DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 163 z 165
  • 1
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165
 #1161414  autor: aleksanderharaburda
 07 gru 2023, 11:43
bogna22 pisze:
18 lis 2023, 00:57
[OT] w play wydawane są te same sim MNP dla "play na kartę" i "virgin" czy jakieś bajki?

Ogólnie OPy też "D&&^ i &^%&^%" Pre-paid MNP już dawno powinien być z poziomu aplikacji, a sim to starter z kiosku. Ale to PL, nieopłacalne metody się DA, normalnie NIE...
Tak w 99% salonów Twój numer przenoszony do taryfy Virgin wyląduje na karcie sygnowanej logiem Play. Wszystkie salony posiadają karty do MNP sygnowane i identyfikujące się jako Virgin Mobile, ale lenią się przenosić na dwie różne karty sim (w zależności od wybranej oferty) i leżą sobie w kartonie na zapleczu. Bo obecnie wszystkie oferty u nich dostępne idzie przenieść na kartę "z Playa".

Masz 100% racji, obecnie oferuje to tylko Lycamobile i Orange Flex.
 #1163103  autor: MariuszY
 12 sty 2024, 07:50
Taka mała ciekawostka - dlaczego nie możemy przenosić się bezpośrednio z taryf Play do Virgin.
Spotkałem osobę zatrudnioną w centrali P4 i ona w ubiegłym roku, na wewnętrznym szkoleniu dostała rzeczowe wyjaśnienie, że P4 nie zamierza udostępniać takiej migracji bez gruntownej przebudowy oferty prepaid VM. Kiedy sobie trochę porozmawiałem to okazało się, że problemem (dla Play) jest łatwość przedłużania ważności numeru w VM. Każde uruchomienie pakietu mini3 wydłuża ważność konta do roku, a migracja wewnętrzna oznacza zachowanie stanu konta. Jeśli weźmiemy kogoś, kto ma na koncie w Play zachomikowane np. 30zł i osoba ta zechce numer schować do szuflady, to w chwili obecnej musi liczyć się z utratą tej kasy za brak aktywności, z wykupem płatnej usługi przedłużenia konta lub (jak w FM) z doładowaniem przynajmniej raz na rok. W VM za przykładowe pieniądze można (na obecnych warunkach pakietu mini3) przedłużyć ważność numeru na 10 lat :!: Wystarczy raz na rok uruchomić mini3 i anulować jego odnowienie.
Tyle w temacie problemów z migracją z Play do VM.
 #1163176  autor: PiotrG-dz
 13 sty 2024, 14:00
Moje ostatnie dane w P4 są z września 2018 w międzyczasie przeprowadziłem się ale P4 o tym nie wie,że zmieniłem adres.Dowód osobisty mam ten sam,a czy muszę poprawić dane w P4 czy wystarczy iść do nowego opa i podać mu te dane ,które ma Play?
 #1163181  autor: Remington
 13 sty 2024, 14:54
One tylko w teorii, bo operator-biorca nie musi ich wysyłać. Skoro tak to szansa, że jakikolwiek operator w ogóle je weryfikuje jest mikroskopijna. Warto dodać, że sama taka weryfikacja do łatwych by nie należała - tym bardziej nikomu by się nie chciało jej obsługiwać skoro jest opcjonalna.
 #1163385  autor: zalezok
 17 sty 2024, 18:08
MariuszY pisze:W VM za przykładowe pieniądze można (na obecnych warunkach pakietu mini3) przedłużyć ważność numeru na 10 lat Wystarczy raz na rok uruchomić mini3 i anulować jego odnowienie.
Czy to oznacza że zamiast płacić kolejne 5zł co roku za przedłużenie konta VM wystarczy że kupię dzień przed upływem ważności wychodzących pakiet mini3 i (właściwie prawie od razu) anuluję jego odnowienie? Z tego co napisałeś wynika że zakup pakietu (w tym przypadku mini3) powoduje wydłużenie ważności konta o rok jak domniemywam licząc ten rok od czasu aktywacji pakietu.
 #1163832  autor: Werewolf
 21 sty 2024, 22:17
Czy jest jakakolwiek szansa przeniesienia "od ręki" numeru prepaid z innej sieci do oferty pre paid w Orange?
Byłem już w kilku salonach w Warszawie i w każdym standardowa śpiewka, że u nich przeniesienie jest możliwe, ale najpierw będę musiał mieć numer zastępczy, a dopiero po kilku dniach, (nawet powyżej tygodnia czasu) nastąpi prawidłowe przeniesienie numeru.
Może ktoś jest w stanie wskazać życzliwy salon Orange w Warszawie?
 #1163846  autor: babciagienia1p
 22 sty 2024, 00:36
Werewolf pisze:
21 sty 2024, 22:17
...Może ktoś jest w stanie wskazać życzliwy salon Orange w Warszawie?

Spróbuj w Złotych Tarasach, ale pilnuj ich co do daty przeniesienia i weź, na wszelki wypadek, ze sobą kartę przenoszonego numeru, bo potrafią jakimś cudem wykorzystywać "ścieżkę internetową" i proszą o kod z SMS-a weryfikacyjnego...
Nie dają papierowego wniosku, więc trzeba "patrzeć na ręce" prawie jak przy grze w trzy karty...
 #1163901  autor: Werewolf
 22 sty 2024, 19:07
@babciagienia1p bardzo serdecznie dziękuję za radę. Odwiedziłem dziś salon w Złotych Tarasach i dokonałem procedury przeniesienia, bez jakichkolwiek nieprzyjemnych humorów ze strony pracownika. 8)
 #1164848  autor: odkrywca1
 30 sty 2024, 22:11
Czy a2mobile można przenieść numer z dostawą do paczkomatu ?? na stronie nie widziałem takiej opcji jedynie podanie danych adresowych.

Jaki inny operator dostarcza do paczkomatu

Nie przenosiłem jeszcze online, ostatnio większość salonach wciska kit, że tylko online.
W Playu wciskają, że brak im kart na przeniesienie.
 #1164849  autor: babciagienia1p
 30 sty 2024, 22:17
@odkrywca1
1) W a2 nie można przenieść numeru przy użyciu paczkomatu, za to można "w punkcie DPD", ale tylko w wypadku specjalnego zlecenia przeniesienia przez infolinię 720 20 30 40.
2) Nie znam operatora, który umożliwiałby przeniesienie przez paczkomat.
 #1164852  autor: odkrywca1
 30 sty 2024, 22:30
@babciagienia1p
dzięki
zadzwonię na infolinię i zapytam o punkt DPD (nie lubię gonić się z kurierem wolę odebrać jak mam czas)
czy orange wysyła do paczkomatu nowo-kupione startery ??
 #1164872  autor: KC-KARLOS
 31 sty 2024, 10:01
babciagienia1p: ale to nie jest przenoszenie numeru a zupełnie nowy. Różnica ogromna.
Kartę SIM w Paczkomacie InPost przy procesie MNP można odebrać w ofertach T-Mobile, np. H01, RBM. A jeszcze prościej jest, gdy mamy telefon z eSIMem, wtedy bez papierów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 163 z 165
  • 1
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165
  • 1
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165