DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #5962  autor: Piotr
 25 maja 2005, 20:24
Temat może dziwny ale myślę, że warto go poruszyć na łamach tego forum.
Spoglądając na obecną ofertę naszych krajowych operatorów dochodzę do wniosku, że na polu boju tylko Sami Swoi oraz Heyah nadal trzymają fason oferując swoim klientom jasne i przejrzyste zasady działania tj. bez pakietów, ukrytych opłat, aktywacji usług po przez SMS itp.

Powstaje jednak pytanie co z tego? Heyah - sieć (operator), który zawojował rynek telefonii na kartę w naszym kraju wprowadzając dostępne dla większości społeczeństwa stawki za rozmowy i rzecz do tej pory, o której mogliśmy tylko marzyć w najbardziej przyjemnych snach - naliczanie sekundowe jak by na to nie spojrzeć dostał zwyczajnie zadyszki.
Prekursor czystych i przejrzystych zasad. Czerwona łapa, która jak guru przyciągała do siebie rzesze młodych i starych ludzi straciła swój blask.
Heyah zamyka rozpędzony peleton usług pre-paid.
Od miesięcy jak skamieniały i uśpiony spogląda na nas cennik usług, w którym jednyną "nowością" jest SMS wewnątrz Heyah za 3gr.
Reszta jak relikwia z przeszłości (ceny za połączenia itp.) stoją na swoim miejscu. To nic innego jak spiżowy pomnik przypominający młodym, wchodzącym w dorosłość ludzią jak to czerwona łapa obaliła żelazną kurtynę cenową, uderzając na rynek z 80 gr. za minutę i sekundowym naliczaniem.

Teraz chyba należy zadać sobie pytanie co dalej. QVO VADIS czerwona łapo? QVO VADIS Heyahu?

Robotniczy lud miast i wsi czeka... ale jak widać doczekać się nie może aby niegyś rozpędzona lokomotywa, której imię to Heyah na nowo ruszyła ze stacji "MY ZROBILIŚMY JUŻ WSZYSTKO" na tory, które marketingowe mapy telekomunikacji nazwały "DALEJ OBNIŻAMY CENY".

Pozdrawiam :D

 #5968  autor: WitekT
 25 maja 2005, 20:35
Odkąd pożegnano się z Eszem nic wielkiego się nie dzieje...

 #5969  autor: Piotr
 25 maja 2005, 20:38
Powiem ci szczerze, że mnie osobiście taki stan martwi...
Jak by na to nie spojrzeć Heyah rozbujała ospały rynek. Teraz jak widać chyba ludzie, którzy kręcą tym młynkiem doszli do wniosku, że ONI zrobili już swoje (NIC MYLNEGO :!: )

Czy według ciebie Witku można jednak liczyć, że czerwona łapa jednak z czymś uderzy i zaskoczy nas wszystkich czy raczej marne szanse a nam nie pozostaje nic innego jak tylko oswoim się z faktem, że Heyah powoli ale stopniowo zaczyna stawać się reliktem przeszłości, który zamiast cieszyć będzie straszył skamieniałymi cenami?

 #5972  autor: kulboj
 25 maja 2005, 20:53
A heyah wprowadza jeszcze nowy prefiks 886 - po co ???
Ja osobiście z łapy rezygnuje.
Moje typy na dłuższy związek to:
simplusteam (nie mylić z simplus),albo sami swoi.
Ostateczną decyzję podejmę pod koniec wakacji.
Tak czy siak będzie to jednak plus.
A może jedno i drugie ???

 #5973  autor: Piotr
 25 maja 2005, 21:11
Nie wiem może się mylę jednak według mnie wprowadzenie nowego prefiksu przez Heyaha jest podyktowane tym, że zwyczajnie w świecie większość numerów z poprzedniej puli jest już zajęta. Jeżeli się mylę bardzo proszę o sprostowanie.

A tak na marginesie jeżeli już mowa o numerach to poniżej przedstawiam stan numerów (prefixów) każdej sieci w Polsce.

Wszystkie dostępne prefiksy GSM na 8 lutego 2005

Polkomtel -> 12mln numerów
601,603,605,607,609,691,693,695,697,661,663 oraz 887 w Sami Swoi

PTC -> 13,5mln numerów
600,602,604,606,608,692,694,696,698,660,668(1,2) oraz 888,880,889,886(1-3)

PTK Centertel -> 13,6mln numerów
501,502,503,504,505,506,507,508,509,500,510,511,512 oraz 690 -> (450MHz)

Telekomunikacja Kolejowa -> 100tys numerów (rezerwacja na kolejową GSM)
6666


Jeżeli były by tutaj jakieś błędy bardzo bym prosił o zweryfikowanie tego co wyżej zamieściłem i naniesienie odpowiednich poprawek.

PS. Pozostając jeszcze przez chwilę przy wątku prefixów w Heyahu czy jest możliwe aby numery z pierwszegu rzutu kiedy to czerwona łapa wchodziła na nasz rynek na nowo trafiły do obiegu i są na chwilę obecną dostępne w sprzedaży?

Pozdrawiam.

 #5974  autor: Piotr
 25 maja 2005, 21:17
kulboj pisze: Ja osobiście z łapy rezygnuje.
Kulboj czy warto podejmować pochopnie wnioski? Może jeszcze lepiej się wstrzymać w wywaleniem karty SIM do klozetu :wink: A nóż Heyah coś wprowadzi interesującego (np. za 100 lat :D)
kulboj pisze:Moje typy na dłuższy związek to:
simplusteam (nie mylić z simplus),albo sami swoi.
Jeżeli chodzi o mnie nadal pod banderą PLUS GSM (Sami Swoi). Z Simplusem się pożegnałem. Wprowadzenie nowej taryfy Easy jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że mój wybór i przejście na Sami Swoi było słuszne.

PS. Jasna cholera znowu rozjeżdżamy kolejny temat!!! STOP!!! Wracamy do rozmowy związanej z Heyahem!!!

 #5979  autor: kulboj
 25 maja 2005, 21:43
OK- na moje oko to ten nowy prefiks 886 jest zbędny.
Na moją rezygnację z hh składa się nie tylko odpływ wszystkich znajomych z tej (sieci),ale i coraz większe problemy z kupnem zdrapek.
Często ich nie ma,a jeżeli już są to przeważnie tylko 20.
Ogólnie są problemy.
Więc po co się męczyć!

 #5980  autor: gudcezar
 25 maja 2005, 21:45
Ja tak szybko bym nie rezygnował z heyah odwiedziłem już jedno strone antyheyah http://www.swiatkomorek.pl/heyah.htm polacy to tylko umieją palić to co im się nie podoba moim zdaniem heyah ma coś w sobie. a inni się tego boją heyah jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa!! Ja tam zostaje z heyah
Ostatnio zmieniony 26 maja 2005, 08:49 przez gudcezar, łącznie zmieniany 1 raz.

 #5982  autor: Piotr
 26 maja 2005, 08:15
I bardzo dobrze robisz Gudcezar :wink:
Heyah jak na razie cicho siedzi ale kto wie czy czegoś nie szykuję aby zaskoczyć społeczeństwo.

Na Heyahu można wieszać psy wszelkiej maści itp. ale nie należy zapominać co tak na prawdę czerwone łapsko zrobiło w sektorze telefonii na kartę w Polsce - ot co po prostu REWOLUCJA.

Teraz jak obserwuję wypowiedzi niektórych to sam nie wiem czy mam się smiać czy też płakać. Jedni wyrzucają karty SIM do kibelka, inni jeszcze je palą :shock: No po prostu szkoda słów. Za jakiś czas Heyah wprowadzi coś fajnego bo przecież jej wegetacja nie może trwać wiecznie (pytanie tylko kiedy się ona skończy) i co "odskoczyli" do innego operatora będą biadolić i lamentować, że nie warto było pozbywać się karty SIM.

Może trochę odbiję od wiodącego tematu. Teraz niektórzy psioczą na Heyah. Pamiętam czasy kiedy podobnie było z Simplusem. Prawie wszyscy jego użytkownicy narzekali, że inne sieci mają już stawki zrównane z Heyahem itp. a Simplus nadal trzyma się "utartych przyzwyczajen".
Ni stąd ni zowąd Simplus wprowadził taryfę TEAM i też stał się liczącym graczem na rynku.

Na chwilę obecną pozostaje nam mieć nadzieję, że Heyah na nowo stanie na piedestale i prędzej czy później znowu zakręci naszym rynkiem.

Pozdrawiam.

 #5983  autor: Piotr
 26 maja 2005, 08:22
kulboj pisze:...coraz większe problemy z kupnem zdrapek.
Często ich nie ma,a jeżeli już są to przeważnie tylko 20.
Ogólnie są problemy.
Więc po co się męczyć!
Z rozmów ze znajomymi wynika, że rzeczywiście są problemy z doładowaniami. Jednak sam jak patrzę po sklepach zdrapki Heyah można dostać bez problemu - ot co po prostu trzeba mieć sprawdzonego sprzedawcę, na którego zawsze można liczyć :wink:
A tak na poważnie to najlepszym rozwiązaniem (i bardzo wygodnym na dodatek) jest po prostu doładowanie przez internet - wtedy problemy z nominałami, znalezieniem odpowiedniej karty po prostu znikają :wink:
Mbank oraz Inteligo wprowadzili dla swoich klientów taką możliwość i chwała im za to - bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy można "nakarmić" swój telefonik :wink:

Pozdrawiam. :D

 #5984  autor: Piotr
 26 maja 2005, 08:32
Odwiedziłem podanę przez ciebie Gudcezar stronkę i... i wysuwam następujące wnioski.
Szczerze nie dziwię się sprzedawcą, że robią takie cyrki w swoim punktach polegające na zdejmowaniu z witryn szyldów, neonów Heyaha i zwyczajnie zaprzestania sprzedaży produktów tej sieci (operatora). Jak by na to nie spojrzeć Heyah zwyczajnie w świecie zabiera im kasę, z której się utrzymują. Z drugiej strony mamy wolny rynek i prawie każdy sposób jest dobry aby przyciągnąć do siebie klienta bądź też jeszcze lepiej się zareklamować.

Na stronie również wyczytałem kilka rzeczy, które są prawdą i o tym nie należy bać się mówić. M. in. to, że na chwilę obecną Heyah jest najgorszą siecią na rynku i nic od dłuższego czasu nie robi aby to zmienić. Może lepiej zamiast ładować kasę w idiotyczne reklamy w TV obniżyć cenę połączen (marzenia ściętej głowy).

Pozdrawiam.

PS. To mnie najbardziej rozbroiło :-D
Obrazek

 #5988  autor: WitekT
 26 maja 2005, 10:26
Piotr pisze:Jak by na to nie spojrzeć Heyah zwyczajnie w świecie zabiera im kasę, z której się utrzymują. Z drugiej strony mamy wolny rynek i prawie każdy sposób jest dobry aby przyciągnąć do siebie klienta bądź też jeszcze lepiej się zareklamować.
Simlockerzy powinni być wdzięczni Heyah za tą akcję - pokazała ona, że zdejmowanie simlocków jest legalne. A że simlockerzy mają ceny z kosmosu to już inna sprawa.

Druga rzecz - rozbroił mnie tekst o tym, że albo zatrudnili kogoś za grosze, albo kupili sprzęt. Śmiem twierdzić, że PTC ma odpowiedni sprzęt do zedjmowania simlocków zanim ktokolwiek (nieautoryzowany) inny. ;)

 #5997  autor: Dragon
 26 maja 2005, 11:37
ale z wszystkich telefonow tez nie beda lockow sciagac, raczej tylko z tych kore sprzedaje ich siec. A co do cen to moze jeszcze obniza za polaczenia wenatrz sieci i za sm-y wewnatrz, na razie to wlasciwie musza cos ze soba zrobic abonamentowcy bo jak na razie to nie oplaca sie kupwoac telefonu na abonament, a w koncu ci uzytkowinicy daja najiwecej kasy

 #6020  autor: kulboj
 26 maja 2005, 15:10
Z tymi simlokami to przesadzają.Równie dobrze można bojkotować mediamarkt za to,że sprzedaje telefony bez simloka 8)
Z resztą - co to za problem ściągnąć dzisiaj smoka z nokii bez kabelków i to całkowicie za free.A ci tam zdierają ile się da z nieświadomych klientów.

 #6028  autor: Piotr
 26 maja 2005, 20:03
WitekT pisze:
Piotr pisze:Jak by na to nie spojrzeć Heyah zwyczajnie w świecie zabiera im kasę, z której się utrzymują. Z drugiej strony mamy wolny rynek i prawie każdy sposób jest dobry aby przyciągnąć do siebie klienta bądź też jeszcze lepiej się zareklamować.
Simlockerzy powinni być wdzięczni Heyah za tą akcję - pokazała ona, że zdejmowanie simlocków jest legalne. A że simlockerzy mają ceny z kosmosu to już inna sprawa.
Ja Witku też bardzo się cieszę, że Heyah pokazała, że jak się chce to można wyjść do klienta i nie zabierać mu ostatniej złotówki z kieszenie jeżeli ten chciał by zdjąć SIM LOCKa ze swojej komóreczki co w przyszłości np. zaowocuje przejściem na stronę czerwonej łapy.
Z drugiej zaś strony nie dziwię się ludzią, którzy do tej pory brali nie małe pieniądzę za "skomplikowany" zabieg zdjęcia SIM LOCKa a teraz za sprawą Heyah mogą chyba ze świeczką szukać klienta (w dużym mieście), który przyjdzie do nich zdjąć SIM LOCKa (no chyba, że będziemy mieli do czynienia z totalnym frajerem :wink: 8) ).
Tak na zakończenie dodam jeszcze jedno. Jak wspomniałem poprzednio cieszę się z akcji jaką organizuje Heyah na terenie dużych miast Polski.
Może to chociaż na chwilę ukruci działania cwaniaczków, którzy za free ściągają z sieci oprogramowanie do zdejmowania SIM LOCKów a potem za niekiedy dość duże pieniądzę za ich pomocą zdejmują swoim klientom SIM LOCKi z aparatów zgrywając przy tym ludzi, którzy by wszystkie rozmy pozjadali.

Na zakończenie jeden wniosek (podsumowanie).
Gratulacje dla Heyaha za dobry pomysł. Oby tak dalej. Niech teraz za akcją darmowego ściągania SIM LOCKów w dużych miastach Polski pójdzie również obniżenie cen połączeń i SMS.
Ciekawy czy wtedy właściele sklepików, serwisów czy komisów, którzy pozbywali się wszelakich "oznak" (naklejki, neony, broszury, startery itp.) Heyah ze swoich pkt. sprzedaży nadal będą gadali, że czerwona łapa to badziew do potęgi n :-D :wink: 8) :D

Pozdrawiam serdecznie życząc Heyah powodzenia i wybudzenia się ze snu (zimowego) :wink:

 #6029  autor: Piotr
 26 maja 2005, 20:04
kulboj pisze:Z tymi simlokami to przesadzają.Równie dobrze można bojkotować mediamarkt za to,że sprzedaje telefony bez simloka 8)
Mamy też Avans, RTV EURO AGD i wiele inny sklepów na pewno udało by się znaleźć :wink: 8)

A tak na poważnie z mojej strony mogę powiedzieć tylko jedno - oby więcej takich sklepów i oby więcej w tych sklepach telefonów bez SIM LOCKów, które niekiedy można kupić za na prawdę niewielkie pieniądze.

Pozdrawiam.

 #6043  autor: snuffi
 27 maja 2005, 00:03
Ja nie wiem o co sie ci z serwisow burza?! Przeciesz z kazdego tel mozna bylo zdjac simlock za darmo u operatora po zakonczeniu 24 okresow rozliczeniowych od podpisania umowy.

 #6050  autor: Irek
 27 maja 2005, 13:01
gudcezar pisze:Ja tak szybko bym nie rezygnował z heyah odwiedziłem już jedno strone antyheyah http://www.swiatkomorek.pl/heyah.htm polacy to tylko umieją palić to co im się nie podoba moim zdaniem heyah ma coś w sobie. a inni się tego boją heyah jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa!! Ja tam zostaje z heyah
Ładna jazda z tym bojkotem! Tylko czy to coś da? Konto można uzupełnić przez internet lub bankomat, starter też można kupić w necie. :D

 #6055  autor: Piotr
 27 maja 2005, 13:21
Teraz tak się dzieje. Zobaczycie, że jak Heyah obniży ceny bo prędzej czy później musi to przecież nastąpić to i w punktach sprzedaży, w których na chwilę obecną wszelakie gadżety z czerwoną łapą mają komednę "wypad" wrócą na swojej dawne miejsce - jest to tylko kwestia czasu :wink:

 #6058  autor: Irek
 27 maja 2005, 13:26
Piotr pisze:Teraz tak się dzieje. Zobaczycie, że jak Heyah obniży ceny bo prędzej czy później musi to przecież nastąpić to i w punktach sprzedaży, w których na chwilę obecną wszelakie gadżety z czerwoną łapą mają komednę "wypad" wrócą na swojej dawne miejsce - jest to tylko kwestia czasu :wink:
Jedno jest pewne za szybko to nie nastąpi! Heyah ma zryw jak nie wiem!