DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #173062  autor: mnih123
 11 kwie 2007, 19:46
Mam problem z Internetem w S88 w sieci orange. Postępowałem zgodnie z instrukcjami, jak na stronie orange i ustawiłem Wap (nawet wchodziłem przez telefon na google). Jednak nie do końca działa, np. nie moge otwierać wiadomości Wap które dostaje. Nie wchodzi mi nawet na stronę http://wap.gadu-gadu.pl ani po wysłaniu sms w celu ściągnięcia gg na telefon nie otrzymałem GG JAVA. Proszę o poprawną konfigurację Orange Wap i jeśli ktoś wie, to informacje o gg na telefon.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2007, 18:01 przez mnih123, łącznie zmieniany 1 raz.

 #173067  autor: mol
 11 kwie 2007, 19:53
Według mnie lepsze od GG jest Papla mobile abo jadugadu bo płacisz tylko za GPRS, a w GG musisz płacić nie tylko za GPRS ale także abonament.

 #173079  autor: MADMAX
 11 kwie 2007, 20:10
mol pisze:Papla mobile
Niestety po wysłaniu smsa występuje jakiś problem z pobraniem na S88. Byc może ten telefon nie obsługuje ww. aplikacji?

[ Dodano: 2007-04-11, 20:31 ]
mol pisze:jadugadu
Tu już lepiej, niby działa choć zakładki w menu trochę nachodzą na siebie. Niestety połączenie kończy się fiaskiem (chyba że coś zle ustawiam). Pojawia się bowiem komunikat "the requested protocol does not exist socket [tu jakieś IP] " :(

Pozdrawiam

 #173315  autor: mol
 12 kwie 2007, 14:36
CYBER pisze:
mol pisze:Papla mobile
Niestety po wysłaniu smsa występuje jakiś problem z pobraniem na S88. Byc może ten telefon nie obsługuje ww. aplikacji?

[ Dodano: 2007-04-11, 20:31 ]
mol pisze:jadugadu
Tu już lepiej, niby działa choć zakładki w menu trochę nachodzą na siebie. Niestety połączenie kończy się fiaskiem (chyba że coś zle ustawiam). Pojawia się bowiem komunikat "the requested protocol does not exist socket [tu jakieś IP] " :(
Hmmm no to nie wiem o co chodzi, bo mnie ładnie śmiga... Może trzeba automatycznym konfiguratorem wysłać ustawienia <Internet via GPRS> czy coś takiego bo przez WAPa nie działa...

 #173368  autor: MADMAX
 12 kwie 2007, 17:37
Może tu tkwi problem?

JADU-GADU:
Najczęstsze problemy

Jeśli jadugadu zatrzymuje sie w momencie łączenia się z serwerem gg, oznacza to że:
Profil połączenia (zwykle GPRS) jest źle skonfigurowany. Należy przejść do konfiguracji profili połączeń w telefonie, i sprawdzić wartość punktu dostępowego (APN), jeśli ma on jedną z wartości (sieci idea/plus/era): wap.idea.pl/wap.plusgsm.pl/erawap - jest do dostęp do WAP'u, i jadugadu nie będzie mogło połączyć się z serwerem gg. Profil trzeba skonfigurować zgodnie z używaną siecią gsm tak, aby jadugadu miało dostęp do internetu (nie ograniczonego do WAP). Prawidłowe wartości APN (idea/plus/era): www.idea.pl/www.plusgsm.pl/eraInternet. W celu prawidłowej konfiguracji odsyłam na strony operatorów gsm oraz fora dyskusyjne użytkowników telefonów.
Nasz telefon nie obsługuje gniazdek sieciowych (sockets), których implementacja w MIDP 1.0 jest opcjonalna. Oznacza to że jadugadu nie będzie działało na takim telefonie.
A teraz niech to ktoś przetłumaczy na bardziej swojski bo nie za bardzo rozumiem ;)
Wiem gdzie mam "APN" ale co i jak zmienić tego już moje trybiki zbytnio nie ogarniają :oops:
Jesteś pewny, że S88 powinien obsługiwać tego typu aplikacje? Niby na liście telefonów, które to obsługują są m.in. Siemensy ale BenQ-Siemensów już nie ma (może niedopatrzenie a może faktycznie nie są kompatybilne?)

Pozdrawiam