DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1168627  autor: SRT10
 23 mar 2024, 18:31
Mam kartę orange, na której jest kilkaset złotych. Przez lata była doładowywana i nieużywana. Myślałem, że włączę teraz przelew SMS, ale okazało się, że wyłączyli już taką usługę. Jakie są aktualnie opcje na sensowne wykorzystanie tego?
 #1168630  autor: KC-KARLOS
 23 mar 2024, 18:45
macqmacq: nie znałeś takiej umowy mix typu "Zetafon"? Była taka opcja w Orange. "Tańszy" telefon w zamian za comiesięczne zobowiązanie do regularnych doładowań wybranym nominałem, przez 2 lub 3 lata. Niespełnienie tego warunku powodowało wydłużenie czasu zobowiązania oraz konfiskatę środków (odblokowanie w ciągu pierwszych 7 dni), po likwidacji Zetafonu, oraz wprowadzeniu możliwości odzyskania niewykorzystanych złotówek, zmienili "Gwarancję zwrotu" i ich mrożenie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168633  autor: macqmacq
 23 mar 2024, 19:04
Karlos20 pisze:
23 mar 2024, 18:45
macqmacq: nie znałeś takiej umowy mix typu "Zetafon"? Była taka opcja w Orange. "Tańszy" telefon w zamian za comiesięczne zobowiązanie do regularnych doładowań wybranym nominałem, przez 2 lub 3 lata. Niespełnienie tego warunku powodowało wydłużenie czasu zobowiązania oraz konfiskatę środków (odblokowanie w ciągu pierwszych 7 dni), po likwidacji Zetafonu, oraz wprowadzeniu możliwości odzyskania niewykorzystanych złotówek, zmienili "Gwarancję zwrotu" i ich mrożenie.
Owszem znałem i swego czasu dzieciom przelałem ponad 2 tys. zł , jak można było robić przelew do 200zł! :mrgreen: Dlatego pytam, czemu do tej pory nic z tym nie robił... :wink:
 #1168634  autor: KC-KARLOS
 23 mar 2024, 19:09
To już pytanie do autora wątku. Po upływie obowiązku doładowań, numer wracał do normalnego trybu rozliczeń, zgodnie z daną taryfą.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168647  autor: neotele
 24 mar 2024, 10:46
@SRT10
Skoro jest tam kilkaset złotych, to rozważyłbym opcję wypowiedzenia umowy/przeniesienia numeru, a następnie wnioskowanie o zwrot środków na konto bankowe (pomniejszone o 20 zł opłaty manipulacyjnej dla Orange).
Wtedy będziesz mógł wykorzystać środki na co tylko chcesz (niekoniecznie na usługi telekomunikacyjne).
 #1168752  autor: SRT10
 26 mar 2024, 20:27
Zawiła historia. Karta była doładowywana i bardzo sporadycznie używana.

@Neotele
To da się wypowiadać prepaid? Myślałem, że zwrot tylko jak skończy się termin przychodzących połączeń, czyli za rok. A do tego czasu pewnie się wyzeruje, bo teraz sieci co miesiąc zabierają kasę jak nie używasz.
 #1168754  autor: babciagienia1p
 26 mar 2024, 21:21
@SRT10
1) Aby ubiegać się o zwrot, należy wygasić numer u operatora, do którego kierujesz wniosek, czyli najprostszym sposobem jest przeniesienie numeru do innego operatora. Można to zrobić, w wybranych przypadkach, bez wizyty w punkcie stacjonarnym.
2) Orange zrezygnował z kar za brak aktywności.