DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 170 z 483
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 483
 #1091986  autor: jarekt
 20 mar 2020, 14:34
Karlos20 pisze:
20 mar 2020, 11:15
UWAGA! NOWE PROMO!
Jutro Pierwszy Dzien Wiosny. Z tej okazji mamy dla Ciebie rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 3 GB internetu zupelnie za darmo przez 3 dni. Wyslij bezplatny SMS o tresci WIOSNA pod 364. Pakiet mozesz wlaczyc w dniach 20-22.03.2020. Wiecej na www.orange.pl/nakarte
Źródło: SMS marketingowy od Orange - taryfa OFNK.
Schodki schodzenia pakietów:
> 10GB za darmo i 5GB za zasilenie konta na doladowania.orange.pl > bonus GB dla taryfy OFNK > GB z no-limitów > lejek 64 kbps.

Powiem tak: Orange sypie promocjami i to się chwali.

Ten pakiet zeruje GB...

Także @Karlos20, takiego postępowania i Orange raczej się nie chwali...
 #1091996  autor: jarekt
 20 mar 2020, 15:35
Info z bloga Orange od Marty Krajewskiej:
...usługa darmowa, którą oferujemy to "Rozmowy, SMS i MMS bez limitu do wszystkich+pakiet GB” i działa ona tak samo jak wersja płatna. Jeśli masz już taką usługę cykliczną, to włączenie wersji darmowej spowoduje wyłączenie cyklicznej, o czym zostaniesz poinformowany SMS-em.

Czyli GB z odnowień zostaną skasowane.
SMS pisze:Uwaga! Wlaczenie uslugi Rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu do wszystkich + pakiet GB spowoduje bezpowrotna utrate zgromadzonych w ramach tej uslugi XXX GB. Jesli chcesz anulowac zlecenie odpisz REZ na ten SMS w przeciagu 15 min (koszt SMS w Orange)
 #1091997  autor: Window
 20 mar 2020, 15:36
unnameduser pisze:
20 mar 2020, 14:57
Wszystkie GB? Te z doładowań też? Czy tylko z kumulacji odnowień?
tak wszystkie
Może nawet usunąć możliwość aktywacji na starych zasadach
Nie łączy się z pakietem na próbę za 15 zł
Podejrzewam że dni tych pakietów bez limitu są policzone
 #1091999  autor: marcin19883
 20 mar 2020, 16:45
surface123 pisze:
20 mar 2020, 15:59
Jakich pakietów bez limitu dni są policzone ??
Chyba tego pakietu bez limitu rozmowy, smsy z kumulacją GB. Włączysz darmówke rozmowy. smsy, mmsy z GB bez kumulacji, to ci cykliczny wyłączy i stracisz zgromadzone GB.
 #1092002  autor: perdos1
 20 mar 2020, 17:57
@tele2017
Ponoć przychodzi SMS ostrzegający o tym i masz 15 minut na reakcję. Ciekawe czy włączenie tego pakietu tylko zeruje GB czy również blokuje możliwość włączenia starych pakietów. Ja tego jednak sprawdzać nie zamierzam :) .
 #1092015  autor: mamut
 21 mar 2020, 08:46
Włączyłem ponownie usługę 3GB/7dni. GB z pakietu WIOSNA zniknęły. Straciłem dorobek GB zbierany od 2 lat (ostatnio 60GB/7dni. ORANGE naruszył zasadę praw nabytych i regulamin usługi WIOSNA. Mam nadzieję, że kara nałożona przez UKE będzie dotkliwa.
 #1092017  autor: perdos1
 21 mar 2020, 09:17
mamut pisze:
21 mar 2020, 08:46
Włączyłem ponownie usługę 3GB/7dni. GB z pakietu WIOSNA zniknęły. Straciłem dorobek GB zbierany od 2 lat (ostatnio 60GB/7dni. ORANGE naruszył zasadę praw nabytych i regulamin usługi WIOSNA. Mam nadzieję, że kara nałożona przez UKE będzie dotkliwa.
Nie dostałeś smsa o podobnej treści?
Obrazek
 #1092018  autor: jarekt
 21 mar 2020, 09:30
1. Na koncie miał 2800 GB zbierane 2 lata.
2. Włączył (zlecił włączenie) promocji WIOSNA.
3. Od razu wyszedł do łazienki/ubikacji, niby na 60 sekund (bo musiał).
4. Nie zabrał ze sobą fona ("po co? za moment wracam").
5. Jednak w łazience/ubikacji zeszło mu 16 minut i 45 sekund w sumie na nicnierobieniu (zdarza się).
6. Wraca do pokoju.
7. Odczytuje SMSa, który przyszedł 16 minut temu (że straci GB jak w 15 minut nie anuluje zlecenia).
8. Panicznie wysyła SMSa REZ...
9. ...po czym sprawdza czy GB jeszcze są.
10. GB jednak już nie ma.
11. Smuteczek. (czytaj "Wkur@#$%^&wienie na maksa, jakiego jeszcze nigdy nie zaznał").


To tylko jeden z wielu możliwych scenariuszy.


---edit---
PS. Strona biura prasowego Orange https://biuroprasowe.orange.pl/ została już wczoraj zalana tzw. słusznym hejtem i została dzisiaj niby tymczasowo zablokowana (moderacja nie nadążała z kasowaniem niewygodnych komentarzy pod niusem z promocją).

Obrazek
 #1092020  autor: piotrzet
 21 mar 2020, 09:38
Szczerze mówiąc to naprawdę nie rozumiem po co kumulować takie ilości danych? Po to żeby za jakiś czas sprzedać kartę z taką ilością GB czy jak? Bo jeśli ktoś normalnie korzysta to realnie jest wstanie skumulować nawet to 100 czy 200 GB. Wiadomo różnie w miesiącu bywa raz się wykorzystuje tych danych mniej, raz więcej. Ale 2800 GB? W jakim celu?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1092021  autor: jarekt
 21 mar 2020, 09:47
@piotrzet, w Orange są promocje (regulaminowe/cennikowe, żadne triki), dzięki którym przychodzi praktycznie za darmoszkę 50-150GB TYDZIEŃ w TYDZIEŃ i to się kumuluje i nie przepada (również regulaminowo).
Po roku, nawet jak zużywasz 50-100GB miesięcznie, to 1000GB i więcej Ci zostaje. Samo z siebie. Z nicnierobienia :).

A najlepsze w tej promocji jest to, że z każdym tygodniem dostajesz 1GB więcej. Po roku ponad 50GB tygodniowo (czyli ponad 200 GB miesięcznie), po 2 latach już ponad 110GB tygodniowo (prawie 500 GB miesięcznie), po 3 latach... nie ogarniam ile, tak duże są to ilości GB tygodniowo i z każdym tygodniem rosną...

Przydaje się taka "resztka" np. w wakacje, w święta, na wyjazdach, w trudnych chwilach (jak teraz) kiedy 1000GB schodzi lekką ręką. Oczywiście nie u każdego.

Taką promocję ma tylko Orange.
I chamskie, nieregulaminowe, niezgodne z prawem kasowanie takich GB też jest tylko u nich.
W dodatku kasowanie GB odbywa się pod przykrywką wspaniałej darmowej promocji dla wszystkich z okazji 1. dnia wiosny. Poważnie - większym chamem już nie można być.
To moim zdaniem przebija, i to znacznie, "4 grosze" od T-Mobile.
 #1092023  autor: TomLee
 21 mar 2020, 10:41
Myślałem żeby włączyć tę promocję na kilku kartach ale wolę nie ryzykować. Orange stosuje złodziejskie praktyki. Nie każdy ma np włączony dźwięk w smartfonie. Jedna promocja nie może usuwać środków zgromadzonych przez inną bo to złodziejska praktyka. Tylko w Orange możliwa taka sytuacja.
 #1092024  autor: perdos1
 21 mar 2020, 10:48
@jarekt
Ja nie chcę tutaj bronić Orange, po prostu zapytałem. Oczywiście jest to nieuczciwa zagrywka, nie pierwsza i zapewne nie ostatnia, dlatego zawsze zanim cokolwiek włączę na karce z uzbieranymi GB dwa razy się upewniam czy nic nie stracę. Swoją drogą jak co miesiąc masz prawie 250GB (60+61+62+63) to taka promocja na 3GB nie jest warta zachodu ani zastanawiania się czy po jej aktywacji będzie wszystko ok.

@piotrzet
Z czasem taki internet może ci zastąpić internet stacjonarny. A jego koszt, kupując przelewy sms to około 24 zł miesięcznie. Po uzbieraniu docelowej sumy można przejść na wersję miesięczną, co zmniejszy koszt do 20 zł.
 #1092028  autor: adik
 21 mar 2020, 11:37
w skrócie każdy kto ma stary pakiet z kumulacją GB lepiej niech nie aktywuje niczego darmowego, bo potencjalnie może stracić wszystko co miał.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #1092035  autor: KC-KARLOS
 21 mar 2020, 12:39
A to świnie... Ciekawe czemu pakiet ten 15-złotowy niczego nie narusza (promo do końca marca)? Konstrukcja pakietu jest identyczna (minuty/SMS/MMS + 15GB). Jeśli będzie się coś działo z pakietami starego typu - reklamujcie, a nie panikujecie. Zwrócą Wam to. Tym bardziej, że regulamin promocji nie wyklucza korzystania z innych pakietów, a zabranie GB z innych usług no-limit jest NIEZGODNE z tym regulaminem.

Na marginesie: dobrze, że jestem we Flexie. Nie trzeba chomikować GB, bo ich nigdy nie brakuje na wiele serwisów, które tych GB nie zjadają.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1092050  autor: mamut
 21 mar 2020, 14:11
Ja używam OFnK jako internetu stacjonarnego. Dla mnie to optymalna (jeśli nie jedyna opcja). Nie kumuluję GB, schodzą w miarę na bieżąco. Wysłałem SMS z modemu i zakończyłem sesję. Korzystam z promocji, jakie oferuje operator. Przed uruchomieniem zawsze sprawdzam regulamin usługi.
 #1092054  autor: jarekt
 21 mar 2020, 14:54
@mamut, robisz wszystko dobrze, nawet lepiej niż dobrze i optymalnie korzystasz z usługi, w dodatku z takiej jaka jest Ci potrzebna. I płacisz za nią regularnie (miesiąc w miesiąc lub tydzień w tydzień).
Mimo to, Orange i tak Ciebie/nas/Was wydymał, lub próbował to zrobić (i w większości przypadków raczej skutecznie).

Bo się dobrze do tego przekrętu przygotował:

- brak informacji o zerowaniu GB w materiałach prasowych i PRowych na stronach opa czy w informacjach przekazanych portalom/mediom;

- brak informacji o zerowaniu GB w regulaminie promocji lub w regulaminach do których odsyła regulamin promocji;

- promocja ta to nie jest jakiś nowy płatny pakiet wykluczający się często ze starymi usługami - to niewinny darmowy prezent dla wszystkich z okazji nadejścia wiosny aby ludzie byli bardziej szczęśliwi w tych trudnych chwilach (nikt w tym momencie nie pomyśli, że to przykrywka dla oszustwa);

- promocja się włączy i nastąpi zerowanie GB jeśli nie zrezygnujesz - a powinno być jeśli już to odwrotnie: promocja się włączy i nastąpi zerowanie, jeśli poinformowany o zerowaniu dodatkowo potwierdzisz na to chęć wysyłając dodatkowe potwierdzenie SMSem o treści TAK na numer 630;

- i najlepsze: na rezygnację masz tylko 15 minut...;

- i ostatnie: brak informacji w regulaminie czy w jakimkolwiek innym miejscu na stronach opa, że będzie trzeba z czegoś zrezygnować, że będzie na to tylko 15 minut, a jak się nie wyrobimy (z jakiegokolwiek powodu) to wszystkie GB kupione za grube pieniądze w ostatnich latach/miesiącach zostaną wyzerowane.


Jak widać całość została z premedytacją zaplanowana aby nas/Was okraść. Takie jest moje zdanie.


---edit---
BONUS: w regulaminie jest wręcz jasno i klarownie napisane, że
7. Promocja zostanie włączona automatycznie...
po zleceniu jej włączenia.
Ani słowa czy sugestii, że będzie jeden etap pośredni kasujący GB, z którego będzie można zrezygnować w 15 minut; że będzie wysłany dodatkowy SMS z tymi informacjami, i że będzie trzeba odsyłać dodatkowy SMS z rezygnacją.
  • Strona 170 z 483
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 483
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 483