DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #54421  autor: bezet
 17 lut 2006, 15:42
27 lutego ide przedłużyć umowe z "pomarańczą" i włąsnie zastanawiam nad tym telefonem, gdyż bardzo fajnie wygląda i nie ma żadnych zbędnych jak dla mnie dodatków typu aparat, kamera. Jednak zastanawia mnie to jak się ma wymiana "plików" przez Irde pomiędzy różnymi markami telefonów. Jest to dla mnie ważne, iż przeważnie są problemy z niektórymi telefonami a w szczególnosci z Nokiami. Znam to z własnego doswiadczenia i przyjaciół. Chyba, że masz Nokie to jest wszytko git, ale własnie inne marki mają z Nokią problemu. Wiecie może jak się sprawuje "p2p" w tym telefonie? :wink:

 #54440  autor: kamil1221
 17 lut 2006, 16:15
Sagemy nie maja problemu z komunikacja z innymi telefonami przez IrDE.
To telefony noki, samsunga - maja taka blokade ze nie lacza sie z innymi telefonami.
Producenci to tych firm uwazaja ze to piractwo - nonsens.
Ja sam czeto bawie sie IrDA z kumplami.
Z telefonami marki SonyEryk i Siemens nie ma problemu.
Ewentualnie masz jeszcze wmodelu my301x Bluetooth, ktory juz dziala ze wszystkimi urzadzeniami opartymi na tej technologi.
Ale juz kiedys widzialem jakas nokie w ktorej IrDA dzialala bez problemowo - jakas nowsza.

 #54616  autor: rulezzz01
 18 lut 2006, 13:52
Ja chcialem wlasnie wyprobowac irde w tym sagemie, wiec wzialem nokie 6100, tu i tu wlaczylem irde i... nic sie nie dzialo... :| tak jak by w ogole irda nie byla wlaczona, no ale kit... = ='' a druga sprawa, mam bluetooth do kompa, polaczylem sobie z telefonem, wszystko fajnie... ale jak chcialem wgrac mp3. (odpowiednio i dobrze "pomniejszone" i pogorszone jakosciowo :/) to mi pisalo, ze moj sagem takiego formatu nie obsluguje :| i da sie tylko w formacie "wave" (chyba tak sie ten format nazywa...? :roll: ) przeslac na telefon >.>

 #54623  autor: kamil1221
 18 lut 2006, 15:06
Nie dziwie sie ze IrDA nie dziala z nokia - nokie maja blokade ze nie lacza sie z innymi telefonami.
Wyprobuj na Siemensie lub SonymEryku.
A co do mp3 - gdzie to pisze ze on ma mozliwosc odtwarzania mp3??
Ja nie widzialem nigdy aby cos takiego pisalo!!

 #55369  autor: rulezzz01
 21 lut 2006, 18:49
Co do tego mp3... pisze przeciez chocby tutaj na stronie z funkcjami telefonu...

Polifonia Tak
Polifonia (param.) 64 głosy, AMR Midi, mp3, AAC

Ale moze ten opis sie myli, bo jak skompresowalem mp3. do maximum to i tak nie chcialo wejsc, a gdy wysylalem na telefonie wyswietlalo sie "odmowa!" i na kompie pisalo, ze nieobsluguje takiego formatu... = ='' badziewie :/ ale wavy tez nie sa takie zle....

 #58257  autor: bezet
 04 mar 2006, 18:12
Jaki kabelek do tego tela jest? Taki na przykład będzie dobry http://allegro.pl/item88443124_usb_sage ... x7_cd.html czy jest oddzielny to tego tela bo na allegro nie ma kabla do 301.

I don't want nobody
I don't want nobody baby, but you
Somethin' 'bout your body
Has got me thinkin' of nobody, but you :mrgreen:

 #58316  autor: rulezzz01
 04 mar 2006, 20:33
najlepiej kupic sobie bluetooth do kompa na usb.... to jest najlepsze rozwiazanie, szybko sie przesyla pliki, mozna chodzic po calym domu.... kabel moze nie paowac i byc nieporeczny

 #58318  autor: kamil1221
 04 mar 2006, 20:39
Wiesz kazdy kabel do sagema bedzie pasowal, gdyz sagemy maja identyczne wejscia.
Ale ja bardziej juz polece Bluetootha, chyba ze nie masz za wiele kasy to zostaje ewentualnie IrDA, ktora jest wolniejsza - ale po co tobie szybki transfer jesli nie masz mp3 (przeciez nie ma ani zdjec, ani video).

 #58582  autor: wecha
 05 mar 2006, 15:23
rulezzz01 pisze:Co do tego mp3... pisze przeciez chocby tutaj na stronie z funkcjami telefonu...

Polifonia Tak
Polifonia (param.) 64 głosy, AMR Midi, mp3, AAC

Ale moze ten opis sie myli, bo jak skompresowalem mp3. do maximum to i tak nie chcialo wejsc, a gdy wysylalem na telefonie wyswietlalo sie "odmowa!" i na kompie pisalo, ze nieobsluguje takiego formatu... = ='' badziewie :/ ale wavy tez nie sa takie zle....

Piszesz ze wavy nie sa takie zle a, czy wgrales jakiegos weva do sagema my301x, bo ja probowalem i ani mp3, ani aac, ani wave nie wchodza. To co mozna przeslac do tego telefonu to tylko dzwiek midi i amr, ale to nic ciekawego.
A jesli chodzi o ten opist telefonu a przedewszystkim dzwonkow to jakas lipa, nie wiem kto go napisal

 #58598  autor: kamil1221
 05 mar 2006, 15:49
Ale to nie mozliwe aby w tym sagemei WAVy nie dzialaly.
Przeciez to Sagem sie afiszuje dzwonkami HIFI - czyli WAVy.
Moze jest jakies ograniczenie wielkosci WaVa na telefon - w co watpie.
A czym przesylasz WAVy - jesli kabelkiem to sie nie dziwie bo kabel najczesciej ma ograniczenie co do wielkosci przesylanego elementu do 200kb (tak moj kolega ma w kabelku do sagema myX5-2).

Moze wyslij sobie WAVa od kodos z inego telefonu ??
Ewentualnie zakup podczerwien, lub Bluetooth'a.

 #58643  autor: wecha
 05 mar 2006, 17:39
kamil1221 pisze:Ale to nie mozliwe aby w tym sagemei WAVy nie dzialaly.
Przeciez to Sagem sie afiszuje dzwonkami HIFI - czyli WAVy.
Moze jest jakies ograniczenie wielkosci WaVa na telefon - w co watpie.
A czym przesylasz WAVy - jesli kabelkiem to sie nie dziwie bo kabel najczesciej ma ograniczenie co do wielkosci przesylanego elementu do 200kb (tak moj kolega ma w kabelku do sagema myX5-2).

Moze wyslij sobie WAVa od kodos z inego telefonu ??
Ewentualnie zakup podczerwien, lub Bluetooth'a.
Wysylam przez Irde z komputera, ale na sagema myX5-2 wchodza wavy a na 301-ke aparat pokazuje "Odmowa" a mp3 i aac wyskakuje komunikat ze telefon nie obsluguje tego formatu i tak sie zastanawiam czy moze ktos probowal kablem przeslac te formaty ?

 #58702  autor: rulezzz01
 05 mar 2006, 19:58
Ja przez bluetooth normalnie wgrywam wavy ktore maja nawet 1,5 mb tylko jak chce przeslac mp3 to na wyswietlaczu pojawia sie "odmowa!" ...

 #58711  autor: wecha
 05 mar 2006, 20:25
rulezzz01 pisze:Ja przez bluetooth normalnie wgrywam wavy ktore maja nawet 1,5 mb tylko jak chce przeslac mp3 to na wyswietlaczu pojawia sie "odmowa!" ...
A probowales moze dzwiek aac, bo pisze ze obsluguje ale przez irde to ni cholery.

 #58840  autor: bezet
 06 mar 2006, 11:58
Ja wrzucam wavy, acc, amr do kumpla na nokie a potem on mi wysyła bluetoothem. Jedynie mp3 nie mogę "ODMOWA" heh. Ale co mnie cieszy z wszystkimi nowymi nokiami działa Irda, bo ze starymi nie paca. A wavy w jakości 22,050Hz bardzo dobrze słychać, w większej to nie bardzo głośnik wyrabia. A taki wave w 22,050Hz zajmuje od 150-200kB. Mowie tu o dzwonku długości 20-30sek nie o całym kawałku :wink: Tutaj macie kilkanaście dzwonków mojej produkcji :mrgreen: Poźniej dorzuce więcej bo reszte mam u kumpla.
Obrazek

I don't want nobody
I don't want nobody baby, but you
Somethin' 'bout your body
Has got me thinkin' of nobody, but you :mrgreen: