DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #80529  autor: krzychoo
 19 cze 2006, 16:45
Witam! Mam pytanie który z tych dwóch telefonów jest waszym zdaniem lepszy i dlaczego? Interesuje mnie to, bo chcę kupić jednego z nich, ale nie mogę się zdecydować :smt009 Pomóżcie proszę :(

 #80531  autor: kamil1221
 19 cze 2006, 16:54
To zalerzy czego chcesz - bo jak chcesz miec aparat to my400X, jak bluetooth to my301X.
Ale jezeli ja bym kupywal to my400X - ba ma wiekszy wyswietlacz, aparat i jest ladniejszy.

 #80538  autor: fanatyk
 19 cze 2006, 17:59
400x jest popularniejszy wienc niebendzie problemu z czensciami profilam itp

 #80539  autor: stodola
 19 cze 2006, 18:00
A mnie tam bardziej się podoba my301x :P tylko ten wyświetlacz.. i wedłóg mnie wygląda na cieńszego dzięki temu paskowi białemu po bokach (ale i tak oba maja 14mm)
Pomyśl jeszcze nad my401x. On ma bluetootha i aparat czyli to co my301 i 400 razem wzięte :P
Pozdrawiam :smt006

[ Dodano: 2006-06-19, 18:02 ]
i gier chyba więcej jest na my400x niz na my301x :mrgreen: i my400x ma filmy :D Ja bym brał na twoim miejscu my400x :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)
 #80783  autor: krzychoo
 21 cze 2006, 00:45
Widze że więcej pozytywnych wypowiedzi jest na temat my400x, więc chyba zdecyduję się na ten właśnie model ;) dzięki wszystkim za pomoc :) Jeżeli macie jakieś dodatkowe wiadomości na temat tych modeli (dotyczące np. awaryjności itp.) to piszcie pozdro :smt006

[ Dodano: 2006-06-21, 10:36 ]
Mam jeszcze jedno pytanie :) czy to, że telefon jest dwuzakresowy a nie trójzakresowy bardzo wpływa na zasięg telefonu ??
 #80902  autor: Kaczy
 21 cze 2006, 14:51
krzychoo pisze:[ Dodano: 2006-06-21, 10:36 ]
Mam jeszcze jedno pytanie :) czy to, że telefon jest dwuzakresowy a nie trójzakresowy bardzo wpływa na zasięg telefonu ??
W żadnen sposób nie wpływa na zasięg.

Tyle tylko, że będziesz mógł korzystać z telefonu w większej ilości krajów, np. USA, gdzie telefony działają na innej częstotliwości.

Jedynie mógłby na fakt zasięgu wpływnąc czynnik telefon 1-no lub 2-u zakresowy. Ale jednozakresowych już nie robią, więc nie ma czym się przejmować :)

...::: Made for loneliness :::...
 #82625  autor: kraju100
 28 cze 2006, 14:11
Witam wszystkich! Mam nokie 6030 w systemie Mix Plus. Właśnie wczoraj dokonałem ostatniego doładowania i teraz bede przedłużał umowe (odnawiał) i mam pytanie... czy opłaca się wymienić moją Nokie (z której byłem bardzo zadowolony) Na tego Sagema? Poprosze o wypowiedź wszystkich.. amatorow i specjalistow... Pozdrawiam !

Idea naszej Ery to być na Plusie i mówić Heyah Samym Swoim

 #82631  autor: kamil1221
 28 cze 2006, 14:31
Ale, na którego Sagema na my301X, czy my400X ??
Na pewno będzie się tobie opłacało na obydwa sagemy.
Tyle ze my400X ma aparat i nie ma Bluetootha, ale za to ma podczerwień.

Chyba ze zależy tobie na Bluetooth??

Ale ja bym brał my400X.

 #83401  autor: Doda!
 01 lip 2006, 19:42
stodola pisze:A mnie tam bardziej się podoba my301x tylko ten wyświetlacz.. i według mnie wygląda na cieńszego dzięki temu paskowi białemu po bokach
mi też się my301x bardziej podoba^^ ale w końcu będę mieć my401x, bo ma aparat i jest za złotówkę w Orange (chciałem mieć Panasonica VS3, ale zależało mi na tym, żeby jak najwięcej hajsu zaoszczędzić, więc wziąłem Sagema, bo pod względem funkcji jest dla mnie taki sam jak VS3 i jeszcze jest za zeta^^) sorka za tego małego offtopa^^
kamil1221 pisze:Ale, na którego Sagema na my301X, czy my400X ??
na pewno na my400x, przecież kraju 100 jest w Plusie a tam my301x nie ma (z tego co wiem^^)
krzychoo pisze:Witam! Mam pytanie który z tych dwóch telefonów jest waszym zdaniem lepszy i dlaczego? Interesuje mnie to, bo chcę kupić jednego z nich, ale nie mogę się zdecydować Pomóżcie proszę
to zależy w jakiej sieci jesteś. jeśli jesteś w Orange, to tam jest my401x, który jest połączeniem my301x i my400x w obudowie my401x :) ale w Orange sprzedawany jest on z Orange Menu, które może Cię odstraszać^^ ale widziałem te telefony w MediaMarkcie (my400/1x) i o dziwo oba były w tej samej cenie, 499 złotych z oryginalnym, sagemowskim menu. a jeśli jesteś w Plusie lub Erze to kupuj my400x, bo dostaniesz go na abonament za psie pieniądze^^ a ja nie widziałem my301x w wolnej sprzedaży, tylko w Orange. lepszy jest my400x, bo ma większy wyświetlacz, jest nowszy, ma aparat z video, jedyne co przemawia na korzyść my301x to Bluetooth, ale ten telefon ma raczej mały wyświetlacz. jeśli chodzi o wygląd, to dla mnie, jak napisałem, ładniejszy my301x, chociaż my400/1x też niczego sobie^^

[ Dodano: 2006-07-01, 19:51 ]
a czy wie ktoś, czy my401x ma radio?? nie, że jakoś specjalnie mi na nim zależy, ale zawsze fajnie by było^^ z góry dzięki!

Obrazek

...::^^PoWRócIłEM^^::..

PANASONICU: NADCHODZĘ!!! xD

 #83402  autor: kamil1221
 01 lip 2006, 19:55
Doda! pisze:na pewno na my400x, przecież kraju 100 jest w Plusie a tam my301x nie ma (z tego co wiem^^)
Niestety jestes w bledzie my301X jest dostepny w pusie i w mix i abo.
my301X - plusGSM :wink:
my401X nie ma radia :)

 #83407  autor: Doda!
 01 lip 2006, 20:23
heh, wiedziałem, że na pewno jest inaczej niż mówię^^ ale ja nie znam się na ofertach sieci, dlatego można to pominąć^^

tutaj jeszcze pytanko co do my401x - ja będę mieć go z Orange Menu, ale nie wiem jak będę miał ustawić MMSy i GPRS, bo na stronie Orange dalej telefon nie występuje na liście telefonów "do ustawienia". i czy mógłbym zrobić to według instrukcji ustawienia my301x, jeśli oba fony mają Orange Menu?? czy może telefon będzie ustawiony "fabrycznie"? i jeszcze dwa pytania - czy na Sagemie my401x z Orange Menu szybko pisze się SMSy (to chyba zależy od ustawień tego menu, więc musiałby odpowiedzieć ktoś, kto ma telefon z tym menu)? i ostatnie - czy ten telefon robi ładne zdjęcia/filmy? ach, i jeszcze jedno^^ czy wyświeltacz w Sagemie my401x jest dobry?? i czy polifonia też :) ??

z góry dzięki za odpowiedzi!!

Obrazek

...::^^PoWRócIłEM^^::..

PANASONICU: NADCHODZĘ!!! xD

 #83417  autor: kamil1221
 01 lip 2006, 21:00
Dużo pytań zadajesz – postaram się na część odpowiedzieć.

Teoretycznie telefon powinien mieć już wgrane ustawienia WAP i MMS, a jeżeli nie to prawdopodobnie będziesz mógł to zrobić na postawie konfiguracji z Sagema my301X.

Wiem ze w myX6-2 przez orange menu po pisaniu SMSa i przekroczenia 2 SMSów standardowych telefon zwalnia pisownie.
Nie jestem pewien czy tak samo będzie i w tym modelu, gdyż są to skrajnie inne telefony.
Zdjęcia robi całkiem, całkiem jak na VGA, ale sekwencje wideo – bo inaczej tego się nie da nazwać zostawiają wiele do życzenia.

Oto fotki z tego telefonu – mało światła + zamknięte otoczenie – wydaje mi się że w normalnych warunkach zdjęcia będą lepiej wychodzić.Pamiętaj to tylko VGA

Obrazek Obrazek

A tutaj sekwencja wideo http://patrz.pl?42786 rar - do pobrania

Sagemy maja dobre dźwięki polifonii – ale przy rozpoznawaniu formatu WAV i AMR raczej będziesz z tego korzystać.
Wyświetlacz nie jest porażający, ale jest całkiem dobry… jak na ten przedział cenowy.

 #83419  autor: Doda!
 01 lip 2006, 21:20
dziękuję jeszcze raz :) jak dla mnie zdjęcia są spoko, ja tam nie wymagam zbyt dużo od aparatu w komórce. wideo - dla mnie wideo to tylko dodatek dla szpanu, czasem się użyje. według mnie nie jest aż takie złe^^ z tymi smsami to jeszcze jakoś więcej się popytam, ale to, że telefon zwalnia to dla mnie nic takiego strasznego, ważniejszy ten czas "zmiany". tak też myślałem z tymi ustawieniami, przypomniałem sobie, jak mama dostała Motkę V500 i od razu zrobiła zdjęcie i wysłała MMSem na komórkę mojej siostry bez żadnego ustawiania. wyświetlacz... według mnie Sagem robi dobre wyświetlacze, tylko tutaj nie obchodzi mnie wielkość, bo telefon widziałem i wielkość jest zadowalająca, chodzi raczej o jakąś taką "jakość kolorów", czy nie są zbyt szare lub wyblakłe, czy jest dobrze ukazana głębia itp i o to, czy pixele nie są jakoś zbyt widoczne. a z tą polifonią masz rację - będę używał WAV, będą to kawałki piosenek, które zamienię na WAV za pomocą programu, o którym Ty napisałeś :) dalej jestem Ci bardzo wdzięczny^^ i za te odpowiedzi również, za pokazanie zdjęć i "sekwencji wideo"^^ jesteś fajny koleś^^ znów chciałbym dać Ci pomógł, ale znów nie mogę... hehe, naprawdę dzięki, widać, że jesteś profesjonalistą :)

Obrazek

...::^^PoWRócIłEM^^::..

PANASONICU: NADCHODZĘ!!! xD

 #83454  autor: stodola
 01 lip 2006, 23:22
To ja cosik powiem o wyświetlaczu :mrgreen:
Jak dostaniesz nowy telefon do ręki to zauważysz, że kolorki są przepiękne, ale tak po około tygodnia zacznie on sie lekko wyblakniać, ale idzie to zmienić przyciemniając troche wyświetlacz ;)
Jeśli chodzi o piksele to myślę, że nie są zbyt widoczne a dzwonki Wav wychodzą świetnie :)
Pozdrawiam :smt006

[ Dodano: 2006-07-01, 23:24 ]
Jeśli chodzi o wysylanie MMSów to ja w miom telefonie nie miałem żadnych problemów. Wszystko było już skonfigurowane. Choć brałem telefon z Ery myślę, że Orange też wszystko poustawia ;)

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #84157  autor: Doda!
 04 lip 2006, 18:46
och dzięki dzięki za odpowiedź, nie ma to jak zdanie posiadacza :mrgreen: a jaki telefon miałeś wcześniej stodola?? jak jakąś Nokię z kolorowym i wydało Ci się, że wyświetlacz taki piękny, to naprawdę musi być cudowny^^ z tymi MMSami to sie już nie boję, będę odbierał w salonie to się spytam.

BTW - ja też będę miał AstroBlack^^

Obrazek

...::^^PoWRócIłEM^^::..

PANASONICU: NADCHODZĘ!!! xD

 #84186  autor: stodola
 04 lip 2006, 20:52
A miałem Nokie 2600 (szkoda gadać) :P :P miałem w niej 4 tys. kolorów ale w 100% nie mogłem sprawdzić jakości wyświetlacza bo nie mogłem wgrać sobie zadnych tapet a tym bardziej pobrać sobie ich :/ telefon wspominam dobrze tylko przez gre Bounce :D (przeszedłem ją z 20 razy a nigdy mi się nie znudziła :mrgreen:) i przez baterie (dobrze czymała - nawet przez tydzień!). No :D to tyle na temat tej noki (wczesniej mialem 3410 :smt005 )
pozdrawiam :smt006

EDIT:
Masz tutaj link z fotami z mojego tel (i twojego przyszłego :mrgreen:)

:arrow: http://www.stodola997.cba.pl/fotyzmy400x/index.html

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #84416  autor: Doda!
 05 lip 2006, 22:23
według mnie ta Nokia 2600 była fajna^^ tylko właśnie te tapety... ale miała dużo motywów wgranych. a Bounce to jest coś, heh, Bounce rox :mrgreen:

dzięki za foty^^ fajny piesek :mrgreen:

a tak przy okazji - już jutro my401x będzie mój!! w końcu zostawię tę wstrętną Nokię :twisted: ^^

Obrazek

...::^^PoWRócIłEM^^::..

PANASONICU: NADCHODZĘ!!! xD

 #84420  autor: stodola
 05 lip 2006, 23:03
A no bounce to jest to ;D taki GTA SA nie może się z nią równać :smt005 nie no zartuje :P
a co do pieska to wiadomo, że fajny :-D w końcu to boxer :mrgreen:
Przy okazji jeszcze jedna fota :-D (łapa mi sie częsła dlatego takie rozmazane lekko :D)
:arrow: Obrazek

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)