DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 95 z 96
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
 #1168062  autor: biala1991
 14 mar 2024, 20:18
W przypadku numeru, który pozostał w Odnowie to chyba teraz powinno się okazać. 14 stycznia aktywowałam Odnowę, około 12 lutego włączyłam pakiet sms, dzisiaj wg Play24 jest początek cyklu i konta jeszcze nie wyzerowali ale pewnie zrobią to jutro. Rozumiem, że brak środków nie blokuje możliwości korzystania z pakietu?

Na numerze ze świeżo zmienioną taryfą dopiero za miesiąc będzie coś wiadomo.
 #1168063  autor: KC-KARLOS
 14 mar 2024, 20:22
biala1991: brak kasy na koncie nie blokuje korzystania z wykupionych pakietów - sorki, ale to lepiej działa, niż pewien skansen, który blokuje pakiet szybszego neta w nocy, gdy włączy się lejek 32 kbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168067  autor: babciagienia1p
 14 mar 2024, 22:40
biala1991 pisze:
14 mar 2024, 20:18
W przypadku numeru, który pozostał w Odnowie to chyba teraz powinno się okazać. 14 stycznia aktywowałam Odnowę, około 12 lutego włączyłam pakiet sms, dzisiaj wg Play24 jest początek cyklu i konta jeszcze nie wyzerowali ale pewnie zrobią to jutro. Rozumiem, że brak środków nie blokuje możliwości korzystania z pakietu?

Na numerze ze świeżo zmienioną taryfą dopiero za miesiąc będzie coś wiadomo.

1) Na numerze ze świeżo zmienioną taryfą okaże się za dwa miesiące. Za miesiąc nic nie pobiorą, chyba że uszczelnią niekonsekwencję.
2) Jeśli na numerze z pakietem nie pobiorą kary do jutra, wówczas ostatecznie okaże się za miesiąc.
Wygląda jakby pierwszy miesiąc po zmianie był traktowany na specjalnych warunkach, włącznie z przypisaniem wydatku do drugiego miesiąca.

Jest jeszcze - mało prawdopodobna - możliwość, że zmianę taryfy traktują jak wydatek i podobnie skorzystanie z pakietu. Mało prawdopodobne, ponieważ regulamin mówi, w przeciwieństwie do innych operatorów, że konieczny jest wydatek 5,- zł.
 #1168072  autor: KC-KARLOS
 14 mar 2024, 23:39
babciagienia1p: zmiana taryfy jak i aktywacja startera w odNOWIE jest traktowana jako płatna aktywność, dlatego "danina" powinna pojawić się dokładnie za 2 miesiące (1 miesiąc liczony od dnia aktywacji taryfy + 1 kolejny cały w którym tej aktywności nie wykonasz - wymagany wydatek 5 zł, aby jej nie było). Analogicznie jest w sytuacji, gdy wykonasz płatną aktywność 1go nowego dnia okresu rozliczeniowego taryfy (choć ten czas się skraca wraz z upływem tego okresu rozliczeń z taryfą). Dlatego ludzie tak kombinowali, jak uciec od tej daniny i mieć darmówki do Play. SD zlikwidowali - a raczej wprowadzili płatny Pakiet XS, więc sytuacja na taryfie mocno się zmieniła.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168126  autor: biala1991
 16 mar 2024, 07:46
Jest 16-ty i nic nie ubyło a jak pisałam w drugim okresie nie wykonałam żadnej aktywności, nawet nie skorzystałam z pakietu, który kupiłam pod koniec pierwszego okresu, nie mówiąc o wydaniu choćby złotówki. Nie śpieszą się albo może stan konta ma jakieś znaczenie? Na saldzie mam niecałe 5zł, może zeszłam poniżej radarów, bo system pobiera opłatę na numerach, na których jest minimum te 5zł? Czekam dalej :)
 #1168127  autor: scisly
 16 mar 2024, 10:16
Powiedzcie po jakim czasie w PnK OdNowa wyłączają numer, jeśli nie będę doładowywał i włączał pakietów?
 #1168129  autor: babciagienia1p
 16 mar 2024, 10:27
@scisly
Numer będzie miał aktywne wychodzące przez dwanaście pełnych okresów rozliczeniowych przy stanie konta 0,- zł. Po tym czasie traci się wychodzące, a po następnych... kilku-kilkunastu dniach numer jest wygaszany.
 #1168169  autor: biala1991
 17 mar 2024, 09:39
17-ty i stan konta bez zmian :)
babciagienia1p pisze:
14 mar 2024, 22:40
Wygląda jakby pierwszy miesiąc po zmianie był traktowany na specjalnych warunkach, włącznie z przypisaniem wydatku do drugiego miesiąca.
To znaczy, że zakup pakietu w pierwszym okresie jest przypisywany do drugiego okresu i dlatego po zakończeniu drugiego opłata nie jest pobierana? Dziwne to wszystko.

Gdybym na numerze bez włączonego pakietu ponownie nie zmieniła taryfy to można byłoby to zweryfikować, bo wg tej teorii w marcu opłata zostałaby już naliczona.
 #1168170  autor: babciagienia1p
 17 mar 2024, 09:48
@biala1991
Tak, to tylko teoria. Jeśli nie pobiorą kary na numerze z pakietem, w czwartym okresie rozliczeniowym po zmianie taryfy, wówczas można przypuszczać, że kary nie ma, albo Twoja teoria o granicy 5,- zł jest prawdopodobna. Same teorie...

Świadomie, prosiłam Cię o zmianę taryfy, żeby przesunąć "fazę" na dwóch Twoich numerach.

PS. Najlepiej byłoby, gdyby odezwał się ktoś, kto nie zmieniał taryfy od więcej niż trzech okresów rozliczeniowych i opisał sytuację w kwestii kary.
 #1168171  autor: KC-KARLOS
 17 mar 2024, 10:04
babciagienia1p: niemal 2 okresy rozliczeniowe od aktywacji startera / zmiany taryfy bez daniny (lub 13m przy stanie 0,00) są w 100% pewnie (to nie teoria, a praktyka).
Ja dam więcej info tuż przed świętami, czy dostanę 30.03 powiadomienie o próbie pobrania daniny (okres rozliczeniowy mam 1go dnia miesiąca) - na koncie w odNOWIE posiadam 10 zł i aktywny stary SD.
Dla uzupełnienia (istotne info) ostatnie doładowanie numeru na tej taryfie wykonałem 1go lutego za 5 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168172  autor: biala1991
 17 mar 2024, 10:32
babciagienia1p pisze:
17 mar 2024, 09:48
Najlepiej byłoby, gdyby odezwał się ktoś, kto nie zmieniał taryfy od więcej niż trzech okresów rozliczeniowych i opisał sytuację w kwestii kary.
Jestem za :)



"niemal 2 okresy rozliczeniowe.."

Karlos, mógłbyś doprecyzować co to znaczy "niemal"? :) Wg jednej teorii opłata nie jest pobierana po pierwszym okresie a wg innej teorii opłata nie jest pobierana nawet po dwóch okresach od zmiany taryfy. Nie wiem jak rozumieć "niemal 2 okresy", to znaczy brak wydatku przez jeden okres czy przez dwa okresy nie grozi karą?
 #1168173  autor: babciagienia1p
 17 mar 2024, 10:58
biala1991 pisze:
10 mar 2024, 12:39
...Pytanie zostaje aktualne, co oznacza, że teraz te smsy nie przychodzą? :)
babciagienia1p pisze:
13 mar 2024, 19:22
...SMS-y zwykle przychodziły dwa. Pierwszy siedem dni przed pobraniem kary. Nie pamiętam ile dni przed drugi. Nie przywiązywałam do tego wagi.

Jestem w ostatnim dniu pierwszego, po zmianie taryfy, okresu rozliczeniowego. Dostałam tylko pierwszy SMS (7 dni przed teoretycznym pobraniem kary). Drugiego nie ma na żadnym numerze. Może jednak coś się zmieniło?
 #1168174  autor: KC-KARLOS
 17 mar 2024, 11:06
biala1991: niemal oznacza, że danina nie będzie pobrana do ostatniego dnia przed pobraniem opłaty za niespełnienie warunku utrzymania numeru na taryfie. Jeśli będą środki na koncie - zabiorą do 5 zł w pierwszym dniu nowego okresu taryfy, jeśli ich nie będzie lub spełnisz warunek (wydasz / doładujesz 5 zł) - daniny nie będzie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168176  autor: biala1991
 17 mar 2024, 12:02
Karlos
zadałam proste pytanie:
"Nie wiem jak rozumieć "niemal dwa okresy", to znaczy brak wydatku przez jeden okres czy przez dwa okresy nie grozi karą?"

A Ty odpowiadasz, że PEWNE jest to, że dania nie zostanie pobrana niemal przez 2 okresy, czyli jak wyjaśniłeś dalej: "nie będzie pobrana do ostatniego dnia przed pobraniem". Mamy więc pewne info, opłata może nie zostać pobrana po zakończeniu drugiego okresu albo może zostać pobrana i w każdym przypadku będzie zawsze jakiś ostatni dzień przed pobraniem. Dzięki za konkret Karlos :D


Babciagienia1p
A u mnie jest taka ciekawostka, po dzisiejszej zmianie taryfy nie dostałam 14tu dni ważności tylko została ważność taka jaka ustawiła się po zmianie taryfy 13tego.
 #1168178  autor: biala1991
 17 mar 2024, 12:26
Zmieniłam z Play na kartę na Play RWK i ważność nie drgnęła a powinno być chyba do 31 marca (wcześniejsza zmiana miała miejsce 3dni temu).
 #1168181  autor: babciagienia1p
 17 mar 2024, 12:47
Zmiana na PnK RWK nie powoduje zmiany ważności konta. To, obecnie, taki ślepy zaułek.
-----------Edycja_1-------------
Ciekawe jakby zmienić z odNOWy z roczną ważnością na PnK RWK? Zostałaby długa ważność?
-----------Edycja_2--------------
Nie ma możliwości bezpośredniej zmiany z odNOWy na PnK RWK, czyli jednak lipa. Nie da się ominąć "niby-RWK".
 #1168186  autor: KC-KARLOS
 17 mar 2024, 13:15
biala1991: wyraziłem się jasno - nie zrobisz płatnej aktywności to masz niemal 2 miesiące darmowe przy posiadaniu kasy na koncie. Gdy jej nie masz lub wykonałaś płatną aktywność - nie ma opłaty. Bez kasy na koncie masz do 13 miesięcy działania numeru i/lub korzystania z kupionych pakietów - w przeciwnym wypadku będą zabierać kasę do jej wyczerpania.
Dodatkowo: ważność numeru wydłużasz jedynie wykonując płatną aktywność - czyli m.in. doładowanie za 5 zł, zakup pakietu za min. 5 zł - z tym, że inaczej ta ważność konta jest liczona.

Z odNOWY nie przejdziesz od razu do PNK RWK - trzeba przez Formułę PNK. Zresztą nie warto przechodzić do PNK RWK, gdyż tam RWK jest od doładowania 100 lub po wykupieniu usługi promocyjnej za 20 zł. W tym wypadku podratuje Ciebie FAKT Mobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168195  autor: biala1991
 17 mar 2024, 13:56
Karlos20 pisze:
17 mar 2024, 13:15
biala1991: wyraziłem się jasno - nie zrobisz płatnej aktywności to masz niemal 2 miesiące darmowe

To jest pokrętna odpowiedź na jasne pytanie. Ja pytałam czy opłata jest pobierana po pierwszym okresie bez wydatku czy po dwóch okresach bezwydatkowych a Ty zamiast odpowiedzieć wprost, że tylko pierwszy miesiąc jest za free kluczysz pisząc o niemal dwóch darmowych miesiącach. Jeśli po drugim miesiącu pobierają opłatę to jaki on jest darmowy? :D Używasz magicznego zwrotu "niemal dwa okresy", żeby zaciemnić obraz sytuacji, że bezpieczny jest tylko pierwszy okres, bo drugi jak do tej pory nie został na 100% potwierdzony.
  • Strona 95 z 96
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96