DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #116718  autor: RafalM
 24 paź 2006, 22:20
Motorola wprowadzając model V3 odniosła wielki sukces, więc postanowiła kontynułować ofensywę ultra cieńkich modeli. Wprowadzając modele L6 i L7 firma trafiła do użytkowników nie chcących telefonu clamshell. Mam okazje posiadać ten pierwszy.

Zestaw przedsprzedażny
Pudełko z L6 zawiera tylko ładowarkę dwie instrukcje obsługi i oczywiście telefon. Skromnie nieprawdaż? Motorola poskąpiła kabla lub choćby płyty z oprogramowaniem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Design
To chyba główny atut tej Motoroli. Ładna obudowa i jak pisałem wcześniej jej grubość i nietypowy wygląd sprawiają że telefon podobał się wiekszości moich znajomych.

Klawiatura i obudowa
Obudowa jest wykonana z ładnego udającego aluminium srebrnego materiału. Klawiatura no cóż mówić jest po prostu niewygodna. Twarde przyciski przy pisaniu SMS-ów mogą powodować ból palców. Co do informacji producenta że szybka wyświetlacza się nie rysuje nie mogę się zgodzić. Moj wyświetlacz porysował się od noszenia w kieszeni z kluczami.Po trzech miesiącach noszenia w kieszeniach ranty obudowy pościerały się i ze srebrnych
zrobiły się białe. Jakość spasowania jest średnia, trochę trzeszczy osłonka głośnika.

Menu i Oprogramowanie
Telefon posiada menu w układzie 3x3 ikonki są ładne i animowane. Można zmienic ich kolejność w ustawieniach.Po wejściu w daną pozycję pokazuje się lista funkcji dostępnych przez nią. Telefon posiada odtwarzacz MP3 i tylko 11 mb pamięci. Jego wadą jest, iż podczas słuchania muzyki nie można go zminimalizować i robić czegoś innego np. pisać smsa. Mój telefon wciągu 3 miesięcy nie zaliczył ani jednej zawieszki. BT działa bezproblemowo z innymi telefonami. Jego wadą jest że nie można usunąć małych dzwonków i obrazków wgranych standardowo przez Motorolę bez pomocy komputera. W książce telefonicznej telefonu możemy zapisać 500 kontaktów + 250 na Sim. Do każdej osoby możemy przypisać zdjęcie i szczegóły takie jak dodatkowy nr. telefonu, adres, datę urodzin, adres e-mail i odzielny dzwonek. Zaletą telefonu jest to, że obsługuję wybieranie głosowe, a to czasem przydatna funkcja.

Wiadomości
Telefon obsługuje wiadomości SMS i MMS. Słownik ItaP nie jest tak dobry jak T9 i nie polecam używania go osobom nerwowym, ponieważ nie potrafi przewidzieć słów i standardowo ma zaimpletowane bardzo mało słów. Do wiadomości MMS możemy dołączyć własno ręcznie zrobione zdjęcie, dzwonek mono i poli, real tones, real music nie chronione prawami autorskimi. Wiadomości multimedialne po odpowiedniej konfiguracji telefon odbiera bez problemu. Telefon obsługuje również wiadomości Wap Push czyli inaczej mówiąc takie które np. Wapster przysyła gdy ściągamy tapetę dzwonek. Z ich odbiorem telefon też nie ma problemu. Brakuje trochę większej pamięci na SMSy.

Podsumowanie
Ogólnie Motorola wyprodukowała telefon, który może się podobać. Nie zawiódł mnie i chyba wytrzymam z nim kolejne 21 miesiące.

Proszę o uwagi dotyczące testu. Fotki dodam, gdy uda mi się podłączyć telefon do komputera.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2006, 16:21 przez RafalM, łącznie zmieniany 2 razy.

 #116733  autor: Vin
 24 paź 2006, 22:37
Niezły test :wink:
Pewnie zaraz szczeka wyskoczy i powytyka miliardy "błędow".
Test jest prosty, zwięzly, tak lekko się go czyta :wink:
Brakuje tylko fotek telefonu i fotek zrobionych prze telefon :wink:

 #116742  autor: Rogal
 24 paź 2006, 22:53
Fajny test :wink: krótki i zwięzły :wink:

 #116757  autor: lookass
 24 paź 2006, 23:06
fajny krotko i na temat :) spoko

 #116821  autor: Irek
 25 paź 2006, 08:38
Dziecko w podstawówce pisze dłuższe wypracowania. Merytorycznie to tak sobie. Ogólnie jest za bardzo zwięzły.

"And one more thing..."

 #117009  autor: Forest
 25 paź 2006, 18:33
Zwiezly test, ale niewiem czy JA napisalbym lepiej :) Hmm ocena... 5,5/10 :wink:

PS. Czemu to nie jest w dziale Testy czytelników :?:

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #117010  autor: JacekS
 25 paź 2006, 18:34
Fajny teścik, zwięzły i treściwy

 #117012  autor: kamil1221
 25 paź 2006, 18:39
Czemu to nie jest w dziale Testy czytelników
Bo tam musi jakiś mod przenieść...
Aha, więc ja się wypowiem... Jest za krótko... i to mnie razi.

 #117022  autor: szczeka
 25 paź 2006, 19:04
IreQ pisze:Dziecko w podstawówce pisze dłuższe wypracowania. Merytorycznie to tak sobie. Ogólnie jest za bardzo zwięzły.
Dokładnie.

Ale test napisany w miare poprawnie. Poczytaj kilka testow, np. na Telepolisie autorstwa Witka i uzywaj ich, jako wzoru, napiszesz trzy-cztery testy, wprawisz sie i bedziesz juz pisal wedlug swojego, uksztaltowanego schematu :)