DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #841849  autor: zoxkss
 24 gru 2015, 14:25
Pytanie do użytkowników Sony.
Zakupiłem Z3C, jeszcze telefonu nie włączyłem.

W instrukcji piszę :

Przed Włączeniem urządzenia po raz pierwszy bateria powinna być ładowana co namjmniej przez 30 minut

Stosować się do tego ?
Wiem że w modelu Z3C bateria naprawdę trzyma długo, więc nie chce jej spieprzyć od początku.

1) ładować do pełna ( kilka h ) przed załączeniem urządzenia.
2) włączyć bez ładowania -rozładować i do maksimum ładować
3) włączyć bez ładowania i odrazu podpiąć aby na maksimum się naładowało?
 #841868  autor: Niezgodna7
 24 gru 2015, 19:49
1).
:- )
jak już będzie 1oo% - wyłączyć ładowanie, włączyć fon.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #843141  autor: zoxkss
 01 sty 2016, 19:12
Wziałem sobie w Orange Z3C, i nie wiem co o tym sądzić.

21 grudnia kurier przyjechał z telefonem. Ale odpaliłem go dopiero w czwartek ( 1 dzień świat ), najpierw naładowawszy do 100 %, i co ?

SZOK

Przez 3 dni jechałem na normalnym trybie, żadnych programów nie odpaliłem, oczywiście 1 dnia bawiłem się telefonem około 2h, do niedzieli używałem telefonu sporadycznie - 10 rozmów dziennie, wifi ciągle włączone.

W poniedziałek 28 grudnia włączyłem tryb oszczędzania energii, do pracy i z pracy słuchałem radia dziennie około 2h, 2-3 romzowy czyli 15 minut i tak do sylwestra.

Dziś wstaje i co widzę 25 % bateri !!!

Bez jaj , dziennie średnio 2h muzyki na 50% , rozmowy i w domu ciągle wifi odpalone.

Przecież to nie możliwe żeby na 1 ładowaniu tyle wyciągał.
Ja wiem ten model wytrzymuję dłużej niż konkurencja ale ... przecież to kosmos :)))
 #843508  autor: Xy
 04 sty 2016, 14:08
zoxkss pisze:W instrukcji piszę :

Przed Włączeniem urządzenia po raz pierwszy bateria powinna być ładowana co namjmniej przez 30 minut
I smarować sadłem ze świstaka ;-)

Stosować się do tego ?
Wiem że w modelu Z3C bateria naprawdę trzyma długo, więc nie chce jej spieprzyć od początku.
Nie musisz. Baterii nie spieprzysz. Chyba, że jakim cudem rozładujesz ją do całkowitego zera. Ale to w 99% nie jest możliwe z uwagi na szereg zabezpieczeń przed całkowitym rozładowaniem.

zoxkss pisze:1) ładować do pełna ( kilka h ) przed załączeniem urządzenia.
2) włączyć bez ładowania -rozładować i do maksimum ładować
3) włączyć bez ładowania i odrazu podpiąć aby na maksimum się naładowało?
Czasy formowania baterii skończyły się ponad 10 lat temu...
Włączasz telefon i ma działać. Jak ma mało prądu to ładujesz. Tyle w temacie.

zoxkss pisze:Przez 3 dni jechałem na normalnym trybie, żadnych programów nie odpaliłem, oczywiście 1 dnia bawiłem się telefonem około 2h, do niedzieli używałem telefonu sporadycznie - 10 rozmów dziennie, wifi ciągle włączone.

W poniedziałek 28 grudnia włączyłem tryb oszczędzania energii, do pracy i z pracy słuchałem radia dziennie około 2h, 2-3 romzowy czyli 15 minut i tak do sylwestra.

Dziś wstaje i co widzę 25 % bateri !!!

Bez jaj , dziennie średnio 2h muzyki na 50% , rozmowy i w domu ciągle wifi odpalone.

Przecież to nie możliwe żeby na 1 ładowaniu tyle wyciągał.
Ja wiem ten model wytrzymuję dłużej niż konkurencja ale ... przecież to kosmos ))
Mój HTC Desire 820 wyciągnął cztery i pół dnia na jednym ładowaniu, a jakimś kosmosem w dziedzinie delikatnego obchodzenia się z energią nie jest... Dużo rozmów, Internet (LTE cały czas włączone), podświetlenie w połowie, trochę zdjęć i inne takie. Więc tak dobry wynik SXZ3C mnie absolutnie nie dziwi.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71