DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #1152584  autor: adam-1983
 28 cze 2023, 20:30
Witam
Krótkie i szybkie pytanko ,pacjent to samsung galaxy s10 lite 8/128 stan igła dosłownie i w przenośni wyprodukowany 2020r. styczeń ,zaczął być używany pod koniec 2020r. czyli grudzień ,ma 99 cykli ładowania baterii potwierdzone przez oddział samsunga i teraz właśnie takie najważniejsze pytanko jak widać za kilka miesięcy będą to już 4 latka na karku ale według mnie 99 cykli ładowania bateryjki to bardzo mało ale to tylko moje zdanie :-) wyświetlacz nie jest wypalony zero jakichkolwiek powidoków ani wypaleń na planszach kolorów , telefon ma dwa lata gwarancji ,koszt 800pln ,warto w to jeszcze wchodzić ???
 #1152613  autor: mariusz9a
 29 cze 2023, 08:11
Jakby to powiedzieć... To zależy, a w zasadzie to zależy czego oczekujesz od telefonu. Jeśli S10 Lite jest dla Ciebie ok, to możesz kupić.
Dla porównania moja żona ma S10e z bodajże 2019 roku. Jest ładowany minimum raz dziennie, czasami jak go przyciśnie to i 2 razy. Nadal działa ok, szybko (tzn porównując z nowymi flagowcami to jest zauważalnie wolniej, no ale nie oczekujmy cudów po telefonie z 2019). Bateria? Na pewno jest jakaś degradacja, ale też i tragedii nie ma i chyba wielkiego spadku wydajności też nie (zresztą ten model nigdy nie był jakiś wybitny w temacie długości działania na jednym ładowaniu). Co ciekawe telefon nadal co jakiś czas (nie jest to już co miesiąc) dostaje aktualizacje oprogramowania.
 #1152647  autor: adam-1983
 29 cze 2023, 12:30
Dzięki za odp. ,tak też właśnie myślę te 800pln to nic nadzwyczajnego a wręcz znikoma kwota jak za smartfony nawet średniacze w tych czasach i dokładnie wezmę go i tyle.Nie zmienia to faktu że w granicach 800-1000pln można śmiało wyrwać s20 fe i to nawet 8gb czasami jeszcze z gwarancjami sklepów po kilka miesięcy z tego co można wyczytać nie jest to jakiś przeskok duży między tymi s-kami 10lite i s20fe . :-)