Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zdarzyło się w tym tygodniu - 4-10 maja

Zdarzyło się w tym tygodniu - 4-10 maja

orson_dzi 10 Maja 2015 17:13

3 0

Sieć Play zaprezentowała Nową Formułę Unlimited i Nową Formułę Smartfon Unlimited z nielimitowanym Internetem. W najwyższych abonamentach zastosowano ciekawy mechanizm rozliczania opłat roamingowych. Wiadomość o nowej ofercie Play była zdecydowanym liderem odsłon w mijającym tygodniu.

Nowe taryfy to 5 planów dostępnych w wariancie zarówno z telefonem, jak i tylko SIM. Przy nowych aktywacjach opłata aktywacyjna wynosi 49,99 zł, a do kwot abonamentów należy doliczyć 5,99 zł w przypadku braku zgody na elektroniczną fakturę i kolejne 5,99 zł za brak zgód marketingowych.

Zobacz: Play: Nielimitowany Internet i darmowy roaming w nowych Formułach
Zobacz: Formuła Smartfon Unlimited - rusza kampania reklamowa

Drugą pod względem popularności informacją był kwietniowy Speedtest. Z danych firmy Oookla, do której należy serwis Speedtest.net, że najszybszym przy pomiarach z aplikacji komórkowej było P4, a ze skryptu w przeglądarce - Polkomtel.

Zobacz: [Aktualizacja] Kwietniowy Speedtest.net: Polkomtel i P4 ciągle na czele

Pozostając w temacie usługi i operatorów, w tym tygodniu nową ofertę Plush bez limitów z nielimitowanymi połączeniami i wiadomościami do wszystkich sieci, Play zaoferował zakup Złotych Numerów za 25 zł, informowaliśmy o nowej ofercie MNP w Orange, a Plus rozpoczął ogólnopolskie działania wprowadzające nowe pozycjonowanie marki Plus pod hasłem: Plus. Nowe możliwości.
Zobacz: Nowy Plush Mix bez limitów
Zobacz: Złoty numer w ofercie Play
Zobacz: Nowe zasady MNP w Orange
Zobacz: Plus odświeża markę

Przejdźmy teraz do sprzętu. Mijający tydzień przyniósł nam informacje na temat nadchodzących tabletów drugiej generacji Galaxy Tab S od Samsunga, a także zaprezentowany został Kruger&Matz EAGLE975 z procesorem Intel Atom. W świecie smartfonów, Sony zaprezentował Xperię C4, ZTE Nubie N9, a także dowiedzieliśmy się co nieco na temat wersji mini LG G4 i nadchodzącego OnePlus Two, a do Polski trafił pierwszy smartfon z serii Android One.

Zobacz: Samsung pokaże w czerwcu najsmuklejsze na świecie tablety
Zobacz: Tablet Kruger&Matz EAGLE975 z procesorem Intel Atom
Zobacz: Sony zaprezentował Xperię C4
Zobacz: ZTE Nubia Z9 z ekranem pozbawionym ramek
Zobacz: LG G4 będzie dostępny w wersji mini
Zobacz: OnePlus Two w III kwartale 2015 roku
Zobacz: Pierwszy smartfon z serii Android One w Polsce

Na rynku telekomunikacyjnym Netia Netia zawarła przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów spółki TK Telekom od Grupy PKP. Dzięki tej transakcji Netia chce zwiększyć swój udział w obszarze infrastruktury i umocnić pozycję na rynku klientów biznesowych.

Zobacz: Netia kupuje TK Telekom za 221 mln zł
Zobacz: Cena za TK Telekom nie jest "rażąco wysoka"

Oprócz tego poznaliśmy nowe stawki roamingowe obowiązujące od 1 lipca, poznaliśmy wyniki finansowej UPC za I kwartał 2015 roku, a także statystyki dotyczące sprzedaży smartfonów na świecie w I kwartale 2015 roku i udział w rynku poszczególnych wersji systemu Android.

Zobacz: Roaming w UE - nowe stawki od 1 lipca
Zobacz: Wyniki UPC Polska po 1Q2015
Zobacz: Światowy rynek smartfonów w 1Q2015 według Strategy Analytics
Zobacz: Android w kwietniu - rośnie popularność Lollipopa

W mijającym tygodniu nie mogło zabraknąć, coraz bardziej zwalniającej, aukcji LTE. Po 48 dniach aukcji w puli znajduje się obecnie 3,343 mld zł.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 44. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 45. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 46. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 47. dniu
Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 48. dniu

Zbliżając się wakacje, wyjazdy, więc może ma ktoś ochotę na inteligentną walizkę? :)

Zobacz: Czas na smartwalizki?

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl

w sumie: 3
 • -1

  1. ~tob  2015-05-10 23:55:53  host: 89-71-41-45.dynamic.chello.pl

  W świecie sprzętu wydarzyło się jeszcze: Firma MyPhone wypuściła aktualizacje softu do modelu Luna...i wszystko byłoby ok gdyby przychodziły i wysyłały się smsy i dałoby się odbierać połączenia. Ten "polski" producent uceglił telefony swoich użytkowników sprawiając aktualizacją że przestały być telefonami a urządzeniami do facebooka. Od wtorku "dział firmy pracuje nad sprawą" a jest niedziela wieczór i łatki nadal brak. Gratulacje dla MyPhone : )

 • -1

  2. ~kuba  2015-05-11 09:30:10  host: 89-66-36-148.dynamic.chello.pl

  Play z tą opłatą marketingową przegiął jak T-Mobile ze sprawdzaniem konta. Mam nadzieję że dostaną za to po tyłku

 • -1

  3.  2015-05-11 09:33:43

  2 - to marketing Pleja jest od początku. Dać pozornie tanio i dużo. Przecież dzięki temu osiągnęli sukces tylko. Teraz ciągną dalej strategię - zachęcają tania ofertą, ale jeśli chcą cokolwiek zarobić, muszą dać sobie furtkę do sprzedaży dodatków. Bez zachęty nikt nie kupi więcej niż tania oferta daje ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet