DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1160069  autor: Papierowy
 08 lis 2023, 03:28
Cześć Panowie, mam nietypowy problem ;)
Będąc zagranicą, na tamtejszym numerze vodafone założyłem sobie konto na pewnej aplikacji...randkowej.
Wróciłem do PL, z tej aplikacji mnie wylogowało i... nie jestem w stanie się ponownie zalogować, poniewać powiązany z nią numer vodafone wywala błąd "niezarejestrowano w sieci", a do samego zalogowania potrzebny jest kod sms.
Próbowałem połączyć z operatorem ręcznie i nic.
Co jeszcze można zrobić? Można cokolwiek, żeby ten numer załapał?
 #1160085  autor: Papierowy
 08 lis 2023, 11:22
Remington pisze:Vodafonów jest jak psów. Napisz o jaki kraj chodzi i czy masz w swojej ofercie roaming lub WiFi Calling.
To Portugalski. Teraz niestety nie znajdę już info, co mam w ofercie, pudełeczko z sima dawno w koszu.
Karlos20 pisze:Karta SIM nie ma aktywnej usługi roaming międzynarodowy.
Jest techniczna opcja to jeszcze jakkolwiek aktywować?

Potrzebuje się tam chociaż raz zalogować, żeby to konto usunąć :)
 #1160087  autor: Remington
 08 lis 2023, 12:10
Papierowy pisze:
08 lis 2023, 11:22
Jest techniczna opcja to jeszcze jakkolwiek aktywować?

Zamiast samemu się zainteresować, idziesz na łatwiznę i chcesz dostać gotową odpowiedź od nas. Kupiłeś kartę egzotycznego operatora, więc wejdź na stronę tegoż operatora i poczytaj jak tam to wszystko działa, jak zarządzać usługami, czy masz WiFi Calling, czy roaming jest aktywny czy czegoś może wymagać, a może jest zupełnie niedostępny, bo i tak może być. Nie oczekuj, że ktoś z nas zrobi to za Ciebie.

Jedyne co można spróbować doradzić, to włóż kartę do jakiegoś iPhone'a i włącz w nim WiFi Calling - a nuż zadziała.
 #1160092  autor: KC-KARLOS
 08 lis 2023, 13:08
Papierowy: jeśli wywaliłeś dane karty SIM, będzie ciężko to ustalić co i jak, nawet będzie kłopot z założeniem apki My Vodafone.
Sprawdzałeś, czy na tej karcie masz wgl zasięg? Czy zalogujesz się do sieci Plus? (Grupa Vodafone ma z nimi umowę roamingową).

Z VoLTE / WiFi Calling na prepaidzie VF-PT będzie kłopot, operator sugeruje na stronach, aby sprawdzić, czy na SIMce jest "4G Ready" + poprosić na czacie lub na infolinii aby włączyć usługę, więc te opcje nie są z marszu aktywne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1160108  autor: Papierowy
 08 lis 2023, 18:44
Remington pisze:Zamiast samemu się zainteresować, idziesz na łatwiznę
Trochę pochopna opinia. Przeszperałem ich stronę (co nie jest łatwe, bo nie wszystko jest przetłumaczone, a translator bywa niezrozumiały)
Dzwoniłem też na infolinię, gdzie sprawdzili niby nr w systemie i kazali mi wykupić doładowanie przez stronę PayPalem, ale było to dwa dni temu i dalej nic.

Właśnie lipa, że wywaliłem to pudełeczko, bo mając PIN na luzie bym to załatwił.
Zasięg niby pokazuje, ale wywala błąd, że jest nie zarejestrowane do sieci. Ręcznie też się nie udaje.
Wifi calling też się nie udało :(
 #1160111  autor: wiertolot
 08 lis 2023, 19:04
A czemu tego Vodafone w Polsce nie ma wcale? Po romaningu zagranicznym będzie. Zaloguj na stronie tego portugalskiego operatora pierwsze włącz romaning zagraniczny na tej swojej karcie, doładuj ją i próbuj zalogować do któregoś polskiego operatora poprzez ten romaning zagraniczny i potem działaj dalej.
 #1160113  autor: babciagienia1p
 08 lis 2023, 20:14
@wiertolot
Vodafone to drugi, po China Mobile, największy operator komórkowy na świecie. Według niektórych znawców - "egzotyczny"... Jest obecny w 27 krajach świata. W kolejnych - 33 - ma podpisane umowy partnerskie. U nas - z Polkomtelem.
W Polsce był współzałożycielem Polkomtela. Później sprzedał swoje udziały Piotrowi Krokowi.

PS. @Papierowy - może spróbuj dowiedzieć się czegoś na infolinii Plusa. A nuż coś wiedzą. Nic nie tracisz...
 #1160136  autor: KC-KARLOS
 09 lis 2023, 01:35
Poza tym w VF-PT jest kilka wariantów taryf prepaid tego operatora i na 100% tak jest, że przy darmowym starterze, nic tam może nie być aktywne, prócz usług przychodzących w kraju macierzystym, czyli w Portugalii.

Ja tylko mogę się dosyć negatywnie wypowiedzieć o działaniu greckiego Vodafone w roamingu Orange, Orange Flex, delikatnie lepiej działał na karcie Plusa, ale po chwili net też tam zdychał. Mój iPhone wolał COSMOTE i NOVA :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1160138  autor: Papierowy
 09 lis 2023, 03:44
Do plusa dzwoniłem w pierwszej kolejności - nie pomogli. Spróbuje się jeszcze przejść do salonu.
Ogólnie to jest Vodafone GO. Wyczytałem, że on nie ma opcji roamingu w ogóle, ale taryfę niby można zmienić. Spróbuje jutro, czy bez PINu zrobią mi to na infolinii.
Wystarczy mi, żeby się po prostu połączyło do sieci i odbierało SMSy :)

Masakra, ile zamieszania przez taką pierdołe, ale jednak nie chce, żeby mój profil latał na aplikacji w internecie, bez możliwości usunięcia go etc :)
 #1160144  autor: Remington
 09 lis 2023, 09:40
W razie niepowodzenia spróbuj bezpośredniego kontaktu z platformą. Jeśli ma siedzibę na terenie UE lub interesy tutaj realizuje poprzez firmę zarejestrowaną w Unii to obowiązuje ją RODO. Wtedy wysmarować pismo, podpisać je podpisem kwalifikowanym (np. mSzafir za bodaj 18 zł) powinno wystarczyć.

Można też zastosować fortel i powiedzieć, że ktoś z Portugalii założył fake profil wykorzystując Twój wizerunek 😉.