DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #185936  autor: konrad
 24 maja 2007, 08:18
witam :)
chciałbym sobie kupić L6 nie oczekuje jakiś mega wyczesanych bajerów :) ale mam parę pytanek:
1. są emotikonki w smsie ?
2. licznik wysłanych/odebranych sms/mms ?
3. jest dźwięk migawki ? można ew. wyłączyć ? (Orange)
4. ile mieści sie smsow w skrzynce ?
5. czy widać czas połączeń podczas prowadzenia rozmowy lub po zakończeniu ?

i takie ogólne zapytanie, co lepiej wybrać L6 - Alcatel 801 - 2610 - Siemens C75 ?

 #185942  autor: b@sho
 24 maja 2007, 09:37
1. emotikonki w sensie ze wpisujesz usmieszek i co sie innego pokzauje czy jak bo nie bardzo rozumiem, czy chodzi czy raczej o te male animacje typu: placz, diabel itd ktore sie wybiera - jesli o to pierwsze to ich brak, jesli o to drugie to sa
2. w motkach nie ma lcznikow sms/mms
3. dzwiek migawki jest ale mozna latwo wylaczyc w :arrow: ustwieniach obrazu :arrow: ton migawki
4. tego nie wiem ile wynosi maksimum dla skrzynki, ale przypuszczam ze bedzie to 100
5. mozna ustawic w opcjach aby widziec czas polaczenia

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #185947  autor: konrad
 24 maja 2007, 10:23
chodzi mi o buzki, takie jak w nokii :)
jak to nie ma licznika smsow ? :( a skad wiesz ze 100 ? :)
i tak malo na L6 ?

 #185950  autor: kosaz
 24 maja 2007, 10:28
konrad pisze:jak to nie ma licznika smsow ? a skad wiesz ze 100 ?
koledze pewnie chodzilo o ilosc zapisanych sms wynosi a nie licznik wyslane odebrane a to jest calkiem co innego :)
konrad pisze:1. są emotikonki w smsie ?
2. licznik wysłanych/odebranych sms/mms ?
4. ile mieści sie smsow w skrzynce ?
a to sa 2 odrebne rzeczy

 #185951  autor: b@sho
 24 maja 2007, 10:50
konrad pisze:jak to nie ma licznika smsow ?
licznikow w motkach nie ma, w sensie ze tka jak w noki sobie srpawdzisz ile wylsales a ile otrzymales.
konrad pisze:a skad wiesz ze 100 ?
pisalem ze nie wiem, tylko ze przypuszczam iz jest to maksimum 100 gdyz l6 to stary model i nie sadze aby motorola dala mu wieksza pojemnosc niz innym terminalach z tego okresu

jesli chcesz wiedziec dokladnie ile miesci sie w esow to poczekaj na lookassa badz orba albo na kogos kto posiadal ten model (ja sie tylko nia bawilem, na stanie nie posiadalem jej)

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #185952  autor: konrad
 24 maja 2007, 10:51
interesuja mnie 2 rzeczy :)
1. czy jest licznik wyslanych smsow od np zakupu ?
a 2. to ile miesci sie smsow w skrzynce ? :)
no i 3 ew. czy wysw. sie emotki jak np na forum tutaj ? :)

 #185957  autor: babeo
 24 maja 2007, 11:24
konrad pisze:i takie ogólne zapytanie, co lepiej wybrać:
konrad pisze:L6
Opis powyżej.
konrad pisze:Alcatel 801
Uchowaj Panie. Jakaś pomyłka. Niby ma mp3, ale nci poza tym.
konrad pisze:2610
Wiadomo. Jak nokia. Podstawowe fukncje, nic wiecej.
konrad pisze:Siemens C75
Eee i walczyć z serwisem widmo...

Podsumowując: Motka lub Nokia.

PS tak w ogóle to to porównanie powino być chyba w innym dziale :P

 #186425  autor: RafalM
 25 maja 2007, 23:56
Mam L6 od prawie roku i mogę się na jej temat wypowiedzieć. Na standardowym oprogramowaniu Ery telefon pracował krótko. Oprogramowanie nie wieszało się, ale nie miało podstawowych dla mnie funkcji typu ukrywanie MP3 czy BT w multimediach. Ton migawki możesz zmienić wchodząc w tryb robienia zdjęć wciskając przycisk menu i w menu wybrać ustawienia obrazów, ton migawki zaznacz żaden. Wyświetlacz w słońcu jest w miarę czytelny. Uważaj na klawiaturę po dłuższym pisaniu esów bolą opuszki palców. Możesz zapisać 100 sms w pamięci telefonu i 25 na karcie sim. Widać czas rozmowy podczas jej trwania i potem można go także sprawdzić w spisie połączeń wybierając opcję czas rozmów i czas ostatniej rozmowy. Telefon oceniam na 4/6. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej motki pisz na PW.

 #186471  autor: b@sho
 26 maja 2007, 10:05
RafalM pisze:Możesz zapisać 100 sms w pamięci telefonu i 25 na karcie sim.
czyli jendak sie nie pomylilem z z moimi przypuszczeniam :mrgreen: RafalM nie pisz ze na simce mozna zapisac 25 esow bo sa rozne simki :wink: ja na simce miszcze 30, jak ktos ma stara simke plusa to tam mozna bylo bodajze 14 zapisac :mrgreen:

o tonie migawki pisalem, i o czasach polaczen tyz :wink:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #186585  autor: orB
 26 maja 2007, 16:29
Z zapisywaniem SMS jest tak, że zazwyczaj mieści się powyżej 100, zwykle jest to przedział 100-130 zależne od zajętego miejsca i innych pierdół we flexie.
b@sho pisze:l6 to stary model i nie sadze aby motorola dala mu wieksza pojemnosc
W starej V500 upchałem 126 :-)

 #186593  autor: Varssaux
 26 maja 2007, 16:49
Tak naprawde zaden z tych telefonów nieczym sie nie wyróznia poza Alcatelem który ma wejscie na karty i odtwarzacz mp3. Własnie ten telefon bym polecał, niedrogi, duzy ładny wyslwietlacz. Aparat jakim dysponują Motorola i siemens to nic szczegolnego, na dluzsza mete i tak nic z nim zrobic nie mozna. Na wakacje przeciez i tak zabiezemy tel + aparat, a odtwarzarz mp3 z akumulatorem co przeciez oferuje Ot-E801 to naprawde fajny gadget zwlaszcza ze moza umiescic karte o (teorytycznie) dowolnej pojemnosci, w praktyce mysle ze bedzie to ok 512 mb.

 #186755  autor: b@sho
 27 maja 2007, 09:32
orB pisze:Z zapisywaniem SMS jest tak, że zazwyczaj mieści się powyżej 100, zwykle jest to przedział 100-130 zależne od zajętego miejsca i innych pierdół we flexie.
orB wiem, w mojej e398 tez wejdzie wiecej mimo komunikatu o zajetej pamieci :mrgreen: ale wielkoscia teoretycznie przyjeta jest 100 :wink:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'