DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 123 z 125
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
 #1168440  autor: KC-KARLOS
 21 mar 2024, 09:36
Durek: promocja była niedostępna między 1 lipca a 31 sierpnia 2023 (wakacje).
Aktualnie promocja trwa do 30 czerwca 2024, do tego dnia należy aktywować promocyjny kod na 6 paczek po 50 GB/mc.
Powiadomienie o możliwości włączenia pojawi się, jeśli z tej promocji jeszcze w powyższym okresie nie skorzystałeś, inaczej wypluje kod, który już został użyty (można to sprawdzić w opcji "kody promocyjne"). Czas oczekiwania na kod to maks. 3 dni. Tylko w aplikacji to ogarniamy, sms zawiera błędnie działający link do apki.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168463  autor: kowjanko
 21 mar 2024, 16:42
IC_Current pisze:
21 mar 2024, 06:01
@kowjanko
Nie przychodzi powiadomienia, bo mają chyba takie zabezpiecznie, żeby ludzie numeru nie aktywowali na krotki okres tylko po to aby kod wygenerować. Zgłoś żądanie i poczekaj kilka dni. Jak nie będzie kodu to napisz na czacie. Przy tym numerze jest tak, że jak masz go już długo i aktywnie używasz, to kody przychodzą po kilkunastu minutach. Jak to nowy numer, lub był zawieszony wcześniej, to kody są po dwóch i więcej tygodniach.
Przyszedł kod dzisiaj :D .
Na głównych numerach, moim i żony, kody przychodzą natychmiast. Numer syna za 15zł, choć już długo siedzi we Flexie, weryfikują długo. Ale to nieważne. Ważne, że jest i działa.
 #1168472  autor: iphoneski
 21 mar 2024, 19:07
zulu144dwa pisze:
20 mar 2024, 19:47
iphoneski pisze:
20 mar 2024, 10:57
Przewidywałem to już od jakiegoś czasu, no i nie pomyliłem się. Nawet ostatnio gadaliśmy z kolegą, że jak to wprowadzą, to i tak zostajemy we Flexie. I pewnie nie będziemy jedyni - jak ktoś potrzebuje dwóch kart, lepszej oferty nie znajdzie.
OFnK przy odpowiednio ustawionych ponad rok temu przelewach cyklicznych SMS i tak nic nie pobije.
W OFN możesz wziąć 4 karty klony? W OFN możesz wygenerować kody do FreeNow, BookBeat albo Legimi? Bo jeśli nie, to dla mnie Flex bije na głowę OFN a nie odwrotnie.
 #1168475  autor: KC-KARLOS
 21 mar 2024, 19:26
kemsinenu: na telefonie osoby i w aplikacji, tam gdzie ten numer chcesz przejąć. Pamiętaj o opłacie za cesję ("Przekazanie Numeru") i o włożonej simce przejmowanego numeru. Reszta info poniżej.
P. Na czym polega Przekazanie Numeru?
O. Taki przypadek: masz numer w Orange Flex zarejestrowany na swoje dane, ale chcesz przekazać go innej osobie. Czy można to zrobić przez aplikację? No pewnie. Dzięki usłudze przekazania numeru możesz to zrobić, kiedy chcesz, szybko i bezpiecznie. Wystarczy, że wejdziesz w aplikacji w Ustawienia numeru, który chcesz przekazać i pójdziesz krok po kroku, zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
Co oznacza takie przekazanie numeru?
Przestaniesz być jego właścicielem.
Usługa dla Ciebie jest darmowa, koszt jest po stronie osoby przejmującej Twój numer. Cena to 50 zł.
Po zleceniu przekazania numeru Twój numer przestanie działać. Wyłączymy go, a jednocześnie karta SIM dla tego numeru i wszystkie dodatkowe karty SIM powiązane z nim też przestaną być aktywne.
Osoba przejmująca numer od Ciebie będzie potrzebowała nowej karty SIM. W Orange Flex ma ją za darmo.
Plan przypisany do tego numeru zostanie zakończony. Jeśli masz środki Flex lub środki na usługi Premium, to zostaną one na Twoim koncie. Możesz je wypłacić przed lub po zleceniu przekazania numeru.
Ważna sprawa: osoba, która będzie przejmować numer musi mieć konto Orange Flex Dla Ciebie, czyli założyć konto jako osoba prywatna. Z opcją Flex Dla Firm nie uda się.
Ważna sprawa numer 2: numer, który jest przekazywany musi być aktywny w momencie przekazywania.
P. Jak mogę przekazać swój numer Flex innej osobie?
O. Masz u nas numer, który jest aktywny i zarejestrowany jest na Ciebie, czyli na Twoje dane osobowe? I chcesz przekazać go innej osobie, na jej dane? We Orange Flex zrobisz to szybko, przez aplikację i w sumie od ręki! Numer Flex możesz przekazać osobie, która już jest w Orange Flex lub planuje skorzystać z Flexa.
Krok po kroku:
> Wejdź do naszej aplikacji, do Ustawień numeru, który chcesz przekazać.
> Kliknij opcję Przekaż numer.
> Dostaniesz od nas kod SMS, żeby potwierdzić, że ten numer należy do Ciebie.
> Teraz tylko potwierdź chęć przekazania numeru i już, gotowe! Pamiętaj, że przekazując numer, tracisz do niego prawo i przestajesz być jego właścicielem. Tak samo z Twoim SIM-ami oraz Planem powiązanym z tym numerem. Tego kroku nie możesz już cofnąć!
> Na koniec przekaż nowemu właścicielowi informację o numerze telefonu oraz przypisany do niego kod transferu. Tylko w ten sposób nowy właściciel będzie mógł aktywować ten numer i przypisać swoje dane. Ważna sprawa: osoba, która będzie nowym właścicielem numeru w ramach Orange Flex musi posiadać konto Dla Ciebie. W opcji Dla Firm nie uda się!
Od momentu potwierdzenia przez Ciebie przekazania numeru, przyszły właściciel będzie miał 10 dni na jego aktywację. Po tym czasie numer przestanie być dostępny i nie będzie można go aktywować. W ramach usługi możesz przekazać zarówno swój numer główny, jak również każdy numer dodatkowy, który posiadasz w ramach swojej Strefy Kart SIM. Nowy właściciel aktywuje numer na swoje dane na nowej karcie SIM Orange Flex, która oczywiście jest bez opłat!
Jeśli ktoś chce przekazać Ci swój numer w Orange Flex, to potrzebujesz dwóch informacji:
> o numerze telefonu,
> o powiązanym z nim kodzie transferu.
Masz komplet informacji i co dalej?
Przypadek 1: Jeszcze nie masz konta w Orange Flex
Ściągnij apkę Flex i załóż konto Dla Ciebie. W opcji Dla Firm nie uda się.
Podczas rejestracji wybierz opcję “Tak, chcę przenieść mój obecny numer”.
Następnie wpisz numer, który ma być Ci przekazany oraz powiązany z nim kod transferu.
Idź dalej, zgodnie z informacjami na ekranach. Będziemy potrzebować Twoich danych osobowych, na które zarejestrujemy numer.
Koszt przejęcia takiego numeru to 50 zł. O opłatę poprosimy Cię podczas aktywacji usługi.
Przypadek 2: Już jesteś w Orange Flex
Wejdź do aplikacji.
Jeśli masz aktywny numer główny, to ten przekazywany numer możesz dodać jako dodatkowy - w ramach Strefy Kart SIM. Aby to zrobić, wejdź w swoją Strefę Kart SIM. Dodaj nowy numer i idź dalej, zgodnie z instrukcją na ekranach.
Info: ze strony pomocy Flexa - flex.orange.pl/pomoc

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168532  autor: KC-KARLOS
 22 mar 2024, 14:22
IC_Current: nie radzę. Całkiem Flexa już zepsują, tym bardziej po podwyżce, która się wielu osobom nie podoba. Prędzej, czy później i tak promkę "studencką" uszczelnią.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168875  autor: spotify
 29 mar 2024, 11:42
Flex znowu podwyżka.... Miałem 25zł na początku i 15GB neta. Stykało mi. Później mnie przenieśli do 30zł z 30GB i 1/3 pakietu tak idzie w eter bo niewykorzystana. A teraz mnie wpychają do abo za 35zł z 45GB neta, gdzie pewnie połowa nie będzie wykorzystana.....

Zastanawiam się nad przejściem do nju subskrypcja. 29zł, eSim (nie potrzebuje więcej niż 1 eSim i dodatkowego numeru), dostęp do 5G, płatność jak we FLEX (podpięta karta) i 60GB neta na dzień dobry a za staż rośnie (dużo więcej niż we Flex ale nie ma w nju social pass, więc myślę że te 30GB miesięcznie poleci). 6zł taniej, zasady bardzo podobne w nju jak we Flex. Do tego do nju można podpiąć światłowód przyszłościowo (jak mi się umowa w Orange skończy na światłowód).

Mam pytanie, do tych co śledzą to wszystko i mają w jednym palcu ;)
Czy czegoś nie wiem, nie zwróciłem uwagi itd - czyli czy co stracę/zyskam po przejściu z FLEX na nju subskrypcję? (wiem, że muszę przenieść się etapowo np przez Orange na kartę)

Dla pewności linki do nju subskrypcja
https://www.njumobile.pl/oferta/abonament-mono
 #1168884  autor: stan789
 29 mar 2024, 14:45
spotify też mam ten sam dylemat. Ja poszedłbym z dwoma numerami, więc całość 38 złotych, 12 taniej niż we Flex. Tylko że raz musiałem wymienić kartę sim bo nieprawidłowo działała. We Flexie to jest banalnie proste a nju, już pytałem, trzeba czekać na kuriera. 12 złotych to nie wiele ale te ciągłe podwyżki irytują. Ale proponuję może by przenieść tę dyskusję na: nju komórkowy
viewtopic.php?f=22&t=132941&start=60
 #1168891  autor: KC-KARLOS
 29 mar 2024, 15:37
spotify: dobrze się zastanów przechodząc do nju subskrypcji.
We Flexie możesz obniżyć koszty z 35 zł/mc do 29,17/mc i od razu mając 70 zł w kieszeni, płacąc 350 zł za cały rok z góry. Korzystasz też ze wszystkich bieżących promocji Flexa, więc nadal możesz mieć ekstra 50 GB/mc x6. Możesz też zmigrować do OFNK i korzystać z ich promocji, gdzie wpada dużo więcej GB niż w nju.
Wymiana karty SIM: też jest darmowa, ale musisz czekać na kuriera (Flex ma karty SIM w salonie Orange).
w nju GB niewykorzystane przepadają (Flex je chowa do Sejfu i możesz je wykorzystać do celów awaryjnych w ciągu pół roku). Nie możliwości korzystania z usług premium (Flex pozwoli doładować saldo Premium aby z tego skorzystać). No i najgorsze - jeśli wejdziesz do nju subskrybcji, nie ma możliwości powrotu do Flexa, nju na kartę, OFNK itd - wówczas jedyna możliwość uratowania numeru to przeniesienie do obcej sieci niż Orange.
Subskrypcja w nju ma dodatkowo jedną niewiadomą - czy będą tam tańsze pakiety roamingowe poza UE, obecna promocja jest aktywna do 31.03.2024 i brak info co do tego wątku.
Więc taniość jest okupiona ograniczeniami.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168892  autor: KC-KARLOS
 29 mar 2024, 15:40
Betoniarka3000: tak, SMSy po WiFi nie działają we Flexie. Ważne: Flex ma usługę połączeń oczekujących i przekierowań na inny numer, gdzie w OFNK tego nie ma.
Dodatkowo Flex wspiera urządzenia z 5G / IMS niecertyfikowane w "dużym" Orange (poza Flexem takie urządzenia szybko dostają bana i IMS jest blokowany, choć nie zawsze tak jest na niektórych telefonach).
Więcej aspektów technicznych czy usługowych warto poruszać w dedykowanych wątkach, gdyż odbiegamy od tematu głównego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168897  autor: spotify
 29 mar 2024, 16:23
Karlos20 pisze:
29 mar 2024, 15:37
spotify: dobrze się zastanów przechodząc do nju subskrypcji.
W tym momencie się zastanawiam tylko.
Zacząłem od 25zł we Flex, teraz się już robi 35zł. Zaraz znowu coś wymyślą, bo "nowocześni" płacą więcej bo mają "wolność i wybór"
We Flexie możesz obniżyć koszty z 35 zł/mc do 29,17/mc i od razu mając 70 zł w kieszeni, płacąc 350 zł za cały rok z góry.

Mam gdzieś taką promocję, bo wtedy się nie robi "mam wybór" "nie masz umowy" "masz wolność" itd, tylko jestem uwiązany ;) To już wolę doczepić numer telefonu do światłowodu za 30zł i mam lepiej i więcej ;)
Korzystasz też ze wszystkich bieżących promocji Flexa, więc nadal możesz mieć ekstra 50 GB/mc x6.
Nie mam czasu na śledzenie i zabawę w promocję lub też w jakieś kombinowanie od promocji do promocji, bo dzisiaj jest to a za chwilę będzie coś innego. Bez urazy, ale kiedyś się w to bawiłem a teraz mi się nie chce - mam inne zajęcia ;)
Możesz też zmigrować do OFNK i korzystać z ich promocji, gdzie wpada dużo więcej GB niż w nju.
Karta odpada
Wymiana karty SIM: też jest darmowa, ale musisz czekać na kuriera (Flex ma karty SIM w salonie Orange).
Po co mi to? Jest eSIM
w nju GB niewykorzystane przepadają (Flex je chowa do Sejfu i możesz je wykorzystać do celów awaryjnych w ciągu pół roku).

Nie bardzo rozumiem. W nju na start 60GB, następnie za staż aż do 180GB. Na grzyb mi tyle danych w Nju, tak samo na grzyb mi sejf we Flex - jak ja dzisiaj maks 20GB wykorzystuje i to słuchając dużo muzyki na Apple Music? :) W nju pewnie bez social pass byłoby to około 30, no może maks 35GB
Opcja ciekawa dla Ciebie. Dla innych na start 60GB a w przyszłości nawet 180GB w nju może być kuszące ;) Jedno i drugie mnie nie dotyczy
Nie możliwości korzystania z usług premium (Flex pozwoli doładować saldo Premium aby z tego skorzystać).
Jakie usługi premium? Dzisiaj z Flex z żadnej nie skorzystałem. Co masz na myśli?
No i najgorsze - jeśli wejdziesz do nju subskrybcji, nie ma możliwości powrotu do Flexa, nju na kartę, OFNK itd - wówczas jedyna możliwość uratowania numeru to przeniesienie do obcej sieci niż Orange.
Nie wiedziałem. Dzięki. Nie betonuje to na amen ale zawsze utrudnia. Bo można w przyszłości przejść np do Plusha na miesiąc i wrócić do Flex?
Subskrypcja w nju ma dodatkowo jedną niewiadomą - czy będą tam tańsze pakiety roamingowe poza UE, obecna promocja jest aktywna do 31.03.2024 i brak info co do tego wątku.
Dlatego piszę, że się zastanawiam. Zaraz koniec marca i się okaże.
Kolejna rzecz - w nju można podpiąć światłowód.
Kolejna rzecz - Flex co chwilę zmienia cennik. Dzisiaj już 35 a nie ma pewności kiedy znowu podwyżka.
Ale proponuję może by przenieść tę dyskusję na: nju komórkowy
Hmm...co za różnica w sumie. Czy pisać w wątku nju o porównaniu do Flex czy w wątku Flex o porównaniu do Nju ;)
 #1168899  autor: KC-KARLOS
 29 mar 2024, 17:24
spotify: a jak eSIM wysiądzie lub wymienisz telefon? Masz plan B? We Flexie masz kartę-klona i nie jest dodatkowo płatna.
W subskrypcji nju nie wyślesz smsa premium, we Flexie zrobisz to po doładowaniu salda na te usługi (niezużytą kasę zwracasz sobie na saldo Flex lub konto bankowe).
A propo światłowodu - nie łudź się, że w swojej okolicy fiberek od nju będzie dostępny, szczególnie na kablach Światłowód Inwestycje czy własnych Orange, operator unika kanibalizacji ofert, bo opłaca się im dać to samo, za większą kasę - biznesu nie oszukasz. A jeśli gdybyś był szczęśliwcem, zaoszczędzisz jedynie 3 zł za łączenie usług, podczas gdy w Orange Love oszczędności sięgają kilkudziesięciu zł/mc.
Wracając do GB za staż - dają więcej, abyś został w nju - ale niewykorzystane GB przepadają wraz z nowym miesiącem rozliczeniowym, we Flexie masz Sejf i nawet za pół roku zdecydujesz ile tych GB sobie przelejesz w razie potrzeby, GB możesz też wysłać na drzewa i mieć z tego pożytek wśród wszechobecnej betonozy.. To usługa low-cost, więc usuwanie nadmiaru niezużytych GB jest logiczne biznesowo, ale dla użytkownika już nie. I to mi się bardzo nie podoba w nju.

Też mam dylemat, co dalej zrobić z Flexem, ale dzięki promocjom i utrzymaniu opcji kluczowych dla mnie (video pass i music pass nabytych z promocji) + wygodny social pass nie pozwolą mi odejść z tej oferty, tym bardziej, że mam jeszcze kartę-klona + numer dodatkowy za 15/mc + kolejny "do testów", który teraz jest zawieszony. Nie zapominajmy o nielimitowanym internecie, który mogę sobie odpalić kiedy chce, nie rujnując sobie budżetu (zmiana planu na wyższy, szczególnie na karcie dodatkowej). To jest prawdziwa elastyczność, a nie szereg ograniczeń. Mnie nie skusi w pełni niska cena, tylko funkcjonalność, której w nju z powodu polityki "low-cost" nie ma. Ale jeśli Tobie to pasuje - proszę bardzo, uciekaj. I tak wydana kasa trafi do pomarańczki.
No i żeby była jasność - Orange może teraz w abonamencie usunąć plan za 19 w nju, aby podnieść sobie wyniki ARPU czyli średni koszt na klienta - więc ulepszając subskrypcje, obetną dużo liczny abonament.

PS. Przypomnę, że nju subskrypcja kosztuje 29 zł przy jednym numerze telefonu, czyli o 6 zł więcej niż Flex. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, taniej robi się dopiero po dobraniu drugiego numeru telefonu.
Sam bym też Vikingów polecił, tam niewykorzystany internet przechodzi na kolejne miesiące, no i masz wybór - cykliczna karta bez roamingu UE (podpinając kartę płatniczą zachowuje się jak subskrypcja), lub droższa subskrypcja z wliczonym roamingiem.
Nie wiem, czemu odrzucasz OFNK, gdzie działa tak samo jak Vikingowie, ale na szerszą skalę i z kumulacją GB każdego rodzaju, nawet na czas nieokreślony.
Czy się komuś będzie opłacało - to indywidualna sprawa. Wybór masz szeroki.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168902  autor: spotify
 29 mar 2024, 17:59
spotify pisze:
29 mar 2024, 16:23
No i najgorsze - jeśli wejdziesz do nju subskrybcji, nie ma możliwości powrotu do Flexa, nju na kartę, OFNK itd - wówczas jedyna możliwość uratowania numeru to przeniesienie do obcej sieci niż Orange.
Nie wiedziałem. Dzięki. Nie betonuje to na amen ale zawsze utrudnia. Bo można w przyszłości przejść np do Plusha na miesiąc i wrócić do Flex?
Odpowiedz proszę jeszcze na to pytanie ;)
Karlos20 pisze:spotify: a jak eSIM wysiądzie lub wymienisz telefon? Masz plan B? We Flexie masz kartę-klona i nie jest dodatkowo płatna.
Ale już nie przechodźmy w skrajność. A co zrobię jak wyjdę z domu i się wywalę na chodniku? ;)
A jeśli gdybyś był szczęśliwcem, zaoszczędzisz jedynie 3 zł za łączenie usług, podczas gdy w Orange Love oszczędności sięgają kilkudziesięciu zł/mc.
No właśnie nad tym myślę, bo mam już światełko od Orange i gdybym przeniósł do pakietu numer telefonu, koszty zwiększają się o 30zł (dzisiaj mnie po podwyżce Flex będzie kosztował 35zł) i mam 100GB, pełny pakiet usług, 5G, eSIM itd.
Czyli Orange światłowód + abo wyjdzie mi taniej niż pakiet Orange Światłowód + Flex.
Ale oczywiście też trzeba najpierw na Orange na kartę bo z Flexa nie idzie....
Też mam dylemat, co dalej zrobić z Flexem, ale dzięki promocjom i utrzymaniu opcji kluczowych dla mnie (video pass i music pass nabytych z promocji) + wygodny social pass nie pozwolą mi odejść z tej oferty, tym bardziej, że mam jeszcze kartę-klona + numer dodatkowy za 15/mc + kolejny "do testów", który teraz jest zawieszony.
No i żeby była jasność - Orange może teraz w abonamencie usunąć plan za 19 w nju, aby podnieść sobie wyniki ARPU czyli średni koszt na klienta - więc ulepszając subskrypcje, obetną dużo liczny abonament.
Ależ oczywiście. Każdy ma inne potrzeby i nie ma uniwersalnej oferty i nie będzie.
Mi nie zależy na pass music, pass video itd bo tego nie wykorzystam. Nie ślęczę w telefonie godzinami, aby wykorzystywać setki GB. Pisałem o moim zużyciu danych. Ty masz inne potrzeby, ktoś inny ma inne.

Tak samo za pół roku możesz się dowiedzieć, że Flex najtańszy to już nie 35zł a 40zł.
Patrzymy na dzisiaj:
nju subskrypcja - bez umowy (zasada opłaty jak we Flex), 60GB na start, eSIM, 5G. Razem 29zł
Flex - to co wyżej, net 45GB i cena 35zł. A już dwie podwyżki skurczybyki zrobiły a nju jak widać od lat się trzyma magicznych 29zł.
Sociale mnie nie interesują. Kogoś mogą ale nie mnie.
Również mam teraz dylemat ale zaczyna się Flex coraz mniej opłacać. Oczywiście zaleta w stosunku do nju że mozna mieć we Flex MultieSim, jeśli ktoś potrzebuje
PS. Przypomnę, że nju subskrypcja kosztuje 29 zł przy jednym numerze telefonu, czyli o 6 zł więcej niż Flex.
Chyba Flex kosztuje więcej o 6zł przy jednym numerze ;)

Założyłem wątek z pytaniami i dylematem, co dalej. Pewnie nie jedna osoba o tym myśli, więc taka nasza rozmowa na pewno się przyda ;)

Viking odpadają, bo to na zasięgu Play. Dzięki, postoję ;)
 #1168903  autor: KC-KARLOS
 29 mar 2024, 18:17
spotify: tak, mały błąd się wkradł, nju tańsze o 6 zł względem Flexa. Sorki.

Przypomnę, że z nju subskrypcji betonujesz się w tej ofercie na dobre. Możesz wtedy przenieść się do innej sieci, jak Ty to wykorzystasz, to już Twoja sprawa.
Wracając do Love - normalnie za abo zapłacisz minimum 70/mc, a tak dopłacasz tylko 30 mając też dobrą ofertę komórkową, no ale w tym wypadku cenowo i tak wychodzisz podobnie względem fiber+Flex lub Love.

Narzekasz na podwyżki, zapominając, że dają więcej neta. W każdej sieci stało się już standardem. Tak jak we wszystkich 4 sieciach w prepaidzie dowalają setki GB, których w Play i T-Mobile nie wykorzystasz, bo niezużyte przepadają (tak się nie dzieje ostatnio w Plusie [ratują się przed odpływem klientów i mają nóż na gardle] no i w OFNK).
Z kolei: jeśli komuś podwyżka Flexa się nie podoba, to plan roczny naprawdę nie jest głupi, a 70 zł masz od razu w kieszeni, w porównaniu do płatności comiesięcznej. Kto tak pozwala oprócz Orange? Bo ja takie rozwiązanie widzę jedynie w serwisach subskrypcyjnych audio/video, tym bardziej, że w jednym z nich (Twój nick na forum) zakup i doładowywanie się voucherami pozwala obejść podwyżkę tego serwisu w planie solo aż o 4 zł na każdy miesiąc, a to niemało. Więc te rozwiązanie wielu osobom się spodoba.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168904  autor: spotify
 29 mar 2024, 18:39
Karlos20 pisze:
29 mar 2024, 18:17
Wracając do Love - normalnie za abo zapłacisz minimum 70/mc, a tak dopłacasz tylko 30 mając też dobrą ofertę komórkową, no ale w tym wypadku cenowo i tak wychodzisz podobnie względem fiber+Flex lub Love.
Ależ oczywiście. U mnie w bloku są tylko operatorzy komercyjni i duzi. Wziąłem najpierw Orange światełko bezterminowo żeby sprawdzić i w porównaniu do UPC (jeszcze przed zmianą na Play) to skok jakościowy. Zmieniłem umowę na terminową, żeby płacić mniej i Orange światełko (nie gram więc ping mnie wiadomo co) zostaje.
Więc net zostaje, sieci komórkowej nie chce zmieniać (jestem zadowolony z pomarańczy). Więc muszę się zastanowić grubo ale chyba się skuszę na pakiet Love ;)
Narzekasz na podwyżki, zapominając, że dają więcej neta. W każdej sieci stało się już standardem.
To oczywiste, że będą dodawać dane aby usprawiedliwić podwyżki ;) Ale inne usługi w Orange raczej stabilne cenowo a Flex co chwilę coraz więcej.

Platformy streamingowe to inna para kaloszy. Więc krótko - tam się nie wiąże na dłużej nigdzie i nie wchodzę w żadne pakiety. Nie mam co oglądać na jakieś, po prostu wyłączam. Gdy nie mam pakietów, jest większa możliwość manewrowania i wyboru ;)
 #1168905  autor: KC-KARLOS
 29 mar 2024, 18:55
spotify: wracając do podwyżek: Nie tylko Flex zdrożał - abonamenty też zdrożały o 5 zł/mc, a hitem była promocja na najwyższy plan L - miał aż 600 GB do wykorzystania, a teraz jest zaledwie 300 GB, a cena rośnie (to jest konkurencja dla T, gdzie w tej cenie masz neta no-limit ale wyłącznie na smartfonie?). Aktywność cennikowa w OFNK też zdrożała, stąd te ciągłe pytania o no-limity (jak je przedłużyć, tanio, ile GB można wycisnąć, od czego czasem głowa boli, bo ludzie pytają ciągle o to samo).

Patrząc na te zmiany, to Flex nadal trwa przy swojej ofercie, usuwając mniej opłacalne plany (była patologia względem planu 25-30 zł, a obecnie 30-35 zł, gdzie droższy plan max o 5/10 zł oferował więcej neta i sami Abonenci przechodzili na te plany - więc ta zmiana nie obejmuje każdego). Ta era kończy się, bo pułapem cenowym zrównali się z OFNK i jak na razie na tym poprzestaną, gdyż kolejny pułap do 50 zł jest już dość odległy i niebezpieczny pod względem utrzymania bazy klientów (a widzą co się dzieje w prepaidzie z pakietami no-limitowymi, które kreują ofertę konkurencji i jak byk widać, że 35 zł/mc to już jest standard i nie wolno z tym przeginać). Poza tym musimy pod jakimś względem dołożyć się do budowy n78 (5G w paśmie C) - która pokazuje pazur i pozwala mieć szybkiego neta "na żądanie" a niekiedy wykorzystać go w domu, bez ciągnięcia kabli, kucia ścian czy podpisywać 2-letnie cyrografy, a moim zdaniem jedynie Flex potrafi wykorzystać te technologiczne dobrodziejstwo z ofertą Unlimited, nie jest sztucznie ograniczana, jak w dumnej madżencie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168908  autor: stan789
 29 mar 2024, 19:38
Karlos20 Dzięki za szczegółowe informacje. Pewnie wielu ludzi się nad tym zastanawia, szczególnie ci którym nie jest potrzebne dużo netu, ale twoje wnioski są trafne. Flex jest kompletny, naprawdę na wysokim poziomie. Dodam jeszcze kilka słów od siebie. U mnie w okolicy (teren gęsto zabudowany) nadajniki są dość daleko. Najlepszy sygnał LTE w domu mam ok - 100 dBm, a potrafi spaść nawet poniżej -110. Próbowałem rozmów VoLte na Plusie, Playu i Orange i tylko w Orange są one na akceptowalnym poziomie. Oczywiście pomaga z WiFi Call. Z dugiej strony Plus i Play mają 3 g. Orange pewnie już nie długo więc w razie czego 2g.
  • Strona 123 z 125
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125