DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #883353  autor: luk2664
 19 sie 2016, 15:00
U mnie np. sprawdzenie numeru kodem *121# nie działa na nieaktywowanej karcie SIM. Wyświetla się tylko wiadomość "nie powiodło się".
Na starterze, który posiadam nie ma numeru telefonu, jest tylko ICCID, PIN oraz PUK.
 #883362  autor: xander21
 19 sie 2016, 15:29
Zamówiono w maju. Nigdy nie aktywowano, nie właczano. Jeden numer wczoraj, dziś drugi sprawdziłem.

Mobile Vikings: *101# - usługa niedostepna, *121# pokazuje numer. Czyli numer idzie zobaczyć.
 #883367  autor: luk2664
 19 sie 2016, 15:44
xander21 pisze:Mobile Vikings: *101# - usługa niedostepna, *121# pokazuje numer. Czyli numer idzie zobaczyć.
Może u Ciebie działa, ale u innych to nie działa. Wszystkie kody USSD są odrzucane przez sieć.
 #883376  autor: Maks SIM
 19 sie 2016, 16:05
marcinek243 pisze:Numer seryjny który jest na simce musi się zgadzać z tym na plakietce
Tak racja , na dużej karcie SIM zawarty jest:
- NUmer seryjny Karty SIM
- KOD PUK
- Numer Telefonu

Na malutkiej Karcie SIM jest wytłaoczony malutkim literkami numer sryjny Karty SIM
i po zestawieniu go z numerem Seryjnym zawartym na dużej Karce SIM można dojść do numeru.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2016, 09:52 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #883377  autor: luk2664
 19 sie 2016, 16:09
Maks SIM nie na każdej dużej karcie SIM jest numer telefonu. Np. darmowe karty SIM ze strony Play'a ich niestety nie mają wydrukowanych.
 #883378  autor: Maks SIM
 19 sie 2016, 16:15
luk2664 pisze:Maks SIM nie na każdej dużej karcie SIM jest numer telefonu. Np. darmowe karty SIM ze strony Play'a ich niestety nie mają.
Masz racje, i teraz pytanie:
1. Czy numer na takiej darmówce jest generowany z chwilą aktywacji ?
2. Czy od razu jest przydzielony w systemie ?


Jezeli byłby przydzielony w systemie przed aktywacją, żaden problem zadzwonić do BOK PLAY,
Podać dane dotyczące KARTY SIM i numer by się znalazł :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #883392  autor: xander21
 19 sie 2016, 17:01
luk2664 pisze:
xander21 pisze:Mobile Vikings: *101# - usługa niedostepna, *121# pokazuje numer. Czyli numer idzie zobaczyć.
Może u Ciebie działa, ale u innych to nie działa. Wszystkie kody USSD są odrzucane przez sieć.

A może to jakiś błąd w mobile vikings? Przecież numer telefonu powinno się dać w przypadku braku w ramce :?
 #883402  autor: luk2664
 19 sie 2016, 18:50
Maks SIM, ten numer jest już nadany, ponieważ sam go wybierałem, ale nie zapisałem sobie go nigdzie, bo nie sądziłem, że nie będzie naniesiony na starterze. :P
xander21, to możliwe. Ale raczej stawiałbym na samą "wyjątkową" kartę SIM. Może jakimś cudem loguje się bardziej niż powinna.
 #883408  autor: Jestem_Janek
 19 sie 2016, 19:20
Ktoś już przerabiał na forum temat rejestracji karty bez podanego numeru, tylko nie potrafię znaleźć tego postu. Jak dobrze pamiętam to potrzebny jest kontakt z bok i tam otrzymamy brakujący numer telefonu lub/i nastąpi rejestracja jeśli jesteśmy do takiej uprawnieni.
 #883467  autor: xander21
 20 sie 2016, 02:03
luk2664 pisze:Maks SIM, ten numer jest już nadany, ponieważ sam go wybierałem, ale nie zapisałem sobie go nigdzie, bo nie sądziłem, że nie będzie naniesiony na starterze. :P
xander21, to możliwe. Ale raczej stawiałbym na samą "wyjątkową" kartę SIM. Może jakimś cudem loguje się bardziej niż powinna.

dwa numery mobile vikings mam:) ciekawe
 #883471  autor: asdaf
 20 sie 2016, 07:23
Dwa dni temu zarejestrowałem numer przez P24 z pomocą PUK (nie sms). Dziś tę kartę po raz pierwszy włożyłem do modemu, od razu zalogowała się do sieci. Do tej pory dane z karty nie są widoczne na P24 choć podczas rejestracji zaznaczyłem dodanie do konta. Ważność karty jest liczona nie od rejestracji ale od dziś - pierwszego użycia (sprawdzone kodem *101#).
 #883476  autor: jarekt
 20 sie 2016, 10:07
Rejestracja (czy to normalna - bez względu na sposób - czy w związku z przeniesieniem numeru od innego operatora) nie ma nic wspólnego z Aktywacją i w związku z tym data rejestracji nie ma nic wspólnego z datą aktywacji, no może poza tym, że obecnie trzeba najpierw zarejestrować numer (albo przenieść) a dopiero potem w dowolnym momencie (prawie dowolnym - czytaj dalej) można starter aktywować (jednym ze sposobów aktywacji startera w Play jest zatwierdzenie kodu *101# podającego stan konta i ważność; uwaga: startera nie aktywują niektóre lub nawet wszystkie przychodzące SMSy systemowe od Play).

Zarejestrowany numer pochodzący z przeniesienia należy aktywować w ciągu 3 lat od przeniesienia (startery w Play mają datę "przydatności do spożycia" równą 3 lata od daty produkcji, a przeniesiony starter jest "produkowany" - poprzez wpis w systemie - w dniu przeniesienia).

Startery zwykłe (kupione, darmowe) mają również termin ważności 3 lata od wyprodukowania (na większości starterów, tzn. opakowań, jest podana data "przydatności do spożycia") i w tym terminie należy starter aktywować.

Natomiast może być obecnie tak (w związku z nową ustawą), że rejestracja startera (oczywiście nieaktywowanego) wydłuża mu termin "ważności" do 3 lat od momentu rejestracji - ale jeszcze mi nikt tego nie potwierdził (tzn. otrzymywałem sprzeczne informacje od fachowców Play). Chcę to osobiście sprawdzić rejestrując jakiś stary starter (nieaktywowany) z ważnością kończącą się np. we wrześniu i potem spróbuję go aktywować np. 10 stycznia 2017 r.
 #884270  autor: ManiacGSM
 25 sie 2016, 17:13
U mnie niestety po zalogowaniu na Play 24 nie ma takiej opcji. No cóż trzymam jeden numer z Play w zapasie i trzeba będzie się pofatygować do salonu.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #884293  autor: ManiacGSM
 25 sie 2016, 20:11
To czegoś tutaj nie rozumiem - to po jakiego grzyba jesr opcja po zalogowaniu skoro trzeba fatygować się i tak do salonu?

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #884294  autor: asdaf
 25 sie 2016, 20:15
ManiacGSM pisze:to po jakiego grzyba jesr opcja po zalogowaniu skoro trzeba fatygować się i tak do salonu?
No pierwszy numer musisz zarejestrować w salonie lub np. na poczcie ale drugi i kolejne numery możesz już zarejestrować przez P24.
 #884295  autor: ManiacGSM
 25 sie 2016, 20:20
Aaa, chyba że tak. To jak dla mnie to jest do kitu.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #884308  autor: garfield-
 25 sie 2016, 22:16
ManiacGSM: Co jest do kitu ? Ustawa nakłada, że ktoś musi Ciebie sprawdzić z dowodu(salon, poczta, kiosk ruchu), następne numery sobie już sam możesz podpiąć na siebie zamiast chodzić gdziekolwiek. Elegancko.

Liczyłeś, że wypowiesz zaklęcie przez telefon i będziesz zweryfikowany ?
Ewentualnie musisz czekać na opcje przelewów z banku, jeśli powstanie.