DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #759884  autor: bazooka
 01 lis 2014, 09:52
Hehe - chciałem jeszcze właśnie dopisać, że to też taki myk taktyczny by zatrzymać ludzi do końca działalności - opłacalność niby w dwie strony, ale tak jak podpowiada zorian, chyba chodzi tu o jakieś drugie dno.
Podejrzewam, że chodzi tu o użytkowników mBanku, którzy mają powiązane konto MOBILE do swojego konta w banku (mBanku) - stąd kontaktu żadnego nie będzie i odbędzie się to z automatu.
Tu byłaby odpowiedź na drugie pytanie tytyta => NIE, nie dostaniesz zwrotu - to by było nielogiczne i działanie na korzyść klienta, a nawet przy zapowiadaniu końca działalności Aspiro może jeszcze skorzystać, np.: na pozostawieniu danych osobowych osób, którzy do tej pory nie rejestrowali numeru, dwa - korzystanie z sieci do końca działalności może też być dla Aspiro korzystne - nieprawdaż :?:

Gdybym się jednak mylił w momencie przeniesienia mojego numeru - a procedura rozpoczyna się u mnie w PON, 3.11 - powinienem z automatu otrzymać zwrot na konto w mBanku i powiadomię Was o tym w tym temacie. Wątpię, ale łudzić się jest rzeczą ludzką...
Na pewno najwięcej korzyści czerpali z tego MVNO właśnie klienci mBanku (Minuty na Bank) - w momencie odwołania tej promocji, wiedziałem, że nie jest dobrze - tylko to mnie trzymało tam i to bardzo - od teraz karta kredytowa nie będzie używana już tak intensywnie, mam nadzieję, że zarząd mBanku zdaje sobie z tego sprawę.
Chyba ta umowa z Orange dla nich bardziej korzystna widać...

 #759955  autor: german
 01 lis 2014, 21:58
Zapraszamy wszystkich użytkowników przynieść numer z mBank mobile do Klucz Mobile. Wniosek można wypełnić przez stronę WWW lub osobiście w salonie w Warszawie (szybciej).

 #760146  autor: garfield-
 02 lis 2014, 23:55
Z ciekawych rzeczy za 15 PLN/mc to jeszcze Lyca oferuje pakiet "Wszystko w jednym 15".
150 minut krajowych i międzynarodowych
50 SMS krajowych
500MB Internet
Nielimitowane rozmowy i SMSy w sieci Lycamobile Polska
Jedynie minusem jest routing internetu przez UK.
Wyżność konta: 90 dni od dnia ostatniej wykonanej rozmowy / wysłania wiadomości SMS/MMS

 #760172  autor: Arty
 03 lis 2014, 08:51
Doradźcie co wybrać na przeniesienie z mBank mobile
warunki:

1.TANIE POLACZENIA - może być 19gr jak w mBanku,

2. DLUGA WAZNOSC KONTA - 5zl w mBanku na 3 miesiące - to było nawet dużo dla mnie -najlepiej by było jakieś 5-20zl ale na rok

3 JAKIŚ INTERNET -wykorzystuje miesięcznie max 10-20Mb - duże pakiety miesięczne raczej mnie denerwują bo ich nie wykorzystam a przepadają....... - fajnie by było jakby były niedrogie pakiety np. 50-200mb ale ważna przynajmniej z 6 miesięcy... - (jak wygląda oplata za Internet i jego prędkość poza pakietami)

A i jeszcze jeden warunek
Wszystko zawiązanie z ORANGE czyli dawnym TP - tak jak np. NJU - ODPADA !!!!

 #760765  autor: kerim36
 05 lis 2014, 14:41
Witam

Potwierdzcie mi kroki postepowania.

Ojciec ma nr w mbankmobile biznes, czyli na firme.

Docelowo chce ten nr przeniesc na nju mobile abonament.

Chce zrobic nastepujacy manewr:
1- zapisac ten nr telefonu na swoim prywatnym koncie mbankowym
2- zapisac ten nr telefonu na stronie mbankmobile
w tym momencie ja powinienem byc wlascicielem tego nr
3- zlozyc wniosek do nju

czy dobrze mysle, czy niestety musze jakas inna droga postapic??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #760794  autor: L
 05 lis 2014, 16:04
jezeli przypisanie numeru telefonu do konta bankowego jest rownoznaczne z jego rejestracja na posiadacza rachunku to mozesz tak zrobic

 #760799  autor: Klucz Mobile
 05 lis 2014, 16:12
tytyt pisze:A nowy starter z nowym nr Klucz Mobile kupię anonimowo, jak każdy na kartę w Teletorium albo kiosku ruchu?
oczewiscie ze anonimowo, zeby zarejestrowac nr trzeba osobiscie wypelnic wniosek i podac swije dane osobowe. wiec, poki tego nie dokonacie nr telefonu jest anonimowy.

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile

 #760802  autor: bazooka
 05 lis 2014, 16:16
kerim36, chcesz napisać, że ojciec kupił usługę biznesową nie rejestrując numeru na firmę, tzn taryfa biznesowa miałaby być możliwa do uzyskania anonimowo :?: Mam wątpliwości.

 #760831  autor: kerim36
 05 lis 2014, 17:29
sebusy,
nr byl przenoszony na jego firme, jednak chodzi mi o fakt, ze ten nr rejestruje w swojej bankowosci mbankowej i czy wtedy jest on od razu zarejestrowany na mnie?

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #760843  autor: bazooka
 05 lis 2014, 17:53
Spróbuj czy możesz dodać, ciekawość mnie zżera aczkolwiek teraz to już nie to samo, jak kończą działalność mogą Ci/Wam iść na rękę i bym napisał zapytanie na mCzacie jakby co :)
Na pewno nie przekonasz się dopóki nie dodasz numeru, nie złożysz wniosku o przeniesienie i czy wniosek będzie przyjęty...
Myślę sobie, że gdyby nie to że ja już złożyłem wniosek w momencie gdy Promocja Orange się pojawiła to bym wyhaczył te 50zł itp i najpierw numer przeniósł tam, nigdzie mi się nie spieszyło - wszystkim radzę to samo http://mbankmobile.pl/promocje/promocja ... tml#tabs=1
Podejrzewam, że sporej rzeszy, mimo sceptycznego podejścia do Pomarańczy może się co nieco spodobać i mogą zabawić dłużej, a o to Orange chodziło.

Aha, obiecałem że napiszę czy po przeniesieniu numeru zwrócą mi te środki niewykorzystane na konto: no więc nie zwrócili, a więc trzeba być do końca by zaistniała tak szansa :)

 #760858  autor: Ruben
 05 lis 2014, 18:29
kerim36 pisze:ednak chodzi mi o fakt, ze ten nr rejestruje w swojej bankowosci mbankowej i czy wtedy jest on od razu zarejestrowany na mnie?
Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie ale podpięcie numeru do swojego konta w mBanku jest równoznaczne z rejestracją numeru na dane właściciela rachunku bankowego. Sprawdzone kilkukrotnie i z przeniesieniem numeru nie było problemów.

 #760865  autor: bazooka
 05 lis 2014, 18:52
Ruben, cała moja dywagacja opiera się na założeniu, że jeśli to była oferta biznesowa, to chcąc-niechcąc numer został zarejestrowany na firmę przy zakupie...być może jednak będzie jak piszecie - trzeba spróbować.

 #760869  autor: Ruben
 05 lis 2014, 19:05
sebusy, w przypadku klientów indywidualnych z numerami zarejestrowanymi na osobę "X" i po odpięciu od konta "X" i podpięciu do rachunku osoby "Y" było równoznaczne z rejestracją na dane osoby "Y".

Takie wielokrotne przerejestrowywanie wykonywane kiedyś było do przelewania darmowych minut z konta mobile w mBanku. Stare dobre czasy z mBank mobile ... Handel odbywał się na allegro. Oczywiście niosło to ze sobą ryzyko, że sprzedający mógł nie chcieć oddać numeru.
Pytanie, czy firma, na którą był numer zarejestrowany miała rachunek w mBanku i czy numer był podpięty do konta?
100% pewność będzie dopiero po empirycznym sprawdzeniu. Mozna dzwonić na BOK ale kiedyś nie słynęli ze znajomości oferty.

 #760881  autor: Maq
 05 lis 2014, 20:16
Jestem w trakcie przenoszenia numerów po rodzinie z mBank Mobile do Lyca.

Za 10zł (pakiet) dają tam:
100 minut
50 smsów
500MB internetu

automatyczne odnowienie pakietu
sieć Plusa
tanie rozmowy zagraniczne

Można jeszcze za 15zł wykupić pakiet 150 minut, 50 smsów, 500MB internetu + dodatkowo darmowe rozmowy w sieci Lyca PL. Oczywiściesa też jeszcze większe pakiety, ale opisałem te najciekawsze.

Pewnym minusem jest to żę w przypadku jednego z telefonów który posiada simlock na Plusa włącza się blokada telefonu po zmianie karty, co ciekawekarta mBankMobile była traktowana tak samo jak karta Plusa, czyli działała z Simlockiem.

Plus -> Idea -> Plus -> mBank Mobile -> Lyca Mobile
Siemens C35i -> C60 --> Nokia 6030 --> Siemens S65 -> M75 --> Samsung L760 -> i5700 --> Motorola Defy+ -> Motorola Moto G
iPlus 20GB & Neo VDSL 80Mbits

 #760900  autor: Ruben
 05 lis 2014, 21:12
Maq, Lyca ma dobra ofertę tylko ten net trochę wolny ze względu na routing w UK.
Kolejna sprawa, to u nich te oferty są przeważnie okresowe więc trzeba pilnować jakie promocyjne oferty są.
Lyca mobile pomimo, że działa na infrastrukturze Plusa, to ma swój MNC i dlatego nie będzie działać w telefonach z simlokiem.

 #760909  autor: anonymous093133
 05 lis 2014, 21:44
Faktycznie. Internet w Lyca jest bardzo wolny i dlatego pozbyłem się go na korzyść Klucza.

 #760931  autor: Maq
 05 lis 2014, 23:01
Mi przy przeglądaniu stron czy sprawdzaniu poczty taki internet nie przeszkadza, nie gram na telefonie w gry wymagające szybkiej reakcji, także ping rzędu 100ms czy nawet trochę większy nie jest żadnym problemem.
Nie jest możliwe stworzenie idealnej oferty dla każdego klienta, zawsze będą jakieś mankamenty, ale jak dla mnie, za tą cenę nie znajdę nic lepszego aniżeli właśnie Lyca.

Dodatkowo w Lyca ważność konta przedłuża o 90dni wysłanie smsa czy telefon, także nie musimy doładowywać konta na siłę i robić sobie przy tym skarbonki.

Częste zmiany oferty są poniekąd plusem, ponieważ widzimy że ktoś aktywnie zajmuje się daną siecią i dostosowuje ofertę do aktualnej sytuacji rynkowej, w odróżnieniu od mBank Mobile gdzie widać było od dłuższego czasu wegetację ograniczoną jedynie do zmiany daty obowiązywania jednej promocji.

Plus -> Idea -> Plus -> mBank Mobile -> Lyca Mobile
Siemens C35i -> C60 --> Nokia 6030 --> Siemens S65 -> M75 --> Samsung L760 -> i5700 --> Motorola Defy+ -> Motorola Moto G
iPlus 20GB & Neo VDSL 80Mbits