DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1158124  autor: DyndaS
 02 paź 2023, 14:14
forum_tg pisze:
02 paź 2023, 13:27
nie ma potrzeby doładowywać.
Uruchamiasz starter, np. wysyłasz sms na zgody marketingowe, otrzymujesz 200 GB oraz 5 zł.
A potem możesz w aplikacji wyłączyć zgody.
Tylko w sumie jak mam te pierwsze 14 dni po aktywacji neta bez limitu danych, to czy jak aktywuję te 200GB wcześniej, to czy będą one dopiero wykorzystywane po tym okresie 14 dni bez limitu czy od razu będzie to drenować?


PS.
Starter kupiłem. Salon t-mobile nie ma starterów po 5 zł FacePalm.

Edit.
Liczyłem, że może da się ten starter i wszystko aktywować bez wkładania karty do telefonu, ale chyba się nie da.

Edit. 2
Próbowałem wysłać sms o treści PREZENT pod 80800, ale mam odpowiedź, że usługa niedostępna w mojej taryfie. Jak Wy to aktywujecie?

Edit. 3
Przeszło przez aplikację t-mobile

Edit. 4
Tak po wstępnych testach, to najlepiej mi to chyba chodzi na Pixel 4a 5G, a więc z modułem 5G. Pytanie tylko czy to kwestia tego, czy po prostu nowszego telefonu niż reszta co mam.

Na xioaomi note 4 oraz Huawei E3372 imo podobnie bez większych różnic, a nawet kabel z urządzeniem w otwarte okno na uchwycie dawałem.

Może wieczorem lub którejś nocy jeszcze potestuję.

Na start mam ze startera z żabki 15GB neta oraz aktywowane te 200GB za zgody marketingowe.

Czy to się zsumowało i czy mi zacznie pobierać z tego dopiero po 14 dniach, to pewnie wyjdzie w praniu.
 #1158147  autor: DyndaS
 03 paź 2023, 01:20
Tak jeszcze potestowałem na 2 telefonach oraz modemie.

Google Pixel 4a 5G >>>>>> Xiaomi Note 4 >= Huawei E3372

Na Pixelu mam gdzieś z reguły 2x większe transfery i mało kiedy mam tak duże spadki, że net ledwo w ogóle działa jak na Xiaomi czy Huawei.

Teraz 1:00
Pixel: 70-90 Mbit
Modem: 20-30Mbit
Xiaomi: 20-30 Mbit

Czy na telefonie xiaomi działa szybciej niż na modemie huawei, to w sumie sam nie jestem pewien. Może tak akurat się trafiało, ale to były jakieś małe różnice w środku dnia. Chociaż to i tak wszystko było losowe...

Co ciekawe wystawianie modemu na zewnątrz budynku robi z 4/5 na 5/5 kresek zasięgu, ale nie ma bardzo znacznego wpływu na download. Ma natomiast bardzo duży na upload.

Natomiast... w przypadku telefonu xiaomi zdaje się to pomagać sporo, bo z 20-30 spada do 10, ale ten telefon to złom.

No ale w sumie tak się zastanawiam czy czasem ten esim z netem na 3 miesiące na próbę nie ma jakiegoś wyższego priorytetu. Ewentualnie to wsparcie 5G czy jakieś nowsze wsparcie czegoś innego robi robotę. Średnio chce mi się z tym już babrać aby to sprawdzać.

Tak czy inaczej wychodzi na to, że tak normalnie to używać tego neta z modemu, ale jak coś chce się więcej porobić, to trzeba podpinać fona gdzie trochę szkoda baterii, ale pixel załącza bardzo wolne ładowanie adaptacyjne aby wydłużyć żywotność ogniwa.
Blisko 2 miesiące jak się okazuje będę się tak pewnie musiał przemęczyć.
 #1158375  autor: DyndaS
 07 paź 2023, 16:48
Tak po prawie tygodniu użytkowania można jasno stwierdzić, że są takie dni, gdzie ten net dostaje sporej zadyszki. Wczoraj nie dało się oglądać normalnie żadnego streamu, bo net jakby zwalniał do zera co chwila.

Ostatnio był to poniedziałek popołudnie/wieczór, a teraz piątek popołudnie/wieczór. Zapewne przeciążenie sieci. Aczkolwiek taki poważniejszy problem, to może trwał z godzinę czy dwie.

Net wczoraj był ledwo używany na modemie... Przepiąłem się na pixala 4a 5G i chodziło zdecydowanie lepiej, ale też zadyszkę momentami łapał.

Na modemie najwięcej w nocy widziałem 70 Mbit, ale to dosłownie raz. No i z reguły mam 20-30 niezależnie czy dzień czy noc, chociaż w nocy potrafi te 40-45 czasami mieć.

Na telefonie 160 Mbit, ale zazwyczaj w nocy to 120-130 Mbit jest, a wciągu dnia to bardzo rożnie. Mogę mieć 20, a mogę mieć 90 w zależności od dnia i pory.

Edit.
Dziś sobota też 19-20 trochę net klękał.

Edit.2
No później też widać, że jednak ten net nie domaga. Nawet teraz po 22. Używam fona, a i tak nie nie jest najlepiej.