DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #473643  autor: kowcio
 01 maja 2011, 10:24
No ja bym wziął LG KF301, bo w menu można dać dużą czcionkę i ma bardzo czytelne klawisze i jest bardzo porządnym telefonem, a te menu w motoroli może różne być.
Takie bez VATu, że cholery ceny podniosły i po odjęciu podatku wychodziło to samo. No ale pojechałem taki kawał drogi i kupiłem to co miałem :-/ oszuści.

 #473651  autor: Xavi
 01 maja 2011, 11:04
To znaczy co konkretnie kupiłeś?

 #473653  autor: kowcio
 01 maja 2011, 11:08
E1050, ale to chyba nie na temat, nie uważasz? Tak samo z tym wyborem telefonu.. Robi się zamieszanie.

 #473664  autor: Xavi
 01 maja 2011, 12:01
kowcio pisze:E1050, ale to chyba nie na temat, nie uważasz?
Też tak uważam ale to Ty doradzałeś wcześniej wybór zamiast przenieść do działu JTW.
Ceny tej motki nie widziałeś przypadkiem (to już jest na temat)?

 #473678  autor: kowcio
 01 maja 2011, 12:43
Xavi pisze:Ceny tej motki nie widziałeś przypadkiem (to już jest na temat)?
W tym MM co byłem to nie było :-/
W ogóle część telefonów wystawionych nie miała w ogóle ceny, głównie to co mnie interesowało- LG GS101, GU230 i kilka Nokii :-/

 #473919  autor: Xavi
 02 maja 2011, 20:48
No i kupiłem w MM. Jutro napiszę parę słów ale teraz to co mnie najbardziej wkurzyło to brak informacji na zewnętrznym wyświetlaczu kto dzwoni! Jak to możliwe aż nie mogę w to uwierzyć. Po co w takim razie ten wyświetlacz żeby godzinę sprawdzić?
Mam nadzieje że może po prostu nie dokopałem się do tej opcji, oby.
Przełożyłem karty różnych opów i nic, skopiowałem kontakt do pamięci telefonu też nic.
Może ktoś ma jakiś pomysł, bo aż nie chce mi się wierzyć że motka mogła tak to spie...
Help!

GU 230 był po 158 zł.

 #473959  autor: DanielR
 02 maja 2011, 23:53
Xavi pisze:No i kupiłem w MM
Xavi pisze:brak informacji na zewnętrznym wyświetlaczu kto dzwoni!
I nie sprawdziłeś tak podstawowej funkcjonalności przed zakupem? :shock:
Machnij test tej Motki... :P

 #474551  autor: Pijo
 06 maja 2011, 19:12
Gleam jest w dostępny (przynajmniej w cenniku, nie wiem czy fizycznie) w Erze za 369zl.

http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... _umowy.pdf


(Cennik się lubi zmieniać :-) )

 #474662  autor: kowcio
 07 maja 2011, 15:30
Sadząc po cenach i tym co się naczytałem to to padlina jest a nie telefon. Bubel. Już mi przeszła ochota na Gleam.. KF301 nie ma sobie równych ;/

 #474670  autor: Xavi
 07 maja 2011, 16:14
Kupiłem w MM za 340 zł. Cena ok ale z tego co widzę to jak u operatora w Erze jest już za 369 więc po wejściu tak naprawdę do promocji u pozostałych to ceny będą po max 250 za nówkę.
Telefon od początku mi się podobał z wyglądu jak tylko pojawiły się pierwsze fotki może z sentymentu za starą V8 :)
Wykonanie jak na ten segment całkiem dobre, jakość głosu w słuchawce ok może trochę "metaliczny" dźwięk rozmówcy ale jak dla mnie głośno i wyraźnie. Menu ładne, proste. Duży dobrej jakości wyświetlacz, głośne dzwonki.
Teraz to co najbardziej mi się podobało. Nie sądziłem że kiedyś to powiem w kontekście Motoroli ale słownik w sms. Jak dla mnie rewelacja nawet lepszy niż w Nokii który zawsze mi najbardziej odpowiadał. To już nie ten koszmarny itap który mógł do szału doprowadzić. Olbrzymia zmiana na lepsze!
Drugi jak dla mnie największy pozytyw można powiedzieć iż powiązany z sms to klawiatura!
Dla mnie ideał i wzór. W połączeniu z tym słownikiem pisanie sms to frajda. Odpowiedni klik, duże przyciski po prostu ekstra!!
Powiadomienie wizualne o zdarzeniach przez podświetlanie na dole klapki napisu Motorola.
Wady. W moim przypadku to dwie o których wspomniałem wcześniej. Brak możliwości przypisania swojego dźwięku mp3 do sms ale o tym wiedziałem wcześniej i jakoś bym to przebolał. Najważniejsza to jednak brak identyfikacji osoby dzwoniącej na zewnętrznym wyświetlaczu (skądinąd bardzo fajnym i efektownym) co mnie po prostu załamało i wkurzyło! Trzeba ustawiać odbiór nie klapką tylko po otwarciu, przyciskiem o ile oczywiście się chce wiedzieć kto dzwoni :) Drobna wada dla niektórych to też brak możliwości usunięcia zegara ze środka wyświetlacza. Gdyby nie ta identyfikacja to byłbym mega zadowolony a tak już sprzedałem :lol:
Może kupie ponownie za jakiś czas jak ceny polecą na łeb na szyję...

 #482752  autor: orson_dzi
 17 cze 2011, 23:22
Jaaaakie bydle :!:
Ten telefon po rozłożeniu jest potężny i X10 wydaje się być malutka. Klawisze rozmiarowo przypominają te z MyPhone'ów dla seniorów ale fakt, są bardzo wygodne. Ekran ładny, po zamknięciu przód palcuje się jak dziki, z tyłu, niestety, plastik, a szkoda, bo aż prosi się metal w gumopodobnej otoczce. Animacje ma ekranie zewnętrznym rozbrajają i w sumie to tylko bajer, przynajmniej tak się wydaje.

Za jakiś tydzień, dwa jak zmaltretuję Samsunga, to przesiądę się na Gleam i coś będę w stanie napisać więcej. Ew. jeszcze dzisiaj dźwięk sprawdzę.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #482844  autor: orson_dzi
 18 cze 2011, 12:22
No i muzycznie Gleam rzeczywiście pokrywa się z reklamowanym hasłem, czyli telefon do słuchania muzyki.
Prosty odtwarzacz, bez korektora ale telefon napędza nauszne słuchawki, a dźwięk jest przyjemny i ponadprzeciętny. Tutaj duży plus. Głośnik mocno średnio, choć głośny, a fabrycznych słuchawek używacie do muzyki na własną odpowiedzialność :P .

Poza tym, może wie ktoś jak pozbyć się daty i godziny ze środka ekranu? Nigdzie takiej opcji nie widzę, a na środku ekranu mam piękną ciemną ramkę z datą i godziną, zasłaniającą 3/4 tapety. A drugi zegar mam na górze obok baterii.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #482848  autor: kowcio
 18 cze 2011, 12:27
orson_dzi pisze:Poza tym, może wie ktoś jak pozbyć się daty i godziny ze środka ekranu? Nigdzie takiej opcji nie widzę, a na środku ekranu mam piękną ciemną ramkę z datą i godziną, zasłaniającą 3/4 tapety. A drugi zegar mam na górze obok baterii.
Tego nie usuniesz z ekranu- nie ma takiej mozliwości, tak samo jak w Nokiach S40 6th.

 #483308  autor: Xavi
 20 cze 2011, 12:30
Dokładnie nie da rady tego usunąć ale to pikuś w porównaniu z brakiem identyfikacji na zewnętrznym wyświetlaczu :evil:

 #483315  autor: orson_dzi
 20 cze 2011, 12:50
Mały problem.
Numer na tym ekranie i tak byłbym słabo czytelny.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #483642  autor: Xavi
 21 cze 2011, 16:11
To jest dowód na to że każdy a inne wymagania i priorytety. Dla mnie tapeta nie ma znaczenia przynajmniej w klapkowcach a brak identyfikacji normalnie mnie boli! Ale dość o tym bo robi się nie na temat.

 #488456  autor: orson_dzi
 11 lip 2011, 20:58
Straszna jest ta ramka na środku ekranu.
W razie pytań zapraszam.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #488474  autor: neoptb
 11 lip 2011, 21:51
Pytanie za milion, czy komuś udało się ustawić telefon tak, aby na zewnętrznym ekranie wyświetlała się nazwa dzwoniącego tudzież numer telefonu? :roll:

żyj i pozwól żyć.
P.S. Pomogłem? To kup mi piwo :)

 #488480  autor: orson_dzi
 11 lip 2011, 22:09
Nie ma takiej opcji.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)