Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ZTE Nubia Z9 z ekranem pozbawionym ramek

ZTE Nubia Z9 z ekranem pozbawionym ramek

orson_dzi 6 Maja 2015 19:45

8 3

zte nubia z9 ZTE zaprezentował model Nubia Z9. Cechą charakterystyczną smartfonu jest brak ramek przy bocznych krawędziach wyświetlacza.



Nubia Z9 dołącza do zaprezentowanych podczas marcowego Mobile World Congress - Nubii Z9 Max i Z9 mini. Smartfon oferuje ekran 2,5D o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080p. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 z grafiką Adreno 420 i w zależności od wariantu - 3 GB lub 4 GB pamięci RAM (modele Classic i Elite). Pamięć wbudowana, to 16 GB lub 32 GB. Główny aparat o rozdzielczości 16 Mpix, to matryca Sony IMX234 (rozmiar sensora 1/2.6", przesłona f/2.0) z optyczną stabilizacją obrazu i nagrywaniem filmów w rozdzielczości 4K. Przedni aparat, to z kolei matryca o rozdzielczości 8 Mpix Sony IMX179. Za dźwięk odpowiada chip AKM AK4961. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 5.0 i jest zasilany akumulatorem o pojemności 2900 mAh.




zte nubia z9 zte nubia z9 zte nubia z9

Wersja Classic Nubii Z9 z 3 GB pamięci RAM będzie kosztować ok 564 dolary, z kolei wersja Elite z 4 GB pamięci RAM będzie kosztować ok 645 dolarów. Są to chińskie ceny smartfonów. Osoby chcące sprowadzić sobie któryś z tych modeli z pewnością będą musiały się liczyć z większym wydatkiem.

Źródło tekstu: phonearena; wł     

Dodaj do:

Tagi: zte | zte nubia z9

w sumie: 21
  • 0

    2.  2015-05-06 20:06:41

    Poprawione, dzięki.

  • -5

    3. ~jak poprawione  2015-05-06 20:08:19  host: abrx58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To może Pan ukryje albo skasuje komentarz nr 1? Niezbyt na temat jest.

  • 0

    4.  2015-05-06 20:23:33

    Jak byłem na IFA wpierw wpadła mi w ręcę ulotka Huawei Ascend Mate 7. Obejrzałem ale stwierdziłem, że ten brak ramek to tylko ładnie na zdjęciu wygląda. Potem po 7 godzinie chodzenia trafiliśmy na ich stoisko. Powiem tak - na żywo jest jeszcze lepiej niż na zdjęciach.
    Zresztą te ograniczanie ramek w TV ( szczególnie Samsungi ) laptopach ( szczególnie Dell XPS 13 ) czy właśnie smartfony to moim zdaniem przyszłościowa rzecz.

  • 1

    5.  2015-05-06 20:24:53

    @3, nie na temat są posty nr 3 i 4 (mój). Posty nr 1 i 2 odnoszą się do newsa. Usunięcie takiego komentarza byloby wyrazem braku szacunku wobec czytelników.

  • 1

    6.  2015-05-06 20:28:47

    @5 Dokładnie, ale 4 akurat jest na temat ;) Też uważam, że coraz cieńsze ramki są przyszłością. Ale może nie do przesady, że będzie to sam ekran bez obramowania, bo chociaż to ładne, to jednak może mieć problemy z trwałością.

  • 1

    7.  2015-05-06 20:33:23

    @6

    Tak, trwałość może być w tym momencie po stronie wad takiego rozwiązania, ale na przykładzie wspomnianego przeze mnie Dell'a proponuję go przetestować; niby ma 13 cali jednak bez tych ramek ma dosłownie wrażenie, że masz przed sobą 15. Plus taki- mniejszy ekran, wizualnie bez zmian, mniejszy pobór baterii.
    Jak standardem w słuchawkach było te wspomniane przez Ciebie w artykule Nubia Z9- 5,2 cala, to masz wrażenie korzystania przynajmniej z 5,5.

  • 0

    8. ~  2015-05-06 20:57:15  host: user-94-254-145-157.play-internet.pl

    Mam nadzieję że będzie martwa strefa wokół pionowych brzegów ekranu

  • 2

    9. ~eg777  2015-05-06 22:55:08  host: 89-65-23-140.dynamic.chello.pl

    Jak to ludzie potrafią sami zepsuć to co sensowne. A niektórzy, jak pan orson_dzi - który już pewnie nie nauczy się w tym życiu poprawnej polszczyzny - jeszcze się z tego cieszą. Były czarne, MATOWE ramki, tarcze, półmatowe ekrany TV itd. Wyglądały estetycznie, nie było widać odcisków paluchów, ekrany nie odbijały światła. Teraz wszystko się świeci, paluchy odbite nim się dotknie, na ekranie widać wszystko, tylko nie obraz z TV. Kolejny chory pomysł, to smarktfony bez ramek. Jakoś to ustrojstwo trzeba trzymać. Będzie zbędna gimnastyka, żeby paluszkami nie zasłonić części ekranu a tak trzymać, żeby od razu nie upuścić. CHORE!!!

  • 0

    10. ~  2015-05-06 23:53:38  host: 89-78-72-225.dynamic.chello.pl

    W smartfonach obecnie nie ma na co narzekać, ale w laptopach i tabletach ramki aż się proszą o odchudzanie. Nawet nie do zera, ale choćby do tych 5mm.

  • 0

    11.  2015-05-07 02:01:01

    Czy orson_dzi kiedyś napisze newsa bez błędów i późniejszego ich poprawiania??

  • 0

    12. ~teeee...  2015-05-07 06:50:49  host: 185.13.106.71

    @9 ustroistwo a nie "ustrojstwo"

  • 0

    13. ~sroca  2015-05-07 07:10:53  host: s51-08.opera-mini.net

    Treść wiadomości@@@@
    Panowie, opanujcie sie!!!!! Nie poprawiajcie bledow ortograficznych i gramatycznych. To sa artykuly pisane na "goraco" Pan LuiN te same bledy popelnia ju wiele lat. Trzymajcie sie "sluchawek" - fachowcy!!!!!

  • -1

    14.  2015-05-07 07:54:52

    @13: to taka polska "moda". Merytorycznie g****o mam do powiedzenia, to będę się czepiać literówek itd. Tak jakby w newsach o telefonach najważniejsza na świecie była krystalicznie poprawna polszczyzna.

  • 0

    15. ~sroca  2015-05-07 08:36:07  host: n08-08-06.opera-mini.net

    Treść wiadomości @14 b.częto j.techniczny ma inną pisownię niź j.literacki i zmienia się przez to sens komentarza.

  • 0

    16. ~a  2015-05-07 08:45:58  host: rev-213.189.47.139.atman.pl

    Prawda, też widziałem ten model na żywo i wyglada o wiele lepiej niz na zdjeciach. Czekam na dostepnosc w Pol

  • 2

    17. ~mhm  2015-05-07 09:38:15  host: ptcnat.t-mobile.pl

    @14 osobiscie dopuszczam pisanie w internecie bez polskich kreseczek, ale czytanie tekstu bez odmiany czasownikow jak z translatora jest niedopuszczalne, pozniej czyta to xxx tys osob, ktoras z nich tlumaczy serial i w efekcie mamy "ktury" i "morzna", bo juz nikt nie dba zeby tekst byl napisany poprawnie, zas sprawdzenie tej dlugosci tekstu to 5 min

    niezle wyglada telefon, ale cena jak na chinczyka nie powala, chyba jednak wolalbym xiaomi mi4

  • 0

    18. ~Gnd  2015-05-07 09:55:50  host: n07-06-03.opera-mini.net

    A jest coś takiego jak ''stabilizacja ekranu'' ?

  • 0

    19.  2015-05-07 10:01:43

    Jeszcze lepiej - ekran 2,5D? Prawie 3D?

  • 0

    20. ~wi  2015-05-07 11:47:16  host: xdsl.041.c68.petrotel.pl

    Brakuje mi dual sim i ładowania qi, tak więc go nie kupię, ale wygląda rewelacyjnie... poproszę takiego nexusa na jesieni :)

  • 0

    21. ~Czukson  2015-05-07 12:19:11  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    a kiedy dostępność w Pl?

Dodaj swoją opinię