DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #227093  autor: Paulo
 14 paź 2007, 00:16
Miałem kolejno 3 telefony marki siemens M35, MT50 i C65 Każdy z nich miałem po kilka lat, coż mogo powiedzieć. Simens zabił się sam !!

Porównajmy jakość i wytrzymałość tel M35 może i ta guma się scierała ale tel nie raz twardo lądował - fakt nie szanowałem go ale to był typowy pancerniak. Pod tym wzgledem był super i na tamte czasy miał wszystko co powinien mieć telefon.

MT50 - całkiem fajny i przyjemny telefon działa do dziś wiem to na 100% :-D Dość wytrzymały nie rysował się w kieszeni, był dużo lżejszy i mniejszy od M35 no i pare rzeczy miał wiecej. Całkiem fajny telefon

Wreszcie moj ostatni siemens C65 bateria orginalna katastrofa !! Trzymała 2-3 dni (kupiłem forever i trzymała z tydzien), ogolnie telefon z paroma bajerami nic specjalnego jeżeli chodzi o wyposarzenie. Niestety nie tylko bateria była problemem.
Telefon jest strasznie delikatny i nie jest zbyt wytrzymały. Oprogramowanie zmieniane kilkakrotnie, pare razy był na serwisie. Jedna z ostatnich wersji softu uczyniła telefon naprawde stabilnym - nie zawiesza sie.
Kolejna wada to simlock sciagalem simlocka w M35, u kumpla w C45 i w MT50 to byla chwila dwa klikniecia, jak się ściaga simlocka w x65 ... po co takie utrudnienia.

Zaletą siemensów zawsze była cena ale czym nowszy model tym bardziej jakość pozostawiała wiecej do życzenia, pierwsze wersje softu zawieszały się notorycznie, wiec chyba i klienci od firmy się troche odwrocili.

 #229395  autor: Xy
 25 paź 2007, 00:09
No coz... moja mama uzywala Siemensa C35i przez cale 4 lata :) W tym czasie byl tylko raz w serwisie z powodu blizej mi nie okreslonego. Jak na swoje czasy telefonik byl bardzo fajny. Podobal mi sie wizualnie tylko troche denerwowala mnie obsluga. Moja ex miala Siemensa S55 i padl jej po kilku miesiacach. Wypadaly klawisze, sypal sie soft, telefon sie wieszal. Ogolnie mogiła. Brat sasiada mial te same przeboje ze swoja Eska 55. Inksza kolezanka za to uzytkuje C65 odkad pamietam. Czyli gruuubo ponad 3 lata.
Tak wiec jak widac - telefony jak i opinie sa skrajnie rozne.
Ja jednak nie kupilbym telefonu tej marki. Jest "Made in Germany" -> wystarczajacy powod na NIE :)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #229584  autor: Paulo
 25 paź 2007, 19:00
Bo do serii x50 telefony zaliczały sie do tych pancernych :) x55 i nowsze były już bardziej delikatne.
Co do softu to wersje do v25 w serii x65 porażka totalna. Można podać pare błedów, które pokazują niską jakość oprogramowania. Błedy przytrafiają sie wszystkim ale np. wersja 4 softu podczas ładowania jak zapaliło się podświetlenie to już nie zgasło, trzeba było odłaczyć ładowarke. Moim zdaniem takie błedy są nie dopuszczalne, to tylko przykład bo tych błedów bylo sporo wiecej.

 #231096  autor: mariusz9a
 02 lis 2007, 23:48
Ja kiedyś miałem M65 przez 2,5 roku. Nie miałem z nim żadnych problemów. Telefon używałem bardzo intensywnie. Jedynie co to całkowicie starły się te jasne klawisze. Kiedyś też miałem C45, działa do tej pory (jest nadal używany przez kumpla) i ma już 5 lat. Też ani jednej awarii nie miał. Może ja mam szczęście i trafiłem akurat na takie egzemplarze co się nie psują;) W każdym razie mi ta marka kojarzy się bardzo pozytywnie i rozważam powrót do tym razem już benq-siemensa.