DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #243903  autor: adrian:)
 04 sty 2008, 21:46
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem tego telefonu, ponieważ w obecnej chwili posiadam Nokie 3110 classic ale są z nią problemy ( restartuje się itd.) :? :?

Mam kilka pytań odnośnie telefonu Sagem my800x:

1. Jak długo trzyma bateria?
2. Pytanie ciekawostka - Jak zmieniają się kolory tej baterii :?: :?:
3. W momencie rozładowania telefonu do stanu braku koloru wypełniającego baterię, obwódka baterii zaczyna migać, czy od razu telefon się wyłącza? Jeżeli obwódka baterii zaczyna migać, to tak na oko przez ile czasu można korzystać z telefonu przy średnim użytkowaniu :?:
4. Czy w tym modelu jest radio :?:
5. Czy do tego telefonu można dokupić kartę pamięci :?: ( jeżeli tak to jaka max pojemność :?: )
6. Czy jest możliwość zmiany dźwięku SMS na inny :?: Tzn. czy można ustawić swoją melodyjkę :?:
7. Czy jako wygaszacz ekranu można ustawić zegar :?:
8. Czy po wyłączeniu dźwięku telefonu można ustawić, aby były same wibracje :?:
9. Czy telefon dobrze odtwarza muzykę mp3 :?:
10. Czy można w tym Sagemie ustawić jako dzwonek do danej osoby czy też grupy plik mp3, który wrzucimy przez kabelek z komputera do tej komórki?
11. Jakie słuchawki polecacie do tego telefonu
12. Czy jakość rozmów jest dobra :?:
13. Czy zdjęcia robione tym aparatem są dobrej jakości :?:
14. Czy po ustawieniu budzika i wyłączeniu telefonu, budzik zadzwoni :?:
15. Czy jest możliwość ustawienia na ekranie kanału GDZIE JESTEM? tzn. będzie wyświetlać obecne miejsce pobytu :?:
16. Gdy telefon ma włączony wygaszacz ekranu tzn. np. zegar, to czy na tym wygaszaczu znajduje się np. koperta o otrzymaniu nowej wiadomości, czy też trzeba niejako "obudzić" telefon klikając jakiś przycisk, aby wyświetlił się ekran główny?
17. Czy można ustawić, aby przychodziły raporty doręczeń SMS?
18. Czy w ogóle polecacie zakup tego Sagema :?:
19. Pytanie do osób, które posiadają ten telefon - jesteście zadowoleni :?:

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź na wszystkie 19 pytań :D :D

Z pozdrowieniami,
Adrian.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2008, 22:06 przez adrian:), łącznie zmieniany 1 raz.

 #243915  autor: Ramirez
 04 sty 2008, 22:21
1. Na papierze nieźle. Producent podaje 350 godzin czuwania , lub 4 godzin rozmów. W praktyce u mnie nie trzymal dłużej niz 3 dni. Ale nim trochę sie bawię.
2.Jak jest cała bateria to ma kolor zielony , potem kolor zmienia sie na żólty.
3. Obwódka miga na czerwono, ale to gora godzina czuwania.
4. Radia nie ma
5. Ja mam 1 Gb Sandisk MiniSD, wkładana z boku telefonu, nie wiem czy wieksze działają
6. Dzwiek smsa mozna zmienic
7. Co do zegarka wygaszacza to nie zauwazylem takiej opcji ;)
8. Można właczyć same wibracje
9. Co do mp3 to wydaje mi sie ze dzwiek jest dobry, na pewwno lepszy niz wtanich odtwarzaczach mp3, tylko nie mozna przewijać, nie ma zadnych zaawansowanych ustawień. Ale ogolnie ok.
10. Mozna ustawic dzwonek dla pojedynczych osób, dla grupy nie
11. Nic innego niz standartowe słuchawki nie podlaczysz, te co sa dołaczone sa ok
12. Jakosc rozmow może być, słychac troche gorzej niz w noki ale ujdzie;)
13. Aparat jest lepszy od Noki w takiej cenie ;)
14. tak, budzik się właczy na wyłaczonym telefonie
15. Tak, wyświetla poprzez wiadomosci sieciowe
16. Trzeba obudzić ekran, zeby zobaczyc kopertę
17. Raporty sms i mms przychodza jako wiadomosc sms
18. Ogólnie może być, najsłabsza stroną jest słabo spasowana tylna czesc obudowy. musiałem włożyć pomiędzy baterię a tylna klapke kawałek papieru (o grubosci 1 mm)aby tylna klapka nie trzeszczała. Zdaża się że wyskoczy czasami komunikat że zasoby audio niedostepne, czasami się zamuli ale ogólnie jest w normie.


jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj ;)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, 20:35 przez Ramirez, łącznie zmieniany 2 razy.

 #243922  autor: adrian:)
 04 sty 2008, 22:32
Dzięki za odpowiedź na wszystkie pytania :wink:
Jak będę miał jeszcze jakieś pytanie to napiszę :D :D

Jeszcze raz z góry dzięki :wink:

[ Dodano: 2008-01-04, 23:19 ]
Mam jeszcze jedno pytanko... czy moglibyście wypisać wszystkie zauważone przez siebie wady tego modelu telefonu :?: :?:

Byłbym ogromnie wdzięczny.

 #243988  autor: Ramirez
 05 sty 2008, 14:12
Trudno wymienić te wady. Każda osoba ma swój gust.
Jesli bym miał sie czepiać to za

- tylna klapka trzeszczy szczególnie, mogliby dać z 1 mm grubsza baterię i byłoby dobrze (osobiście kawałek papieru włozylem pomiędzy baterię a klapke) Chyba że istnieje dual sim do tego telefonu to przynajmniej by się zmiescil swobodnie :D
- słabe przeglądanie zdjęć (jest tylko maly podglad zdjęcia, nie mozna po kolei przeglądac zdjęc na całym wyswietlaczu)
- kilka razy zdazyło mi się że podczas właczenia mp3 wyskoczyl komunikat - zasoby audio niedostepne
- brak przewijania w mp3 i filmikach
- brak minimalizacji odtwarzacza
- średni głosniczek, jakby słabszy niz w SE czy Samsungach
- aparat robi zdjęcia w rozdzielczosci 1024 x 1280 a nie 1280x1024

Ale w tej cenie uważam że jest ok

jak dla mnie na plus to
- dobry wyświetlacz
- mimo że ma tendencje do trzeszczenia obudowa wykonana jest z dobrego plastiku, częsciowo aluminium
- dobrze leży w ręku
- UMTS, zawsze bardziej przyszłościowy
- kamerka z z przodu mozna tez robić zdjęcia czy krecic filmiki co nie jest standartem w innych telefonach)
- przyjemne czytelne menu
- duże archiwum na stare smsy ;)- w instrukcji pisze ze skrzynaka odbiorcza ma pamiec na 100 sms ale program do obsługi Wellphone pokazuje 300,
pozatym można przeniesc stare smsy do archiwum gdzie chyba nie ma ograniczenia. Sam mam w archiwum 100 wiadomosci i pokazuje mi 1% zajetej pamieci przeznaczonej na stare smsy.
- filmiki i zdjęcia zapisuje na karcie pamieci
- filmiki mozna krecic do wielkosci pamieci

 #244030  autor: adrian:)
 05 sty 2008, 16:48
Dzięki wielkie za odpowiedź
12. Jakosc rozmow może być, słychac troche gorzej niz w noki ale ujdzie;)
Tzn. jak gorzej :?: :?: Mógłbyś więcej napisać na ten temat :?: :D
6. Dzwiek smsa mozna zmienic
Ale np. można ustawić jako dźwięk SMS-a plik mp3 :?:
Ramirez pisze:2.Jak jest cała bateria to ma kolor zielony , potem kolor zmienia sie na żólty.
Tzn. na początku ma kolor zielony-> żółty-> miga czerwona obwódka tak :?:
Czy wskaźnik naładowania baterii 'schodzi' płynnie jako kolor z ekranu czy np. po kilku dniach pełnej baterii, po włączeniu z rana telefonu wskaźnik baterii jest w połowie :?:
- słabe przeglądanie zdjęć (jest tylko maly podglad zdjęcia, nie mozna po kolei przeglądac zdjęc na całym wyswietlaczu)
Ale po wyborze danego zdjęcia jest opcja ' zobacz zdjęcie na całym wyświetlaczu :?:
- kilka razy zdazyło mi się że podczas właczenia mp3 wyskoczyl komunikat - zasoby audio niedostepne
I co wtedy zrobiłeś :?: Czy następnym razem telefon znalazł piosenki :?:
Ramirez pisze:brak przewijania w mp3 i filmikach
Rozumiem, że bark przewijania tzn. słuchając muzyki czy filmiku nie możemy przewinąć do np. 29 sekundy :?:
Ramirez pisze:brak minimalizacji odtwarzacza
Tzn. słuchając muzyki nie mogę robić innych rzeczy typu pisać SMS-a :?: :shock:
Ramirez pisze:aparat robi zdjęcia w rozdzielczosci 1024 x 1280 a nie 1280x1024
Tzn. zdjęcie wychodzi pionowo :?: :?

Czy ten model tel. ma czasami tendencję do zacinania się albo restartowania :?:

Z góry dzięki za odpowiedź.

[ Dodano: 2008-01-05, 17:05 ]
Mam jeszcze jedną prośbę...

Czy byłaby możliwość, abyś wrzucił zdjęcie zrobione tym telefonem :?: :?:

 #244042  autor: Ramirez
 05 sty 2008, 17:25
adrian:) pisze:Dzięki wielkie za odpowiedź
12. Jakosc rozmow może być, słychac troche gorzej niz w noki ale ujdzie;)
Tzn. jak gorzej :?: :?: Mógłbyś więcej napisać na ten temat :?: :D



Miałem wcześniej Nokię 1600 i głośniej było słychać rozmówcę.
6. Dzwiek smsa mozna zmienic
Ale np. można ustawić jako dźwięk SMS-a plik mp3 :?:

Tak. Można wybrać dowolne mp3. Dzwonek sms odtwarza 15 sekund nagrania. Ale to chyba w każdym telefonie tak jest.
Ramirez pisze:2.Jak jest cała bateria to ma kolor zielony , potem kolor zmienia sie na żólty.
Tzn. na początku ma kolor zielony-> żółty-> miga czerwona obwódka tak :?:
Czy wskaźnik naładowania baterii 'schodzi' płynnie jako kolor z ekranu czy np. po kilku dniach pełnej baterii, po włączeniu z rana telefonu wskaźnik baterii jest w połowie :?:

Jak jest naładowana do pełna jest zielona. Posiada 4 paski stanu baterii. Pierwszy trzyma najdłużej, gdzies 40% stanu czuwania drugi ze 30% trzeci z 25% i ostatni z 5% a potem miga na czerwono.jak jest połowa baterii na wskazniku to gora z 10 godzin pracy baterii.
- słabe przeglądanie zdjęć (jest tylko maly podglad zdjęcia, nie mozna po kolei przeglądac zdjęc na całym wyswietlaczu)
Ale po wyborze danego zdjęcia jest opcja ' zobacz zdjęcie na całym wyświetlaczu :?:

Jest opcja obejrzenia zdjęcia na pełnym ekranie, w zasadzie gdzies na 80% wyswietlacza. Mozna zwiekszyc kilkakrotnie ale wtedy juz widać pogorszenie jakosci wyswietlanego zdjęcia.
- kilka razy zdazyło mi się że podczas właczenia mp3 wyskoczyl komunikat - zasoby audio niedostepne
I co wtedy zrobiłeś :?: Czy następnym razem telefon znalazł piosenki :?:


Ponownie włączyłem telefon i było ok
Ramirez pisze:brak przewijania w mp3 i filmikach
Rozumiem, że bark przewijania tzn. słuchając muzyki czy filmiku nie możemy przewinąć do np. 29 sekundy :?:

Tak, ale co do filmików to chyba norma w tej cenie.
Ramirez pisze:brak minimalizacji odtwarzacza
Tzn. słuchając muzyki nie mogę robić innych rzeczy typu pisać SMS-a :?: :shock:

Nie mozna.
Ramirez pisze:aparat robi zdjęcia w rozdzielczosci 1024 x 1280 a nie 1280x1024
Tzn. zdjęcie wychodzi pionowo :?: :?

Tak, pionowo. Jak sie skopiuje zdjęcie na komputer można je odwrócić;)

Czy ten model tel. ma czasami tendencję do zacinania się albo restartowania :?:

Przy próbie wgrania przez bluetootha gier czy programów nieobsługiwanych przez ten telefon zdażyło mi się z raz czy dwa że był restart ale tylko wtedy. Zacinanie to raczej nie. Czasami z lekka sie zamula np. przy wejsciu do gier ale co się dziwić. Mam zainstalowane z 60 gierek :lol: To nic dziwnego.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Osobiście nie moge powiedzieć czy telefon jest wart tej ceny. Nie mam porównania z modelami porównywalnymi. Osobiście bawiłem sie tylko telefonami znacznie prostszymi typu Nokia 6070, SE W200i, SE K320i Ale to nie ta klasa i w porównaniu do nich ten sagem to bardzo dobry telefon. Nie wiem jak by było w odniesieniu do tej Noki 3110;) Sam jestem ciekawy bo miałem go kupić a że go nie było kupiłem Sagema :D
Ale ta Nokia 3110c podobno jest udana ;) to chyba jedyny z nowszych telefonów w których trzyma dobrze bateria. To nie wiem czy tak warto zmieniać ten telefon :mrgreen:

 #244090  autor: adrian:)
 05 sty 2008, 19:32
Telefon Nokia 3110c mam od września.
Wszystko było ok. do momentu gdy w grudniu dokupiłem do niego kartę pamięci 1Gb SanDisc.

Po włożeniu karty do telefonu i wgraniu przez kabelek piosenek wszystko było ok. do dwóch tygodni.

Po tym czasie telefon podczas porannego załączania zaczynał ( a raczej zaczyna...) się restartować do trzech razy, po czym sam się wyłącza i trzeba znowu go włączyć.

Również podczas zmiany motywu lub też łączeniu się z internetem, telefon się wyłącza... :| :|

Następnym objawem jest restartowania się telefonu podczas zmiany nazwy piosenki wgranej do telefonu...

Oczywiście nie wspominam, że podczas wysyłania SMS-ów ( tak jak w moim przypadku - świątecznych ) również telefon się wyłączył.

Myślałem, że jest to wina karty... ale ta sama karta bardzo dobrze się sprawuję w innym telefonie komórkowym... :? :?

Również po wyciągnięciu karty telefon podczas załączania czy też łączenia z internetem restartuje się :| :|

Jak mi wiadomo niektórzy zanosili ten model telefonu do serwisu, ale reset cały czas występuje... :? :?

A chciałbym jakiś sprawdzony telefon ( przed Nokią miałem Sagema... ) z dość dobrą baterią ( a widzę że ten Sagem ma baterię 1000 mAh - podobnie jak Nokia, która ma 1020 mAh ).

Może znasz jeszcze jakiś udany, sprawdzony model Sagema :?: :?:

 #244095  autor: Ramirez
 05 sty 2008, 19:56
Niestety nic mi do głowy nie przychodzi. Sagemów jest mało. Niedawno w w promocji w EuroRTV był Sagem my850c za 599zl, ale to klapka. Teraz znowu ma cenę 699 Ale na papierze znacznie lepszy od tego ;)
Ale niestety każdy telefon z lepszym wyświetlaczem długo nie trzyma, trzeba się z tym pogodzić.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2008, 19:59 przez Ramirez, łącznie zmieniany 1 raz.

 #244097  autor: adrian:)
 05 sty 2008, 19:59
Szkoda tylko że ten model nie posiada radia... :| ale coś za coś... :D

 #244102  autor: Ramirez
 05 sty 2008, 20:18
A do jakiej kwoty ma to być telefon??? :lol: allegro, sklep????

 #244105  autor: adrian:)
 05 sty 2008, 20:23
Dobrze by było jakby był to sklep - sklep internetowy, bo co do telefonów używanych nie mam przekonania... :? :? :?

Cena: do 600 złotych ( ale jak jakiś telefon byłby za 620 to też byłbym zainteresowany... :D ).

A znasz jakiś dobry telefon, który ma:
- dość dobrą baterię
- dość dobry wyświetlacz
- można dokupić kartę pamięci
- można odsłuchiwać muzykę mp3
- robić zdjęcia ( dość dobrej jakości )
- nagrywać filmik
- radio ( ale niekoniecznie )
- można się łączyć z internetem
- posiada zegarek, alarm ( tzn. budzik ), kalkulator, organizer i kalendarz
- dyktafon ( ale niekoniecznie )
- jest dość wytrzymały

oraz nie posiada dżojstika... ( takie jakie mają SE )

 #244107  autor: Ramirez
 05 sty 2008, 20:33
Sobie bym kupił Nokie 6233 ale to juz wydatek za nowego 700 zł :cry: Takie miałem plany... Raczej nikt na niego nie narzeka.

A może SE k610i, on nie ma joysticka. Można go mieć za 620 zł z przesyłką za nowego ;)

 #244113  autor: adrian:)
 05 sty 2008, 20:57
Myślisz że ten SE byłby dobry :?: Chociaż nie ma radia... ciekawe jak długo trzyma bateria...

 #244115  autor: Ramirez
 05 sty 2008, 21:00
Tego nie wiem, musisz poczytać na podforum SE ;) Ale zawsze ma UMTS, i tez nie jest az tak zabytkowy, teraz trochę staniał bo już będzie chyba z rok, jak jest na rynku.

 #244120  autor: adrian:)
 05 sty 2008, 21:15
Muszę jeszcze poczytać na temat tego telefonu ( SE ) .
Dzięki za pomoc.

 #244123  autor: toma-x
 05 sty 2008, 21:23
Ja polecam Sagema my700x albo my850c w skepie EURO kosztuje 699zł ten drugi ma procesor 301mhz

 #244129  autor: adrian:)
 05 sty 2008, 21:38
A który telefon byś bardziej proponował :?:

Ten Sagem my850c jest niezły, ale zawsze mi się wydaje, że ta klapka prędzej czy później odpadnie albo tak się wyrobi że nie będzie się już zamykała ( tylko samoczynnie otwierała ) lub też nie będzie coś łączyło... :| :| :| :| :| - wogóle jest taka możliwość :?: :|

Masz może zdjęcia zrobione tym aparatem ( Sagem my850c ) lub znasz jego wady :?:

Dzięki za odpowiedź.

 #244140  autor: toma-x
 05 sty 2008, 23:01
Oba telefony są niezłe tylko Sagema my700x ciężko będzie kupić bez simlocka.Sagem my700x to telefon muzyczny,super bass na głośniku,super jakość dzwięku na słuchawkach.Sagem my850c ma super procesor 301mhz,super wyświetlacz jak większość sagemów,piękny wyglond,solidną obudowe.Do wad Sagemów mogę zaliczyć brak akcesoriów.

 #256924  autor: Ramirez
 18 mar 2008, 19:02
Może ktoś będzie zainteresowany informacją że na stronie planetsagem pojawiło się nowe oprogramowanie do Sagema my800x :wink: Przynajmniej do mojego egzemplarza. Tylko nie mam kabla USB aby sprawdzić czy coś poprawiono. Oby poprawiono stabilność... to już by było dobrze. :mrgreen:

Niestety nowe oprogramowanie i żadnej poprawy :?