DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1111248  autor: fwitkowski17
 06 lut 2021, 17:51
Witam wszystkich forumowiczów! :)
W tym temacie porozmawiajmy na temat kumulacji internetu i kolejności zużywania paczek w ofertach na kartę. Jakie jest wasze zdanie odnośnie sposobu "kumulacji" i rozliczania?

Moja opinia:
Uważam że reklamowanie kumulacji, tak jak to robi Plus czy T-Mobile uważam za absurd. Bo co mi z kumulacji jak w Plusie, Orange czy w T-Mobile zawsze pierwszy schodzi bonus za doładowanie i tylko on się kumuluje u wyżej wymienionej trójki. Gdy ktoś zużywa powiedzmy 15 GB internetu co miesiąc, a ma 15 GB bonusu z doładowania + 15 GB w ramach pakietu no-limit to takiej osobie co miesiąc zawsze będzie przepadać 15 GB. Kumulacja w przypadku tych ofert ma sens w przypadku korzystania z tych ofert na zasadzie tylko dane (bez rozmów i sms), choć i też nie zawsze (nonsens w T-Mobile - bonus ma pierwszeństwo nad wszystkimi pakietami, nawet bardzo atrakcyjnym GB na raz w aplikacji).

Aż mi łezka z oka cieknie, jak wspominam czasy z Orange Free na kartę z opcją za 25 zł, gdzie schodził pierwszy internet z pakietu (dopiero później bonus za doładowanie) i jeszcze się do tego kumulował. Ale czasy się zmieniły - bonus z doładowań schodzi jako pierwszy, nowi użytkownicy muszą kupić odpowiedni starter (nowe pakiety to w zasadzie cień dawnej oferty), ale starzy mają dobrze ;-)
 #1111258  autor: Remington
 06 lut 2021, 20:10
fwitkowski17 pisze:
06 lut 2021, 17:51
Uważam że reklamowanie kumulacji, tak jak to robi Plus czy T-Mobile uważam za absurd. Bo co mi z kumulacji jak w Plusie, Orange czy w T-Mobile zawsze pierwszy schodzi bonus za doładowanie i tylko on się kumuluje u wyżej wymienionej trójki.

I bardzo dobrze, że bonus schodzi pierwszy. Dzięki temu mając wykupiony pakiet no limit z internetem unikniemy niespodzianki wyjeżdżając do UE, że choć mamy pakiet to nic nie zostało do zużycia poza Polską i net leci wg BARDZO, ale to BARDZO drogiego cennika.