DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 106 z 125
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 125
 #1148533  autor: KC-KARLOS
 24 kwie 2023, 22:50
Window: ta zmiana była komunikowana przy okazji zmian w planach 25 > 30 zł + likwidacji Music i Video Pass.

baranke: mylisz się: Plus ma osobny, wydzielony z pełnego opłaconego pakietu netowego limit, który wykorzystasz zarówno w UE jak i w PL, w Polsce schodzi on na samym końcu.

We Flexie, jeśli pozostała ilość podstawowej liczby GB w ramach planu zrówna się z limitem GB w UE, oba limity będą schodzić równocześnie.
Uwaga! Jeśli wyślesz GB z planu i/lub GB dokupione innej osobie we Flexie, to limit GB w UE pozostanie nienaruszony i ten pozostały minimalnie 1 GB w kraju zacznie być konsumowany, gdy zjedziesz z limitem w UE do poziomu 1 GB. Po wyczerpaniu GB w UE następuje blokada transferu danych, podczas gdy w PL włącza się lejek 64 kbps.

I jeszcze coś odnośnie roamingu w UE i FUP.
Tak jak kiedyś pisałem, odnośnie ewentualnych dopłat za nagięcie zasad FUP w UE - wspominałem, że operator nie ma technicznej możliwości, aby je od nas ściągnąć, a za roaming środki z salda Flex nie są pobierane.
W dziale pomocy na stronce flex.orange.pl/pomoc pojawiła się taka informacja:
Jesteś na terenie UE i używasz telefonu sporadycznie, np. w trakcie podróży służbowej lub wakacji? Zasady są takie same, jak w Polsce. Jeżeli korzystasz więcej i znajdujesz się dłużej poza krajem, korzystanie z roamingu może zostać zablokowane zgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania.
Wniosek jest jeden - nagniemy FUP - to Flex zablokuje nam dostęp do roamingu w UE i będzie trzeba wykupić pakiet roamingowy, dostępny w apce w zakładce Roaming.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148589  autor: KC-KARLOS
 25 kwie 2023, 15:27
baranke: to nie jest zmiana na gorsze, bo pełny limit masz w Polsce, a jego część masz do wykorzystania w UE. Dodatkowo przekazanie GB innej osobie we Flexie nie wyzerowało mi limitu w UE.
Pamiętaj, że operator walczy też z osobami, które przebywają w roamingu UE dłużej niż te 4 miesiące, którzy generują dla operatora straty - ale jak wspomniałem wyżej operator z tym kłopotem ma ciekawe rozwiązanie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148595  autor: Remington
 25 kwie 2023, 15:48
Window pisze:
25 kwie 2023, 15:35
Ciekawe do czego się jeszcze posuną aby zwiększyć zyski bądź znaleźć oszczędności?

Zyski to jedno, ale zasady działania limitów w euroroamingu są jasno określone przez PE i niestosowanie się do nich jest czynem nieuczciwej konkurencji. Bo w ramach ochrony konkurencji te limity w ogóle wprowadzono. Podobnie jak dopłaty FUP.
 #1148597  autor: KC-KARLOS
 25 kwie 2023, 15:59
Nie, baranke, nie pozostanie Tobie 1 GB, a 5,76 GB w UE i 1 GB w Polsce. Mam potwierdzenie u kilku osób na mojej grupie na FB.
To, za co zapłaciłeś pozostaje na koncie do końca bieżącego planu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148607  autor: KC-KARLOS
 25 kwie 2023, 18:27
baranke: i co to zmienia? Masz nadal limit w UE? Masz. Bo zapłaciłeś za plan z netem w Polsce.
Wiedz, że w planie za 15 zł dostajesz figę z makiem - czyli zero internetu w UE. Jeśli pakiet nie zawiera internetu - też nie dostajesz limitu w UE. Nadal wszystko zgodne z zasadami euro roamingu.
O co Tobie jeszcze chodzi?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148610  autor: baranke
 25 kwie 2023, 18:40
Zmienia to, co wyraźnie piszesz:
nie pozostanie Tobie 1 GB, a 5,76 GB w UE i 1 GB w Polsce
Bo zostanie mi wtedy do wykorzystania 1GB w PL wymienne na 1GB w UE.
Nie będę miał dostępu do "pozostałych" GB tych z roamingu UE.
Ja naprawdę szanuję twoją wiedzę. Jest wybitną w sferze ofert na kartę. Ale wyraźnie tutaj wprowadzasz w błąd
 #1148612  autor: KC-KARLOS
 25 kwie 2023, 18:51
Piszesz nieprawdę i ją powtarzasz. Ponownie informuję, iż przy transferowaniu GB na inną osobę we Flexie, GB unijne nie są kasowane.
Proszę, sam sprawdź wchodząc do apki i klikając na kafel "Roaming".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148613  autor: baranke
 25 kwie 2023, 18:55
Dobra. Więc przy oddaniu 29 GB komuś - zostaje ci do wykorzystania w roamingu UE 5.76GB. Ja nie wierzę. Oby inni mogli to szybko sprawdzić i się nie obudzić z ręką w nocniku. 😝 Bo co jest w apce to ja też widzę... ale logika i ta zmiana robi co innego i moje myślenie jest jakie jest. Oby błędne
Na czacie też myślą tak jak ja - nie warto oddawać komuś GB więcej niż masz w pakiecie roamingowym, bo potem z tego pakietu roamingowego zagranicą nie skorzystasz wcale. Proste. Bo inaczej miałbyś 29GB rozdane i jeszcze niby 5,76GB do wykorzystania w UE to razem by było 34,76GB neta. Ocknijmy się tam Karlosie20 :P i bij w pierś.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2023, 19:57 przez baranke, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1148626  autor: IC_Current
 25 kwie 2023, 19:55
@baranke
Myślę, że raczej Karol ma tu rację. Gdyby przekazując GB innej osobie z automatu obcięli Ci limit w EU, to razem z przekazanymi danymi w Polsce powinni przekazać dane na limit w EU. Inaczej nie spełnialiby rozporządzenia EU, gdyż płacąc za plan określoną kwotę musisz dostać określoną liczbę GB w EU. Jeśliby zabrali Ci paczkę danych w EU ale jednocześnie nie przekazali jej części osobie, której przesyłasz GB, to by złamali rozporządzenie.
 #1148628  autor: baranke
 25 kwie 2023, 20:01
Nie ma racji. Na bank nie wykorzysta więcej niż 1GB w roamingu, jeśli rozda 29GB z pakietu. Mimo, że pozostanie mu w tym roamingu 4,76GB. Wtedy musi sobie kupić %GB pakietu krajowego haha. Na tym polega to, co zrobiło FLEX - logika, o której Karols20 pisał i że wszystko jest bardzo jasne
 #1148631  autor: KC-KARLOS
 25 kwie 2023, 20:05
baranke: nadal wierz tym na czacie, daleko zajdziesz. Tak jak kłamali, że można odzyskać kasę za nadpłacone Passy przed ich wyłączeniem możliwości ich zakupu 6 marca tego roku. Wielu rzeczy nie wiedzą, nawet nie przypuszczają, że niektórzy heavy userzy mogą mieć lepsze warunki we Flexie za 30 zł/mc podstawy niż ci, którzy mają plan za 80 zł z pakietem UNLMTD. A u bardziej kumatych możemy co pół roku przedłużać saldo Promo GB. I nie musimy się martwić o te GB w roamingu unijnym, jeśli za często nie wyjeżdzamy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148635  autor: baranke
 25 kwie 2023, 20:14
Ja wiem, Karlos20, ja tam się nie martwię GB w roamingu. Mi starczy tych i tych, ale wiem, że teraz będzie w mojej wersji. Kto wywali innym swój cały pakiet, to roamingu nie uświadczy za dużo, nawet jak będzie potrzebował. Będzie musiał żebrać o powrotne GB od ludzi. O ile to coś da do końca planu w danym okresie. Taka prawda. Po to te zmiany były, żeby nie było nic neta ponad pakiet.

IC_Current dzięki :P
 #1148637  autor: KC-KARLOS
 25 kwie 2023, 20:31
baranke: dla nas nic się nie zmienia, operator dostosował warunki do prawidłowego rozliczania GB w roamingu unijnym - czyli limit GB w UE będą konsumowane wraz z limitem krajowym - tak to działa w większości ofert. Przykładowo masz te 5,76 GB w planie za 30. Jeśli pozostanie Tobie 5,76 GB w PL, to dalsze korzystanie będzie zjadało wspólnie te 2 limity, aż do zera.
W przypadku gdy rozdasz GB innym osobom we Flexie, bo masz np. promocyjne GB czy usługę UNLMTD w PL, to limit w UE jest zachowany. No i będąc w roamingu UE transfer będzie zjadany właśnie z tego limitu, a GB krajowe mogą być nienaruszone, chyba, że masz inne pakiety roamingowe.

I po co tyle hałasu o nic? I tak oba salda - krajowe i limit w UE są resetowane wraz ze zmianą planu z niższego na wyższy oraz wraz z odnowieniem lub wygaśnięciem planu (niewykorzystany transfer przepada).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 106 z 125
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 125
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 125