DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #160409  autor: Nevered
 08 mar 2007, 18:01
Witajcie! Nie znam się za bardzo na nowoczesnych telefonach, do tej pory używałem Noki 3100
a teraz mam kilka pytań odnośnie L7 *bo mam zamiar ją nabyc*:

- Jakie karty pamięci akceptuje L7'ka ? (proszę o dokładną nazwę nie chce pomylic sie podczas kupna na allegro)

- Jeżeli chce zgrac cos na karte moge w tym celu uzyc USB czy musze miec czytnik kart pamięci ?

- Czy opłaca się kupowac oryginalny kabel USB ?

- Do czego słóży adapter do kart pamięci?

- Czym różni się L7 od L7e ?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pzdr :smt005

EDIT:

I czy to prawda : Jeżeli chcesz miec w Motoroli L7 karte 1 gb to musi to byc Sandisk a nie Kingston bo inaczej będzie psuło MPtrójki ? ROZWIJAM :P
chodziło mi o to że ponoc na jednogigowej Kingstonce utwór leci np. od jakiegos momentu albo w trakcie sluchania nie ma np. 50 secund utworu.


DODAJE JESZCZE JEDNO PYTANIE ...

Czy bezproblemowo będzie działac mi taka
karta i czy się opłaca :P?
Ostatnio zmieniony 08 mar 2007, 19:00 przez Nevered, łącznie zmieniany 1 raz.

 #160425  autor: b@sho
 08 mar 2007, 18:54
1. na pierwszym miejscu SanDisk, na drugi Kingston innych poprostu nie polecam
2. mozesz uzyc kabla, choc lepiej uzywac czytnika
3. co do kabla to powiem tak, kabel jak kabel, ja smialo widzialem jak sobie znajomy sam kabel zmontowal (trzeba sie na tym znac) i wszystko dobrze chodzilo. choc wiadomo lepiej niby oryginalny
4. adapter kart pamieci sluzy do tego ze mozesz dzieki niemu zastosowac karte microSD w urzadzeniach obslugujacych kart SD (np. cyfrowki, czytniki - gdyz rzadko spotyka sie czytniki na microSD, i ogolnie wszelkiej masci urzadzenia obslugujace karty SD.
5. aparatem L7 VGA a L7e 1,3 Mpix oraz dostepne pamiecia wbudowana w tel, na l7 okolo 5 mb a na l7e okolo 20
6. psuje mp3 :?: mozesz to rowinac :?:

 #160429  autor: lookass
 08 mar 2007, 18:58
Do l7 ida karty microSD zwane tez TransFlash.
Usb kabel wystarczy lecz szybsza transmisje danych uzyskasz przez czytnik.
Tak i nie tzn tak bo moze to ulatwic polaczenie miedzy pc, nie bo trzeba wiecej zaplacic.
Adapter karty jest po to aby mala microSD wlozyc do wlasnie adaptera co wtedy jest jak zwykla SD ktora pasuje do innych uzadzen(palmtopy,aparaty,drukarki)
L7e ma lepszy aparat (1,3 mpx) i inny kolor obudowy oraz 20 mb wbudowanej pamieci.
Sandisk podobno jest lepszy od kingstona w motkach lecz ja mialem l7+512 mb i wszystko bylo ok ;)
pozdro

 #160437  autor: b@sho
 08 mar 2007, 19:29
ta karta powinna normalnie u ciebie chodzic. widze z e teraz to nawet na aukcjach czytniki do nich daja :wink: wiesz zarowna na sandiska jak i kingstone ludzie narzekaja, poprostu jesli sie zarzuci dosc pojemna karte i zawali ja plikami to tel bedzie na niej mulil.
a co do tego ciecia sie mp3 nie spotkalem sie sam osobiscie z takim problemem , l7 obsluguje bitrate do 192, wiec jesli jest ruchomy (skaczacy) to moze sie tak dziac ze wyskakuje ze plik jest uszkodzony. tak bedzie na kazdej karcie.
ps. jak masz kolejne pytania to pisz kolejnego posta, bo jak edytujesz swojego pierwszego to nie pokazuje sie ze cos nowego jest w temacie napisane :wink:

 #160570  autor: Nevered
 09 mar 2007, 08:55
Dzięki wszystkim za pomoc! :D

No to zapiszę tutaj zestaw jaki sobie złożyłem :p

- Nówka SLVR L7
- MicroSD Kingston 512mb + adapter
- Czytnik kart pamięci Kingston
- Folia ochronna na wyświetlacz
- Usb :P

Pzdr serdecznie.

 #173051  autor: nezeli
 11 kwie 2007, 19:18
Tez chce kupic l7 chcialabym nowy soft do niej zeby ja ulepszyc ale czy to ne zepsuje telefonu? czy musze sie jko\s specalnie znac zeby go wgrac? jak sie to robi?? nie kumata jestem w tych sparwach :oops:

 #173093  autor: lookass
 11 kwie 2007, 20:45
Trzeba zrobic backupa to najwazniejsze, znac? nie trzeba tylko logicznie myslec a wszystko bedzie dobrze ;)

 #173103  autor: orB
 11 kwie 2007, 21:03
Jeszcze telefonu nie kupiłaś a już chcesz soft zmieniać.. Nie pytam po co, bo pewnie sama nie wiesz ;-)

 #173792  autor: RafalM
 13 kwie 2007, 21:38
Co do zmiany softu mam dla Ciebie dwie rady:
-Używaj F&B3 i zawsze rób backupa!
-Przy wgrywaniu zagranicznych monsterów odznacz langpack chyba, że chcesz mieć menu po angielsku
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące pathowania motki wal na PW
.