DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #136673  autor: Czarny
 27 gru 2006, 01:32
Witam! Jakiś tydzień temu grałem sobie jak codziennie w Prince of Persia na SX'ie.. Grę miałem już długo, przeszedłem całą, więc nie ładował się żaden nowy element. Grałem tak grałem i nagle się zawiesił. Na nic nie reagował, podświetlenie też nie gasło, więc wyjąłem baterię. Od tego czasu telefon się nie włącza, a gdy przytrzymuje czerwoną słuchawkę, tylko odtwarza dźwięk jak przy rozladowanej baterii. Tak z kilka razy popiszczy i przestanie (podobnie jak sprawny, rozładowany). Włączył się raz, ale tylko pokazał się napis Siemens mobile i na tym się zaciął. Uruchomił się gdy przycisnąłem mocniej baterię do styku no i oczywiście przytrzymałem słuchawkę.. Gdy piska jak przy rozładowanej baterii i zadzwoni ktoś na niego, jest nieosiągalny, nieosiągalny itp. Próbowałem go ładować, lecz nic się nie dzieje.. Mam kabel, ale nie robilem nic żeby bardziej nie zepsuć.. :|

No i nie muszę Wam pewnie mówić o co pytam.. Ale jednak napiszę :D

Miał ktoś styczność z czymś takim? Albo z teorii wie co może być przczyną.. I podrzuci jakąś poradę, która mogłaby pomóc..

Pozdrawiam,
z góry dziękuję
i życzę udanego Sylwestra oraz Radosnego Roku 2007 :)

Paweł

 #136689  autor: MarcinK
 27 gru 2006, 09:41
to mi wygląda na padnięte MMI
ostatnia deska ratunku, powiedz mi czy telefon przechodzi w tzw swupmode
naciśnij jednocześnie czerwoną słuchawkę i joystick.

P.S. sam tak miałem w moim sx1, do dziś leży nieżywy bo MMI padło

 #136836  autor: Czarny
 27 gru 2006, 20:28
Ech.. Miałem nadzieję, że nikt o to nie spyta, bo muszę odpowiedzieć, że nie.. Nic się nie dzieje przytrzymując słuchawkę i joystick :smt009

 #136869  autor: Klusek
 27 gru 2006, 21:59
Czarny pisze:Ech.. Miałem nadzieję, że nikt o to nie spyta, bo muszę odpowiedzieć, że nie.. Nic się nie dzieje przytrzymując słuchawkę i joystick
Teraz to może być objaw całkowicie rozładowanej baterii, trzeba by spróbować na innej albo tą sprawdzić miernikiem. Wtedy będzie można z większą pewnością stwierdzić czy to padła MMI.

Obrazek
Obrazek

 #136880  autor: MarcinK
 27 gru 2006, 22:46
tylko Klusek, zauważ, że większość sx1 z padniętym MMI własnie tak sie zachowuje. :wink:

 #136884  autor: Czarny
 27 gru 2006, 23:04
A czy wymiana MMi jest bardzo kosztowna? I czy w takim mieście jak Tarnów (ok. 120 000 ludu ;)) jest szansa na znalezienie serwisu, który by to zrobił? Czy to jednak jest wyjątkowo delikatna sprawa? :smt010

 #136921  autor: MarcinK
 28 gru 2006, 01:18
tanie to to nie jest, moim zdaniem nie warte naprawy bo to polowa ceny sx1
a serwis powinieneś znaleść
chociaż, u mnie w Rybniku (150000 ludu :P ) tylko jeden serwis się podjął, ale za takie pieniądze ze podziękowalem :evil:

 #136977  autor: Czarny
 28 gru 2006, 11:52
Chlip.. Cóż.. Dzięki Wam za pomoc, a ja idę na allegro poszukać czy sprzedaje ktoś SX'a bez MMI i za ile to :smt010

 #136978  autor: kosaz
 28 gru 2006, 11:57
a co to jest te mmi ?? sory ale nie w temac ie jestem

 #199685  autor: bamboochakiller
 06 lip 2007, 17:36
w moim sx-e nie da sie ustawic wav jako dzwonka :?