DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #11524  autor: Bogumil
 15 sie 2005, 00:34
Witam, w tym tygodniu chcę kupić nowy SE w ERZE - K508 lub K700...

Wydawałoby się, że wybór wydaje sie jasny, jednak w promocji (przy abonamencie 60PLN) za

- K508 doplace 49PLN, a
- K700 doplace 199PLN
Oczywiście chodzi o pieniadze, ale i o to ze bede mial ten tel przez 2 lata, wiec mam do was kilka pytań i może pomozecie mi podjac sluszna decyzje.

Najpierw znaczace dla mnie roznice:
K508:
- rozdzielczosc ekranu 128x 160
- brak bluetooth
- brak radia :-)
- 12mb
- bateria li-polymer

K700:
- rozdzielczosc 176 x 220
- 41MB
- podobno przy starym sofcie czesto sie wiesza
- podobno przy zapelnionej pamieci robi sie mulowaty
- bateria li-jon

1.Czy w salonach ERY do K508 daja rzecztywiscie bateria litowo-polymerowa? Jak ma sie jej wytrzymalosc do litowo-jonowej?
2.Jaka jest fizyczna roznica w wielkosci ekranow w obu modelach (nie mam na mysli rozdzielczosci)
3.Czy teraz zaopatruja K700 w juz uaktualniony soft, ktory sie nie zawiesza, tak zebym 1mc po zakupie nie musial go wysylac do serwisu.
4.Czy 508 sprzedawane sa w salonach w wylacznie czarnej obudowie?
5. Czy oplaca sie doplacac 150PLN do K700?? w zamian za plusy jakie oferuje. Zaznaczam ze na Blue i Radiu specjalnie mi nie zalezy, chodzi mi glownie o:
- zdjecia (jakosc)
- pojemnosc (il MB)

 #11661  autor: jelen027
 16 sie 2005, 10:31
zalezy do czego chcesz uzywac tel. jezeli chcesz sluchac muzyki i radia to polecam k700i. moze bateria dlugo nie wytrzymuje(mi bo uzywam wszystkiego co w tel jet zainstalowane-30sms, 15min rozmowy ---dziennie i zabawa aparatem,mp3-2,5dnia). a jak chcesz miec tel do dzwonienia i wysylania smsow to starczy ci k500i

 #11713  autor: Dragon
 16 sie 2005, 14:40
1) telefon z lit-poli bateria po prostu nie ma tzw efektu pamieci, z tego co pamietam to ma tez mniejsza wage, a jesli chdozi o wytrzymalsoc to jzu zalezy od pojemnosci
2)Fizycznie roznica raczej nie jest zbyt duza, po kilka milimetrow na dl i szer
3)Znajomy ma ten telefon z wersja softu sprzed roku (pirwsza seria tych tleefonow) i nie ma zadnych problemow, a jaka wersdja jest teraz to nei wiem
4)tak, no chyba ze kupisz K500i :)
5)Wedlug mnie warto doplacic, pamieci nigdy za wiele, a 30mb wiecej to juz cos, jesli chodzi o zdjecia to ze wzgledu na lepszy ekranik wygladaja one na telefonie o wiele lepiej

 #11913  autor: Bogumil
 17 sie 2005, 20:19
czytajac opisy telefonow zastanawia mnie co znacza takie skroty:

CSD
HSCSD
EMS

Czy moze mi ktos pomoc?

 #11914  autor: WitekT
 17 sie 2005, 20:25
CSD - Circuit Switched Data - komutowana transmisja danych do 9,6 kb/s w obie strony.

HSCSD - High Speed Circuit Switched Data - komutowana transmisja danych do 43,2 kb/s w jedną stronę i do 14,4 kb/s w drugą. Dostępna tylko w Plusie.

EMS - Enchanced Messaging System - takie rozbudowane SMS-y o graficzki i proste dźwięki, ale daleko im do MMS-ów.

 #17807  autor: f_d_m
 17 wrz 2005, 11:53
Wszystko super i się zgadza poza tym, że K700i POSIADA Litowo-Polimerową baterię :) A tak ogólnie to miałem okazję porównać oba te telefony, K700i ma po prostu nieporównywalnie lepszy wyświetlacz, przy najnowszym sofcie działa bardzo stabilnie.
Ale w SE (oba modele) brakowało mi bardzo (w stosunku do Siemensa CX70):
- czas połączeń wychodzących z poszczególnymi osobami (tu widać tylko c czas ostatniego połączenia)
- brak prawdziwych raportów SMS
- ogólnie gorzej rozwiązany spis połączeń i książka adresowa