DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #7641  autor: Piotr
 28 cze 2005, 16:02
Obserwując to co dzieje się na naszym rynku telekomunikacyjnym a dokładniej rzecz ujmując na rynku telefoni pre-paid jestem w ogromnym szoku :shock: Wszyscy operatorzy (z wyjątkiem wirtualnych) wykazują się wzorcowym instynktem stadnym i jak jeden mąż wprowadzają do swojej oferty idiotyczne pakiety zamiast normalnie bez żadnych zabiegów, kombinacji itp. zwyczajnie w świecie obniżyć ceny połączen.

W związku z tendencją do wprowadzania przez operatorów tego "cudeńka" nasuwa mi się na myśl jedno pytanie. Otóż czy nasi operatorzy wirtualni tj. Heyah oraz Sami Swoi też prędzej czy później wprowadzą ten chłam do swojej oferty? Ile jeszcze przyjdzie nam czekać na to aby można było powiedzieć, że Heyah wprowadzając jakieś idiotyczne pakiety nie będzie się już mogła szczycić mianem przejrzystej telefonii, gdzie wszystko jest jasne natomiast Sami Swoi przestaną być prostą telefonią komórkową, w której to bez zbędnych wysiłków wiadomo za co się płaci.

Pozdrawiam serdecznie.

 #7643  autor: Irek
 28 cze 2005, 16:05
No tu racja. Ale mi się wydaje, że bynajmniej Heyah tego nie wprowadzi. Coś się szykuje, bo jest za cicho. A Sami Swoi mają teraz w głowie tylko promocje związane z roamingiem!

 #7649  autor: Piotr
 28 cze 2005, 16:09
Co racja to racja. Heyah umilkło. Sami Swoi promuje swój roaming i muszę przyznać, że bardzo fajną reklamkę zrobili - prosta, przejrzysta i nie głupia w przeciwieństwie do konkurencji.

No cóż pozostaje nam czekać (cierpliwie) na zmiany z nadzieją, że owymi zmianami nie będą idiotyczne pakiety.

Pozdrawiam.

 #7654  autor: Irek
 28 cze 2005, 16:16
Mam nową TK w rękach zaraz zobacze czy jest coś o SS!!!

 #7655  autor: flus
 28 cze 2005, 16:17
heh no heyah to napewno zadnych pakietow nie wprowadzi ale co wy sie tych pakietow tak czepiacie? One nie sa takie zle bo na przyklad ja mam POPa :P i jak niemam kasy na koncie i czasu polaczen wychodzacych to teraz moge sobie kupic karte za 5 zeta i wykupic pakiety na SMSy i zamiast 2 dni na ich wykorzystanie bede mial caly miesiac i zawsze jakis kontak jest! :D no :p

 #7657  autor: Irek
 28 cze 2005, 16:25
Nie ma nic o SS.

 #7659  autor: Irek
 28 cze 2005, 16:29
flus pisze:heh no heyah to napewno zadnych pakietow nie wprowadzi ale co wy sie tych pakietow tak czepiacie? One nie sa takie zle bo na przyklad ja mam POPa :P i jak niemam kasy na koncie i czasu polaczen wychodzacych to teraz moge sobie kupic karte za 5 zeta i wykupic pakiety na SMSy i zamiast 2 dni na ich wykorzystanie bede mial caly miesiac i zawsze jakis kontak jest! :D no :p
Czas ważności połączeń wychodzący przy karcie 5 złotych wynosi 5 dni. To jak możesz mieć pakiet ważny cały miesiąć. Oczywiście możesz, ale to w wypadku jak uzupełniłeś konto np parę dni wcześniej kartą za 50 pln, która przedłuża czas połączeń wychodzących o trzy miesiące. To się zgadza, ale jeśli w przypadku kiedy karta jest ważna tylko na połączenia przychodzące to po uzupełnieniu konta kwotą pięć złotych i wykupieniu pakietu smsów będzie on ważny tylko przez 2 dni!

 #7663  autor: Piotr
 28 cze 2005, 17:05
jesito pisze:Nie ma nic o SS.
Zrobił facet miedialny szum i g... z tego wynikło. No ale cóż to tego powinniśmy się już przyzwyczaić.

 #7664  autor: Piotr
 28 cze 2005, 17:09
flus pisze:heh no heyah to napewno zadnych pakietow nie wprowadzi ale co wy sie tych pakietow tak czepiacie? One nie sa takie zle bo na przyklad ja mam POPa :P i jak niemam kasy na koncie i czasu polaczen wychodzacych to teraz moge sobie kupic karte za 5 zeta i wykupic pakiety na SMSy i zamiast 2 dni na ich wykorzystanie bede mial caly miesiac i zawsze jakis kontak jest! :D no :p
Właśnie widać, że masz POPa. Jesteś "dzieckiem" systemu stworzonego przez Idee. Dla was wszystko jest złotem co się świeci. Płacicie dodatkowie pieniądze za jakiś badziewny pakiet, który można o kant d... robić. Każda szanująca się firma (na polu boju zostały tylko Heyah i Sami Swoi) takiego idiotyzmu do swojej oferty nie wprowadzi bo jak by na to nie spojrzeć jest to dodatkowe sięganie do kieszeni klienta, który chcąc taniej rozmawiać musi za do dodatkowo zapłacić. Niekiedy poddając takie pakiety kalkulacji z normalnymi stawkami obowiązującymi bez pakietów różnica w cenie jest na prawdę nie wielka. Jaki jest więc interes w wprowadzaniu czegoś takiego przez wszystkie sieci.

Co to instynkt statdny się odezwał u operatorów?

 #7673  autor: Irek
 28 cze 2005, 17:33
No może szum medialny to jeszcze nie był, ale dużo mu nie brakowało. :-D

 #7678  autor: Jasiek
 28 cze 2005, 17:54
Te pakiety to jakis horror!Kiedys juz jedna karta tak-taka wyladowaław w koszu na smieci a teraz wyjądowowała kolejna simplusa.Używałem ostatniej karty od paru tygodni i musze powiedziec,ze jeszcze gorzej jak w tak-taku.Te pakiety w taryfie easy to dreszczowiec.Potrzeba wykupwac pakiety,czekac na aktywacje,później kontrolować czy już minuty sie skonczyły,wpisywac jakieś czarodziejskie kody,których trzeba sie nauczyć.Po aktywacji przychodzi jakiś dziwny sms np.cos tam zacytuje:xyper 10sms.fan 30,skan 10 i jeszcze jakieś tam jeszcze badziewie.Irytujące do bólu!!A mało tego to jeszcze jak pogadasz i chcesz sprawdzić stan minut z pakietu to odrazu nie odlicza tylko po jakimś czasie.Czyżby to było celowe????Acha! Jeszcze później przychodzą smsy z informacja o rabacie!Telefon dla mnie to pępek świata i mam gdzieś zagrywki operatorów!Wracam do normalności,czyli do SAMISWOI.

 #7680  autor: Irek
 28 cze 2005, 18:04
No to jest racja w Simplusie, jeszcze przychodzą rabaty. Włącz i wyłącz telefon! :-D Moja karta, leży w szafie!

 #7686  autor: Piotr
 28 cze 2005, 18:40
jesito pisze:No może szum medialny to jeszcze nie był, ale dużo mu nie brakowało. :-D
OK. Przyjmujemy taką wersję :wink: 8) :-D

 #7687  autor: Piotr
 28 cze 2005, 18:41
jesito pisze:No to jest racja w Simplusie, jeszcze przychodzą rabaty. Włącz i wyłącz telefon! :-D Moja karta, leży w szafie!
Przychodzą rabaty jak siedzisz na starej platformie :wink:

 #7688  autor: Piotr
 28 cze 2005, 18:43
Jasiek pisze:Te pakiety to jakis horror!Kiedys juz jedna karta tak-taka wyladowaław w koszu na smieci a teraz wyjądowowała kolejna simplusa.Używałem ostatniej karty od paru tygodni i musze powiedziec,ze jeszcze gorzej jak w tak-taku.Te pakiety w taryfie easy to dreszczowiec.Potrzeba wykupwac pakiety,czekac na aktywacje,później kontrolować czy już minuty sie skonczyły,wpisywac jakieś czarodziejskie kody,których trzeba sie nauczyć.Po aktywacji przychodzi jakiś dziwny sms np.cos tam zacytuje:xyper 10sms.fan 30,skan 10 i jeszcze jakieś tam jeszcze badziewie.Irytujące do bólu!!A mało tego to jeszcze jak pogadasz i chcesz sprawdzić stan minut z pakietu to odrazu nie odlicza tylko po jakimś czasie.Czyżby to było celowe????Acha! Jeszcze później przychodzą smsy z informacja o rabacie!Telefon dla mnie to pępek świata i mam gdzieś zagrywki operatorów!Wracam do normalności,czyli do SAMISWOI.
Ja z Simplusem pożegnałem się dawno i bez żalu. Cóż mogę powiedzieć. Jasiek WITAJ W SAMI SWOI. Oby więcej takich ludzi jak TY.

Rozmawiając z ludźmi i czytając wszelakie opinie w necie dochodzę do wniosku, że ludzią wcale nie leżą te pakiety... Jaki z tego płynie morał. To wcale nie jest dobra rzecz o czym jak widzę przekonują się coraz cześciej ludzi z wyjątkami otumanionych przez Idee i jej śmiesznego POPa :wink: 8)

 #7690  autor: kulboj
 28 cze 2005, 18:48
nie zapominajcie,że nadal istnieje team7 - całkiem fajna taryfka bez żadnych pakietów.I coś mi się zdaje,że dużo ludzi na niej pozostanie,a easy okaże się klapą :-D

 #7703  autor: Irek
 28 cze 2005, 19:52
Hah, ale nadal istnieje kwestia funkcji on i off telefonu :-D

 #7789  autor: Piotr
 29 cze 2005, 08:45
kulboj pisze:nie zapominajcie,że nadal istnieje team7 - całkiem fajna taryfka bez żadnych pakietów.I coś mi się zdaje,że dużo ludzi na niej pozostanie,a easy okaże się klapą :-D
Z tego co widać Easy już okazała się klapą. A co do Team 7. Hmmm... taryfa może i nie głupia ale jest zbyt pokręcona. Siedem numerów tutaj. Inne naliczania, rabaty. Uff aż głowa boli. No ale cóż to w końcu jest SIM+ 8)

 #7790  autor: Piotr
 29 cze 2005, 08:46
jesito pisze:Hah, ale nadal istnieje kwestia funkcji on i off telefonu :-D
Jesisto to jest chyba najmniejszy problem he he :wink: 8)

 #7799  autor: Irek
 29 cze 2005, 15:42
Nie przekręcaj mojego pseudo. :evil: A co do tej funkcji to jest mankament! Oj jest!