DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #682947  autor: nowa_era
 15 gru 2013, 10:55
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum a więc witam wszystkich serdecznie ;)

Ponieważ nie jestem zbytnio w temacie telefonów, ani starych ani nowych - chciałbym zadać parę pytań ;)
A więc - Czy były w dawnych czasach zestawy samochodowe dla Nokii 5110? Chodzi mi o taki prawdziwy zestaw z ładowarką i zestawem głośnomówiącym a nie zwykły stojak.
Po drugie - czy takie coś jest jeszcze gdzieś osiągalne? Chciałbym poznać choćby nazwy modeli tych wszystkich urządzeń, zaznaczam, że posiadam 5110 z grubą baterią.

Chciałbym zamontować sobie coś takiego w swoim fiacie 126p a internet nie podsuwa zbyt wielu wyników, owszem, coś da się znaleźć.. Ale tak naprawdę nie są to zbyt szczegółowe informacje.

Pozdrawiam :)

 #682959  autor: Kryniczanin
 15 gru 2013, 11:45
Tak były dostępne. O ile pamiętam były zintegrowane nawet z radiem i głośnikami samochodowymi. Była też Nokia modelu nie pamiętam model czysto samochodowy. Kolega kupił samochód z telem Nokia a auto Toyota. Tel nie wysyłał sms tylko voice. Świecił cały czas więc musiał w nocy pod fotelem go trzymać i miał antenę na dachu. A jakie to miało właściwości radiowe heh 3 kreski tam gdzie zwykłe terminale z antenką padały...

Aż łeska w oku się kręci. Sam mam 6150 w stanie bardzo dobrym. Super tel jakość dzwięku na głowę bije obecne słuchawki bez hd voice.

 #682988  autor: user_delete34
 15 gru 2013, 12:52
nowa_era pisze:Czy były w dawnych czasach zestawy samochodowe dla Nokii 5110?
Osobiście nie widziałem dedykowanego do tego modelu, ale znajomy w A4 ma taki do 6310i. Rewelacja i to ma przecież to samo złącze u dołu. Świetnie wygląda integracja z zestawem głośnomówiącym (radiem fabrycznym i mikro).
Co do telefonu, ja do dziś używam wspomnianej 5110, jedna osoba w rodzinie też, super wygodny sprzęt.

 #683004  autor: nowa_era
 15 gru 2013, 13:40
W życiu nie pomyslalbym, ze są poza mną osoby nadal używające tego telefonu, jestem naprawdę miło zaskoczony :)

6310 czy 6310i to faktycznie bardzo podobny wymiarami telefon, jednak ja w swojej 5110 posiadam grubą baterie, czy to jakaś przeszkoda? Owszem znalazłbym gdzieś w gratach cieńką, a nawet jeśli nie to idzie jeszcze taką kupić. Tak czy siak chciałbym najpierw znaleźć gdzieś taki zestaw i zamontować go w swoim maluszku, drobiazgami będę martwił się później ;)

 #683006  autor: user_delete34
 15 gru 2013, 13:51
nowa_era pisze: ja w swojej 5110 posiadam grubą baterie, czy to jakaś przeszkoda?
To oczywiście zależy od danego zestawu i nie możemy Ci powiedzieć, dopóki nie podasz konkretnego jego modelu (a wtedy oczywiście sam byś już to wiedział). Jeśli się nie mylę, ten zestaw w A4 ma pewną rezerwę, ale na 100% powiedzieć nie mogę. W każdym razie jest tam (też na 99%) ten "wciskany" konektor antenowy.