DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #1154916  autor: marson
 30 lip 2023, 11:42
Witajcie

Kupiłem jakiś czas temu mamie smartfona - typowy low end Motorola Moto G51 5G - dla niej to wystarcza w zupełności i wczoraj trochę byłem w szoku, najpierw telefon z informacją na wyświetlaczu - podejrzenie spamu - po odebraniu faktycznie jakieś garnki czy co to tam teraz na topie jest a później dzwoniąc do KFC po wybraniu ich numeru na wyświetlaczu Pizza Hut i jak dobrze kojarzę ich logo itd. to samo gdy zadzwonili do mojej mamy z pewnej firmy - również nazwa na wyświetlaczu. Dodam, że to były "obce numery" pierwszy raz wybierane na tym smartfonie. Jak to działa? Zakładam, że dane ściągane są z jakiejś wizytówki w google? Ale coś więcej? Sam mam samsungi S7, S10 i S21 FE i takich atrakcji nie mam - da się to jakoś zaimplementować na moich biedasamsungach ;) bo najwidoczniej smartfon za pińcet złoty ma większe możliwości niż ex flagowiec za kilka tys zł. Piszę trochę z przymrożeniem oka ale nie zmienia to faktu, że szczękę zbierałem. Aha - to ustawienie jest stockowe, ja nic takiego nie instalowałem a mama to co najwyżej pisze SMSy i odpali w sklepie aplikację zniżkową więc nie podejrzewam o instalację czegokolwiek.
 #1154921  autor: marson
 30 lip 2023, 12:44
No to wychodzi na to, że ja w swoim - może za stara wersja androida - 12

Poprawka - na Galaxy S10 tej opcji nie ma - na Galaxy S21 FE 5G już tak - w obu przypadkach to android 12 - dzięki za naświetlenie sprawy zobaczymy czy się dokopię ;).
 #1154926  autor: kemsinenu
 30 lip 2023, 13:39
Uwaga. Te funkcje są interesujące, jednak mogą uśpić czujność w przypadku spoofingu numeru telefonu. Oszust może wykonać przychodzące połączenie z numeru infolinii banku. Wtedy użytkownik telefonu zobaczy piękne logo banku i może być bardziej podatny na oszustwo.

https://bankomania.pkobp.pl/finanse/bez ... ika-banku/