DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

 #645370  autor: loveplay
 07 lip 2013, 11:36
msq2 pisze:zresztą co zmienia umts 900/2100 gdy jesteś w miejscu gdzie ludzie o "czymś takim" nawet nie słyszeli
Na UMTS czasem telefon dłużej trzyma i łatwiej jest wykonać rozmowę głosową, do tego rozmowy są lepszej jakości HD Voice.

Ja już nie kupuje telefonów bez UMTS 900/2100 MHz ponieważ coraz częściej na 2G mam sieć zajęta.

 #645661  autor: Ventussi
 08 lip 2013, 21:29
A jak wygląda kwestia roamingu krajowego w tym telefonie? Jak mam np. w Play i ustawię ręcznie na Plusa czy Orange, to będzie się trzymać tej sieci? Da się w ogóle tak zrobić w tej Nokii?

 #645724  autor: sa
 09 lip 2013, 06:31
Chyba da,nie próbowałam,jest wybór sieci manualnie i automatycznie ale czy trzyma na stałe na manualnie nie wiem i czy potem można przy zmianie nadajników wybierać nowe też ręcznie.... ja mam na automat i działa wszystko dobrze,a sam fon ma całkiem przyzwoitą antene i sprawnie zasięg łapie i trzyma sam z siebie...

 #645751  autor: kowcio
 09 lip 2013, 09:56
No przecież każdy telefon ma mozliwość wyboru sieci.

 #645845  autor: Ventussi
 09 lip 2013, 16:08
Ile ten telefon ma pamięci wbudowanej? Nie mogę tego nigdzie znaleźć. Spotykam wartości 64MB, na stronie Nokii jest 32MB, ale praktycznie zawsze mowa o pamięci RAM, a pamięć RAM, to przecież nie to samo, co wbudowana pamięć na przechowywanie plików.

Czy ta Nokia posiada regulację głośności rozmów? Bo gdzieś mi się obiło o uszy, że nie.

 #645853  autor: sa
 09 lip 2013, 16:43
Jeżeli chodzi o pamieć to jest biednie bo tylko o.10mb i bez karty pamieci się niestety nie obiejdzie ,ale za to poza aplikacjami i grami wszystko instaluje się na karcie pamieci tj.aparat kamera ,dyktafon i pliki przesyłane przez bt...niestety smsy i notaki zostają na głownej pamieći..ale za to notatki są robione w txt apachee i można je bez problemu na kompa przesłać(bt lub czytnik kart).
Osobnego klawiszy regulacji głosności nie ma ale po co?w odtwarzaczu muzycznym klikasz pada góra-dół, w rozmowie tak samo ,w sumie brak dedykowanych klawiszy wcale nie przeszkadza.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2013, 16:59 przez sa, łącznie zmieniany 1 raz.

 #645855  autor: kowcio
 09 lip 2013, 16:45
Im więcej czytacie po tych internetach, tym większe głupoty tu wypisujecie. No ludzie, pokażcie mi model, który nie ma opcji ręcznego wyboru operatora sieci albo regulacji głośności podczas rozmowy? Po jednym poproszę...

 #645865  autor: nataly2288
 09 lip 2013, 17:10
Paranoja z tymi waszymi wpisami;/ Większość bazuje na jakiś informacjach z innych portali, a nie na własnym doświadczeniu;/ Jeśli piszecie jakąś opinię i recenzję to piszcie ją wtedy jak sami użytkowaliście ten telefon, a nie tylko po to, żeby zanegować konkretną markę i model;/

 #645866  autor: Ventussi
 09 lip 2013, 17:17
Z całym szacunkiem, ale chyba od tego forum jest, żeby pytać. Ja nie siedzę w tym rynku na co dzień, a w życiu widziałem już różne dziwne rzeczy, których przenigdy bym się nie spodziewał, więc zanim dokonam zakupu, chcę wiedzieć o telefonie jak najwięcej i to najlepiej z pierwszej ręki. Tak więc pytam.

Do tej pory używałem telefonów, które były przynajmniej z mid-endu, a low-end idzie pierwszy raz, więc wolę się dowiedzieć, co mnie może spotkać.

A @sa odpowiada konkretnie i rzeczowo, za co jej serdecznie dziękuję :)

 #645872  autor: krzychu.pl
 09 lip 2013, 17:47
Witam,

kupiłem ten telefon w wersji Dual SIM. Chciałem skorzystać z możliwości połączenia z internetem (wiem, że telefon obsługuje tylko EDGE, dlatego strony mobilne na tym wyświetlaczu dają radę). Okazuje się jednak, że domyślna przeglądarka Xpress Browser (z tego co udało mi się wyczytać w internecie) kompresuje dane.

Mam więc pytanie - jak wyłączyć tą kompresję danych? Dla wszystkich stron niezależnie od protokołu.

Nie interesuje mnie oszczędność danych itp. jak to chyba przewidziała Nokia - chcę po prostu korzystać z przeglądarki bez kompresji - mam wystarczająco duży pakiet danych na karcie SIM2 i nie muszę się ograniczać.

Proszę o pomoc i przedstawienie sprawdzonych rozwiązań.
Wersja przeglądarki to: 2.2.0.0.36

A jeżeli nie da się tak to może znacie inne przeglądarki, które można zainstalować na tym telefonie i nie zmuszają do kompresji danych?

Pozdrawiam :)

http://podtelefonem.blogspot.com/

 #645880  autor: DanielR
 09 lip 2013, 18:34

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #646208  autor: sa
 11 lip 2013, 06:08
Krzychu właściwie nie da się,chyba ze będziesz jakieś patachy w sofcie robić ale to może być zbyt głęboka ingerencja w soft telefonu ,a inne przeglądarki co na javie działają jakie znam to opera mini w wersjach 4.x.x,jest chyba jeszcze wersja 6.x.x. i chyba 7x.x ale nie ręczę że będą na ten model działać i niestety wszystkie mają kompresję danych.W sumie innych przeglądarek na javę nie znam ,ale z doświadczenia wiem że przy prędkości edge może być ciężko otworzyć normalną stronę i tu albo oryginalna przeglądarka czy też opera mini sprawdzają się ,a jak masz za dużo transferu to jest zawsze you tube i tam możesz zużyć nadmiar danych.Zresztą znam ten problem mam 100mb gratisa i w ponad 2 tygodnie ledwo 10mb zużyłam :wink:

 #646331  autor: msq2
 11 lip 2013, 17:33
sa pisze:Krzychu właściwie nie da się,chyba ze będziesz jakieś patachy w sofcie robić ale to może być zbyt głęboka ingerencja w soft telefonu ,a inne przeglądarki co na javie działają jakie znam to opera mini w wersjach 4.x.x,jest chyba jeszcze wersja 6.x.x. i chyba 7x.x ale nie ręczę że będą na ten model działać i niestety wszystkie mają kompresję danych.W sumie innych przeglądarek na javę nie znam ,ale z doświadczenia wiem że przy prędkości edge może być ciężko otworzyć normalną stronę i tu albo oryginalna przeglądarka czy też opera mini sprawdzają się ,a jak masz za dużo transferu to jest zawsze you tube i tam możesz zużyć nadmiar danych.Zresztą znam ten problem mam 100mb gratisa i w ponad 2 tygodnie ledwo 10mb zużyłam :wink:
Wszystkie opery działają :) ale jak chcecie bez kompresji to polecam UCBrowser , ma możliwość nie używania kompresji

Dziś jest aktualizacja dostępna dla 206 dual sim (chyba 340 kb), właśnie mija 20 minuta odkąd pojawił sie biały pasek na czarnym tle, i jeszcze nie jest pełny

Lecz otwiera to nową możliwość bo przed aktualizacją na karcie pamięci pojawił się plik o rozszeżeniu .swupd i może ktoś wymyśli jak modyfikować softa tej noki :)

Update:
Soft po aktualizacji jest w wersji
V3.60
11-03-13
RM-872

Zmian nie widzę, może troche szybsze działanie ale nie będę wydawał wyroku bo to może być tylko autosugestia :)

 #646457  autor: sa
 12 lip 2013, 02:26
Nie tylko na dual sima, właśnie instaluję na swoim z jednym simem i zobaczę jak będzie po instalacji....
A to przeglądarka UCBrowster jest dobra?tj szybko ładuje?

 #646612  autor: msq2
 12 lip 2013, 19:16
sa pisze:Nie tylko na dual sima, właśnie instaluję na swoim z jednym simem i zobaczę jak będzie po instalacji....
A to przeglądarka UCBrowster jest dobra?tj szybko ładuje?
Zainstaluj i sprawdź sama, wszystko zależy od obciążenia nadajników i od tego co odczuwamy przez słowo "szybko", mniej muli niz systemowa xpress na mobilnych stronach, na dużych jest troche odczuwalne zamulanie samej aplikacji.


generalnie zainstalowanie aplikacji nie stanowi chyba żadnego problemu :)

EDIT:
Kod: Zaznacz cały
http://www.ucweb.com/English/UCbrowser/product_choose_browser.html
Tutaj masz wszystkie wersje, lite mało pożerającą ram, chmurkową i normalną :) do wyboru z certyfikatem i bez

i wersja mobilna
Kod: Zaznacz cały
http://wap.ucweb.com/index.php?product=ucbrowser&from=wap-dft-dir-pc&uc_param_str=ve&r=main&jump=false&action=SelectDownload&lang=english&bid=354&SESSID=jbggesaqdldd0ktel9cug40hu5
Ostatnio zmieniony 12 lip 2013, 19:22 przez msq2, łącznie zmieniany 1 raz.

 #646614  autor: Ventussi
 12 lip 2013, 19:20
No i dostałem dziś zamówiony telefonik. Bardzo fajny jest, o wiele fajniejszy, niż na obrazkach/recenzjach filmowych na YT :) Taki konkretny... i o dziwo większy od mojego starego Samsunga Avila. Ekran sporych rozmiarów, czcionka ostra jak brzytwa. Generalnie jestem zadowolony.

 #646619  autor: msq2
 12 lip 2013, 19:33
Jakie baterie dostaliście do telefonu?
Ja do niebieskiej dual sim dostałem 1110mAh bl-4u (telefon zakupiony w euro rtv agd)
A znajomy do czarnej 206 jedno kartowej z orange dostał bl-4u 1200mAh.

 #646635  autor: Ventussi
 12 lip 2013, 21:01
Ja mam wersję Dual Sim Black i mam baterię 1200mAh.

No i wykrakałem... Jednak jest pewna ułomność tego telefonu - niczym nie podparty głośnik z tyłu, przez co nawet na max głośności dzwonki są stosunkowo słabo słyszalne z innego pokoju, zwłaszcza, gdy w otoczeniu mamy np. grający TV. Trochę lepiej jest, gdy położymy telefon ekranem w dół, ale co to za rozwiązanie...

 #646655  autor: krzychu.pl
 12 lip 2013, 22:02
sa, zainstalowałem Operę Mini na tym telefonie, działa bez problemu :)


msq2, spróbuje w takim razie z UCBrowser :)
msq2 pisze:ma możliwość nie używania kompresji
a gdzie dokładnie można to w tej przeglądarce ustawić?
i którą wersje polecasz dla nokii 206 dual sim?


mam nadzieję, że to pomoże, mam telefon w wersji
V 03.58
05-12-12
RM-872

Na razie z aktualizacją się powstrzymam, poczekam aż to wszystko okrzepnie i nie okaże się, że są jakieś błędy :wink:

http://podtelefonem.blogspot.com/

 #646715  autor: Ventussi
 13 lip 2013, 10:50
Wgrałem tę łatkę i teraz jak dam "Pobierz aktualizację", to mi znajduje jakieś uaktualnienie o wadze 4699 kB, więc grubo, jak na ten telefon. Trochę boję się to instalować. Sprawdzał ktoś?

//edit
Uaktualniłem i mam teraz wersję 04.51. Pojawiła się ikonka YouTube w menu, sygnał SMS domyślny się zmienił na jakiś inny. Muszę dokładniej obadać, co i jak.

Hm... ciekawa sprawa. Jak przeglądam dzwonki normalne i sms, to grają głośno, a gdy przychodzi SMS, czy ktoś do mnie dzwoni, to pomimo maksymalnego ustawienia grają o połowę ciszej, niż przy przeglądaniu. Co jest grane?
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7