DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1023701  autor: grejfrut94
 03 paź 2018, 17:53
Dzień dobry.

Z racji tego, że za miesiąc konczy mi się moja oferta w TMOBILE T2 70 zł no limit + 5 gb internetu, a operator nie proponuje nic ciekawego postanowiłem zmienić sieć. Bardzo podobna oferta z niewiele lepszym telefonem od mojego obecnego mnie nie zaciekawiła.

Zdecydowałem ze najlepszym wyborem będzie oferta na kartę. Zależy mi na dobrym zasięgu, gdyż mieszkam poza miastem i często podróżuję. Ponadto no limit rozmowy na kom. i stacjonarne, sms i najlepiej mms bo czasami wysyłam (to samo również w roamingu UE) oraz chociaż 10 gb internetu (również jakiś pakiet w roamingu UE, mile widziane jakieś darmowe transfery dla FB czy innych portali).

Póki co spodobała mi się oferta orange 25 zł no limit i 15 gb internetu (+1 gb co miesiąc), ale widze, że teraz tych sieci jest ogrom i nie wiem w czym wybrać.
 #1023743  autor: Remington
 03 paź 2018, 21:06
O zasięg nie pytaj, bo każdy operator ma lepsze i gorsze miejsca. Musisz sam sprawdzić, który działa najlepiej w miejscach, w których bywasz najczęściej.
 #1024000  autor: Vae Victis
 04 paź 2018, 23:38
Uważam że ciekawym pomysłem jest również oferta w Virgin Mobile za 3zł/mc (numer główny )+ dodatkowe karty zmigrowane do Fakt Mobile z bonusem za przeniesienie 500zł/50gb na 150 dni z Rwk.
 #1024001  autor: Pabloeq
 04 paź 2018, 23:45
grejfrut94 pisze:Zdecydowałem ze najlepszym wyborem będzie oferta na kartę. Zależy mi na dobrym zasięgu, gdyż mieszkam poza miastem i często podróżuję.
Skoro masz abonament w T-mobile to jakoś masz sieć przetestowaną więc czemu nie przeniesiesz sobie numeru do nich na kartę? Za 25zł (bez MMS) lub za 30zł (z MMS) masz nolimit głosowy/sms+10GB.
Nie warto bawić się w żadne wirtualne wynalazki które raz że mają najniższy priorytet w sieci a dwa że dziś są a jutro może ich nie być...
 #1024017  autor: everymen
 05 paź 2018, 06:35
Pabloeq pisze: Skoro masz abonament w T-mobile to jakoś masz sieć przetestowaną więc czemu nie przeniesiesz sobie numeru do nich na kartę? Za 25zł (bez MMS) lub za 30zł (z MMS) masz nolimit głosowy/sms+10GB.
Dokładnie. Dodam jeszcze, że w taryfie/submarce heyah masz w ramach pakietu za 25 zł również mmsy. Do tego ważne jest, że w Orange od razu masz dopłaty do rozmów, smsów i netu w roamingu. W T-Mobile na kartę/heyah masz w ramach pakietu (skromne bo skromne, ale jednak) darmowe 500 MB, 50 smsów i 100 minut w roamingu.
 #1024070  autor: honorr
 05 paź 2018, 11:34
Plush, cennikowo 25zł/miesiąc. Nolimit rozmów ze stacjonarnymi, SMS/MMS, 10GB(bezpłatny krajowy transfer danych w ramach serwisów Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp), konieczne wersja z paczką danych w pakiecie. Korzystając z cyklicznych promocji doładowań, które są 2-3 razy w roku + 5 doładowanie gratis + premia za częste zasilenia można zjechać z ceną pakietu w okolice 11zł/miesiąc. Dwie ostatnie promocje 100% doładowań gratis były od 30 zł, więc doładowując 4 x 30 zł dostawało się 120 zł gratis, kolejne 30 zł wpada z promocji 5 doładowanie gratis. 9 zł z premii za częste zasilenia. Łącznie otrzymujemy 279zł, za doładowanie w kwocie 120 zł.
 #1024377  autor: grejfrut94
 07 paź 2018, 13:19
Z tego co widze w orange na karte mam nolimit + 15 gb neta (dodatkowo 1gb co miesiac) net i rozmowy w roamingu za 25/msc.

W tmobile na karte jest gorsza oferta
 #1024388  autor: everymen
 07 paź 2018, 14:24
grejfrut94 pisze:Z tego co widze w orange na karte mam nolimit + 15 gb neta (dodatkowo 1gb co miesiac) net i rozmowy w roamingu za 25/msc.

W tmobile na karte jest gorsza oferta
W Orange masz nawet więcej niż 15 GB, bo jeszcze 15 GB za doładowanie.
Pamiętaj tylko o tym, że mmsy płatne poza pakietem. Rozmowy, smsy i net w roamingu z dopłatami.
To jest bardzo dobra oferta, jeśli korzystasz sporo z netu.
Ja nie wykorzystuję w skali miesiąca nawet 5 GB, a za to zdarza mi się dzwonić na numery w UE (w T-mobile/Heyah jest to znacznie tańsze niż u innych operatorów), do tego mam w pakiecie mmsy, a ten skromny pakiet roamingowy wystarcza mi z zupełności.
Tak więc lepsza/gorsza oferta to bardzo względne pojęcie;)
 #1024390  autor: Pabloeq
 07 paź 2018, 15:01
grejfrut94 pisze:Z tego co widze w orange na karte mam nolimit + 15 gb neta (dodatkowo 1gb co miesiac) net i rozmowy w roamingu za 25/msc.

W tmobile na karte jest gorsza oferta
Może być Orange, faktem jest że jest więcej profitów i więcej internetu w taryfie OFnK ale Orange ma większą podatność na awarie, jak pad to całkowity. O tym też trzeba pamiętać.
W t-mobile natomiast w prepaidzie jako jedyny operator infrastrukturalny stosują ograniczenie transferu do 15Mbps! To jest ich durny wymysł, w praktyce wszystkie większe rzeczy, aplikacje ściągają się dłużej niż w Orange, dodatkowo telefon z takim ograniczeniem T-mobile średnio nadaje się jako router dla udostępniania sieci innym przez WiFi.
 #1024424  autor: aster
 07 paź 2018, 19:34
grejfrut94 pisze:https://www.orange.pl/view/oferta-na-ka ... owy-klient rozmawiałem w Orange o tej ofercie i roaming ponoc jest bezpłatny + 1,61 gb neta w roamingu
Akurat Orange chyba jako jedyna sieć nie ma żadnego pakietu wliczonego w no-limit jeśli chodzi o roaming...
zwariowany.kurczak pisze:nju 19/29/39 zależy co chcesz i ile masz na start GB - w abo czy karcie małe różnice
Jeśli chodzi o roaming w ramach UE to akurat jest mega-różnica między kartą a abo w nju. W ofercie na kartę stosowane są dopłaty od całości użycia poza krajem (żadnego wliczonego pakietu nie ma) natomiast w abo nie ma dopłat do rozmów/wiadomości i jest też wliczony spory pakiet bezpłatnego transferu.
 #1024441  autor: Kamski
 07 paź 2018, 20:46
Ja mam Orange Free na kartę i w tych pieniądzach nie ma (chyba) oferty z większą ilością neta. Jestem ogólnie zadowolony z zasięgu i jakości.
 #1024458  autor: adacomp
 07 paź 2018, 23:13
Roaming jest ale od początku z dopłatami UKE bez żadnego wliczonego pakietu na UE.

Dopłat UKE nie ma w ogóle np. w a2mobile.