DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 14 z 77
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 77
 #941798  autor: kaspeed
 28 lip 2017, 13:08
pakiet za 28/35zł najlepiej wychodzi 1,76gb i masz pewny net.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #941815  autor: adziu82
 28 lip 2017, 14:37
Panowi, korzystał ktoś z ofert Play internet na kartę tę,albo Play online na kartę ewentualnie Play online na kartę 4G LTE.
Chodzi mi o to, czy ktoś korzystał bez wykupionego pakietu w kraju, czyli czy leciał z gołych złotówek.
Bo widzę że 1 Mega jest za 2 grosze czyli 1 GB będzie za 20zł. Chyba, że te 2 grosze, to bez VAT-u :-)

RawStyle
 #941837  autor: adacomp
 28 lip 2017, 16:28
Żona wzięła PINK do Berlina 4 dni temu i pomimo bonusów za doładowania leciało z KG.
Czyli wychodzi na to iż w roamingu UE tylko płatne pakiety w kraju oszczędzają KG.
Ale mam tam niezłą skarbonkę więc 2 gr. za 1MB to i tak mniej niż cennikowe 4gr. :)
 #941839  autor: adziu82
 28 lip 2017, 16:36
A mogę wiedzieć jak tą skarbonkę zrobiłeś? Czyli leci z KG a co ma do tego skarbonka, bo nie rozumiem.

RawStyle
 #941846  autor: adacomp
 28 lip 2017, 17:05
adziu82 pisze:A mogę wiedzieć jak tą skarbonkę zrobiłeś? Czyli leci z KG a co ma do tego skarbonka, bo nie rozumiem.
No przedłużając konto zrobił się skarbonka na KG.
GB się kumulują więc w PL jest zapas na transfer niestety nie działa w UE.
Generalnie nie polecam Play w UE przynajmniej w Niemczech.
Tylko O2 DE wpuszcza karty Play a T-M DE i Vodafone DE są zablokowane.
Transfer po LTE 1-1.5 mbps czyli marnie.
Miałem dodatkowo T-M Frii i w T-M DE leciało 5-6mbps a Plush w Vodafone DE ciągnał spokojnie 10-12mbps

Dziwi mnie tylko że każdy op w PL podpisane umowy z wszystkim opami w DE ale tylko jeden niemiecki wpuszcza polskie karty do swojej sieci.
Może w abo jest inaczej bo miałem same prepaidy.
Orange nie sprawdziłem bo nie miałem akurat OFNK.
 #941850  autor: adziu82
 28 lip 2017, 17:16
Jak miałem jeszcze Play to do Voadafone logowałem się, może nie bez problemu, ale logowałem się, a Telekom zablokowany, tak jak piszesz.
Za 10 m-cy kończy mi się umowa na LTE dla domu,więc z dodatkowej karty już nie skorzystam za granicą ( a raczej z głównej, dodatkowa jest w routerze w domu ) więc szukam czegoś tylko do routerka abym miał ping dobry do gry on-lina plus około 1 GB danych w roamingu.
A tak to w telefonie korzystam z pakietu za 28zł w roamingu 1,76 GB na OFnK, ewentualnie dokupuję za 12zł 2GB a na roaming mam około 600 Mega.

RawStyle
 #941877  autor: kasztel421
 28 lip 2017, 19:02
kasztel421 pisze:@bounce piszesz o Orange? Sprawdzone na 100%? Ja znam przypadek, że bez żadnego pakietu, nie pobiera z KG żadnych opłat w roamingu... ale tylko rozmowy i smsy w OFNK. Dzisiaj chyba sprawdzę neta, zostało mi 1 GB z pakietu za 35 zł. Na KG mam złotówkę, dużych strat ewentualnie nie będzie Obrazek

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Limit 1,76 GB przekroczony, leci dalej z 5 GB do pakietu za 35 zł. Kolega ma pakiet za 30 zł, czyli rozmowy i smsy bez limitu, bez neta... a internet śmiga u niego jak ta lala, bez jakichkolwiek opłat z KG. Czyli co, mogą pobrać w późniejszym czasie kasę z KG? Czy jeszcze nie ogarnęli tych limitów?
 #941880  autor: kaspeed
 28 lip 2017, 19:17
Nie ogarneli wszystko przez inne problemy i migracje platform bilingowych.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #941954  autor: adacomp
 29 lip 2017, 01:11
kasztel421 pisze:
kasztel421 pisze:@bounce piszesz o Orange? Sprawdzone na 100%? Ja znam przypadek, że bez żadnego pakietu, nie pobiera z KG żadnych opłat w roamingu... ale tylko rozmowy i smsy w OFNK. Dzisiaj chyba sprawdzę neta, zostało mi 1 GB z pakietu za 35 zł. Na KG mam złotówkę, dużych strat ewentualnie nie będzie Obrazek

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Limit 1,76 GB przekroczony, leci dalej z 5 GB do pakietu za 35 zł. Kolega ma pakiet za 30 zł, czyli rozmowy i smsy bez limitu, bez neta... a internet śmiga u niego jak ta lala, bez jakichkolwiek opłat z KG. Czyli co, mogą pobrać w późniejszym czasie kasę z KG? Czy jeszcze nie ogarnęli tych limitów?
Jaki kraj UE i operator ?
Może to u zagranicznego opa jest bałagan a nie w Orange PL.
Wychodzi z tego że w Orange na pewno trzeba wykupić jakiś płatny pakiet wcześniej bo nawet jak masz setki GB w Bonusie za doładowania to w roamingu nie idzie z niego jak pojedziesz tylko gołą kartą bez płatnego pakietu ale może to tylko chwilowy błąd Orange lub konkretnego opa w konkretnym kraju UE.
Ktoś wcześniej pisał że że GB za doładowania nie działają w Roamingu UE.
 #941968  autor: bosake
 29 lip 2017, 07:40
kaspeed pisze:pakiet za 28/35zł najlepiej wychodzi 1,76gb i masz pewny net.
A jak sprawdzić ile zostało GB w roamingu ?

Kiedy dają w Orange Fup ? Oraz ja go ewentualnie cofnąć ?
 #941981  autor: kasztel421
 29 lip 2017, 10:20
adacomp pisze:
kasztel421 pisze:
kasztel421 pisze:@bounce piszesz o Orange? Sprawdzone na 100%? Ja znam przypadek, że bez żadnego pakietu, nie pobiera z KG żadnych opłat w roamingu... ale tylko rozmowy i smsy w OFNK. Dzisiaj chyba sprawdzę neta, zostało mi 1 GB z pakietu za 35 zł. Na KG mam złotówkę, dużych strat ewentualnie nie będzie Obrazek

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Limit 1,76 GB przekroczony, leci dalej z 5 GB do pakietu za 35 zł. Kolega ma pakiet za 30 zł, czyli rozmowy i smsy bez limitu, bez neta... a internet śmiga u niego jak ta lala, bez jakichkolwiek opłat z KG. Czyli co, mogą pobrać w późniejszym czasie kasę z KG? Czy jeszcze nie ogarnęli tych limitów?
Jaki kraj UE i operator ?
Może to u zagranicznego opa jest bałagan a nie w Orange PL.
Wychodzi z tego że w Orange na pewno trzeba wykupić jakiś płatny pakiet wcześniej bo nawet jak masz setki GB w Bonusie za doładowania to w roamingu nie idzie z niego jak pojedziesz tylko gołą kartą bez płatnego pakietu ale może to tylko chwilowy błąd Orange lub konkretnego opa w konkretnym kraju UE.
Ktoś wcześniej pisał że że GB za doładowania nie działają w Roamingu UE.
Szwecja - TelenorS. W Belgii sytuacja identyczna. Na pewno z bonusu z doładowania nie leci. Kumpela jest w Norwegii, nie ma żadnego pakietu, dzwoni i smsuje za free.
Myślę, że jednak w Orange jest bałagan... na naszą korzyść :D
bosake pisze:
kaspeed pisze:pakiet za 28/35zł najlepiej wychodzi 1,76gb i masz pewny net.
A jak sprawdzić ile zostało GB w roamingu ?

Kiedy dają w Orange Fup ? Oraz ja go ewentualnie cofnąć ?

Sprawdzić możesz poprzez Mój Orange, albo kodem *102*74*01#, ale tam pokazuje cały pakiet neta, nie jest rozdzielony roaming-kraj.
 #941986  autor: termin10000
 29 lip 2017, 10:37
Siedzę z Chorwacji z 4 numerami w Play na kartę.
Wszystkie numery przedłużam 5 zł za 600MB, reszta dobita nakrętkami.
Na wszystkie przyszło info, że mam 0,25 GB.
Każdy z nich ma już przekroczony ten pułap.
Na jednym numerze mnoży x100 zużycie w rubryce koszty na innych nie.
Na każdym coś tam poubywało z pakietu wakacyjnego 3GB.
Najważniejsze, że od tygodnia nie pobiera nic z pakietu zł.
Mają jakiś bałagan w systemie, co ciekawe tym razem na korzyść klienta.
 #942022  autor: kaspeed
 29 lip 2017, 13:33
Nie da sie w Prepaid Orange sprawdzić.Jedynie widac ze schodzi z krajowego pakietu. :mrgreen:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942024  autor: forum_tg
 29 lip 2017, 13:35
kaspeed pisze:Nie da sie w Prepaid Orange sprawdzić.Jedynie widac ze schodzi z krajowego pakietu. :mrgreen:
Masz jakieś przecieki kiedy będzie można sprawdzić stan pakietu w roamingu??
 #942027  autor: kaspeed
 29 lip 2017, 13:55
Na dziś odpuscili temat.Bo to niema sensu bo w pryzszłym roku tez będzie kolejna obniżka....Może zrobią ale teraz mają inne priorytety.Migrują wszystko do cloudow.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942698  autor: -Gosc-
 01 sie 2017, 10:46
Małe spostrzeżenia z wczorajszych testów prepaida plusa (nowy plush) i orange (ofnk) w Czechach w regionie morawskośląskim.
Orange: Karta loguje się do O2-CZ priorytetowo, jakość połączeń słaba+, internet dobrze, mninimalnie wolniej niż w kraju.
Do sieci Vodafone-CZ karta się loguje ale po jakimś czasie wywala z komunikatem "brak dostępu do sieci", kilka prób cały czas to samo. Nie można nawet sprawdzić stanu konta, odrzuca kod i natychmiast wywala. T-mobile.cz nie logowałem ale kiedyś przyjmowało.
Żadnych powiadomień, smsów, info, nic, cisza, zero z Orange. Chyba mają bordello, to samo w aplikacji, nic.

Plus: Karta loguje się bez problemów do sieci O2 i Vodafone, jakość połączeń nieco lepsza ale nadal oceniłbym ją jako słaba++, internet bez zastrzeżeń, nie mierzę speedtestami ale praktycznie strony ładowały się szybko, prawie tak samo jak w Polsce.
SMSy informacyjne dostałem od plusa, pełne info, wszystko działało.

Nie wiem czy coś się zmieniło ale z plusa bez problemu dzwoniłem w formacie +48... bez żadnych "callbacków". Wynika z tego że to już wyłączyli?

SMSy do Polski szły jak burza. Zastanawia mnie tylko słabsza jakość połączeń głosowych w porównaniu do ostatniej wizyty w Czechach.
Może i przez RLAH zaczynają kombinować z przepływnościami w transmisjach głosowych?
Tak to wyglądało, żywcem jakbym rozmawiał w GSM z kodekiem half rate, no może odrobinę lepiej...

Podsumowując: Plus za granicą wypadł lepiej, szybko logowało, pełne info, nie wiem jak z T-mobilem.cz czy da sie zalogować, następnym razem spróbuję.
 #942750  autor: kaspeed
 01 sie 2017, 14:00
Bez speed Test to mozna....karty orange /t zero różnic w glosie jak w kraju jakość.Czechy Praga i Berlin

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942770  autor: -Gosc-
 01 sie 2017, 14:54
Nie używam speed testów bo jest ot pozbawione większego sensu. Otwieram stronę i widzę, nieważne wtedy dla mnie jest czy było 1Mbps czy 20. Strona się natychmiast otwiera, wchodzę załatwiam co potrzeba i już, co mnie obchodzą pingi i przez co to idzie jeżeli za minutę może być sytuacja w sieci diametralnie inna? Poprostu nie bawię się speedtestami bo szkoda na to czasu i prądu z baterii.
Własnie dlatego się zdziwiłem co z głosem bo poprzednio było dobrze. Może jakieś przejściowe problemy?
 #942785  autor: kaspeed
 01 sie 2017, 16:17
Mozliwe jedynie.co.zauważyłem to dłuższa inicjacja połączenia.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 14 z 77
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 77
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 77