DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #38703  autor: ziomel
 29 gru 2005, 15:08
Witam
To mój już drugi mini tescik:)

Co znajdziemy otwierając pudełko??
Po otwarciu dosyć niedużego pudełka ukazuje nam sie zazwyczaj standardowy zestaw czyli:
-instrukcja
-kilka ulotek
-płyta cd z oprogramowaniem
- i oczywiście telefon sagem myx5-2
Jest to docyc skromne wyposazenie ale mysle ze wystarczajace jak na ten telefon

Wyświetlacz
Wyswietalcz posiada rozdzielczosc 128x160 pikseli...jest on dość wyraźny chcociaż nie moge się oprzeć wrażeniu że niektóre kolory są wyblakłe...w trybie czuwania na wyświetlaczu pojawia się godzina która jest widoczna nawet w nocy...mysle ze to duży plus...standardowo na wyświetlaczu widzimy nazwe operatora, godzine, stan baterii oraz ile zostalo nam kasy na koncie o ile posiadamy tel. w prepaid

Menu
Składa się ono z 9 ikonek typu 3x3...wygląd menu możemy zmienić dostosowujc jeden z trzech tematów zainstalowanych w tym telefonie...menu jest dosc proste, nie sprawia problemu nawet początkującym użytkownikom:)...

Klawiatura oraz przycisk nawigacyjny
Klawiatura jest wykonana z plastiku(przynajmniej tak mi sie wydaje:P) może to niektórym sprawic problem w wpisywaniu smsów ze względu na "twardość" klawiatury...ogólnie klawisze są dość duże i nie zdarzyło mi się jeszcze trafić w nie ten co potrzeba to samo dotyczy klawisza nawigacyjnego, można do niego dopisać skróty różnych funkcji...materiały z których został wykonany są dość dobra chociaż czasami skrzypią ale nie jest to bardzo uciążliwe

Pamięć
Uważam że pamieć tego telefonu jak na jeo funkcje jest wystarczająca chociaż dorzucenie 2 czy 3 mega mogło by zmienić oblicze telefonu takto standardowo mamy dostępne 3,7mb pamięci

Dźwięki
Sagem posiada naprawde ładne dzwonki szczególnie te co są zainstalowane od początku:)...dobrze sobie radzi również z plikami wav, chociaż napotykamy tutaj utrudnienie ale o tym za chwile...ma również dyktafon pozwala jednorazowo nagrać 30 sek. jego jakość jest dość zadowalająca

Aparat
funkcja aparatu w tym sagemie mimo ze zdjecia sa dobrej jakosci pozostanie tylko funkcja
rozdzielczość aparatu to VGA..średnie zdjęcie zajmuje około 50-60kb...jak na aparat klasy VGA to dość dobrze...możemy ustalać truyb nocny balans bieli i takie tam aby poprawić jakość fotki...zdjęcia można robić w trybie pionowym jak i poziomym...można ustawić również wielkość fotki na tapete

Irda
I tutaj zaczynają się schody...niby można przesłać z sagema do innego tel. bądź komputera ale niestety w drugą stronę jest juz problem...odkąd mam sagema nie udało mi sie nic na niego przesłać...i własnie wracając do wątku plików wav ich jakość jest dobra ale niestety jedyna możliwość to ściągniecie z internetu a niestety to jest płatne:/

Bateria
To chyba największy plus tego telefonu mimo rozmów okolo 1h dziennie do tego troche zabawy grami, aparatem i ogólnie bawienie sie nim wytrzymuje aż 5-6 dni...gdy jest mniej używany to może sobie leżeć przez nawet 10 dni aż bateria zacznie migać...to można zapisać na ogromny PLUS tego telefonu

Gry i pozostałe aplikacje
Standardowo zainstalowane sa dwie gry syberian strike oraz Gulo`s tale...dzięki javie możemy sciągnąc sobie inne gry...oprócz gier są roównież zainstalowane:
-kalkulator
-przelicznik walut
-timer
-budzik

Podsumowanie...opinia końcowa
Myślę że ten telfon jest udanym produktem firmy sagem...moge go polecić każdemu kto chce mieć dobry telefon z bardzo wytrzymała baterią

 #38751  autor: Frasio
 29 gru 2005, 19:31
Ogólnie tewścik dobry. ;)

Akle ja co do tego przesyłania.
I tu się mylisz, bo ja nieraz już przesyłałem mojemu koledze różnorakie animacje.
Oczywiście ma X5-2. ;)

Obrazek

 #40443  autor: ziomel
 03 sty 2006, 22:18
to moze mam jakis potegowany soft....to wszystko sie zaczelo jak zdjalem simlocka moze od tego:/

 #40446  autor: pawelek32
 03 sty 2006, 22:23
trochę dziwne, że w zestawie nie ma ładowarki... :P
u mnie w idei był też zestaw słuchawkowy, a irda czasami działała, ale mogło być lepiej.

z poważaniem

 #40761  autor: kamil1221
 04 sty 2006, 20:06
Ja nie rozumie co ci chodzi z tą biedną IrDA-ą?? W moim sagemiku wszystko gra i to bez zarzutu!! :P Moze to nie wina telefona, ale adapteru podczerwieni ?? Jesli masz mozliwosc wykonaj test z inna IrDA-ą !!

Przejdzmy do tesciku:
+ calkie krotko i na temat,
+ dobrze ze dodales opinie uzytkowania, a nie same suche fakty (brawo) :!: :!:
+ dobrze napisales o wyswietlaczu,


- brak fotek,
- kilka małych błedów stylistycznych (ale naprawde małych !!).

Całkiem, całkiem... :D

 #40786  autor: Irek
 04 sty 2006, 20:31
Panowie czy ten test nadaje się do przeniesienia do działu z Testami? Witek? Co myślisz? Ja już sam nie wiem!

"And one more thing..."

 #41590  autor: boskicom
 06 sty 2006, 15:47
Potwierdzam podczerwień (działa w dwie strony), ja mam zato problem z stworzeniem takiego waw by odberał go na telefonie. Mam kabel USB, program, poprawny format dźwieku (mono, itd) i NIC :smt010

 #41597  autor: l3p
 06 sty 2006, 15:57
boskicom** dlaczego przeciez ten model Sagema obsluguje wav bez problemu?;/

 #43307  autor: boskicom
 10 sty 2006, 10:31
Nie mam pojęcia??? W tym programie do Sagem są podane formaty dźwięku jakie obsługuje, konwertowałem dźwięki dwoma programami i nic (nie są zadurzę). Niby normalnie je wysyła ale na końcu wyskakuje komunikat że telefon udzielił nieoczekiwanej odpowiedzi (na telefonie nie pokazuje się okienko do zapisywania plików). Jeśli ktoś zna przyczynę (telefon, konfiguracja, itd.) to byłbym bardzo wdzięczny.
 #49190  autor: Kropek
 27 sty 2006, 19:14
A ja wam coś powiem...Moja kumpela go ma i działa jej bez zarzutu i jest wręcz zadowolona...Nie chce tu nikogo obrazić,ale jeśli coś wam nie działa to zastanówcie się najpierw czy ten telefon wam np.nie umadł gdzieś.Dopiero potym jak się zastanowicie możecie sobie mówić czy ten SAGEM jest fajny czy też nie...

 #49229  autor: Dragon
 27 sty 2006, 20:42
no wlasnie czemu ten temat jest przyklejony > ooglnie kazdy test dajemy do dzialu "testy czytelnikow"

 #52764  autor: Fokus
 09 lut 2006, 20:44
Jeżeli chodzi o telefonik to naprawde warty kupienia, teraz w komisie chodzi po 290zł nie uzywany. Ja swój już mam rok i powoli zaczyna mi się nudzić. Z 5-2 przechodze na 6-2.