DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #149882  autor: skyscraper
 04 lut 2007, 18:15
Hej czy oplaca sie kupic telefon sagem my600x?Jestem nastawiony na kupno tego albo se k510i(ale ma male szanse)jaki ten sagem ma wreszcie aparat>>>>jedni pisza na stronach ze vga(nawet orange!) a inni ze 1.3mpx. Prosze o odpowiedz
Ostatnio zmieniony 05 lut 2007, 15:30 przez skyscraper, łącznie zmieniany 1 raz.

 #150133  autor: bicio
 05 lut 2007, 10:35
Tak sie sklada ze mam ten telefon od grudnia zeszlego roku i szczerze powiedziawszy nie kupilbym go sobie po raz kolejny. Telefon niby do 3G ale ma tylko jedna kamerke (z tylu) wiec raczej sobie nie porozmawiasz zbyt efektywnie. Zakladam ze zamierzasz kupic telefon w Orange i tu pojawia sie duzy minus jakim jest OrangeMenu - spowalnia telefon i blokuje niektore funkcje (np schematy kolorow). Telefon ma ponadto male klawisze i dla osob o duzych palcach (a ja do takich naleze) pisanie smsow jest przez pewien czas meczace - potem idzie sie przyzwyczaic. Niekiedy trzeba je tez mocniej przycisnac zeby zareagowaly ale to powoduje takze ze nie trzeba blokowac klawiatury. Ponadto moj telefon niekiedy zachowuje sie "dziwnie" np nie odtwarza dzwiekow (jakichkolwiek!) i pojawia sie komunikat "Zasoby audio nie sa dostepne" - nie mam pojecia o co chodzi i jesli ktos mi to wytlumaczy to bede wdzieczny. Odtwarzac mp3 - dzwiek ladny ale nie ma mozliwosci minimalizacji (to chyba norma) i przewijania utworow czyli sluchamy od poczatku do konca. Aparat to VGA - zdjecia640x480 - jakosc srednia - jesli Ci zalezy na zdjeciach to nie polecam my600x. Filmy ktore mozna nim nakrecic wychodza ladne i jest bardzo dobra jakosc dzwieku.
Z plusow tego telefonu moge podac z pewnoscia wyswietlacz (ja przesiadlem sie z 64 tys kol) ladnie wszystko widac i nawet gdy jest oswietlony da sie odczytac. Filmy 3gp nawet te dluzsze da sie obejrzec szczegolnie fajnie wygladaja w trybie pelnoekranowym. Kolejnym plusem (przynajmniej dla mnie) jest swietny design telefonu - nietuzinkowy i subtelny. Wielka zaleta telefonu ktory wyposazony jest w karty miniSD (w zestawie 128mb) jest gniazdo kart umieszczone z boku telefonu co znacznie ulatwia ich wyjmowanie-wkladanie bo nie trzeba sie meczyc z rozkladaniem telefonu - otwieramy tylko klapke i juz mamy dostep do karty (wystarczy dokupic czytnik na allegro i mamy pendrive).
Wracajac do wad jest to mala mozliwosc zdjecia simlocka, slaby dostep po akcesoriow (np kabla na USB bo w zestawie go nie ma). No i zlacze sluchawek jest troche "luzne" a ze kabel ma przy zlaczu ksztalt L to jedna czesc moze haczyc i odlaczac zestaw.
To chyba wszystko co teraz moge wymyslic nt my600x. Jesli cos mi sie przypomni to napisze. Nie pisze czy warto kupic ten telefon bo sam musisz zdecydowac. Ma tyle + co -

Pozdr

 #150150  autor: kamil1221
 05 lut 2007, 11:32
Okrojona wersja my800X bez 2 kamerki i aparatu 1,3 megapixela.

 #150391  autor: skyscraper
 05 lut 2007, 21:52
Sluchajcie przeciez aparat nie jest VGA..Na tronie nokii tak jest napisane ale na www.sagem.com Wyraznie napisali ze aparat ma 1.3mpx

[ Dodano: 2007-02-05, 21:53 ]
na stronie orange mialo byc sorka

[ Dodano: 2007-02-05, 21:55 ]
sagem my600x

 #152572  autor: kamil1221
 12 lut 2007, 14:00
Video camera
VGA camera, streaming, progressive download, video player and recorder, video MMS.
To są informację ze strony Sagema !
Oni mają błąd po prostu na pierwszej stronie opisu - jak co idź sobie to Orange i sprawdź jaki ma aparat. :smt011