DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1169714  autor: stan789
 15 kwie 2024, 22:45
Dziś sprawdziłem tę taryfę. Jednak roaming krajowy jest możliwy ale chyba tylko w 3g i bez transmisji danych. W tej chwili testuję odNowę i wydaje mi się że jest tak samo, ale może potrzebne jest więcej czasu na pełną zmianę taryfy.
 #1169715  autor: babciagienia1p
 16 kwie 2024, 00:27
@stan789
Czyżbym niepotrzebnie skreślała swój pierwszy post, że roaming krajowy jest w PnK PL 2.1? W każdym razie stara RBM Siema PL nie miała roamingu krajowego. W cenniku też też jest zapis o braku RK.
OdNOWA ma RK na pewno. Oczywiście tylko w Orange. "Tak samo" może wynikać z tego, że są obszary gdzie RK w Orange faktycznie wpuszcza tylko do 3G.
 #1169716  autor: stan789
 16 kwie 2024, 00:52
Sprawdziłem jeszcze raz w taryfie odNowa. Roaming działa tylko w 3g i tylko do Voice i sms. Być może dlatego że u mnie jest dobry zasięg Play. Do niedawna było tak że ciężko było się wbić w roaming nawet w miejscach oddalonych o parę kilometrów gdzie nie ma zasięgu Play, a telefon kurczowo trzymał się szczątkowego zasięgu macierzystej sieci.
Jeżeli chodzi o PL 2.1 to jednak jest możliwość korzystania z roamingu.
 #1169717  autor: babciagienia1p
 16 kwie 2024, 01:05
@stan789
Może masz tylko wrażenie, że nie ma transmisji danych, bo w dawnych wersjach RK był lejek 3 mbps? Sprawdź czy masz nominalnie oznaczenia o transmisji (piktogramy).
Ja, z kolei, mam - w niektórych miejscach - inny problem z RK. Mimo potencjalnego zasięgu Playa, bardzo często niepotrzebnie przeskakuje na BTS-y Orange, co powoduje zerwanie rozmowy i/lub zerwanie transmisji danych.
 #1169718  autor: stan789
 16 kwie 2024, 01:37
Chyba wiem o co chodzi. Nie mam na tej karcie płatnego pakietu internetu. Mam tylko 200 GB na start. Może to dlatego. Przepraszam za błędne wnioski. Na drugiej karcie Fakt wszystko działa.
babciagienia1p w mojej okolicy jest to samo. Włącza się roaming ale tylko jeżeli telefon nie ma zasięgu LTE mimo bardzo dobrego 3g i dużo słabszego Orange. Potem trzeba ręcznie wybrać sieć P4 i wszystko już działa jak nalezy
 #1169773  autor: Pawrzes
 16 kwie 2024, 22:17
Odkąd pamiętam w Siema PL był dostęp do RK ale tylko dla połączeń głosowych i SMS w GSM / UMTS. Po prostu od zawsze nie działała w tej taryfie transmisja danych w innych sieciach czyli obecnie w Orange.
Uwaga: po zmianie na inną taryfę automatycznie nie wraca dostęp do internetu i pełnego RK z VoLTE w Orange.

Dostęp do RK i 2G Play jest blokowany po zmianie na jedną z taryf internetowych, po powrocie do jednej z taryf głosowych powraca dostęp do GSM ale RK pozostaje wyłączony.

Pozdrawiam
 #1169790  autor: KC-KARLOS
 17 kwie 2024, 02:13
stan789: to skomplikowane. W tej kwestii może pomóc doradca na infolinii lub na czacie w aplikacji Play24 - kumaty zresetuje ustawienia sieciowe i może ustawić piorytet zasięgowy - w razie potrzeby będzie można skorzystać z RK Orange również w VoLTE. Uwaga: ze względu na ogromny rozwój zasięgu własnego P4, niestety dostęp do RK Orange będzie wygaszany. Już teraz w wielu największych i średniej wielkości miast nie ma możliwości korzystania z zasięgu pomarańczowych na taryfach głosowych.
Dodatkowo powszechnym zjawiskiem jest samoistne wywalanie z zasięgu Orange na macierzystego Play nawet po kilku-kilkunastu sekundach od wykonania akcji na telefonie (ten proces "wywalania" opóźni się przy aktywnej transmisji danych).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1169832  autor: stan789
 17 kwie 2024, 19:07
Karlos20 pisze:
17 kwie 2024, 02:13
stan789: to skomplikowane. W tej kwestii może pomóc doradca na infolinii lub na czacie w aplikacji Play24 - kumaty zresetuje ustawienia sieciowe i może ustawić piorytet zasięgowy - w razie potrzeby będzie można skorzystać z RK Orange również w VoLTE. Uwaga: ze względu na ogromny rozwój zasięgu własnego P4, niestety dostęp do RK Orange będzie wygaszany. Już teraz w wielu największych i średniej wielkości miast nie ma możliwości korzystania z zasięgu pomarańczowych na taryfach głosowych.
Dodatkowo powszechnym zjawiskiem jest samoistne wywalanie z zasięgu Orange na macierzystego Play nawet po kilku-kilkunastu sekundach od wykonania akcji na telefonie (ten proces "wywalania" opóźni się przy aktywnej transmisji danych).
Ciekawe co zrobią w rejonach gdzie nie ma zasięgu P4.
 #1169833  autor: KC-KARLOS
 17 kwie 2024, 19:09
stan789: nic. A sytuacje wzmacnia wyłączenie 3G Orange, po jego wyłączeniu cały RK zostanie wyłączony.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170495  autor: 7sekund
 30 kwie 2024, 12:24
Cześć,

chciałem zapytać, gdzie można znaleźć cennik do oferty Play na kartę PL 2.1 ? Chodzi mi głównie o koszty połączeń oraz SMS-ów/MMS-ów.
No i jeszcze mam pytanie: czy jak doładuję konto jakąś kwotą pomiędzy 5 a 100 zł, to mi się skróci RWK, czy zostanie ta data ważności co jest ?
 #1170498  autor: KC-KARLOS
 30 kwie 2024, 12:43
7sekund:
Cennik > https://media-play.pl/binaries/content/ ... 01.03.2024
ZASTRZEŻENIE: ta taryfa ma roczną ważność konta po każdym doładowaniu (od 5 zł), Play bezmyślnie skopiował warunki taryfowe z taryfy PNK 2.1 bez dopisku PL (ta taryfa nie ma rocznej ważności konta) i nie spieszy mu się w poprawieniu dokumentu.

Jeszcze raz: jeśli na taryfie PNK 2.1 PL zasilisz konto za min. 5 zł, ustawi się 365 dni wychodzących. Tylko zmiana taryfy skraca nabytą ważność konta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170499  autor: 7sekund
 30 kwie 2024, 13:21
@KC-KARLOS
Dzięki bardzo 👍👍 już sobie skopiowałem plik PDF całej treści cennika.
Taryfy nie chcę zmieniać, wiec w tej z 2.1 PL RWK, jak się domyślam, zostanie :-)
Widzę z cennika, że w Polsce wszystko jest po 79 groszy - minuty i sms/mms do wszystkich krajowych sieci, a w strefach międzynarodowych np. smsy są po 50 groszy. Trochę to dziwne, no i drogo dosyć w kraju, ale trudno. Na szczęście nie będę używał tak na codzień tego numeru. ;-)
 #1170500  autor: Remington
 30 kwie 2024, 13:33
7sekund pisze:
30 kwie 2024, 13:21
Widzę z cennika, że w Polsce wszystko jest po 79 groszy - minuty i sms/mms do wszystkich krajowych sieci, a w strefach międzynarodowych np. smsy są po 50 groszy. Trochę to dziwne, no i drogo dosyć w kraju, ale trudno.

Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego nie chcesz zmienić taryfy. Upierasz się aby być w droższej choć w takim Fakcie miałbyś minutę i SMS po 15 groszy, też z RWK po doładowaniu.
 #1170501  autor: 7sekund
 30 kwie 2024, 13:51
A Fakt Mobile, to jaka to sieć ? Też P4 ?
Kurczę, nie wiem jak z zasięgiem i jakością połączeń w takich sieciach ..?
Wiadomo, że fajnie było by mieć tańsze połączenia i SMS MMS i RWK, ale obawiam się o jakość tych usług, zasięg itp..
Nie wiem też jak się przechodzi do Fakt... czy trzeba przenosić numer, czy zdalnie to się załatwia jakimiś kodami?
Pewnie złotówki zgromadzone na koncie przepadną przy tej zmianie ?
 #1170502  autor: Remington
 30 kwie 2024, 14:19
Fakt to tylko inna taryfa w tej samej sieci, tak jak kiedyś był RedBull. Przenosząc się nie stracisz nic z salda, chyba tylko doładować musisz za 5 zł, aby ustawić rok ważności po migracji. Zmianę robi się kodem *163*12# choć nie z każdej taryfy on działa. Zaraz pewnie napisze ktoś obeznany przez którą taryfę musiałbyś pośrednio przejść.

Ciąg dalszy o Fakcie w dedykowanym wątku: viewtopic.php?p=1170503#p1170503