DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 93 z 125
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 125
 #1140462  autor: Remington
 26 gru 2022, 17:10
Moim zdaniem, da się to jakoś obejść. Np pozwolić na wybór 5 serwisów z kompletnej(!) listy platform video/muzyki/społecznościowych i wtedy nie będzie, że Pass którąś faworyzuje. Ale to już zaboli operatorów, bo z niektórymi platformami mogą mieć teraz deal.
 #1140463  autor: KC-KARLOS
 26 gru 2022, 17:15
Remington: sugerujesz rozwiązanie jak w T-Mobile Abo (Rozrywka Uwolniona)?
Ja bym poszedł dalej: nielimitowany transfer danych z lejkiem do x / xx mbps za xx zł. Na każdy serwis, bez faworyzowania kogokolwiek. Wtedy niech usuwają Passy.
Orange w necie mobilnym na abonament nadal oferuje usługę nieodnawialną za 10 zł ważną do końca bieżącego okresu rozliczeniowego, w której masz bezwarunkowy lejek 5 mbps na wszystko, po wyczerpaniu limitu GB na szybszego neta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140466  autor: iphoneski
 26 gru 2022, 18:21
I być może taka usługa jest planowana. Flex podobno szykuje coś dużego i mamy to poznać jakoś w okolicach marca, więc jest nadzieja. Tym bardziej, że w przyszłym roku rozdanie pasma pod prawdziwe 5G, więc pojemność sieci znacznie się zwiększy i będzie miejsce na przesył dodatkowych danych. Może nawet usługa taka będzie działała tylko w 5G, żeby podbić sprzedaż nowych urządzeń i ostatecznie uśmiercić plan za 25 zł.
 #1140469  autor: iphoneski
 26 gru 2022, 19:24
Już było mnóstwo podwyżek: usunięcie planu za 25 zł, koniec video za 50% ceny, ubicie łatwego przedłużania promo GB, ograniczenie rozdawnictwa prezentów itd.. Bazowych cen raczej nie podniosą, bo konkurencja na rynku jest ogromna. A klient Flexa potrafi liczyć i szukać lepszych ofert, skoro tu trafił.
 #1140471  autor: Window
 26 gru 2022, 19:29
P.Hania na Blog Orange napisała
Możliwość migracji z Flex do innej oferty Orange będzie udostępniona już w styczniu. Przed nami już ostatnie testy. Jeżeli chodzi o zmianę dnia zapłaty, to nie mamy w planach obecnie takiej opcji.

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/nas ... ransportu/
A i jeszcze mnie dziwi czemu we Flexie nie wprowadzili promocję pokroju 1200 GB na rok
 #1140472  autor: KC-KARLOS
 26 gru 2022, 19:41
Zgadza się, klient skorzystał z promocji i teraz trzy warianty:
> ma tylko GB z planu (bo dodatkowa karta posłużyła jako net domowy) albo
> ma klęskę urodzaju i grozi mu utrata Promo GB (bo ich nie wykorzysta na czas) bądź
> ma na długi czas ważne Passy, które pozostawią sporą ilość neta na koncie (sam mam taką sytuację).

Iphoneski: 50% ceny za Video Pass w Klubie był tylko zniżką tymczasową (jak każda promka w Klubie), nadal usługa była i jest jeszcze dostępna za standardowe 20 zł na/co 30 dni.

Podwyżek raczej we Flexie nie będzie, a próba dostosowania się do konkurencji. Szkoda, że "dbają" tylko o świeżego klienta (może mieć pierwsze pół roku za pół ceny), a trudniej jest utrzymać obecnego - a nie dając mu opcji oficjalnych np. przedłużania ważności Promo GB czy przechodzenia niezużytych GB na kolejny miesiąc w tym nie pomagają, podczas gdy konkurencja z fioletowym zasięgiem to umożliwia.
Jedyny obecnie plus i to ogromny Flexa to nadal większe limity GB w UE, za kupowane krajowe usługi dodatkowe łączące się z GB w ramach planu. Dziś kupiłem dodatkowy 1 dzień Video Pass za 5 zł. Miałem w ramach planu 30 dostępne 5,18 GB w UE. Wiecie o ile powiększyła się pula neta po dokupieniu usługi? O 0,87 GB, podczas gdy w zwykłym Orange Na Kartę za wydane 5 zł dostajemy 0,71 GB. Niby różnica nieduża, ale zauważalna licząc większą kwotę w przeliczeniu na limit GB w UE..

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140474  autor: KC-KARLOS
 26 gru 2022, 19:53
Remington: nie wiem, czy to błąd, bo 0,87 GB limitu za 5 zł jest zapisane w Cenniku Flexa (ważnego do końca tego roku, bo od 01.01.2023 rosną limity) >> https://flex.orange.pl/dokumenty/Cennik ... 14d3a6.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140476  autor: iphoneski
 26 gru 2022, 20:51
Karlos20 pisze:
26 gru 2022, 19:41
50% ceny za Video Pass w Klubie był tylko zniżką tymczasową (jak każda promka w Klubie),
Zgoda, ale ta promocja przez długi czas była stała, więc można uznać, że cena 10 zł była tak jakby ceną oficjalną, bo przecież każdy mógł wejść do klubu i sobie włączyć. A skoro z tego zrezygnowali, to tak jakby podnieśli opłatę o 100%.
 #1140477  autor: KC-KARLOS
 26 gru 2022, 21:46
iphoneski: tak to wyglądało, ale to tylko promocja, kto o niej wiedział, pobierał kody (od innych osób czy aktywował nową kartę / migrował z innej oferty prepaid Orange/nju korzystając z prawa zwrotu kasy w ciągu 14 dni za dezaktywację numeru) i aktywował promkę płacąc za usługę tylko połowę - to były piękne czasy, aby skumulować sobie na wiele miesięcy VP (wzorem kumulacji ważności GB czy kasy w OFNK). Niestety to ucięli, bo zauważyli, że niektóre osoby mają datę ważności Passów na kilka lat do przodu - zresztą sami na to pozwolili, a my to wykorzystaliśmy.
Sam napykałem ważności MP i VP do końca lutego... 2027. Nie dla wygody i usług dopasowanych do moich potrzeb telekomunikacyjno-rozrywkowych, ale też z ciekawości.

Remington: chyba już wiemy, ile GB dostaniemy na roaming w UE od stycznia 2023, choć poczekajmy na cenniki OFNK oraz Flexa, czy będą te same czy różne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140497  autor: iphoneski
 27 gru 2022, 12:58
Gigabajty promocyjne przepadły i... nagle prędkość internetu znacznie podskoczyła. W lokalizacji, w której akurat się znajduje praktycznie nigdy nie mogłem przekroczyć 30 Mb/s - zwykle było w okolicach 20. Teraz lata 50 Mb/s, więc nie jest to różnica kilku mega uzależniona od obciążenia stacji czy serwera pomiarowego. Komuś też przepadło i może potwierdzić/zaprzeczyć?
 #1140501  autor: KC-KARLOS
 27 gru 2022, 14:38
Zaprzeczam: prędkość netu nie jest ograniczana ze względu na posiadanie lub brak Promo GB czy cyklicznych promo GB. Wszystko zależy od warunków lokalnych czy urządzenia - święta się skończyły, to prędkości lekko urosły. Mam w tej chwili rozeznanie, gdyż podobne prędkości mam na zwykłym speedteście, który zjada Promo GB, jak i nieco mniej precyzyjny speedtest Fast od Netflixa, który nie zjada GB, w ramach Video Pass.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140503  autor: iphoneski
 27 gru 2022, 14:56
Tylko, że ja to miejsce obserwuję od dawna i mizerne prędkości na Orange miałem już długo, podczas gdy T-Mobile z tej samej stacji działało znacznie szybciej. Wystarczyło tylko, że dane idą z planu a nie promo i prędkości O praktycznie zrównały się z tymi w T. Będzie trzeba to jeszcze potwierdzić w innych lokalizacjach, bo osobiście nie wierzę w takie niby przypadki.
 #1140723  autor: IC_Current
 01 sty 2023, 11:02
U mnie też zero zmian po likwidacji pakietu dodatkowego. Natomiast priorytety u mnie widać na porównaniu między Flex a starą ofertą 999GB dla firm. W szczycie obciążenia we Flex na telefonie 50Mbps a na ofercie internetowej na B818 tylko 20Mbps. W nocy na obu urządzeniach pod 200Mbps.
  • Strona 93 z 125
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 125
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 125