DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 74 z 96
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 96
 #1139048  autor: stiwipl
 27 lis 2022, 17:04
Z tego co rozumiem SD = darmowe SMSy i rozmowy wewnątrz Play. Aby to zachować trzeba wydać co najmniej 5 zł / miesiąc. Natomiast jak ktoś chce mieć możliwość otrzymywania smsów i używania pakietu danych bez terminu ważności to nic się nie zmienia jak rozumiem.
 #1139050  autor: zoltan666
 27 lis 2022, 18:58
Zmienia się to, że raz na rok będziesz musiał wydać te 5 zł., żeby numer nie został wyłączony.
 #1139051  autor: marokmon
 27 lis 2022, 19:20
To raz, że stan darmowy jest darmowy ale po wydaniu tej kwoty. A dwa pakiety bezterminowe już nie sa bezterminowe bo nie wystarczy z nich skorzystać żeby przedłużyła się ważnośc konta o rok.
 #1139052  autor: GregorJan
 27 lis 2022, 19:21
Więc jeśli mam np SD i włączony pakiet minut i smsów i nie korzystam z netu to nie mam jak dokonać aktywności płatnej więc i tak prędzej czy później mi wyzerują konto główne i wyłączą SD.
Jeśli tak to co mam zrobić żeby utrzymać włączone SD? Płacić co miesiąc te 5zł? To i tak mi się nie opłaca bo do Playa wykonuję max kilka minut miesięcznie. Jeśli wyłączą SD to w ogóle nie będę mógł dzwonić do Play, nawet po droższej stawce.
Czytam i czytam i kombinuję i niewiele z tego bałaganu rozumiem, a co dopiero seniorzy dla których ta taryfa była najlepsza bo właśnie nie trzeba było pilnować i kombinować.
Co za burdel.
 #1139053  autor: Karlos20
 27 lis 2022, 19:26
GregorJan: przecież możesz za te 5 zł mieć aktywny cykliczny pakiet internetowy, 0,5 GB kodem/Play24 www lub 1 GB w apce Play24 po doładowaniu konta. Wówczas nie stracisz Stanu Darmowego, a aktywność płatna jest zapewniona.

To jest Play, dobrą taryfę ubili.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139057  autor: GregorJan
 27 lis 2022, 22:45
Karlos20 pisze:
27 lis 2022, 19:26
GregorJan: przecież możesz za te 5 zł mieć aktywny cykliczny pakiet internetowy, 0,5 GB kodem/Play24 www lub 1 GB w apce Play24 po doładowaniu konta. Wówczas nie stracisz Stanu Darmowego, a aktywność płatna jest zapewniona.

To jest Play, dobrą taryfę ubili.
A gdybym włączył usługę kosztującą 2zł co miesiąc (np Poczta Głosowa PRO) to wyłączą SD?
 #1139058  autor: stiwipl
 27 lis 2022, 22:51
zoltan666 pisze:
27 lis 2022, 18:58
Zmienia się to, że raz na rok będziesz musiał wydać te 5 zł., żeby numer nie został wyłączony.
Czyli mając np teraz 11 zł saldo (coś się konsultant na czat pomylił i mi dał +6 zł) lepiej od razu aktywować pakiet 2GB za 9 zł? Bo jak aktywuje 1GB za 5 zł i poczekam rok to rozumiem że środki zostaną zjedzone wcześniej przez ten wymóg wydania 5 zł zgadza się?

Chyba że ten wymóg wydania 5 zł dotyczy tylko i wyłącznie osób mających włączony SD? Czy też SD ma włączony każdy domyślnie...?
 #1139063  autor: Karlos20
 28 lis 2022, 09:28
GregorJan: czytałeś uważnie? Jeśli w trakcie okresu rozliczeniowego wydasz saldo do zera, nie odłączą SD od razu, zrobią to w pierwszym dniu nowego okresu rozliczeniowego taryfy, jeśli wykryją zerowy stan konta, gdy do tego czasu doładujesz konto zwiększając jego stan, SD pozostanie.

stiwipl: wystarczy wydać 5 zł/mc, aby uniknąć dociążenia.
Inaczej: SD uruchamiasz samodzielnie, gdy masz stan konta od 0,01. Nie jest zaliczany do płatnej aktywności, więc jeśli będziesz się opierał o korzystanie tylko z darmówek do Play, grozi Tobie dociążenie do 5 zł, a przy braku dociążenia na stanie 0,00 wyłączą SD w pierwszym dniu nowego okresu rozliczeniowego, nadal korzystając z pakietów bezterminowych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139065  autor: stiwipl
 28 lis 2022, 10:32
Karlos20 pisze:
28 lis 2022, 09:28
stiwipl: wystarczy wydać 5 zł/mc, aby uniknąć dociążenia.
Inaczej: SD uruchamiasz samodzielnie, gdy masz stan konta od 0,01. Nie jest zaliczany do płatnej aktywności, więc jeśli będziesz się opierał o korzystanie tylko z darmówek do Play, grozi Tobie dociążenie do 5 zł, a przy braku dociążenia na stanie 0,00 wyłączą SD w pierwszym dniu nowego okresu rozliczeniowego, nadal korzystając z pakietów bezterminowych.
Czyli Ci którzy nigdy nie aktywowali SD i nie posiadają tej usługi so wyłączeni z miesięcznego obciążenia 5 zł, czy ta opłata jest niezależna czy SD jest czy nie?
 #1139066  autor: xperia09
 28 lis 2022, 11:13
wszystkie fajne taryfy już zajechane w tym kraju z dykty... rozumieć, że jak sie ma właczony SD i 0.00, to w 1 dniu nowego okresu rozl. go wyłączą i nie pobiorą 5zł? czy samo włączenie neta(nie pakietu) raz w msc, nadal wystarczy do utrzymania aktywności czy czegoś tam, wiecie ocb :P ?
 #1139067  autor: Remington
 28 lis 2022, 11:26
To nie ma znaczenia czy kraj z dykty czy nie z dykty. Ludzie zapominają, że przeznaczeniem firm jest zarobek. Przy rosnących kosztach nie ma się co dziwić, że coraz mniej jest za darmo. Naprawdę te 5 zł miesięcznie (czyli tyle co jakieś 4 zł rok temu czy 3,50 zł dwa lata temu) to nie jest wiele.
 #1139069  autor: Karlos20
 28 lis 2022, 11:49
stiwipl: dociążenie jest niezależne, czy masz SD czy nie. Nie kupisz płatnego pakietu czy nie doładujesz konta - pobiorą do 5 zł miesięcznie, jeśli jest 0,00 to masz do roku czasu, aby się doładować, możesz korzystać z wcześniej wykupionych pakietów, bez dodatkowej dopłaty. Jeśli kupisz płatny pakiet czy zasilisz się za minimum 5 zł, pozostała kasa i SD będą dostępne. Kodem *181# albo w Play24 dowiesz się, kiedy masz 1 dzień okresu rozliczeniowego.

xperia09: czytaj uważnie ze zrozumieniem.
Wydasz do 5 zł ale nie zjedziesz do stanu 0,00 - SD pozostaje aktywne, nie ma dodatkowych dopłat do ostatniego dnia okresu rozrachunkowego taryfy.
Nie wydasz tych 5 zł - pobiorą opłatę, ale SD pozostanie aktywne
Jeśli w ostatnim dniu starego okresu wykryte zostanie stan 0,00 - chwilę po północy (SMS przyjdzie rano) odłączą SD.

Przypomnę, zużywanie włączonych pakietów nie zwalnia z dociążenia. Aby go uniknąć, kup pakiet za minimum 5 zł lub zasil konto za tyle, wtedy mamy do 2 miesięcy spokoju. Polecam skorzystać z odnawialnych cyklicznie opcji lub cyklicznego doładowania w apce Play24 - wówczas nie będzie obaw o dociążenie, ani o aktywny Stan Darmowy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139100  autor: pisk
 28 lis 2022, 22:26
No właśnie u mnie jest póki co dziwnie.
Dzisiaj mam okres rozliczeniowy. Aktywność w ostatnich dwóch miesiącach wyłącznie z pakietów a ostrzeżeń brak.
Saldo 0,00.
 #1139105  autor: Karlos20
 29 lis 2022, 09:43
W przypadku stanu 0,00 nic się nie dzieje, bo skąd mają pobrać daninę za brak aktywności? (telefon na kartę to nie jest karta kredytowa ani debetowa) Mamy wtedy do roku czasu na doładowanie konta, aby ono było ważne do 13 miesięcy. W tym czasie spokojnie korzystamy z wcześniej wykupionych pakietów, np. bezterminowych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139115  autor: pisk
 29 lis 2022, 17:30
marokmon pisze:
29 lis 2022, 02:56
A masz może pakiet minut za 15zł?
No mam.
A to coś zmienia?
Karlos20 pisze:
29 lis 2022, 09:43
W przypadku stanu 0,00 nic się nie dzieje, bo skąd mają pobrać daninę za brak aktywności? (telefon na kartę to nie jest karta kredytowa ani debetowa) Mamy wtedy do roku czasu na doładowanie konta, aby ono było ważne do 13 miesięcy. W tym czasie spokojnie korzystamy z wcześniej wykupionych pakietów, np. bezterminowych.
Ale moje niepewność związana jest z SD.
Nie wiem czy i kiedy go wyłączą.
 #1139130  autor: neotele
 30 lis 2022, 09:43
pisk pisze:
29 lis 2022, 17:30
Ale moje niepewność związana jest z SD.
Nie wiem czy i kiedy go wyłączą.
Zasady są jednoznacznie opisane w REGULAMINie USŁUGI „STAN DARMOWY” DLA OFERT PLAY NA KARTĘ ODNOWA:
7. Dezaktywacja usługi następuje w przypadku:
a) Braku aktywności na koncie w Cyklu rozliczeniowym, w którym stan Pakietu Złotówek wynosił 0 PLN. Dezaktywacja nastąpi w ciągu dwóch pierwszych dni kolejnego Cyklu rozliczeniowego.
b) Zmiany oferty.
 #1139131  autor: Remington
 30 lis 2022, 09:50
Jednoznacznie? To niby co oznacza „w Cyklu rozliczeniowym, w którym stan Pakietu Złotówek wynosił 0 PLN”? Wynosił przez pełny miesiąc, jeden dzień, na początek, czy na koniec okresu, a może wynosił przez godzinę? Na chłopski rozum taki zapis („wynosił” zamiast „wyniósł” - wskazujące na coś ciągłego) mówiłby o saldzie 0 przez pełny okres rozliczeniowy.
 #1139132  autor: Karlos20
 30 lis 2022, 10:09
Jeszcze raz przypomnę: jeśli w pierwszych minutach nowego okresu rozrachunkowego będzie widoczny stan 0,00 - wówczas Play odłączy SD i o tym powiadomi usera SMSem w godzinach porannych.
Jeśli w nowym okresie nawet pierwszego dnia przy aktywnym SD zużyjemy kasę do zera (czy to przez zakup pakietu, czy zabiorą do 5 zł dociążenia) SD pozostaje aktywny, gdyż w pierwszych minutach nowego okresu będzie stan powyżej 0,00.
Innymi słowami: miej choć 0,01 zł na początku okresu rozliczeniowego, aby utrzymać darmówki do Play. Teraz prościej?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139133  autor: neotele
 30 lis 2022, 10:23
Dla mnie jest domyślnie logiczne, że autor Regulaminu miał na myśli stan 0 zł na koniec ostatniego dnia cyklu - kiedy to, przy braku "aktywności" rozumianej w myśl nowych zasad, algorytm podejmuje decyzję o ew. wyłączeniu SD.
Choć zgadza się, że mogłoby to być bardziej doprecyzowane, np. poprzez słowo „wyniósł” i dodanie tekstu" na koniec ostatniego dnia cyklu" .
  • Strona 74 z 96
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 96
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 96