w roamingu. Coś chyba mało dają.
Ale już w pakiecie nolimit za 30 PLN, jest już 5.75 GB czyli tak jak piszesz, wychodzi jakieś 1 GB za 5.2 PLN.
 #1157094  autor: Remington
 05 wrz 2023, 22:13
To złóż reklamację, bo przelicznik jest jednakowy dla wszystkich.

Nie powinno wyjść jednak więcej niż w kraju, czyli w Twoim przypadku 500MB.
 #1157101  autor: MariuszY
 06 wrz 2023, 07:27
Remington pisze:
05 wrz 2023, 22:13
Nie powinno wyjść jednak więcej niż w kraju, czyli w Twoim przypadku 500MB.
Nie do końca - wystarczy spojrzeć na VM i pakiet mini3. Za 3zł dostajesz 300MB w pakiecie i 589MB limitu danych w roamingu UE. Z tym że jeśli wykupiłeś tylko tyle, to wykorzystasz w roamingu UE tylko 300MB, bo tyle danych w ogóle zapewnia pakiet. Jeżeli jednak dokupisz do tego paczkę danych (np. 1GB/1zł) to limit danych roamingowych będzie dostępny w całości - w tym przypadku całe 589MB. Tak dzieje się w każdym przypadku gdy wynikający z opłaty za pakiet limit na UE jest większy niż zawarta w pakiecie paczka danych.
  • Strona 74 z 77
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77