DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #746103  autor: emarti
 03 wrz 2014, 21:38
W Lumii 630 (i myślę że w każdej innej też) w ustawieniach sieci komórkowej mamy dwie opcje do wyboru jeśli chcemy wybrać tryb pracy albo w 2G albo w 3G widnieje ona w pod opcji: "największa prędkość połączenia". Mamy tam wybór 2G lub 3G (brak jest znanej z innych klasycznych telefonów opcji: automatycznie). Rozumiem że gdy wybiorę opcję 3G telefon będzie pracował w sieci 3G a gdy wybiorę opcję 2G telefon będzie brał zasięg z trybu GSM. JEDNAK MAM PYTANIE: Czy wybierając opcję 3G gdy telefon straci zasięg UMTS przejdzie automatycznie w tryb GSM czy po prostu straci zasięg dopóki nie znajdzie się ponownie w zasięgu trybu 3G? Czy wybór odnosi się tylko do pierwszej kolejności w jakiej telefon ma brać zasięg czy trzyma się jej na sztywno?

 #746130  autor: user_delete34
 03 wrz 2014, 23:04
emarti pisze: Rozumiem że gdy wybiorę opcję 3G telefon będzie pracował w sieci 3G a gdy wybiorę opcję 2G telefon będzie brał zasięg z trybu GSM.
Nie. Będzie PREFEROWAŁ wybrany przez Ciebie tryb. Nie masz się co bać o brak sygnału spowodowany oprogramowaniem, bo takiego nie będzie.
emarti pisze:Czy wybierając opcję 3G gdy telefon straci zasięg UMTS przejdzie automatycznie w tryb GSM
Tak. Może tak być nawet dużo wcześniej. Jeżeli dobrze mi wiadomo, priorytety odgórnie ustala sieć; jednak w przypadku, gdybyś miał bardzo dobry sygnał tak w 2G, jak i 3G, może uda się niejako wymusić pożądaną technologię. Ja z tym miałem problem na HTC 8S, bardzo rzadko kiedy "wchodziłem" w 3G samym kliknięciem "3G".
emarti pisze:Czy wybór odnosi się tylko do pierwszej kolejności w jakiej telefon ma brać zasięg czy trzyma się jej na sztywno?
Nie, powtórzę, to jest tylko preferencja ze strony użytkownika. Nie ma tutaj opcji wymuszenia technologii (jak w każdym innym oprogramowaniu) ani tym bardziej - częstotliwości. Nie będziesz poza zasięgiem sieci, cokolwiek wybierzesz.

 #746292  autor: emarti
 04 wrz 2014, 18:55
Jakość rozmów oczywiście jest taka sama w 3G jak w 2G? Osoba z tą Lumią ma dość słaby sygnał 3G w mieszkaniu i stąd moje pytanie... Tak więc przestawię jej sygnał na 2G tak aby w pierwszej kolejności był brany pod uwagę. Z internetu poza domem i tak nie korzysta, powiem więcej: brak pakietów jak i wyłączona transmisja danych komórkowych; tylko WiFi. Dzięki za pomoc! 8)

 #746294  autor: hdfunpack
 04 wrz 2014, 19:00
Jakość rozmów oczywiście jest taka sama w
3G jak w 2G?
To zależy od sieci, np według badań na zlecenie Tmobile, orange ma lepszą jakość połączeń w 2G, a np play w 3G .

 #746295  autor: emarti
 04 wrz 2014, 19:03
A Plus? Jest jakiś link do tego zestawienia?

 #746303  autor: get
 04 wrz 2014, 20:24
emarti, przy słabym sygnale 2G, a 3G jakość w teorii bez HD Voice to samo w praktyce oczywiście będzie lepsza po 3G biorąc pod uwagę fakt, że 2G jest tak zapchane i większość rozmów po HF, co do baterii przy dzisiejszych procesorach czuwanie lepsze po 3G.

Na twoim miejscu nie zmieniałbym z 3G na 2G

Co do Plusa obecnie oferuje gorszą jakość nawet po 3G od pozostałych, o repeaterach z dookolną anteną zamiast zwykłego Node B z 3 sektorami nie wspomnę.

 #746309  autor: hdfunpack
 04 wrz 2014, 20:45
Moim zdaniem nie można jednoznacznie powiedzieć, która sieć jest najlepsza i ma najlepszą jakość. To że plus nie ma hd voice nie oznacza, że jakość jest bardzo zła (jest oczywiście trochę gorsza). Jest dużo osób na tym forum, które sobie chwalą + . Ja np miałem pozytywne doświadczenia z Orange do czasu Networks, więc jak już mówiłem nie można jednoznacznie tego stwierdzić np ktoś ma na wsi btsa plusa koło domu i mówi, że ma najlepszy zasięg, a dwie wioski dalej ktoś ma btsa orange i mówi że to orange ma najlepszy zasięg. Poza tym ten temat był już wiele razy omawiany więc kończe.

 #746325  autor: emarti
 04 wrz 2014, 22:21
To wydaje mi się że wyślę zgłoszenie o dość słabym sygnale 3G w mieszkaniu. Kiedyś dla jednej osoby już takie coś zgłaszałem i zasięg - w tamtym przypadku GSM - poprawił się. Tam nie można było prowadzić rozmów i sugerowałem awarię przekaźnika. Być może obecnie już w innym miejscu w dużym mieście podobnie jest z zasięgiem sieci 3G. Jest ona na poziomie 2, 3 kresek w telefonie podczas gdy Play czy T-Mobile jest na tzw. "fulu" na tym samym telefonie. Chyba wyślę im zgłoszenie korzystając z ich formułki jak poprzednio...

http://zapodaj.net/625c2f334dbe0.png.html

 #746366  autor: user_delete34
 05 wrz 2014, 09:01
emarti pisze:wyślę zgłoszenie
Powodzenia. Naczytasz się tych formułek. Musiałby być istotny problem, typu brak usług - i to zgłaszany przez wiele osób, żeby cokolwiek brali pod uwagę. Nawet jeśli biorą, to z dużym opóźnieniem.

 #747010  autor: emarti
 07 wrz 2014, 20:03
Ponad rok temu zdarzenie: Osiedle pod lasem, nagle brak zasięgu GSM, niby jest ale na poziomie 1 kreski co uniemożliwia poprawne przeprowadzanie rozmów. Sugeruję awarię przekaźnika BTS. Zgłoszenie według "plusowej formułki". Odpowiedź: przekazano do odpowiedniego działu. Problem rozwiązany. A więc to działa!

P.S

Przecież sieci komórkowe proszą o zgłaszanie problemów. Niektóre osoby cierpią w bólu i nie zgłaszają problemu operatorowi bo uważają "że tak jest, tak musi być czy też u mnie jest słaby zasięg...".

 #747291  autor: get
 08 wrz 2014, 20:26
hdfunpack, tu nie chodzi o to czy Plus ma HD Voice czy nie. Plus ma najgorszą jakość rozmów ze wszystkich operatorów, trzaski szumy, rozłączanie rozmowy to codzienność.

 #747303  autor: hdfunpack
 08 wrz 2014, 20:42
Jakość sieci komórkowych to temat-rzeka więc lepiej nie róbmy offtopu.

 #747812  autor: emarti
 10 wrz 2014, 19:03
get pisze:hdfunpack, tu nie chodzi o to czy Plus ma HD Voice czy nie. Plus ma najgorszą jakość rozmów ze wszystkich operatorów, trzaski szumy, rozłączanie rozmowy to codzienność.
A zawsze mówili że to Play ma najgorszą jakość rozmów... Ehhh.... Ten Cyfrowy Polsat niszczy wszystko... Nawet Plusa...