DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 164 z 165
  • 1
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165
 #1164987  autor: marcin19883
 31 sty 2024, 23:15
Orange Free na kartę, po cichu usunął bonus 2GB na rok, który wskakiwał na konto za doładowanie. Teraz daje cykliczny No Limit za 0zł pierwszy miesiąc. Czyli nie ma już darmowej ważności bonusu z doładowań na rok. Szok. Wszystko co dobre szybko się kończy. Nie opłaca się przenosić numeru. :(
 #1165006  autor: babciagienia1p
 01 lut 2024, 10:35
zulu144dwa pisze:
25 sty 2024, 17:36
...Aby zatrzymać tymczasowy numer wystarczy po otrzymaniu informacji SMS na dotychczasowy numer od obecnego operatora nie wyrazić zgody na przeniesienie.
Dotychczasowy operator zawsze jeszcze upewnia się czy na pewno chce się przenieść numer...

Chyba nie jest tak prosto albo czegoś nie rozumiem.
Dostałam SMS od dotychczasowego operatora o wpłynięciu wniosku o przeniesienie. Niestety, w SMS-ie, nie ma procedury zablokowania przeniesienia. Zadzwoniłam na infolinię dotychczasowego operatora i tam powiedziano mi, że mam się zwrócić w tej sprawie do Orange.
Zwracać się czy lepiej przenieść numer tymczasowy "szybką ścieżką" do innego operatora? Co w takiej sytuacji stanie się z dotychczasowym numerem? Przejdzie do Orange w dniu przeniesienia czy proces zawiesi się?
 #1165009  autor: Remington
 01 lut 2024, 10:46
babciagienia1p pisze:
01 lut 2024, 10:35
Niestety, w SMS-ie, nie ma procedury zablokowania przeniesienia. Zadzwoniłam na infolinię dotychczasowego operatora i tam powiedziano mi, że mam się zwrócić w tej sprawie do Orange.

To jakiś dziadowski operator skoro nie zależy mu na pozostaniu klienta. Technicznie jak najbardziej może to przyblokować na Twoje życzenie.
 #1165010  autor: babciagienia1p
 01 lut 2024, 10:50
@Remington
Tak. Niskokosztowy, ale na nic innego w nim nie narzekam. Wszystko hula jak w zegarku.
Zadeklarowali, że jak nic nie wskóram w Orange, to mogę zwrócić się do nich i zablokują przeniesienie. Mam jeszcze kilka dni, a celem jest "przejęcie" numeru tymczasowego z Orange.


---------Edycja_1-----------
marcin19883 pisze:
31 sty 2024, 23:15
Orange Free na kartę, po cichu usunął bonus 2GB na rok, który wskakiwał na konto za doładowanie. Teraz daje cykliczny No Limit za 0zł pierwszy miesiąc. Czyli nie ma już darmowej ważności bonusu z doładowań na rok. Szok. Wszystko co dobre szybko się kończy. Nie opłaca się przenosić numeru. :(

Przed chwilą (godz. 19:15) włożyłam do dziadkofonu przenoszoną kartę z numerem tymczasowym. Dostałam 2 GB + RWK. Ważność konta i GB - 31 stycznia 2025 (po drodze luty w roku przestępnym).

PS. Olbrzymie podziękowania dla @zulu144dwa za perfekcyjne porady.
 #1165113  autor: macqmacq
 01 lut 2024, 20:55
marcin19883 pisze:
31 sty 2024, 23:15
Orange Free na kartę, po cichu usunął bonus 2GB na rok, który wskakiwał na konto za doładowanie. Teraz daje cykliczny No Limit za 0zł pierwszy miesiąc. Czyli nie ma już darmowej ważności bonusu z doładowań na rok. Szok. Wszystko co dobre szybko się kończy. Nie opłaca się przenosić numeru. :(
Nie siej fermentu! Bonus działa! Wczoraj właśnie przeniosłem docelowy numer i wszystko wpadło, jak należy! :!:
 #1165201  autor: babciagienia1p
 02 lut 2024, 11:55
Remington pisze:
01 lut 2024, 10:46
babciagienia1p pisze:
01 lut 2024, 10:35
Niestety, w SMS-ie, nie ma procedury zablokowania przeniesienia. Zadzwoniłam na infolinię dotychczasowego operatora i tam powiedziano mi, że mam się zwrócić w tej sprawie do Orange.

To jakiś dziadowski operator skoro nie zależy mu na pozostaniu klienta. Technicznie jak najbardziej może to przyblokować na Twoje życzenie.

Dziękuję za poradę. Załatwiłam temat ponownie dzwoniąc "metodą na wymoderowano" do "dziadowskiego" (straszne słowo... brrr...) operatora. Przeniesienie zablokowane, numer przejęty.
 #1165241  autor: zulu144dwa
 02 lut 2024, 21:14
Dla innych trochę przestarzały artykuł
https://www.orange.pl/omnibook/przenies ... crollNav-4
Wynika z niego, że przy przenoszeniu nr do Orange jak numer tymczasowy jest już w MO, to można na stronie anulować przeniesienie (trochę po zakładkach chyba trzeba pochodzić) najpóźniej na 2 dni przed wyznaczoną datą przeniesienia numeru.

4. Jak anulować przeniesienie numeru komórkowego do Orange?
Możesz to zrobić najpóźniej na 2 dni przed datą przeniesienia numeru:
wybierz opcję „zrezygnuj z przeniesienia” na dyspozycji przeniesienia numeru w Mój Orange. Wcześniej załóż konto w aplikacji na numerze tymczasowym – później numer tymczasowy zostanie zamieniony na numer przenoszony.

...
Ważne
Pismo z anulowaniem procesu przeniesienia numeru nie anuluje umowy na numer z puli Orange, którą podpisałeś.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1165258  autor: babciagienia1p
 03 lut 2024, 07:16
@zulu144dwa
Jeszcze raz dziękuję.
Kto wie, może sposób przyda się w przyszłości? Okazuje się, że status przeniesienia, z możliwością anulowania, był bardzo łatwo dostępny w zakładce "Moje sprawy". Teraz mam status "odmowa".

BTW. Konsultantka "dziadowskiego" operatora miała rację, że najłatwiej i najszybciej można zablokować proces przeniesienia bezpośrednio w Orange. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że "dziadowski" operator ma - według mnie - najlepszą obsługę klienta z jaką się spotkałam. Wygląda, że zespół jest mały, stosunkowo stabilny i z dużą wiedzą. Kiedykolwiek do nich dzwoniłam, zawsze temat był załatwiony.
 #1165259  autor: Remington
 03 lut 2024, 08:08
babciagienia1p pisze:
03 lut 2024, 07:16
miała rację, że najłatwiej i najszybciej można zablokować proces przeniesienia bezpośrednio w Orange.

Wręcz przeciwnie. Zatrzymanie numeru jest w interesie dawcy, więc operatorzy przygotowali się i pozwalają łatwo to blokować. Sytuacja, w której dawca odsyła swojego klienta do biorcy w tej sprawie (biorcy, który jeśli zechce to może robić problemy z odwołaniem wniosku) potwierdza, że to niepoważna firma, której na zatrzymaniu klienta ani trochę nie zależy.
 #1165447  autor: zulu144dwa
 05 lut 2024, 16:34
vkjcsakjvcjk pisze:
05 lut 2024, 11:35
Mam pytanko, ile czasu jest na odpalenie kart sim po przeniesieniu z innej sieci do OFnK?
Standardowe 30 dni od rejestracji do aktywacji.
Odwrotnie jest też identycznie.
Póżniej numer przepada.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1165450  autor: zulu144dwa
 05 lut 2024, 16:50
Dla nr przeniesionego to 30 dni od wyznaczonego dnia przeniesienia.
Dla nr tymczasowego 30 dni od otrzymania podpisanej umowy przez Orange, jak nie dochodzi do przeniesienia.
Ta sama fizyczna karta ale logicznie to inny nr.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1165461  autor: vkjcsakjvcjk
 05 lut 2024, 20:15
zulu144dwa pisze:
05 lut 2024, 16:34
vkjcsakjvcjk pisze:
05 lut 2024, 11:35
Mam pytanko, ile czasu jest na odpalenie kart sim po przeniesieniu z innej sieci do OFnK?
Standardowe 30 dni od rejestracji do aktywacji.
Odwrotnie jest też identycznie.
Póżniej numer przepada.
To wynika z jakiegoś regulaminu Orange?
Pamiętam że w Play po przeniesieniu mogły leżeć bodajże 2 lata.
 #1165478  autor: darekka
 06 lut 2024, 08:22
vkjcsakjvcjk pisze:
05 lut 2024, 20:15
zulu144dwa pisze:
05 lut 2024, 16:34
vkjcsakjvcjk pisze:
05 lut 2024, 11:35
Mam pytanko, ile czasu jest na odpalenie kart sim po przeniesieniu z innej sieci do OFnK?
Standardowe 30 dni od rejestracji do aktywacji.
Odwrotnie jest też identycznie.
Póżniej numer przepada.
To wynika z jakiegoś regulaminu Orange?
Pamiętam że w Play po przeniesieniu mogły leżeć bodajże 2 lata.
wynika to wprost z regulaminu rejestracji numerów(numer przenosząc jednocześnie rejestrujesz i termin dla numeru przeniesionego biegnie od chwili jego przeniesienia-ten tymczasowy też rejestrujesz ale dla niego czas płynie od chwili otrzymania simki)-zgodnie z nim masz 31dni od rejestracji/odbioru simki czas na aktywację(czyli użycie pierwsze)
patrz pkt 5 i 6:
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... d3deb41e37

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1165934  autor: vkjcsakjvcjk
 12 lut 2024, 07:11
@darekka
Dziękuję za informację teraz jest wszystko jasne.



A wie ktoś może dlaczego Orange przy przeniesieniu wymaga podania numeru dokumentu kiedy przy samej rejestracji jest tylko Imię i nazwisko oraz PESEL?
 #1165935  autor: babciagienia1p
 12 lut 2024, 07:18
@vkjcsakjvcjk
W internetowym formularzu przeniesienia jest obowiązkowe pole "numer dokumentu tożsamości".
Nie wiem dlaczego, ale "mylę się" w tym punkcie... Z kurierem nie mam problemów...

Pewnie chcieli traktować to jako dodatkową formę sprawdzenia tożsamości odbiorcy.
 #1165939  autor: vkjcsakjvcjk
 12 lut 2024, 08:13
babciagienia1p pisze:
12 lut 2024, 07:18
@vkjcsakjvcjk
W internetowym formularzu przeniesienia jest obowiązkowe pole "numer dokumentu tożsamości".
Nie wiem dlaczego, ale "mylę się" w tym punkcie... Z kurierem nie mam problemów...

Pewnie chcieli traktować to jako dodatkową formę sprawdzenia tożsamości odbiorcy.
Właśnie o to mi chodzi, że Orange jak zwykle wymusza dodatkowe dane osobowe o adresie spisanym kiedyś bez mojej zgody z dokumentu przy rejestracji w salonie nie wspominając.

Przy przenoszeniu do A2mobile jest tylko imię nazwisko oraz PESEL i adres do korespondencji. Orange życzy sobie dwa adresy i numer dokumentu dodatkowo.
 #1165943  autor: babciagienia1p
 12 lut 2024, 08:50
@vkjcsakjvcjk
Można zastosować zasadę "jak Kuba Bogu, tak Bóg Fidelowi"...
Obydwa adresy mogą być "pomylone". Numer dowodu tak samo. Tylko nie wymyślaj za ostro, bo mają w bazie dopuszczalne kombinacje trzech liter w numerze dowodu... W razie czego wróci komunikat, że numer jest nieprawidłowy... Nigdy nie podaję prawdziwego adresu zameldowania, bo on na nic nie wpływa przy przeniesieniu ani nie jest "parowany" w bazach danych.
Z kurierem możesz skontaktować się telefonicznie lub SMS-owo i spotkać się z nim w dogodnym miejscu "na powietrzu". Będzie Ci wdzięczny, bo zaoszczędzi kilka minut.
  • Strona 164 z 165
  • 1
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165
  • 1
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165