DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #219867  autor: kadx
 08 wrz 2007, 23:31
Wykupilem w mixplusie pakiet 50mb darmowego neta za 10zl, pobralem takze, opere mini dla wygdniejszego przegladania stron. Jednak mam powazny problem, zauwazylem, ze podczas chodzenia po internecie pobierane sa z mojego konta bajeczne sumy, a ilosc dostepnych mb z pakietu wcale sie nie zmniejsza. Wyczytalem na jakims forum, ze trzeba skonfigurowac sobie gprs int czy cos takiego, niestety do mojego telefonu (sagem my400x) nie ma automatycznej, ani tez manualnej konfiguracji na stronie plusa :cry:. Wiec moje pytanie brzmi: Jest jakis sposob na konfiguracje tego? Z gory dziekuje za szybka odpowiedz :D
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2007, 21:39 przez kadx, łącznie zmieniany 2 razy.

 #219949  autor: kamil1221
 09 wrz 2007, 12:59
Wydaje mi się że jest to spowodowane tym że aplikacja Java(opera) łączy się z Internetem przez profil WAP a nie Internet. Jak sama nazwa pakietu mówi – Internet a nie wap.

A więc wchodzisz w miejsce gdzie znajduje się Opera (Gry, Aplikacje). Opcje aplikacji > pierwsza pozycja ustawień > Połączenie (również pierwsza opcja) > opcje > dodaj nowy.
Nazwij ten profil :
Plus GSM Poland GPRS > opcje > modyfikuj > protokół http > preferowany typ połączenie – GPRS > Proxy > Login – pusty zostaw > hasło – puste zostaw > adres Proxy -
212.2.96.51 > ustawenia GPRS > login – zostaw pusty > hasło – zostaw pusty > APN – www.plusgsm.pl

Sam sprawdziłem na swoim - działa na 100%

 #220073  autor: kadx
 09 wrz 2007, 19:35
Wielkie dzięki, przeglądanie stron działa bardzo dobrze :mrgreen:
Ale niestety, przy probie pobrania jakiegos pliku, uruchamia mi sie orginalna przegladarka i wyskakuje okienko: Nie mozna połaczyć sie z serwerem, czy cos takiego. Jak można temu zaradzic? :D

 #220102  autor: kamil1221
 09 wrz 2007, 20:49
To normalne, że wyskakuje okienko - sama opera nie umie ściągnąć pliki i potrzebuje do tego wbudowanej przeglądarki.

Najprawdopodobniej twoja przeglądarka jest źle skonfigurowana - wyślij sobie ustawienia z strony plusa - powinno zadziałać.

 #222187  autor: Hudy
 20 wrz 2007, 21:01
Ja mam sagema my501x i mimo Twoich porad wyskakuje mi okno z takim oto tekstem "ZABEZPIECZENIA Połaczenie sieciowe niedostepne: nie zdefiniowano profilu". Jesli wiesz jak temu zaradzic to bardzo prosilbym Cie o pomoc. Z gory dziekuje