DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #894811  autor: Uzytkowniczka51
 08 lis 2016, 22:01
Witam serdecznie.

Kieruję się z prośbą o poradę.
Wyjeżdżam na rok do Australii. Obecnie w Polsce mam telefon na kartę w sieci Lyca Mobile.
Zależy mi na tym abym miała również ten polski numer cały czas aktywny w Australii.
Potrzebne jest mi to, ponieważ przy robieniu przelewów internetowych przychodzi mi sms z kodem aktywacji danego przelewu.
Jak zrobić abym odbierała normalnie sms z polskich banków w Australii?

1.Czy włączenie roamingu wystarczy i sms na 100% będą przychodziły do mnie w Australii?
2. Jak aktywować roaming i czy go aktywować trzeba w PL przed wylotem do AU?
3. Czy będą w AU normalnie zaloguję się do sieci LycaMobile czy loguje się do jakiejś lokalnej tam ?

Ciekawy wydaje się też pakiet DOM np. za 39 zł, w którym jest 300 minut do wykorzystania z Australii. Niestety z tego co doczytałam to ważny jest tylko przez 59dni.
4. Czy dany pakiet Dom nie będzie koligował z włączonym roamingiem?
5. Czy po skończeniu się pakietu Dom, np. po kupnie go przez 2 miesiące, będą dalej w już normalnym roamingu w Australii i będą do mnie przychodziły normalnie sms-y?

Bardzo proszę o podpowiedzi, jak to wszystko ogarnąć i zrobić tak aby dobrze to funkcjonowało.
Bardzo się boję, tego, że jak pojadę do AU to nie będą mi działał polski numer LycaMobile i nie będę mogła odbierać sms z Polski i nie zrobię np. przelewu sobie na konto w AU.

Z góry bardzo dziękuję za przekazane informacje.
Pozdrawiam serdecznie.
 #894817  autor: Gregrin
 08 lis 2016, 22:37
Podstawa to rejestracja takiego numeru. Konto z tego co pamiętam jest ważne jakieś 3m-ce od doładowania albo innej czynności wiec nie powinno być ok :) Ekspertem od lyca jest Snowman.
Uzytkowniczka51 pisze:1.Czy włączenie roamingu wystarczy i sms na 100% będą przychodziły do mnie w Australii?
2. Jak aktywować roaming i czy go aktywować trzeba w PL przed wylotem do AU?
1-2 Normalnie (czyli z doświadczenia innych sieci bo z lyca nie korzystałem ale wątpię żeby była tu różnica) roaming jest automatycznie aktywny i nie trzeba go dodatkowo włączać. Nie wspominają tez o niczym szczególnym na stronie lyca:
W jaki sposób aktywować usługę roamingu w sieci Lycamobile?

Usługi roamingowe są aktywowane automatycznie, gdy tylko użytkownik udaje się za granicę. Jeśli usługa nie działa, wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć telefon, aby bezproblemowo korzystać z usług.
Uzytkowniczka51 pisze:3. Czy będą w AU normalnie zaloguję się do sieci LycaMobile czy loguje się do jakiejś lokalnej tam ?
Zeby korzystać z pakietów DOM trzeba być właśnie w odpowiedniej sieci (określonej gdzieś przez Lyca).
Uzytkowniczka51 pisze:Ciekawy wydaje się też pakiet DOM np. za 39 zł, w którym jest 300 minut do wykorzystania z Australii. Niestety z tego co doczytałam to ważny jest tylko przez 59dni.
4. Czy dany pakiet Dom nie będzie koligował z włączonym roamingiem?
5. Czy po skończeniu się pakietu Dom, np. po kupnie go przez 2 miesiące, będą dalej w już normalnym roamingu w Australii i będą do mnie przychodziły normalnie sms-y?
Będąc za granicą nie trzeba nic robić i niezależnie do jakiej sieci się zalogujemy, będziemy mogli dostawać sms'y czy odbierać połączenia -nie ma to nic wspólnego i nie jest w żaden sposób zależne od pakietów (pakiety wpływają TYLKO na wysokość opłat).
Uzytkowniczka51 pisze:Bardzo proszę o podpowiedzi, jak to wszystko ogarnąć i zrobić tak aby dobrze to funkcjonowało.
Bardzo się boję, tego, że jak pojadę do AU to nie będą mi działał polski numer LycaMobile i nie będę mogła odbierać sms z Polski i nie zrobię np. przelewu sobie na konto w AU.
Zeby być 100% pewnym można zadzwonić na infolinie Lyca i dopytać o szczegóły.

Trochę info o lyca znajdziesz tu http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=83663 w pkt7 wraz z odnośnikiem do tematu o lyca.

Offtop:
PS1: Co do strachu o braku możliwości zrobienia przelewu to może warto mieć jakaś zaufana osobę do której zawsze możemy zrobić przelew bez kodu sms (opcja w większości banków nazywa się odbiorca/przelew zaufany). Mając apke na smartfonie (podłączonym do internetu) można nawet (bez potwierdzeń na numer telefonu -jedynie w aplikacji) wypłacić "zdalnie" pieniądze z bankomatu (kodem blik).
PS2: Do taniego dzwonienia z zagranicy na polskie numery można skorzystać z jakiegoś konta voip. Doładowuje się je za ~50zl i ma się 10€ chyba bezterminowo do wykorzystania po bardzo atrakcyjnych stawkach http://www.voip-comparison.com/?ll=1&mb ... vats=false Dzwoni się z aplikacji na smartfona podłączonego do internetu. Od jakości internetu zależy jakość połączenia.
 #895375  autor: Uzytkowniczka51
 14 lis 2016, 00:36
Gregrin pisze:Podstawa to rejestracja takiego numeru. Konto z tego co pamiętam jest ważne jakieś 3m-ce od doładowania albo innej czynności wiec nie powinno być ok
Gregrin, dziękuję za odpowiedzi.
Konto mam zarejestrowane, jak zamawiałam przez Internet to wpisywałam wszystkie dane. Mam też konto na stronie Lycamobile
Gregrin pisze:1-2 Normalnie (czyli z doświadczenia innych sieci bo z lyca nie korzystałem ale wątpię żeby była tu różnica) roaming jest automatycznie aktywny i nie trzeba go dodatkowo włączać. Nie wspominają tez o niczym szczególnym na stronie lyca:
W Plusie lub Orange kilka lat temu jak nie włączyłam roamingu poprzez aktywacje kodem przed wyjazdem z PL, to później nie było szans aby zalogować się do jakiejkolwiek sieci i telefon był nie aktywny.

Co do osoby zaufanej w PL, mam kilka osób ale nie są na czasie w nowych technologiach, więc to odpada.

Mam tylko nadzieję, że ten numer będzie rzeczywiście działać w Australii i bez problemu odbiorę sms z banku inaczej będzie tragedia, ponieważ nie będę miała możliwości zmienić numeru np. na jakiś polski numer ze względu na nie możliwość bycia w tym czasie w banku w PL, co jest wymagane.
Konoko pisze:Użytkowniczka51 proponuję opisać problemy w wątku http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=1575 ,to zwiększa szansę na satysfakcjonującą odpowiedź. Może warto też rozważyć opcję powrotu (jeśli w twoim banku jest) na czas wyjazdu do autoryzacji z karty kodów (zdrapki).
Ok, zaraz dopiszę.

Niestety pytałam w wszystkich bankach i niestety nie ma już obecnie tej możliwości :(

Pozdrawiam
 #895377  autor: Konoko
 14 lis 2016, 01:21
Uzytkowniczka51 pisze:... pytałam w wszystkich bankach i niestety nie ma już obecnie tej możliwości :(
Na 100% jest w PKOBP. oraz Inteligo. W obu są trzy sposoby autoryzacji transakcji : sms, karta kodów i token( aplikacja na smartfona działająca później off line, generuje kody na żądanie). Kart kodów można zamówić kilka i aktywować w razie potrzeby. W Pkobp można podać numer australijski do smsów.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2016, 18:40 przez Konoko, łącznie zmieniany 1 raz.
 #895426  autor: Kompan
 14 lis 2016, 13:40
Uzytkowniczka51 pisze:Witam serdecznie.
1.Czy włączenie roamingu wystarczy i sms na 100% będą przychodziły do mnie w Australii?
3. Czy będąc w AU normalnie zaloguję się do sieci LycaMobile czy loguje się do jakiejś lokalnej tam ?
4. Czy dany pakiet Dom nie będzie koligował z włączonym roamingiem?
ad/1.Z tym to jest loteria,smsy raz dochodzą innym razem nie.Problem występuje też w innych krajach,w których działa Lycamobile.ad/3.By korzystać z benefitów usługi "Feel Like Home" w Australii telefon musi być zalogowany do sieci TELSTRA(powinien zalogować się automatycznie).ad/4.Nie.
 #895432  autor: Gregrin
 14 lis 2016, 15:00
Uzytkowniczka51 pisze:Konto mam zarejestrowane, jak zamawiałam przez Internet to wpisywałam wszystkie dane. Mam też konto na stronie Lycamobile
Teoretycznie operator powinien "fizycznie" potwierdzić twoje dane ale jeśli karta działa to można uznać ze jest zarejestrowana (u innych operatorów by to chyba nie przeszło).
Uzytkowniczka51 pisze:W Plusie lub Orange kilka lat temu jak nie włączyłam roamingu poprzez aktywacje kodem przed wyjazdem z PL, to później nie było szans aby zalogować się do jakiejkolwiek sieci i telefon był nie aktywny.
Moze dawno temu tak było teraz powinno to być aktywne automatycznie. U mnie na świeżym starterze nju mobile (chyba nie doładowanym i to mógł być powód -było 5zl na koncie ze startera) nie działał roaming i wystarczył jeden telefon na infolinie żeby zdalnie aktywować roaming za granica (trwało to jednak chyba z parę godzin). Dlatego jeszcze raz doradzam kontakt z obsługą lyca żeby się upewnić ze u nich jest wszystko ok.
Uzytkowniczka51 pisze:Co do osoby zaufanej w PL, mam kilka osób ale nie są na czasie w nowych technologiach, więc to odpada.
Wystarczy ze maja konto w banku na które przelejesz im pieniądze. Zeby przelać później pieniądze na zagraniczne konto będą potrzebować tylko numeru konta a resztę załatwi mila pani w okienku ale rozumiem ze to kłopotliwa opcja.
Inny sposób na "plan awaryjny" to otwarcie sobie konta w innym banku (parę minut bez wychodzenia z domu. Zakładałem tak w t-mobilebankowe, Mbank lub ING i po wypełnieniu papierków wystarczy potwierdzić dane przelewem ze swojego konta. Konta bez karty są bez opłat -całkowicie darmowe) dodanie go w swoim do zaufanych przelewów i kody do autoryzacji ustawić na numer z dużej sieci (play, orange itp) albo na telefon kogoś zaufanego z polski.

Mozna tez na nowy numer który zarejestrujemy na kogoś znajomego, weźmiesz ze sobą i gdyby jakimś sposobem nie chciał działać za granica, osoba będzie mogla udać się w Polsce po duplikat tej karty.
To zdecydowanie rozwiązanie zbliżone do twojego oczekiwania tylko nie mamy dwóch kart a stwarzamy sobie możliwość spokojnego zdobycia drugiej w razie potrzeby.
 #895451  autor: kaspeed
 14 lis 2016, 17:35
http://www.lycamobile.pl/po/rejestracja ... lycamobile Niestety musisz numer zarejestrowac.Podanie danych nie było i nie jest jednoznaczne z rejestracją numeru.

Czeka cię wizyta w salonie tudziez doczytaj dokładnie.Numer do konca stycznia 2017 będzie działać jeśli nie potwierdzisz danych osobowych fizycznie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #1021741  autor: Lycamocile-EXPERT
 30 wrz 2018, 10:13
Zazwyczaj utrzymujemy Twój numer aktywny przez 120 dni, jeżeli nie korzystasz z naszych usług. Jednakże istnieje możliwość, aby utrzymać swój numer przez 1 rok bez korzystania z naszych usług. Wybierz <*139*9999#> ze swojego numeru Lycamobile i podążaj za instrukcjami na ekranie. Uprzedzamy, że taka usługa kosztuje 25zł i będzie pobrana z Twojego konta Lycamobile.