DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 88 z 125
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 125
 #1135804  autor: advert
 07 wrz 2022, 18:46
Mam dziwne pytanie: jakieś dwa miesiące temu zmieniłem telefon na iPhone i ilość zużywanych danych komórkowych znacząco wzrosła. Miesięcznie zużywałem pomiędzy 4GB a 8GB, teraz zużywam 4GB w tydzień pomimo że sposób użytkowania telefonu nie zmienił się w żaden sposób. Zastanawiam się czy to przez to że iOS nie ubija aplikacji działających w tle i one cały czas konsumują jakieś dane? W statystykach danych komórkowych królują sociale, a one przecież we Flexie nie zużywają pakietu.
 #1135807  autor: KC-KARLOS
 07 wrz 2022, 19:13
advert: a nie masz czasem włączonych synchronizacji, czy też przesyłania zdjęć/filmów na chmurę iCloud poprzez sieć komórkową?
Orange Flex też lojalnie informuje, że w iOS 15 występuje funkcja ukrywania adresu IP, co uniemożliwia prawidłowe rozliczenie internetu z usług objętych Passami.
W przypadku, gdy masz włączoną funkcję ukrywania adresu IP podczas korzystania z przeglądarki internetowej Safari oraz aplikacji na swoim telefonie, nasza sieć nie może rozpoznać z jakich serwisów korzystasz. W związku z tym aplikacje, które powinny rozliczać się z dodatkowego Passa, będą pobierały dane z Twojego głównego pakietu. Aby nielimitowany transfer działał prawidłowo, zmień ustawienia przeglądarki Safari lub wyłącz usługę Przekazywanie prywatne iCloud.
Tak więc poszperaj co nieco w ustawieniach konta iCloud oraz swojego telefonu. Pamiętaj, że w serwisach, które są objęte darmowym transferem występują reklamy czy elementy zewnętrzne - one generują dodatkowy transfer danych. Co więcej: jeśli korzystasz z wifi, wyłącz transfer danych komórkowych - gdyż telefon przy nieco gorszych warunkach zasięgu wifi lub w celu przyspieszenia pobierania pliku/zawartości strony, może wspomóc się transmisją komórkową.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135810  autor: Remington
 07 wrz 2022, 19:46
Karlos20 pisze:
07 wrz 2022, 19:13
W przypadku, gdy masz włączoną funkcję ukrywania adresu IP podczas korzystania z przeglądarki internetowej Safari oraz aplikacji na swoim telefonie, nasza sieć nie może rozpoznać z jakich serwisów korzystasz. W związku z tym aplikacje, które powinny rozliczać się z dodatkowego Passa, będą pobierały dane z Twojego głównego pakietu.

Przeglądarka tak, apki nie. Apple Relay przynajmniej póki co, dostępne jest tylko dla Safari. Nie trzeba się więc obawiać, że spowoduje problemu z rozliczaniem ruchu z aplikacji.
 #1135953  autor: iphoneski
 10 wrz 2022, 22:16
Ciekawa sprawa - nie posiadam planu z 5G i faktycznie dostępu do 5G Orange nie mam, ale po zalogowaniu do niemieckiego Telekom 5G śmiga aż miło. I w słowie śmiga nie ma przesady: pasmo 700 i ponad 450 Mb/s pobierania, a wysył powyżej 80 Mb/s. Przy pasmach pojemnościowych aż strach testy robić ;)
 #1136201  autor: Duke
 17 wrz 2022, 18:48
Nie, żaden z numerów "rodzinnych" nie zmieni się w główny. Pozostaną w zakładce "Karty SIM" i tam będzie można nimi zarządzać. Będą działały na dotychczasowych zasadach, nawet plan za 15 zł.
 #1136203  autor: Remington
 17 wrz 2022, 19:17
Duke pisze:
17 wrz 2022, 18:48
Nie, żaden z numerów "rodzinnych" nie zmieni się w główny. Pozostaną w zakładce "Karty SIM" i tam będzie można nimi zarządzać. Będą działały na dotychczasowych zasadach, nawet plan za 15 zł.

Czy będzie wtedy działać logowanie z użyciem SMS-a wysłanego na ten dawny główny numer, ale będący teraz w innej sieci?
 #1136208  autor: Duke
 18 wrz 2022, 08:18
advert pisze:
17 wrz 2022, 18:53
A gdy numer główny powróci z obcej sieci to stanie się z automatu głównym ?
Tak. Nie będzie innej możliwości. Bez numer głównego aplikacja nie pozwala na przenoszenie numerów do rodziny.

@Remington Tego akurat nie sprawdzałem. Do konta Flex zawsze logowałem się mailem.
 #1136219  autor: advert
 18 wrz 2022, 13:31
Numery rodzinne maja już możliwość wygenerowania kodu na gigabajty studenckie, zostalo to poprawione. Wbrew temu co pisali niektórzy tutaj, nie było zapisu w regulaminie, ze tylko numer główny może wygenerować kod studencki.
 #1136223  autor: KC-KARLOS
 18 wrz 2022, 13:52
advert: i prawidłowo.
To by tłumaczyło ciszę w bonusikach itp., na które sobie teraz dłużej poczekamy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1136298  autor: sara.wer
 20 wrz 2022, 11:57
Czy w Orange Flex mogę wykupić "szczęśliwe godziny"? Czy w Orange Flex mogę korzystać RÓWNOCZEŚNIE na telefonie i komputerze z modemem?
 #1136329  autor: KC-KARLOS
 21 wrz 2022, 11:22
Kamski: na 100% na karcie / kartach dodatkowych nie będzie działać roaming m/n.

Może być kłopot z pocztą głosową, połączeniem oczekującym, będzie odtwarzany jeden komunikat głosowy o wyłączonym telefonie - nawet w sytuacji zajętego numeru / odrzucenia połączenia, możliwe będą również brak SMSów o próbach połączeń (ale ta sytuacja jest NORMALNA przy trybie "tylko internet" na dodatkowym SIMie/eSIMie).
Trzeba pamiętać, że obie karty (lub 1 główna i max 3 dodatkowe) jeśli są w trybie pełnym "net+rozmowy+wiadomości" dzwonią jednocześnie i gdy tylko jeden z numerów odbierze połączenie, pozostałe przestaną, w innym wypadku wszystkie otrzymają powiadomienie systemowe + SMS o nieodebranym połączeniu (nie dotyczy kart w trybie "tylko internet").

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 88 z 125
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 125
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 125